Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
nika
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 13-01-2005 - 18:37
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Uparłam się, żeby obejrzeć Full Moon wo Sagashite i po wielu miesiącach wytrwałość nareszcie mi się udało. Anime to bardzo przypomina inną ekranizacji dziełka Ariny Tanemury - Kamikaze Kaito Jeanne. Autorzy uparli się, żeby odmłodzić odbiorców o jakieś dziesięć lat, bo jest to anime dla dzieci. Do tego stopnia ocenzurowane, że nie było nawet sceny pocałunku. Pewnie byłabym łagodniejsza w ocenie, gdybym w międzyczasie nie dorwała mangi, ale dorwałam i dlatego tak się wkurzam w związku z jej totalnym splyceniem i zostawieniem otwartego zakończenia. To anime miało aż 52 odcinki i zamiast rozwinąć wątek Shinigami, Izumiego to autorzy zajmowali się złodziejami wisiorka. Szkoda, wielka szkoda - cudowna kreska Ariny i kawał naprawdę dobrego shoujo. Mam nadzieję, że może manga kiedyś ukaże się po polsku, ale chyba obecnie ma na to większe szanse inne dzieło Ariny Time Stranger Kyoko, które Egmont wydał w Niemczech. Z przyjemnością kupiłabym także jednotomowego Iona.
Prace Ariny Tanemury bardzo przypadły mi do gustu przede wszystkim w związku z prześliczną kreską. Charakterystyczne dla niej są mocne postacie męskie - bardzo mi się to podoba - żadni nnieudacznicy, ale porządni faceci, czasem pyskaci, irytujący, aroganccy, ale tacy, którzy dobrze wiedzą czego chcą i potrafią o to walczyć. Poza tym Arina nie traktuje po macoszemu postaci drugoplanowych, co też mi się podoba zamyka różne wątki i rzadko na końcu zostaje ktoś bez pary. Wink Może trochę to za słodkie, ale ... ok, ja takie właśnie lubię. Szkoda tylko, że zmarnowano taki potencjał dla anime - świetny pomysł, gorzej z realizacją.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 19-03-2005 - 22:29
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Sciągnęłam sobie Artbook KKJ przez BitCometa. Super!!!
Jestem w trakcie ściągania Full Moon'a i obejrzalam jak narazie z 7 odcinków. Całkiem niezłe - ale racja, bardziej kierowane do młodszej publiczności. Chciałabym, żeby Full Moon'a wydali w Polsce.

Kobiety rysowane przez Arinę, wydają mi się naprawdę piękne i po prostu - kobiece. Ślicznie potrafi wyrażac uczucia poprzez mimikę twarzy dziewcząt, jakie rysuje. Faceci są bossssscy!!!
Arina ma charakterystyczny sposób na rysowanie włosów. Oczy przepiękne rysuje. Z taką "głebią"... *.*
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 19-03-2005 - 22:52
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Full Moon anime podobało mi się bardziej dopóki nie przeczytałam mangi - tak bardzo je przewyższa;
Arina rysuje naprawdę wspaniale, dba o szczegóły - może nie tak jak Clampice, ale nie mogę jej nic zarzucić; faceci są naprawdę boscy Twisted Evil

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 19-03-2005 - 23:17
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Hym... a masz może linka na mangę Full Moon'a ? (nie chce mi się szukać Razz) Chętnie sobie ściągnę. Ostatnio nie mam kasy na mangi więc chyba zacznę ściągać z neta. Już mam chętkę na Gravitation bo to takie popularne i niby każdy powinien to znać a ja odwlekam wciąż obowiązek przeczytania tego...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 20-03-2005 - 00:01
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

jednym z suberów jest Starry Heaven, ale musisz sobie sama poszukać, nie mam linka

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 20-03-2005 - 00:03
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Aha. Dzięki w każdym razie.

Obecnie z twórczości Pani Ariny, natknęłam się tylko na Kamikaze Kaitou i Full Moon. Jest w ogóle coś jeszcze z tych bardziej popularnych?

// wlaśnie jestem na otaku.pl i na sklepie artbook Arina Tanemura collection jest za 125zl. Mają w miarę rozsądne ceny... //
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 20-03-2005 - 00:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Ion - jednotomĂłwka po polsku na Sai Team i Time Stranger Kyoko na Himitsu

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_YukariOffline
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 20-03-2005 - 06:51
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: z Gorzowa ^^

Status: Offline
mi po anime Full Moon troche na leb padlo xD czesto mi sie sni cos dziwnego xD jakies plamy i wszystkie wolaja "Eichi-kun" xDD KKJ tez lubie ^^ Time Stranger tez moze byc ^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 20-03-2005 - 12:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

a ja wciąż próbuję pojąć o czym jest KKJ? ^,^"''' bo póki co to nie bardzo wiem xDDDD

kreskę ma nawet przyjemną. ^^ chociaż imho odrobinę za duże oczy. jej panom dorobić dłuższe włoski, odrobinę zmienić rysy twarzy i już mamy dziewczynki. nie wiem, czy to takie męskie? ale to tylko moja opinia.

nika >> "full moon wo sagashite" jest o zostaniu piosenkarką? ja to kcieeeeeem >3<
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 20-03-2005 - 21:50
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
W Full Moon strasznie podoba mi sie piosenka z ED (tytulu nie pamiętam, mam gdzieś na dysku). Ślicznie śpiewa Mico czy jakuś tak... ("Leet's sing a soong")... no i tak samo jeszcze jedna pioseneczka, którą śpiewa bohaterka na swoim pierwszym koncercie *-* Ale OP to już mała przesada _^_

Arina ślicznie rysuje dziewczynki. W ogóle ubrania ładnie rysuje O.o może by spróbowała w przemyśle odzieżowym projektować ciuszki?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu: Arina Tanemura Works  PostWysłany: 21-03-2005 - 19:32
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

ona to może nie, ale na pewno na podstawie jej ciuszków z jej mang coś powstało ;3 w końcu to japonia Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_YukariOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2005 - 21:50
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: z Gorzowa ^^

Status: Offline
Cytat:
("Leet's sing a soong")...

yeah kocham ten utwor ^^ ale "I love you" tez kocham ^^

a w KKJ faceci sa fajni ^^ Chiaki, Access, ten zly zreszta tez Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2005 - 19:53
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Heh... chyba każdą dziewczynę pociągają te czarne charakterki w mangach :] zresztą nie dziwię się _^_" mężczyźni idealni... czasami zastanawiam się, jak by wyglądał nasz świat w wersji "anime". wszystko rysowane jak w anime, ludzie jak w anime... heh... to chyba już u mnie przeradza się w manię O.o ale oglądając takie mangi Ariny ciężko, żeby w tę boską manię nie popaść..Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2005 - 07:42
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

no wolałabym jednak, gdyby Nyon nie próbował jej zgwałcić... najlepszą postacią jest Access - słodziutki!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_YukariOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2005 - 10:29
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: z Gorzowa ^^

Status: Offline
a Fin z krotszymi wloskami jest bardziej seksowna ^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits