Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2005 - 22:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Tzw swiadome snienie? istnieje bardzo wiele metod wycwiczenia tej "zapomnianej" (wiekszosc dzieci ja posiada, bo jakims czasie jednakze zapomina...) umiejetnosci. Trzeba poszperac, osobiscie jako 12latka mialam kilka podrecznikow. Ostrzegam - dlugie, zmudne i pracochlonne, ale 2 osoby mnie zapewnialy ze im sie udalo. Ja osobiscie nigdy nie mialam dosc samodyscypliny zeby sie zajac cwiczeniami.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2005 - 18:40
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

ciekawe ciekawe, spędzać sen nad tym co lubimy, lub o czym marzymy Very Happy Coś czuje że mi sie to podoba Very HappyVery HappyVery Happy hm.. oczy mby tu dziś śnić by rano być wypoczętych ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2005 - 20:52
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Trzeba poszperac, osobiscie jako 12latka mialam kilka podrecznikow. Ostrzegam - dlugie, zmudne i pracochlonne, ale 2 osoby mnie zapewnialy ze im sie udalo. Ja osobiscie nigdy nie mialam dosc samodyscypliny zeby sie zajac cwiczeniami.

Nam na ćwiczeniach z metodyki nauczania mówiono że to łatwizna wprowadzic się w tzw. "świadomy sen" ale problem to odzyskac wspomnienia z niego będąc świadomym.
Trzebaby sobie móc mózg, jak procesor z technologią HT, zmusić jednocześnie do spania i odczytywania danych, co jest raczej średnio wykonalne. A cięzko przeciez spiąc pisać egzamin, czy pracować, nie?
Jedyną rozsądną odpowiedzią jest umiejętność samohipnozy (ale trzebaby wczesniej poprosic hipnotyzera-nauczyciela by zahipnotyzował nam polecenie w stylu "5 sekund od zaśnięcia część twojego mózgu gdzie sa zapisane dane których się nauczyłes sie obudzi i przejmie kontrole nad ośrodkami mowy i rękami.")
Dlatego tez dal wiekszości z nas pomysł świadomego snu pozostanie jak ten świstak co "siedzi bo zawijał". ;D

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2005 - 20:56
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Ale w takim stanie trudno będzie ocenic co jest realne a co nie, a raczej co sie dzieje w podświadomości a co w wyobraźni..
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2005 - 22:10
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

kiyubi czy to ważne Twisted Evil byle przyjemnie spedzić noc Very Happy Wyrafinowane metody montowania w głowie magnetowidu iggi Very Happy Ale z umysłem jest wszystko możiwe :p kiedyś nauczyłem się 500 słówek z angielskiego w 1h, uczyłem się przed sprawdzianem. Napisałem na 4, ale później i tak je zapomniałem Sad (no może nie wszystkie jakieś 400 :p )Pamięć efektywna, lecz krótkotrwała Sad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2005 - 22:54
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



tylko 500? biorąc pod uwagę że je zapomniałeś, to słabo, nawet bardzo. Laughing

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2005 - 10:07
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
Cytat:
Nam na ćwiczeniach z metodyki nauczania mówiono że to łatwizna wprowadzic się w tzw. "świadomy sen" ale problem to odzyskac wspomnienia z niego będąc świadomym.
Trzebaby sobie móc mózg, jak procesor z technologią HT, zmusić jednocześnie do spania i odczytywania danych, co jest raczej średnio wykonalne.
Nie wydaje mi sie :p Wg mnie czesc naszego "ja" spi inna czesc zaczyna dzialac. Nie chodzi o osrodki mozgu (plat czolowy swiadomosc potyliczny sen or sth) raczej jego odmienny sposob dzialania taki SEED mode Very Happy
Poza tym piszesz ze to latwizna wprowadzic sie w swiadomy sen ale problem odzyskac z niego wspomnienia. Moze zapomniales apostrofow przy latwizna ale to sobie samo zaprzecza. Bo jesli to taka latwizna to skad ktos ma wiedziec ze mial swiadomy sen jesli go nie pamieta. Zreszta zawsze, u mnie i u paru osob z ktorymi sobie o tym gawedzilem, pamietamy sen jesli budzimy sie wypoczeci (czyli po min 6h snu i nie podczas REM). Inna sprawa ze cosniecos pogooglowalem (bo zbluzgalem ostanio kumpla ktory jest na psychologii i nie moge zasiegnac rady :/)
i sie wywidzialem (wytluszczone bylo duzo razy ;D) ze sny mamy zawsze. Heh jeszcze lepiej mamy wiele projekcji podczas lulu - w kazdej fazie REM inna (czyli 3-5 razy zalezy jak ktos spi) ale kiedy sie budzimy pamietamy tylko ten ostatni.
Co do pamietania snu nigdy nie pamietamy snu w sensie mozemy zamknac oczy i mamy przed oczami jak "to" wygladalo. Przez jakis czas po przebudzeniu pamietamy dokladnie jak film mozemy miec to przed oczami. Potem pamietamy sam fakt np "cos duzego zlego mnie zjadlo" etc. Jak juz porownujemy z procesorem to niech bedzie ze mamy nasz cache. Pamiec podreczna ograniczona pojemnosc ale pamietasz dokladnie na krotka mete. Budzisz sie nie masz zadnych wspomnien z "dzisiaj" jedyne co masz w cachu to twoj sen.. Czas biegnie cache ma malo pojemnosc wiec starsze dane sie wymazuja czyli sen w tym wypadku. Dlatego jesli chesz wiedziec o czym sniles musisz to sobie zapisac tuz po przebudzeniu (i musisz sie obudzic w odpowiednim momencie zeby cokolwiek pamietac).
Caly czas pisze w liczbie mnogiej "my" czytaj: "ja i moi znajomi" nie wiem jak ogol :>
A i jeszcze na koniec Very Happy Na poczatku topicu pisales ze mozesz w pewien sposob kontrolowac sny (wskakujesz do paszczy lwa). Jestes przekonany ze to TY tego dokonales a nie ze taki byl scenariusz snu :>
Wiec dlaczego wskakujesz do paszczy lwa = wybierasz pobudke zamiast wziac sprawy w swoje rece? Pisales ze wiedziales ze to sen i ze to TY wybrales koniec poprzez skok do paszczy = miales swiadomy sen. A tutaj piszesz ze "swiadomy sen" mozna wlozyc miedzy bajki. Nie kumam Surprised
A i apropos autohipnozy cos w tym klimacie trzeba zrobic przed snem zeby (podobno bo nigdy mi sie nie chcialo pare mies z tym babrac) miec jasny sen - taki upgradowany swiadomy sen :>
O zesz ale sie rozpisalem Very Happy
milego dnia

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2005 - 20:34
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

Jaczak napisał/a:
tylko 500? biorąc pod uwagę że je zapomniałeś, to słabo, nawet bardzo. Laughing


Biorąc pod uwage żę uczyłem się na polskim przy paplającej babce i 15 minutowej przerwie oczywiście przed sprawdzianem Very Happy czyli ogólnie w niesprzyjających warunkach. Mówisz że to słabo, niektórzy uczą się 60 przez 2 godziny i mylą wszystko, a biorąc pod uwage że ja 1/5 zapamiętałem a reszta gdzieś w świadomości siedzi, to ten wynik nie jest wcale taki zły Very Happy

Zaznaczając że nie chodziłe na żadne kursy poprawiające pamięć. Nie jestem osobą która potrafi czyta strone a4 w 10 sekund. Swoją drogą ciekawe jak to robią ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2005 - 22:43
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
>>ness >> osiągnięcie świadomego snu jest bardzo trudne, ale jezeli nazwiemy je trudnym, to nazwać odzyskanie z niego wspomnień "trudnym" to jakby nazwac szachy "sportem walki".
Cytat:
Wiec dlaczego wskakujesz do paszczy lwa = wybierasz pobudke zamiast wziac sprawy w swoje rece? Pisales ze wiedziales ze to sen i ze to TY wybrales koniec poprzez skok do paszczy = miales swiadomy sen. A tutaj piszesz ze "swiadomy sen" mozna wlozyc miedzy bajki. Nie kumam.

Odpowiedź jest baardzo prosta. Miałem taki sen tylko jedne raz w życiu. Zakonczenie było tak fajne że zapamiętałem jego przebieg, a nawet zapisałem go sobie.
Co do pytania czemu "skończyłem", sen był dość realistyczny a ucieczka przed lwem nawet wymyslonym nie jest ulubionym sposóbem w jaki spedzam swój czas. To tak jak z grą video, nudzi cię? To kasujesz.
Pozatym nie pamiętam zadnych innych "okoliczności" czy "dekoracji" snu.
A co do wkłądania między bajki to chodziło mi o korzystanie z rezultatów takiego snu.
Cieżko byłoby się nauczyć, a odzyskanie informacji zapamietanych w jego trakcie graniczyłoby z cudem.
Dlaczego? Wyjaśniłem już wcześniej.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2005 - 23:45
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Jaczak napisał/a:
tylko 500? biorąc pod uwagę że je zapomniałeś, to słabo, nawet bardzo. Laughing

A ty może już byś się tak nie chwalił co? ;pppp


Ja często rano pamiętam 2-3 sny Rolling Eyes Zdarzyło mi się też śnić o wydarzeniach z mojego życia, tyle że osoby mówiły o czym innym, albo zachowywały sie trochę inaczej niż to naprawdę było. Przez to nieraz zastanawiam się czy ktoś naprawdę coś powiedział, czy mi się tylko przyśniło... xP

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2005 - 07:24
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
Cytat:
Odpowiedź jest baardzo prosta. Miałem taki sen tylko jedne raz w życiu.
no chyba ze tak bo sie zasugerowalem
Cytat:
Zwykle jesli mam straszny sen w którym np. goni mnie jakiś lew skacze mu prosto w paszczę. W ten sposób sen się kończy i mogę spać spokojnie no i adrenalinka jest fajna zwaszcza kiedy sen jest realistyczny.
Niewazne, glowa mnie boli po ostatkach (te faworki chyba nie byly posypane cukrem) d'noc

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2005 - 16:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
ness napisał/a:
Niewazne, glowa mnie boli po ostatkach (te faworki chyba nie byly posypane cukrem) d'noc


Oj, żeby tylko nastepny twój post nie opisywał snu w którym brałes narkotyki aż ci wyszły uszami... Razz

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2005 - 19:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Albo jakieś nietypowe proszki (pastylki)...
Ostatnio śniło mi się że mam cały kosz (taki na brudną bieliznę) zapełniony... krótkofalówkami Wink. Miały postać takich prostokątnych żółtych plastikowych pudełek z antenkami, wejściem mic. i wyjściem słuchawkowym. Było ich tam chyba z 30 sztuk. Ja zabrałem dwie sztuki i... obudziłem się. Nie wiem co taki sen może znaczyć.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-02-2005 - 13:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
ze chcesz sobie kupic krotkofalowke?? Very Happy

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-05-2005 - 14:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Wiecie co mi się ostatnio śniło, że jestem mamą... tak tak jestem mamą i mam córeczkę, tata gdzieś wyemigrował, to znaczy nie wiem, gdzie jest tata, bo ze snu wynika, że jestem samotną mamusią i jest jakis konwent, i moje maleństwo, lat wtedy około 5 jest przebrane za Hello Kitty- schiza... ? Nie sądze ^^

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits