Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MikarinOffline
Temat postu: Dlaczego wszyscy (?) lubia yaoi...  PostWysłany: 28-04-2003 - 08:59
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-04-2003

Skąd: Walbrzych

Status: Offline
Jakbym miala az tyle argumentow, zeby dawac taki temat...
Po prostu - od kiedy Saisha puscila na rynek "Ai no Kusabi" wsrod otaku chuczy jak w ulu. To bylo tylko cos takiego (u nas w Walbrzychu) - jakich gosciu kupil Kawaii, poprzedni numer. Akurat stalismy wszyscy pod Empikiem. Zaczal je kartkowac i rzucila mi sie w oczy jakas znajoma postac. Wyrwalam mu gazete i zaczelam tego szukac = no i co znalazlam... to byla reklama Saishy i "Ai no Kusabi". luca oczywiscie musial wyskoczyc ze swoim "A ta jak zwykkle Yaoi" (a co? nie wolno? *^_^* )
Jak sie rozeszlo, potem wszyscy mowili tylko o tym, szczegolnie w moim towarzystwie, bo ja nie schodze z tematu yaoi od okolo poltora roku. nie mozna mnie dorwac, zebym czegos o tej tematyce nie czytala...
O nie, przepraszam, czytalam "Hikaru no Go", ale dolaczajac do tego, ze dorwalam na necie przerobke tej serii na shoonen-ai, chyba moza liczyc, ne? Cool

_________________
Batsu wa kitto narete shimau
Nikushimi wa narete shimau
Ai to kisu no you ni narete shimau
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-04-2003 - 14:43
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-12-2002

Skąd: Opole

Status: Offline
Niektórzy zwyczajnie dostają od tego torsji. Vide ja, co niektórym może się wydawać dziwne, jako że Królestwo Zboczenia na JPFie powstało głównie z mojej przyczyny. Cóż, co innego zboczenie i słabość do historii o homoseksualistach, a co innego zamiłowanie do japońskich komiksów o tej tematyce. Niech pomyślę, ile to ja znam takich mang, które jawnie poruszają rzeczone wątki, a które autentycznie lubię... hm... dwie...? Wink

Najlepszy i tak był Downey jr w Cudownych Chłopcach. Mach-mach przez szybkę. Twisted Evil

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-04-2003 - 21:40
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Ja yaoi nie lubię ;)

ALe przecież nie każdy musi, no nie? Tak samo, jak nie każdy musi lubić długie (i te krótsze ;) noże :))))))) O gustach się nie dyskutuje.


ale..

Jeśli można spytać - Mikarin - jak zareklamowałabyś yaoi? Co w tym konkretnym gatunku jest takiego, że warto po niego sięgnąć? Słowem - co w yaoi lubisz???

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2003 - 13:08
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Cóż, podobnie jak West. Yaoi wywołuje u mnie blokadę w umyśle i nawet jeżeli nie są to torsje, to z pewnością coś bliskiego obrzydzeniu. natomiast rozmawiając z ludżmi na te tematy zauwazyłem ciekawą rzecz: wśród miłosników yaoi jest nieproporcjonalnie duża liczba przedstawicielek płci piękniejszej, natomiast facetów jest stosunkowo mało.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2003 - 16:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Kelly: to chyba raczej normalne, tow koncu dziewczyny sie zachwycaja facetami, a nie faceci facetami (zazwyczaj). Mysle, ze czesc dziewczyn lubi yaoi wlasnie z tego wzgledu, ze pierwsze skrzypce gra para chlopakow, a nie chlopak + dziewczyna. Ja sama zdecydowanie wole meskie postacie.... (chociaz, nie powiem, sa wyjatki... Integral, Madoka, Armitage...)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2003 - 17:15
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Pewnie masz rację Veg. Dziewczyny chyba patrzą na yaoi nie przez pryzmat stosunków męsko męskich, lecz po prostu lubią oglądać fajnych przystojnych facetów.
A co do postaci, też się zgadza. Ja dziwnym trafem wolę zazwyczaj postacie kobiece.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2003 - 20:08
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-12-2002

Skąd: Opole

Status: Offline
Sęk w tym, że faceci w jaojcach wcale nie są przystojni... Chodzi mi tu o ten najbardziej rozpowszechniony styl. Oczywiście są wyjątki, ale do policzenia na palcach - w najlepszym przypadku - obu rąk. Wiem, wiem, kwestia gustu. Wink
I te pocałunki! Ech, czy tylko ja odnoszę wrażenie, że to coś w rodzaju stykania ze sobą dwóch wyszlifowanych kawałków drewna? Ile w tym uczucia i namiętności... _-_

A fragmentu o torsjach proszę nie traktować tak dosłownie, ja się zazwyczaj wyrażam w nieco przerysowany sposób. Nieco. Twisted Evil

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2003 - 20:57
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Heh, facet nie musi byc przystojny, zeby stracic dla niego glowe...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2003 - 22:50
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Cóz, trudno mi cos na temat owego uczucia i namiętności mówić, ale dla mnie to eee...

Natomiast Veg, ja nie chcę być niedyskretny, ale czyy to Twoje zdanie o facecie, który nie musi być przystojny znaczy coś konkretniej? Smile Smile Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2003 - 16:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Heh, nie znaczy nic konkretniej, po prostu tak jest i tyle :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 02-05-2003 - 15:41
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

nie wiem, nawet jesli facet jest nieziemsko przystojny to jesli caluje sie z innym facetem to dla mnie odpada. ale co innego ogladac komiks czy czytac ksiazki a co innego miec to na codzien - ja mam biseksualnym kolegow z Francji! nie moge sie przelamac, odrzuca mnie. jeszcze Card Captor Sakura jest do zaakceptowania, bo chociaz wszyscy wiemy jak to sie skonczy to przynajmniej niczego nie ma, no i Touya jest slodki.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2003 - 22:04
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
I to jest w tym własnie najlepsze. Wszystko zostawione zostaje wyobraźni czytelnika, który zrobi z tego takie yaoi, jakie bedzie chciał, jesli bedzie chciał.

Tak naprawde to chyba wcale nie chodzi grafike w tym gatunku, a moze źle to ujełam. Te historie mają coś w sobie, jesli są dobre i nie jest to grafika. Historie yaoi które lubie charakteryzują sie znacznie bardziej pokreconymi historiami niż większość shojo które znam. Fakt zakochania sie w wersji homo jeszcze tylko komplikuje historię, a ze dehira jest sadystką dla swych ulubieńców i dla siebie też, to kocha czytać aż takie pokrecone odmóżdżacze.
Zgadzam się z Ithil> tu raczej o szczególnej pieknosci mężczyzn nie mozna mówić, bo zazwyczaj są brzydcy!

Hehe, gdzies czytałam, ze większym zainteresowaniem fanek yaoi cieszą się uke niż seme, co o tym myslicie?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-05-2003 - 07:34
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-12-2002

Skąd: Opole

Status: Offline
Heh, mogę zacytować samą siebie z Rei? Odpowiedź na pytanie Marci, co się lubi, a czego się nie lubi w jaojach.

Ithil na forum Rei napisał/a:
Nie lubię: wielkich, kwadratowych facetów, małych chudych niedorozwojów fizyczno-psychiczno- emocjonalnych (tzw. uke), jęków uke, wielkich oczu, długich wąskich oczu, scen kuchennych, facetów (?) którzy cały czas beczą, nadętych tekstów, gwałcenia uke co 5 stron, odgórnego ustalania kto jest uke, a kto seme, szpiczastych bród, szpiczastych nosów, facetów z długimi włosami, facetów ostrzyżonych krótko na kulkę, przemięśnionych klat, patykowatych kończyn, drewnianych pocałunków, widoku śliny, widoku spermy, Japończyków, seksu analnego, seksu oralnego, wtykania palców do odbytu, masturbacji z zamglonym wzrokiem, dyskryminacji wizualnej kobiet, angstu, problemów z Księżyca, społeczeństwa złożonego z samych gejów, facetów w kimonach.

Lubię: psychiatrę z NYNY XD.


W paru miejscach może trochę przesadziłam.... (Japończyków Twisted Evil) Ale co tam.
Trudno mi powiedzieć, czy większą sympatią darzę uke czy seme, bo mnie trafia już od samego takiego podziału, ale to chyba jednak zależy od postaci. Nikt mnie nie zmusi do polubienia takiej żałosnej ofiary jak Tonami, z drugiej jednak strony w slashowych ficach przeważnie wolę, żey osoba, którą lubię jakoś tak bardziej, w jednej konkretnej sytuacji była na dole - ale tylko wtedy, kiedy podział faktycznie trzeba przeprowadzić na użytek jedynej występującej sceny erotycznej, bo inaczej dalej jestem za równouprawnieniem. Wink

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-05-2003 - 09:26
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
buaaaahahahahahahahqahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!
::dehira, uspokĂłj sie juĹź::
hyhyhy
niezły spis ;D
głupi podział, ale czy znasz mange, w której taki podział nie był bardzo jasno okreslony? Bo ja jakoś sobie nie przypominam....

A poza tym uke nie zawsze jest rozlazły, beznadziejny, nie ryczy co chwile, i potrafi naprawdę nieźle dawać w kość seme, a mimo to....z pewnych powodów nie mozna go nazwac inaczej jak uke.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2003 - 11:49
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-12-2002

Skąd: Opole

Status: Offline
Czasem jest zamiana rĂłl, no wiesz, raz ten, raz ten. Twisted Evil
Ale generalnie niestety masz racje, podziały są wszędzie, a mnie to denerwuje, więc od dłuższego już czasu unikam yaoi, zaś fice wybieram starannie; poza tym w ficach jakoś mniej mnie to w oczy kole. Głównie dlatego przedkładam slash nad jaojce...
Nazwy uke zresztą staram się w ogóle unikać - na myśl przychodzi mi od razu ta skończona ofiara Tonami i robi mi się ździebko niedobrze. Zawsze żywiłam dziwną sympatię do niskich facetów, a różne dziwne ukowate twory wdzierają się z butami na święty i absolutnie nietykalny teren.

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits