Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VegOffline
Temat postu: Furi Kuri  PostWysłany: 06-04-2003 - 19:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Wlasnie obejrzalam cala serie, i jedynym wlasciwym komentarzem bedzie HMMMMMMM....

O co w tym wszystkim biega!!?? szczerze mowiac, czuje sie zakrecona, jak w przypadku odcinka Di Gi Charat pt Parujacy Ryz...... Kupa tekstow, z ktorych nic nie wynika...... Moze mnie ktos brutalnie oswiecic, o co tak naprawde chodzilo? I co sie stalo z Atomskiem? A kto nim byl? I skad? i Po co? I kim byla Haruka? A Naota? A Mamimi? A brat Naoty??? O co chodzi z rogami? A z kocimi uszami? Z zelazkiem? Z ta wielka reka? Z Cantim? Z facetem z doklejonymi brwiami? Z gitarami? Co to w ogole jest Furi Kuri?????????

Ja nie wiem, albo to anime jest na maksa zakrecone (podobalo mi sie - 2 godziny zastanawiania sie, o co biega robi swoje, wiec ostatni odcinek mnie kopnal - glownie tym, ze praktycznie nic sie nie wyjasnilo.....) albo ja jestem taka ciemna z anglika, ze prostych zdan nie jarze.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radical DreamerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2003 - 13:49
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-01-2003



Status: Offline
[warning = lotta spoilers ahead]
Serię oglądałem dość dawno więc nie pamiętam większości imion, ale po drugim czy trzecim podejściu zrozumiałem większość zawiłości (pewnie mój angielski jest nieco lepszy Embarassed ) więc chętnie służę pomocą.
Sprawdziłem wszystkie imiona, więc je dodaję.

A więc od początku...
Był sobie raz potężny kosmita, "pirat" o imieniu Atomsk. Durzyła się w nim albo po prostu pragnęła takiej mocy (tego akurat nie mogłem do końca zrozumieć) kosmitka o imieniu Rahal. Atomsk grasował sobie w najlepsze po wszechświecie ale w końcu został schwytany przez rasę/organizację/sektę "Medical Mechanica", której jedynym celem było zaprowadzenie idealnego ładu i porządku blablabla przez DOSŁOWNIE wyprasowanie wszystkich planet. Właśnie upatrzyli sobie kolejny cel, miłą planetkę zwaną przez jej mieszkańców "Ziemia". Tyle że musieli jakoś dostarczyć tam sprzęt, a nie mogli/ nie chciało im się po prostu polecieć. I w tym momencie trafia do nich Rahal tropiąc Atomska. Co dalej, łatwo się domyślić. Zawarli układ. W zamian za Atomska Rahal uda się na Ziemię jako ich agent i rozpocznie przygotowania do inwazji. I w tym momencie zaczyna się akcja serii...

Jedną z metod transportu jest jak wiadomo teleportacja. W metodzie stosowanej przez medical mechanica używa się do tego pola/napięcia/konfliktu między półkulami mózgu, czyli jak sądzę po prostu podziału serce-rozum, ciało-umysł, świadomość-instynkty itp. Tyle że oczywiście nie każdy mózg się do tego nadaje, u większości ludzi to pole jest zwyczajnie za słabe (tzw. normalni: uporządkowane życie, codzienna rutyna i zdrowy rozsądek, klasyczni "dorośli"). Tak więc Rahal dostała misję znalezienia odpowiednio zeschizowanej i sfrustowanej ofiary, która posłuży za "przekażnik" do transportu całego tego ciężkiego sprzętu. Oczywiście padło na głównego bohatera...
Prawdopodobnie mm wysłała też paru innych agentów, bo w pewnym miasteczku wybudowano nagle dziwną fabrykę dziwnie przypominającą żelazko i wypuszczającą regularnie kłęby dymu.

Tak więc Rahal udała się na Ziemię i wkrótce znalazła odpowiedniego chłopca.
(Naota)Jego brat był mistrzem baseballa i miał już dziewczynę, Mamini. A kiedy wyjechał do US, Mamini zaczęła chodzić z braciszkiem, taka namiastka. Oczywiście strasznie go to wkurzało, ale jakoś nie potrafił zerwać. Zresztą tęsknił za bratem, wszędzie nosił jego kij i czapkę i ogólnie go próbował naśladować. Te wszystkie frustracje i ogólna burza hormonów nastolatka dawały w sumie całkiem silne pole. Wystarczyło trochę je wzmocnić, a mm miałaby dość mocy by rozpocząć inwazję. Tyle że wszystko poszło nie tak...

Uderzenie gitarą Rahal miało uaktywnić pole. Jak jej wyszło, widać w pierwszym odcinku, ale w końcu jej się udało, ne? Dla pewności zatrudniła się u chłopca jako gosposia
(pod imieniem Haruka) i zaczęła mieszać mu w życiu, uwodzić i ogólnie próbować pogębić i tak już niezłego schiza. A mm zaczęła posyłać coraz to potężniejsze roboty licząc że któryś zdoła uruchomić "żelazko". Tyle że pole z wyjątkiem chwil silnego natężenia uczuć/schiza nie było dość silne i przedmioty były przesyłane tylko częściowo wystając my z głowy jak rogi. Ponadto Atomsk zdołał się częściowo uwolnić i jako robot (nazwany później przez Mamini "Canti") zwiał na Ziemię w pierwszej "partii" sprzętu. A Rahal chyba grała na dwa fronty, bo niszczyła wszystkie przesłane maszyny. Z rozpędu rąbnęła także Cantiego, prze co może wyzwalać swą moc tylko gdy "wsiądzie" Smile do niego główny bohater (jakieś skojarzenia?). Zresztą chyba nie zdawała sobie sprawy, że siedzi w nim Atomsk, chociaż miała na nadgarstku wykrywacz jego mocy (taka bransoletka).

I tak rozwija się fabuła... Po drodze pojawia się jeszcze Biuro Do Spraw Imigracji (pozaziemskiej), którego szef nosi olbrzymie sztuczne brwi i ogólnie próbuje zgrywać się na macho. I które z oczywistych względów zainteresowane jest cała tą sprawą. A zakończenia nie będę tłumaczył, to co już napisałem chyba wystarczy żeby je zrozumieć, jeszcze to przeczyta ktoś kto jeszcze nie oglądał.

A co do znaczenia słowa "furikuri", to są trzy możliwe wyjaśnienia:
1. Jeśli wierzyć temu co Rahal mówi w pierwszym odcinku, przebrana za pielęgniarkę, FLCL (wymawiane nie wiedzieć czemu jako "furikuri") to po prostu skrót naukowej nazwy syndromu, na którego cierpi główny bohater. Pełnej nazwy nie pamiętam, ale wystarczy zrobić stopklatkę na odpowiedniej scenie, ne? Tyle że moim zdaniem ona po prostu wymyśliła to na poczekaniu.
2. W odcinku pierwszym jest fragment stylizowany na czytanie mangi, gdy główny bohater schodzi na obiad i dowiaduje się kto będzie nową gosposią. Słowo "furikuri" pada tam kilkakrotnie, mamrocze je też potem dziadek wykonując dość charakterystyczne ruchy dłońmi. Pojawia się też później (bodajże w 4.odc) jako coś w rodzaju zaklęcia, gdy Rahal próbuje coś przeteleportować przez głowę tego faceta z wielkimi brwiami. Na podstawie tych i pewnie też paru innych fragmentów doszedłem do wniosku, że furikuri oznacza "rzeczy które młody, buzujący hormonami nastolatek myśli na widok młodej, atrakcyjnej, dobrze zbudowanej istoty płci żeńskiej". Inaczej mówiąc, "furikuri" to po kosmicku "hentai" Razz


Ostatnio zmieniony przez Radical Dreamer dnia 27-06-2003 - 13:25, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2003 - 17:42
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Heh, dzieki :)
tak dawno zadalam pytanie, ze juz nawet nie liczylam na odpowiedz...

Przy drugim lub trzecim podejsciu? Ogladales Furi Kuri wiecej niz jeden raz? Bo jak dla mnie 1 raz wystarczyl, mialam dosc :P Za wielkie schizo ;P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radical DreamerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2003 - 11:29
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-01-2003



Status: Offline
mnie się podobało, nawet bardzo podobało...
ci szaloni muzycy rozwalający wszystko gitarami...
wielkie roboty i inwazja z kosmosu...
niewybredne Ĺźarty...
tajemnicze organizacje...
a najlepsze jak widzisz jakiś kadr i wiesz że był wcześniej w NGE...

ach...
ach...

chyba obejrzę to jeszcze raz Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2003 - 12:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Dla mnie to bylo takie troche przesadzone... I byl za maly watek milosny, jezeli go mozna w ogole tak nazwac, jak dla mnie :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nilete
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2003 - 13:08
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 31-12-2002



wow, a jednak da sie to wytlumaczyc logicznie. ja myslalam, ze znowu jakies anime opierajace sie na syndromie 'nowych szat cesarza' ;P Ale widze, ze po prostu przeroslo moje mozliwosci intelektualne, coz Very Happy

Ale nie wiem czy dalabym rade znowu to obejrzec, zastanowie sie ^^'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2003 - 20:07
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja jestem pewna, ze drugi raz bym nie dala rady za chiny ludowe :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radical DreamerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2003 - 13:12
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-01-2003



Status: Offline
A ja sobie tej nocy siadłem i obejrzałem wszystko od nowa Twisted Evil
nie no, myślałem że wszystko rozumiem, a tu wyłapałem kilka nowych rzeczy Wink
np. Rahal należała do "Stellar Police Fraternity", a jej zainteresowanie Atomskiem było początkowo czysto zawodowe ("Atomsk the Pirate King, powerful enough to steal planets").

A ostatnia scena to ujęcie artykułu w gazecie ze zdjęciami Mamini i tytułem "Fooly Cooly". Hmmm...


btw. przypomniałem sobie wszystkie imiona więc uaktualniam pierwszego posta.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2003 - 20:08
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Narazie ogladlem raz. Podobalo mi sie ale niespecjalnie sie w fabułę zagłębiałem, skupiłem się raczej na stronie estetycznej, a typ kreski bardzo mi przypadł do gustu. Kiedy znajde czas moze obejrze jeszcze pare razy, wydaje mi sie ze warto.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2003 - 13:13
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Mnie szczerze mowiac fabula nie bardzo przypadla do gustu, kreska byla [po prostu zwykla. Ale bardzo podobala mi sie muzyka :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-07-2003 - 01:06
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Jak dla mnie to seria bardzo totalnie zakręcon. Veg.. Ile to ja widziałem? Jeden czy dwa??? W każdym razie myślę, że do obejżenia powinno się byc w odp nastroju :)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-07-2003 - 09:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Jeden widziales :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-07-2003 - 17:06
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Nie widziales wszystkich West? Jak mogles... Miec takie anime w domu i nie znalezc czasu. A co do nastroju to najlepiej miec niezlego doła. Furi.. jest smieszne (przynajmniej dla mnie), podczas ogladania ubawilem sie do lez.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2003 - 01:00
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Dzięki, Veg! :*



Heh, jak dla mnie to trzeba być w nastroju psycholowatym - wydaje mi się, ze wtedy lepiej wejdzie ;) A chyba obejżę :)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2003 - 14:06
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Obejrzyj, obejrzyj. A najlepiej wejdzie po dwoch piwach Smile

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits