Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KellyOffline
Temat postu: Kimagure Orange Road  PostWysłany: 15-06-2003 - 21:39
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Jest to 48 odcinkowe shojo, rzecz jasna. A shojo to wiadomo obyczajowa komedia romantyczna. Jest sobie pewna rodzinka, która ma nieco psionicznych powerów: dwie siostrzyczki i brat o imieniu Kyosuke. Jest jeszcze ojciec, niestety bez psioniki i grubaśny kot, będący ulubieńcem rodziny i maskotką. Kot jest zresztą strasznie ciekawski i co rusz usiłuje uciekać z mieszkania, ale raz po raz siostrzyczki go ściągają z powrotem przy pomocy lewitacji.
Główny wątek filmu to oczywiście sprawy uczuciowe w trójkącie pomiędzy Kuosuke (15, 16 lat), a chodzacą z nim do klasy Ayukawą i o rok młodszą Hikaru. Wygląda to mniej więcej tak: Hikaru jest zakochana baaardzo w Kyosuke, on lubi Hikaru, lecz nie kocha, a kocha raczej Ayukawę, która ... to warto zobaczyć samemu. Historia jak z telenoweli, ale szczerze powiem, ze to pierwsze shojo, widziane przeze mnie, które uniknęło dużej dawki infantylizmu. Sądziłem, że to niemożliwe, ale jednak. Wszystko to głównie dzięki postaci Ayukawy: dość dziwnej tajemniczej dziewczynie o szemranej przeszłości i ostrym charakterku. To niezwykle mocna osobowość, a jednocześnie postać potrafiąca ukazać swoją kobiecość. I w dodatku gra na saksofonie. A najdziwniejsze jest to, że ogólnie główni bohaterowie zachowują się prawie, że normalnie, tak, że nie ma się wrażenia, że to jakiś wariacki odrealniony teatr.
Jest to dość stary film o nienajbardziej skomplikowanej kresce. Gdzie mu tam do nowych, szczegółowo rysowanych filmików. Nie mniej postać Ayukawy jest naprawdę bardzo ładnie pokazana. Popatrzcie na przykład na stronie http://www.geocities.com/erickhong98/index.html
Przy czym sugeruję, ze warto obejrzeć film od początku, gdyż najważniejsza jest w nim treść i charakter postaci. A tego z wyrywkowych części się nie dostrzeże.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lina_Inverse__Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-06-2003 - 23:25
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-05-2003

Skąd: Olsztyn

Status: Offline
szczerze nie ogladalam i jakos mnie nie ciagnie do obejrzenia....moze kiedys;PPP

_________________
We are We are on the cruise!
We are!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Re: Kimagure Orange Road  PostWysłany: 16-06-2003 - 00:58
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Kelly napisał/a:
Jest to 48 odcinkowe shojo, rzecz jasna. A shojo to wiadomo obyczajowa komedia romantyczna.

Zacznijmy od tego, że to nie jest shojo i nigdy nie było. Ale jest to komedia romantyczna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2003 - 15:46
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
No wlasnie.... Jestem na 18 odcinku, baaaaardzo mi sie podoba, ale chcialam stwierdzic, ze to nie jest shoujo......... Przeciez nawet narratorem jest facet......

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lina_Inverse__Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2003 - 21:21
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-05-2003

Skąd: Olsztyn

Status: Offline
Nie lubie romantycznych anime;PPP zreshta zalezy od nastroju^^ jak mi sie kiedys trafi w lapki to obejrze...jak sie nie trafi to nie skocze z mostu z tego powodu;PP

_________________
We are We are on the cruise!
We are!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2003 - 23:59
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
hmm .. ja tam jakos nie moge sie za to zabrac .. oavki sobie obejrzalem .. ale seria tv .. jakas dluga .. zreszta w formacie ktorego zbytnio nie lubie .. a mianowicie rm ... ma ktos moze w innym .. (korde zachlanny sie ostatnio zrobilem Very Happy)

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-06-2003 - 08:47
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Cóż, pewnie macie rację co do gatunku. ale nic nie poradzę na to, że mi sie kojarzy to z czymś baaardzo kobiecym. Moze to z powodu Madoki? Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-06-2003 - 11:24
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Heh, ososcie uwielbiam Madoke :))))))) Nie przepadam natomiast za jej krotkowlosa, jak dla mnie nachalna i wkurzajaca, przyjaciolka... I jeszcze to jej "darling"..... -_-

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-06-2003 - 13:56
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Identycznie, ja Veg. W każdym razie w moim prywatnym rankingu Madoka zdetronizowała Robin (z WHR) na pozycji najlepszej żeńskiej postaci anime.

A co do Hikaru: nie przypomina Wam trochę sylwetką Amano Ai?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-06-2003 - 14:22
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja tam nie wiem... Nie przygladam sie jej za bardzo........ (Hikaru, nie Ai)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2003 - 21:15
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Z przykroscią stwierdzam, że seria OAV-ałek jest słabsza, a wielka szkoda. Tematy w zasadzie powtarzane z serialu TV. Świetna, jak zawsze, Madoka ratuje wprawdzie co nieco, ale tylko co nieco.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-07-2003 - 10:48
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Wow, nie wiedzialam, ze sa OAVki o_O A widziales moze kinowke??? Bo slyszlaam tylko jedna opinie, a mianowicie ze jest beznadziejny, ale wolalabym sie dowiedziec co mysli o tym ktos, kto lubi KORa. (a tamta kolezana widziala tylko film).

I jeszcze jedno pytanko: kurde, po raz pierwszy chyba prosze o spoiler :P Kelly, jak sie konczy seria TV? Tzn. tak jakby uciac serie w polowie (bo odcinki nie bardzo sa ze soba powiazane, z wyjatkiem pierwszych mozna pominac duuuzo ze srodka nie gubiac sie w akcji) czy Kasuga wreszcie ktoras z nich wybierze i bedzie przynajmniej jedno-odcinkowe romansidlo z happy endem??? (tylko nie mow, ktora wybierze, oki?)


Ehhh, i tak wiem, ze Madoke :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2003 - 00:08
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Jest osiem OAVek + filmy. Ja dysponuję na razie tylko jednym, ale podobno są dwa.
S
P
O
I
L
E
R
SPECJALNIE DLA VEG
Otóż seria TV kończy się pocałunkiem, ale w serii TV ostateczni nie wybrał. Natomiast pewne rozstrzygnięcia mamy dopiero w filmie. Jakie? Sama się domyślSmile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2003 - 10:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Właśnie, co do samego filmu kinowego, o który pytałaś Veg: uważam, ze jest naprawdę niezły, niemal tak dobry jak seria TV, ale pod warunkiem, że się właśnie ową serię obejrzało. Gdyż inaczej, to rzeczywiscie działania postaci sa bezsensowne i niezrozumiałe. Wszystkie postacie nieco dorośleją, a Hikaru jest pokazana naprawdę z innej perspektywy. Film w zasadzie nie ma własnej akcji. Jest typowym zakończeniem cyklu i dlatego ogladanie go samego rzeczywiście niewiele da komukolwiek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2003 - 10:38
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
dzieki, dzieki :)))))))

Boze, a jednak bedzie pocalunek - troche pozno ale dobre i to :)))

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits