Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Medea
Temat postu: Re: Trinity Blood  PostWysłany: 05-05-2005 - 11:34
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-04-2005



No czas najwyższy, żeby zaczęli wypuszczać, bo rawy już od tygodnia na sieci leżą T__T Takie fajne gothic-fantasy a jeszcze nikt nie wziął go na warsztat~!

Niemniej jednak wersję W-Dreamers bardzo wszystkim odradzam. Jakość obrazu w stosunku do rawa leży i kwiczy, zmasakrowana w sposób okropny, a to dopiero początek minusów. Sub jest wyraźnie niedopracowany, timing kuleje, czcionka jest paskudna, a maniera wpakowywania dwukropków co drugie zdanie doprowadza człowieka do rozpaczy. Do tego błędy spellingowo-rzeczowe, których laik może nie wyłapać, ale są dość istotne:

-> Telan - powinno być Terran (od "terra" -_- ). To określenie, jakiego używają wampiry w stosunku do ludzi. Z ich punktu widzenia bardzo obelżywe btw. ^^
-> Contra Mundi - błędnie użyte w subie w liczbie mnogiej. Contra Mundi to nie "oni"; to JEDNA osoba T_T
-> The reign of Alvion - powinno być Albion Kingdom. Królestwo Albionu. UK >D Może to i niezbyt ważne, ale irytujące.
-> Crusnik - aka Krusnik. termin zaczerpnięty najprawdopodobniej z folkloru chorwackiego (opowieści o wkudlakach i kreśnikach?). Oryginalnie znaczy coś nieco innego, ale w toribla krusnik to po prostu taki wampir, który żeruje na innych wampirach.

Poza tym w paru miejscach dobór słownictwa zgrzyta -_-. Podsumowując: MINUS za jakość obrazu, MINUS za czcionkę, MINUS za literówki/leksykę. PLUS.. bo ja wiem.. lepszy taki sub niż żaden? WinkLaughing

O samym anime powiem niewiele; jestem fanką TB do grobowej deski, a więc żegnaj obiektywizmie Razz Zarówno design (Nakajima Atsuko, my goddess *__*) jak i reżyseria (nie pamiętam nazwiska, ale gość był odpowiedzialny za Peacemaker Kurogane, jedną z lepszych adaptacji by Gonzo) bardzo mi się podobały. Plus jeszcze muzyka = idealna.
Aha, przypomniało mi się. Jednak jest coś, co mi się NIE podobało. Opening, a konkretniej montaż openingu. Gonzo najwyraźniej pomyślało sobie, że jeśli wytnie kilka random scenek z różnych odcinków a następnie sklei je razem, to nikt nie zwróci na to uwagi. T_T Nienawidzę spoilerów już na samym początku epizodu. A DOKŁADNIE TO SAMO zrobili w Speed Grapherze. Ja nie wiem, nie stać ich na zrobienie porządnej openingowej animacji, czy co? Geez -_-

Jeżeli ktoś jest zdezorientowany fabułą, która jest dość pokręcona, mogę wszystko łopatologicznie wyjaśnić ^_^
Poniżej jest spis postaci występujących w odcinku, dla wyjaśnienia podstawowego who is who w serii


Na pokładzie Tristana:
Abel Nightroad - główny hieroł. cukrzyk XD
Jessica Lange - uczy się na pilota. nie jest to wspomniane w anime, ale Tristana zaprojektowała jej matka, dlatego panienka jest dość zdesperowana, żeby ocalić statek.
Alfred Meinz (chyba tak to się pisze ^^) - hrabia. bad guy tego odcinka.

Watykan:
Catherina Sforza - to ta ładna blondynka z monoklem. księżna i biskup Milanu w jednym ^^. szefowa AX (taka tajna organizacyjka ^^).
Alessandro XVIII - chłopaczek w tiarze. papież ^^. powinien mieć dużo piegów, ale nikomu ze staffu nie chciało się ich rysować.
Francesco di Medici - starszy brat (przyrodni) Catheriny i Alessandra (tak, wesoła rodzinka). też biskup. Gość totalnie nawiedzony. Szef Inkwizycji.
Kate Scott - podwładna Catheriny, członkini AX

W endingu główną postacią jest Esther Blanchett. sierotka marysia. będzie od następnego odcinka.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Medea dnia 12-05-2005 - 22:25, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu: Re: Trinity Blood  PostWysłany: 05-05-2005 - 16:36
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
ja raczej mam mieszane emocje na temat tej serii. Abstrahuje juz od crapowatej jakosci obrazu (W-D ma to juz we krwi--->vide GANTZ 2), czy tlumaczenie, ktore tez pozostawia wiele do zyczenia. Chodzi mi o to, ze Trinity Blood, to jakby mieszanka kilku serii. Mix Hellsinga z Chrno Crusade, mala kapka Witch Hunter Robin, a nasz ojczulek to niczym Vash Stampede z Triguna. I troszke mnie to odrzucilo...hm moze poczekam na 2 ep, ale lepiej jakby ktos sie za to jeszcze wzial niz sam WD.

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-05-2005 - 23:11
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
ech szitowate fajting to jedyne co zaslugiwalo na uwage.
Nie zapowiada sie ciekawie... ale przemoge sie i sciagne nastepny.
w koncu to GONZO (c) -.-v

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2005 - 09:06
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
no WD wydalo poprawiona wersje, ep na 180mb z poprawionym tlumaczeniem i timingiem.

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2005 - 10:22
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
AAAA!! wszyscy już widzieli tylko ja nie, dlaczego wszystko mi się tak wolno sciąga.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-05-2005 - 06:47
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
nie do wiary, teraz AnimeJunkies nawet wyskoczylo, co sie dzieje, jakies powroty za grobu???

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IllparazzoOffline
Temat postu: Re: Trinity Blood  PostWysłany: 07-05-2005 - 21:11
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 14-08-2004



Status: Offline
Na razie trzeba bedzie chyba liczyć na AJ, bo lider (i tłumacz w jednym) w-d ogłosił, że bez pomocy jakiegoś tłumacza nie da rady ciągnąć dalej tej serii.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
smashfreakerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-05-2005 - 23:58
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 17-02-2005



Status: Offline
Ja tez dopiero wzialem sie za pierwszego epa. Pierwsze wrazenia dobre, opening song wpada w ucho, closing tym bardziej (dobrze ze ze speed grapherem oprocz wad laczy je takze poziom muzy). Tylko nie wiem czy sie przyzwyczaje do jakiegos takiego mocnego deja vu za kazdym razem Confused . Jesli chodzi o Hellsinga, to tworcy chyba wstydu nie maja bo to wyglada raczej jak remake/sequel tegoz niz odrebna seria. Ja to widze tak:

Catherina Sforza (swoja droga to skojarzylo mi sie z nasza polska Boną Sforza i wyszlo ze rzeczywiscie rodzinka Sforza rzadzila Milanem - http://www.bartleby.com/65/sf/Sforza.html ) - Integra Hellsing

Abel Nightroad - Edward (Fullmetal Alchemist) + Regenerator Paladin Alexander Anderson

zakonnica Kate - Sister Rosette (Chrno Crusade)

Jessica - Kaname Chidori (Full metal panic)

Hm, a moze to tylko ja mam jakies zaburzenia asocjacyjne Twisted Evil

_________________
Might be waiting for someone
Might be there for us to see
Might be in need of talking
Might be staring directly at me
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Medea
Temat postu:   PostWysłany: 12-05-2005 - 23:38
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-04-2005



smashfreaker napisał/a:
Jesli chodzi o Hellsinga, to tworcy chyba wstydu nie maja bo to wyglada raczej jak remake/sequel tegoz niz odrebna seria.
Ja to widze tak:
Catherina Sforza (swoja droga to skojarzylo mi sie z nasza polska Boną Sforza i wyszlo ze rzeczywiscie rodzinka Sforza rzadzila Milanem - http://www.bartleby.com/65/sf/Sforza.html ) - Integra Hellsing
Abel Nightroad - Edward (Fullmetal Alchemist) + Regenerator Paladin Alexander Anderson
zakonnica Kate - Sister Rosette (Chrno Crusade)
Jessica - Kaname Chidori (Full metal panic)
Hm, a moze to tylko ja mam jakies zaburzenia asocjacyjne Twisted Evil



Kompletnie nie rozumiem twojej analogii. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że wszystkie serie o wampirach są bezczelnym plagiatowaniem Draculi Stokera. Rolling Eyes (haha, bo po części są, ale nevermind XD)

Catherina Sforza była prawdopodobnie bazowana na Księżnej Forli (Machiavelli ahoy~! ^^). Ponoć bardzo barwna postać i prawdziwa herod baba, ca to by się nawet zgadzało Twisted Evil Rzeczywiście przypomina Integrę, tylko że a) ma o wiele więcej ogłady, b) jest ładniejsza, c) nie musi użerać się z typkiem pokroju Alucarda
Abel Nightroad ma tyle wspólnego z Edem, co krowa z baletem _^_. Jeżeli usilnie poszukujesz analogii z FMA, to już prędzej stawiałabym na skrzyżowanie Hughesa z Alem. Abel to wampir, ale mentalnie przypomina duże dziecko, ciekawskie i okropnie łatwowierne. Taki kochany dorosły głupol. Bliższa jest już analogia z trigunowym Vashem, ale też nie do końca.
Kate Scott pasuje do Rosette jak pięść do nosa. To już prędzej Esther, jeżeli pokusisz się o ściągnięcie trzeciego odcinka..
A Jessica się więcej nie pojawi (postać epizodyczna), podobnie jak nie pojawi się irytująca blondyneczka z drugiego odcinka. (dzięki ci Manitou, nie cierpię dzieci w anime =_= )

Btw. ukazał się dzisiaj sub drugiego epizodu wypuszczony przez W-Dreamers. Jeżeli ktoś widział zmasakrowany przez nich pierwszy odcinek, może przestać się martwić, bo drugi wyszedł im O NIEBO lepiej. Uczą się na błędach, co chwalebne.
Co do treści to fabuły "właściwej" jeszcze nie ma, może tylko zapowiedź czegoś większego w kilkunastosekundowej sekwencji z Kainem. Reszta to nadal ekspozycja; odcinek koncentruje się na naczelnym Terminatorze (to jest chciałam powiedzieć - "bojowym księdzu" XD) Tresie Iqus, Abel jest tutaj postacią wyłącznie wspierającą (i wyjątkowo w niewielkim stopniu przypomina Vasha). Muzyka nadal bardzo ładna.
Zawiązanie akcji przewiduję na kolejne dwa odcinki (Star of Sorrow), kiedy pojawi się Esther.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
smashfreakerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2005 - 00:25
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 17-02-2005



Status: Offline
Medea: Geeez, nie zrozumialas. Mnie nie chodzilo o charakter/styl (musialbym sobie jaja robic zeby polaczyc postaci wg takiej konwencji) tylko o sam wyglad zewnetrzny, aparycję, pierwszy rzut oka na kreske... Nie musisz brac takich spostrzezen od razu za analize profilu spolecznego i psychologicznego ;p

_________________
Might be waiting for someone
Might be there for us to see
Might be in need of talking
Might be staring directly at me
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Medea
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2005 - 14:07
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-04-2005



Wiem wiem, tak sobie tylko blurbotam.Razz Ale sama kreska też mi się jakoś nie kojarzy. To imo zupełnie inny styl.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DzeSiuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2005 - 23:23
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 05-02-2005

Skąd: Jasło

Status: Offline
ekhm.. AnimeForever też zabrało się za tą serię. I chyba właśnie od nich zassam - zobaczymy czy przypadnie do gustu Smile

_________________
"Straying and howling like a wolf
'cause faith became naivety"...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 15-05-2005 - 17:01
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



Hellsing afair oglądałem AJotowy, więc dużego problemu z wyborem suba nie miałem, Wink [nie wspominając już, że WuDa nie trawie, Laughing]

a samo Trinity Blood -> ja już było powiedziane, taki mix. ale jakże mix to przyjemny, przynajmniej po pierwszym epku - miejmy nadzieję że nie p..opsują tota (za bardzo, Razz)

btw, nie wiem czemu, ale strasznie do gustu przypadł mi op, Oo

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ChronoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-05-2005 - 18:11
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 04-09-2004

Skąd: Warszawa/NY

Status: Offline
tak wogole to op zgadzam sie jest swietny ostatnio nawet sciagnolem sobie calego op i end i naprawde nizla muza czekam na osta z tego anime widzialem 2 ep i powiem ze calkiem intersujacy i czekam na kolejne epki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Medea
Temat postu:   PostWysłany: 16-05-2005 - 21:24
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-04-2005



Jaczak napisał/a:
przyjemny, przynajmniej po pierwszym epku - miejmy nadzieję że nie p..opsują tota (za bardzo, Razz)

Niestety popsuli ;__; Może miałam za dużo nadziei po fajnym początku, ale trzeci odcinek jakoś mi się nie podobał. Jeżeli ktoś czytał książkę, co najmniej się zdziwi. Jeżeli ktoś czytał mangę, to też się zdziwi. Anime wyrżnęło co najmniej połowę wszystkich smaczków; wywalili scenę ze stacji kolejowej, perfidnie zaspoilerowali rolę Dietricha, maksymalnie spłaszczyli relację Esther-Dietrich, właściwie nic nie dając w zamian. Och, przepraszam wstawili scenę prysznicową [TM]. Cieszmy się i radujmy, możemy popatrzeć jak Esther topi żale w kąpieli i przez pół odcinka wygląda, jakby się miała zaraz rozpłakać. =_=
Skończyło się dziwacznie i coś mi się wydaje, (potencjalny spoiler, chociaż sądząc po dotychczasowym rozwoju wypadków, zdarzenie to w ogóle nie będzie miało miejsca)że z kolacji u markiza z odrąbanymi głowami na półmiskach a tym bardziej z przebieraniam Abla w ciuchy zakonnicy to będą nici. Damn. Anime jest widocznie ugrzeczniane, tylko nie rozumiem po co. T_T

Największy plus trzeciego odcinka to prześliczne tła, na które nie mogłam się dość napatrzeć. Największy minus - pochlastana fabuła i design Dietricha.

Co do subów, wersja fuzji A-E & Conclave wydaje mi się najdokładniejsza (chociaż A-F też jest niezłe no i mają prześlicznie zrobione karaoke do endingu *_*)
W-Dreamers dorobiło się za to nowych tłumaczy do serii, bo od drugiego odcinka poziom znacznie im się podwyższył.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits