Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
DidaOffline
Temat postu: Kuchnia japoÅ„ska  PostWys³any: 12-06-2003 - 17:56
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Oto na proÅ›bÄ™ dehi i Kelly Very Happy przepisy na dania japoÅ„skie, pochodzÄ…ce z książeczki Mayumi Ishii „Kuchnia Dalekiego Wschodu” z serii Biblioteczka Poradnika Domowego (PrószyÅ„ski i S-ka, Warszawa 1999). Na pierwszy ogieÅ„ zupy. MogÄ™ później podać przepisy na przystawki, dania z miÄ™sa i drobiu, dania z ryb i krewetek, dania z warzyw i tofu, dania z ryżu i mÄ…czne, desery. JakieÅ› uwagi, propozycje Question

Zupa miso z kartoflami
2 duże ziemniaki, duża cebula, 6 dag miso, 800 ml dashi-jiru (lub bulionu)
Ziemniaki obieramy, przecinamy wzdłuż na dwie połowy i na-kroimy na plasterki. Tak samo kroimy cebulę Do garnka wlewamy dashi-jiru, wkładamy ziemniaki i gotujemy je do miękkości Potem wkładamy cebulę i gotujemy jeszcze 2 min. Dodajemy miso, lekko mieszamy, zdejmujemy z ognia.

Zupa na skrzydełkach kurczaka
40 dag skrzydełek kurczaka, 5 dag marchwi, 10 dag białej rzodkwi, 10 dag ziemniaków lub dyni, 4 świeże grzyby, por, 6 dag miso, mielona ostra papryka, 4 szklanki wody
Skrzydełka dzielimy na czterocentymetrowe kawałki. Ziemniaki, marchew i rzodkiew przecinamy wzdłuż na pół i kroimy w półpierścienie. Grzyby też przecinamy wzdłuż na pół. Por kroimy na centymetrowe plasterki. W garnku z wrzącą wodą gotujemy skrzydełka na małym ogniu przez 10 min. Dodajemy marchew, rzodkiew, ziemniaki i grzyby. Gotujemy, aż warzywa będą miękkie. Przyprawiamy miso mieloną papryką, lekko mieszamy, doprowadzamy do wrzenia. Zdejmujemy z ognia i wsypujemy por.

Zupa zakrapiana jajkiem
3 jaja, natka pietruszki lub strąki obgotowanej fasolki szparagowej, 800 ml dashi-jiru (lub bulionu), łyżeczka sosu sojowego, łyżka mąki ziemniaczanej i łyżka wody, sól
Jaja dokładnie mieszamy w miseczce widelcem. Natkę pietruszki (strąki obgotowanej fasolki szparagowej) siekamy. Dashi-jiru zagotowujemy, przyprawiamy sosem sojowym i solą, znów doprowadzamy do wrzenia, dodajemy mąkę ziemniaczaną rozrobioną wodą. Następnie do zupy bardzo powoli wlewamy rozbite jaja, cały czas mieszając. Gdy zupa ponownie zawrze, wsypujemy natkę pietruszki.

Zupa z karpia
50 dag karpia, korzeń łopianu, (młodego, jeszcze przed kwitnieniem), szczypiorek, 50 ml sake (lub wódki), łyżeczka sosu sojowego, 8 dag miso, 5 szklanek wody
Karpia patroszymy i kroimy w trzycentymetrowe dzwonka. Korzeń łopianu oskrobujemy ze skóry i tniemy ukośnie na cienkie, wąskie wiórki. Szczypiorek siekamy. Do garnka wkładamy dzwonka karpia, wlewamy sake i wodę, gotujemy na małym ogniu przez godzinę. Dodajemy sos sojowy i łopian, gotujemy przez 7 min, a następnie przyprawiamy miso. Gotujemy razem jeszcze 15 min. Zdejmujemy z ognia i wsypujemy szczypiorek.

Zupa z tofu
8 dużych krewetek, 15 dag tofu, 800 ml dashi-jiru (lub bulionu), łyżeczka sosu sojowego, natka pietruszki, skórka cytryny, sól
Oczyszczone z Å‚usek i „żyÅ‚" krewetki (ogony pozostajÄ…) parzymy wrzÄ…tkiem. Tofu kroimy w kostkÄ™ o boku 1 cm. Do garnka wlewamy dashi-jiru, dodajemy sól i sos sojowy, doprowadzamy do wrzenia, wrzucamy tofu i krewetki, ponownie doprowadzamy do wrzenia. ZupÄ™ rozlewamy do miseczek, wsypujemy kawaÅ‚ki skórki cytryny i natkÄ™ pietruszki.

Powodzenia przy szukaniu produktów Exclamation Smacznego Exclamation Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-06-2003 - 21:12
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
A czy ta ksiązka nie mówi, co to jest miso i jak się to robi?????????
Jeśli nie, to tylko zupa zakrapiana jajkiem lezy w moim zasiegu (jak wpadne na pomysł, jak sie robi sos sojowy)^^" ::dehira> antytalent kulinarny::
A tak w ogóle, to dziekuje, Dida, jestes genialna ^0^
Jesli znajdziesz jeszcze chwilę czasu, to plisu, napisz jakiś deser ^______^. Najlepiej coś słodkiego i mało skomplikowanego!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2003 - 16:40
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Książka mówi, że miso to słona pasta ze sfermentowanej soi, ale nie podaje, jak ją zrobić. Confused A może sos sojowy da się kupić w jakimś hipermarkecie Question
Poniżej desery. Podejrzewam jednak, że fasolka azuki pozostaje poza granicami naszych możliwości. Za to przynajmniej z zieloną herbata nie powinno być problemów. Very Happy

Ciasteczka z fasoli
30 dag azuki (małej czerwonej fasoli) i 45 dag cukru, 20 dag białej fasoli i 15 dag cukru, 20 dag czarnej fasoli i 15 dag cukru, 20 dag dużej czerwonej fasoli i 15 dag cukru
Fasole - każdÄ… oddzielnie - moczymy przez caÅ‚Ä… noc. NastÄ™pnie w garnku z dużą iloÅ›ciÄ… wody gotujemy na Å›rednim ogniu fasolÄ™ azukÄ™ przez godzinÄ™. Dodajemy cukier i gotujemy na Å›rednim ogniu - od czasu do czasu mieszajÄ…c — aż woda siÄ™ zagotuje. Studzimy. BiaÅ‚Ä… fasolÄ™ gotujemy w dużej iloÅ›ci wody przez godzinÄ™, potem dodajemy cukier i na Å›rednim ogniu gotujemy przez 30 min. Studzimy. W ten sam sposób gotujemy jeszcze czarnÄ… i dużą czerwonÄ… fasolÄ™. Z azuki formujemy kulki o Å›rednicy 4 cm i każdÄ… takÄ… kulkÄ™ oblepiamy odcedzonÄ… z syropu fasolÄ… biaÅ‚Ä…, czarnÄ… lub dużą czerwonÄ….

Ciasteczka z kasztanów
115 dag azuki (małej czerwonej fasoli) i 25 dag cukru, 50 dag kasztanów jadalnych i 25 dag cukru, olej do smażenia. Ciasto: 4 jaja, 18 dag cukru, 5 dag miodu, łyżeczka sody, 20 dag mąki, 100 ml wody
AzukÄ™ moczymy przez caÅ‚Ä… noc w wodzie, gotujemy przez 50 min, dodajemy cukier i gotujemy – od czasu do czasu mieszajÄ…c – aż woda siÄ™ wygotuje.
Kasztany obieramy ze skórki gotujemy na średnim ogniu przez 30 min, wsypujemy cukier i gotujemy jeszcze 20 min. Studzimy. Odcedzamy.
Wyrabiamy ciasto. Najpierw miksujemy razem jaja, cukier i miód, potem dodajemy sodÄ™, mÄ…kÄ™ i wodÄ™, mieszamy. Ciasto wstawiamy do lodówki na 2 godz. PatelniÄ™ smarujemy olejem i na nim smażymy ciasto w formie cienkich naleÅ›ników. W każdy naleÅ›nik wkÅ‚adamy Å‚yżkÄ™ azuki i 2 kasztany, zawijamy „w kopertÄ™".

Ciasto z czerwonej fasoli
10 dag azuki (małej czerwonej fasoli), 9 dag cukru, 5 jaj, 5 dag mąki ziemniaczanej, 9 dag mąki pszennej, łyżeczka masła, bułka tarta, cukier puder
Moczoną przez całą noc fasolę azukę gotujemy przez godzinę, dodajemy 3 dag cukru i gotujemy jeszcze 20 min. Po odcedzeniu mieszamy z mąką pszenną. W kąpieli wodnej miksujemy żółtka i 6 dag cukru przez 5 min.
W drugiej misce ubijamy na pianę białka, dodajemy mąkę ziemniaczaną i ponownie ubijamy. Następnie pianę delikatnie łączymy ze zmiksowanymi żółtkami, a potem z fasolą azuką wymieszaną z mąką. Przygotowane ciasto przekładamy do formy wysmarowanej masłem i posypanej bułką tartą. Pieczemy w temperaturze 180°C przez 35 min. Studzimy i posypujemy cukrem pudrem.

Galaretka
800 ml wody, 2 łyżki żelatyny i 4 łyżki wody, 20 dag cukru, żółtko, łyżeczka mielonej zielonej herbaty
W małej miseczce rozrabiamy żelatynę wodą. W garnku zagotowujemy wodę z cukrem. Zdejmujemy z ognia, wlewamy żelatynę, mieszamy, potem dzielimy na dwie równe części. Do jednej części wsypujemy zieloną herbatę, do drugiej powolutku - mieszając -wlewamy żółtko. Studzimy i wstawiamy do lodówki na godzinę. Gdy zastygną, łączymy je i dekorujemy.

Lody z zielonÄ… herbatÄ…
6 żółtek i 10 dag cukru, 300 ml mleka, 200 ml śmietany 36-proc., łyżka mielonej zielonej herbaty i łyżka cukru, 2 łyżki wrzątku
Miksujemy żółtka z cukrem i cały czas mieszając, wlewamy do nich wrzące mleko, a następnie gotujemy je na małym ogniu przez 2 min. Studzimy. W miseczce zalewamy wrzątkiem zieloną herbatę i cukier, mieszamy, łączymy z żółtkami, znów mieszamy, przekładamy do formy i wstawiamy do zamrażarki. Po godzinie formę wyjmujemy i przygotowane lody mieszamy z lekko zmiksowaną śmietaną. Ponownie wstawiamy do zamrażarki. Po następnej godzinie lody znów wyjmujemy, mieszamy i wstawiamy do zamrażarki na godzinę. Czynność tę powtarzamy jeszcze raz.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 17-06-2003 - 14:04
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Dziękuję. Trzeba będzie coś z tego spróbować zrobić. A Ty dida polecasz cos z tego?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 17-06-2003 - 18:16
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Nic nie mogę polecić, bo niczego z tej książki jeszcze nie ugotowałam. Szczerze pisząc, w ogóle nie potrafię gotować. Crying or Very sad

Acha, przejrzałam wszystkie przepisy i znalazłam jeden, przy którym nie potrzeba dziwacznych składników. Myślę, że warto spróbować zrobić to danie, tak na doby początek. Very Happy

Omlet z kapustÄ…
50 dag białej kapusty, 2 jaja, 12 dag mąki, 200 ml wody, 10 dag wędzonego boczku, 10 dag kiełbasy podwawelskiej, pół łyżeczki soli, 8 łyżek oleju do smażenia, pieprz, keczup, majonez
KapustÄ™ szatkujemy. Boczek i kieÅ‚basÄ™ kroimy w kosteczkÄ™. W misce rozrabiamy ciasto (jaja, woda, mÄ…ka, sól, pieprz), dodajemy do niego kapustÄ™, boczek i kieÅ‚basÄ™, mieszamy, dzielimy na 4 porcje. Smażymy je kolejno (po 3 min z każdej strony) na Å›rednim ogniu, wlewajÄ…c na patelniÄ™ 2 Å‚yżeczki oleju do jednego omletu. Omlety rozkÅ‚adamy na talerze; podajemy z majonezem lub keczupem – jak kto woli.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DaeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 18-06-2003 - 20:30
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 07-04-2003

Sk±d: War saw

Status: Offline
Czytałem swego czasu książkę "Dziwna historia o upiorach z latarnią w kształcie piwonii" (ałtor mi gdzieś uleciał). Otóż była tam wzmianka o galaretce z bobu co mnie osobiście zaintrygowało. Czy ktoś ma na to przepis? Przy okazji apeluję o więcej przepisów na słodycze Wink . (to "swego czasu" mogłem sobie darować)

_________________
Powrócił syn marnotrawny...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 18-06-2003 - 20:41
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Dae napisa³/a:
Czytałem swego czasu książkę "Dziwna historia o upiorach z latarnią w kształcie piwonii"

Ja też to czytałam (jakieś 4 lata temu) i już kompletnie nie pamiętam, o czym to było. Confused

Dae napisa³/a:
Przy okazji apeluję o więcej przepisów na słodycze Wink .

A intersują Cię przepisy na desery z kuchni koreańskiej lub chińskiej Question Very Happy Albo przepis na krem deserowy z kuchni polskiej Question Wink Piszę o tym, bo udało mi się zrobić ten krem całkiem samej, czyli jego wykonanie musi być proste. A jest przy tym smaczny, puszysty i w ogóle. Very Happy

_________________


Ostatnio zmieniony przez Dida dnia 19-06-2003 - 15:06, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DaeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 18-06-2003 - 20:46
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 07-04-2003

Sk±d: War saw

Status: Offline
Po pierwsze polecam ponowną lektórę.
Po drugie mile by było gdybyś zamieściła przepis Wink .

_________________
Powrócił syn marnotrawny...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-06-2003 - 15:08
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Dae, a nie prościej się przyznać do tego, że sam nie pamiętasz treści tej książki. Wink

KREM DESEROWY
4 jaja, 3/4 szklanki cukru pudru (to ułamek, a nie 3 lub 4 Wink ), 2 łyżki kawy lub kakao (ja robiłam z kakao), 2 łyżki żelatyny, 1 szklanka mleka, 1/2 szklanki śmietanki (patrz wcześniej Wink ), rodzynki
Żółtka z cukrem utrzeć w misce na puszystą masę. Ucierając dodać kakao. Żelatynę namoczyć w 1/2 szklanki zimnego mleka, po napęcznieniu zalać resztą przegotowanego, gorącego mleka i podgrzać tak, aby żelatyna się całkowicie rozpuściła. Utarte żółtka połączyć ze słodką śmietanką. Żelatynę schłodzić, białka ubić na sztywną pianę. Żółtka połączyć z żelatyną całość wymieszać z białkiem, mieszać tak długo, aż masa zacznie gęstnieć. (A jakby nie chciała zgęstnieć to wstawić ją do lodówki, mnie spotkało coś takiego, ale dzięki wspomnianej wyżej radzie mojej mamy wszystko poszło ok.) Rozłożyć na miseczki, dekorować rodzynkami.
Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWys³any: 20-06-2003 - 11:18
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 25-01-2002

Sk±d: Åš-ca

Status: Offline
To ja wam tylko kweste sosu sojowego rozwiaze: mozna spokojnie kipiec prawie wszedzie tylko warto wiedziec czy chcecie ciemny czy nie :) (nie dosc ze jest to jeszcze jest wybor ;) )

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-06-2003 - 12:29
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
To super Exclamation Very Happy
A nie wiesz, czy można w naszych sklepach dostać tofu, miso albo mąkę ryżową. Confused

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DaeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-06-2003 - 20:58
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 07-04-2003

Sk±d: War saw

Status: Offline
W książce nie było przecierz przepisu na to. A treść książki pamiętam doskonale bo chodziło w niej o... no... nieważne. A jeśli chodzi o ten sklep to wiem że w Galerii Mokotów jest taki. (ale jeśli nie mieszkasz w stolicy ta informacja na niewiele ci się zda)

_________________
Powrócił syn marnotrawny...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lina_Inverse__Offline
Temat postu:   PostWys³any: 21-06-2003 - 17:04
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 28-05-2003

Sk±d: Olsztyn

Status: Offline
Dida napewno cosik z tych przepisow zrobie^^ Bo mam ochotke na dobra Japonska kuchnie nyuuu^^

_________________
We are We are on the cruise!
We are!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DaeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-06-2003 - 20:20
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 07-04-2003

Sk±d: War saw

Status: Offline
A czy nie znalazł by się przepis na ciasteczka ryżowe? Chodzi o ta w kształcie górki z czarnym paskiem u dołu. (chyba każdy wie o co mi chodzi.)

_________________
Powrócił syn marnotrawny...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-07-2003 - 11:32
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Eh? Ja nie wiem. Chodzi Ci rzeczywiście o ciasteczka, czy to może jakaś (ż)aluzja.

Z kuchni koreańskiej:
PLACKI RYŻOWE
50 dag mąki ryżowej, 10 daktyli, łyżeczka miodu, łyżeczka cynamonu w proszku, bakalie (figi, orzechy, rodzynki), 20 dag cukru, 100 ml zimnej wody, 350 ml wrzątku, pół łyżki soli, 3 łyżki oleju do smażenia
Wodę z cukrem gotujemy tak długo, aż połowa wody odparuje. Z mąki ryżowej, soli i wrzątku zagniatamy ciasto. Wkładamy je do torebki foliowej i odstawiamy na 30 min, a potem formujemy kulki o średnicy 3 cm. Daktyle siekamy, mieszamy z miodem i cynamonem, tą masą nadziewamy kulki ciasta i rozpłaszczamy. Każdy placek powinien mieć 5 cm średnicy. W jego wierzch wciskamy bakalie. Placki smażymy na patelni z gorącym olejem (ale na małym ogniu) - po 2 min z każdej strony. Maczamy w syropie i odstawiamy.

Ostatnio w Hypernowej znalzałam półeczkę pt. Kuchnie świata, czy jakoś tak. A tam sos sojowy, makaron ryżowy, algi itp. Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits