Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Lina_Inverse__Offline
Temat postu:   PostWys³any: 09-07-2003 - 16:56
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 28-05-2003

Sk±d: Olsztyn

Status: Offline
A wolna jest Ylva lub Yrsa??? Jak nie tio wezme Hilde bo ladna laska z niej byla;PPP

_________________
We are We are on the cruise!
We are!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2003 - 11:06
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Ylva jest wolna, Yrsa zajęta.
Coś mi się widzi, że robi się z tego tematu prywatna dyskusja ala Veg i Herbert. Wink Aż mi się nie chce wierzyć, że tylko Ty, Dragosia i ja czytałyśmy sagę (chociażby jeden tom).

PS: A może wstawisz sobie ten avatarek, który masz na Mangaforum Question Mnie się on najbardziej podoba ze wszystkich Twoich dotychczasowych. Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2003 - 13:01
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Heh, dyskusja moze i prywatna, ale nie nalezy zapominac o tych, co czytaja wszystko nawet jak nie maja pojecia o czym jest mowa :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lina_Inverse__Offline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2003 - 17:51
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 28-05-2003

Sk±d: Olsztyn

Status: Offline
Dida napisa³/a:
Ylva jest wolna, Yrsa zajęta.
Coś mi się widzi, że robi się z tego tematu prywatna dyskusja ala Veg i Herbert. Wink Aż mi się nie chce wierzyć, że tylko Ty, Dragosia i ja czytałyśmy sagę (chociażby jeden tom).

PS: A może wstawisz sobie ten avatarek, który masz na Mangaforum Question Mnie się on najbardziej podoba ze wszystkich Twoich dotychczasowych. Very Happy


W takim razie zastanowie sie nad Ylva^^ Nyo na Mangaforum sporo osob czytalo SOLL,a tutaj tio ja nie wiem...nie znaja sie ;PPP Hehe...Zartuje;P

Cio do avatarka...wiesz tamten jest za duzy i nie da sie go tu ustawic czaisz? Bo juz probowalam...mi tez sie tamten podoba...Ale mam zamiar znowu zmienic...jakoms chorobe avatarkowa mam ^^"


Cytat:
Heh, dyskusja moze i prywatna, ale nie nalezy zapominac o tych, co czytaja wszystko nawet jak nie maja pojecia o czym jest mowa Smile

Ha!! Szpiegujesz rozmowe ;P Veg a moze chcerz sie zaglebic w tajniki Sagi? Polecam nyuuu^^


[/quote]

_________________
We are We are on the cruise!
We are!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2003 - 22:07
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Nie szpieguje, nie szpieguje :)))

A tak serio, to czytalam troche Raiji i bardzo mi sie podobala :) No i troche jakichs krotkich skandynawskich opowiadan z tego samego wydawnictwa, ale mi sie nie podobaly. A Sagi nie mam od kogo pozyczyc, takze nie przeczytam

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2003 - 22:18
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Zwłaszcza, że w zasadzie nie trzeba czytać od pierwszego tomu. Niektóre to odrębne, zamknięte historie, poza ostatnimi. Ja zaczęłam od 16 i później uzupełniłam braki. Very Happy Polecam szczególnie 20-"Skrzydła kruka". A Saga jest dostępna w każdej bibliotece.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2003 - 22:35
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
haha, uwierz mi -nie w kazdej.........

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lina_Inverse__Offline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2003 - 22:58
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 28-05-2003

Sk±d: Olsztyn

Status: Offline
Dida napisa³/a:
Zwłaszcza, że w zasadzie nie trzeba czytać od pierwszego tomu. Niektóre to odrębne, zamknięte historie, poza ostatnimi. Ja zaczęłam od 16 i później uzupełniłam braki. Very Happy Polecam szczególnie 20-"Skrzydła kruka". A Saga jest dostępna w każdej bibliotece.


Ja tam od 1 tomu dawalam^^ Nyo u mnie jest w bibliotece do 44 tomu^^ Skrzydka kruka najlepszy tom...wychasany poprostu^^

_________________
We are We are on the cruise!
We are!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-07-2003 - 12:50
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Jeszcze raz zachęcam do przeczytania 20 tomu Sagi o Ludziach Lodu pt. "Skrzydła kruka". Twisted Evil

W przepojonej smutkiem dolinie, daleko w Alpach Transylwańskich, u stóp przerażającej twierdzy leżało zapomniane miasteczko. Wielu zabłąkało się w te okolice i nigdy już ich później nie widziano.
Przybyli tu także Heike Lind i jego towarzysze, Mira i Peter. Odkryli, że ludność miasteczka z dawien dawna żyje w ciągłym strachu, i ma to związek z mieszkankami twierdzy: księżniczką Feodorą i piękną jak z bajki Nicolą...


Cytat:
Obudził się z wrażeniem, że w komnacie unosi się jakiś dziwny zapach.
Szare światło poranka sączyło się przez pomarszczoną szybę małego okienka, delikatnie oświetlając przeciwległą ścianę. Nicola jeszcze spała, głęboko zakopana w poduszki.
Na miłość boską! pomyślał. Mieliśmy przecież wyruszyć! Musimy się spieszyć!
W komnacie jednak znajdowało się coś obcego, coś, co go obudziła.
Szeleszczący, ledwie słyszalny dźwięk... Dochodził od strony ściany z gobelinem.
Yvesa zdjął przedziwny lęk, nieodparta, gwałtowni chęć ucieczki.
Nie może zbudzić Nicoli, zanim nie dowie się, co się wokół niego dzieje. Nie chciał jej niepotrzebnie straszyć.
Kiedy ostrożnie usiadł i zwiesił nogi nad krawędzie łoża, zauważył jeszcze jedną, bardziej zdumiewającą okoliczność. Nadal był - jeśli można tak powiedzieć - zdolny do kochania. To prawda, w ciągu nocy zwrócił uwagę, że siła jego męskości zdawała się niewyczerpana, ale spodziewał się, że zmęczenie, a później sen położą kres jego podnieceniu. Ale nie, tak się nie stało.
Choć, naturalnie... to przecież powszechnie znani fenomen poranny, wkrótce więc ten stan ustąpi.
Gorzej przedstawiała się sprawa z tym, co działo się przy gobelinie.
W komnacie było zbyt ciemno, by mógł rozróżnić szczegóły. Ale tam wyraźnie coś było.
Z lękiem przypomniał sobie, z jaką łatwością tkanina odsuwała się od ściany. A drzwi ukryte za nią... Może od tamtej strony dało się je otworzyć?
Gniew zazdrosnej kobiety jest niebezpieczniejszy niźli wszystko inne na ziemi, wiedział o tym z doświadczenia. Yves był we Francji bardzo popularnym mężczyzn. Kobiety, które czuły się przez niego pominięte lub oszukane, często wyładowywały swój gniew na nim lub jego aktualnej wybrance.
Musiał ochronić Nicolę.
Nie mógł tego uczynić nagi i bez broni. Po omacku szukał swej garderoby i korda, zanim jednak je odnalazł, zamarł w półruchu i stanął jak skamieniały ze wzrokiem utkwionym w gobelinie.
Tam, wysoko na ścianie, między twarzą myśliwego a rogami jelenia, znajdowało się coś, co poruszało się - -zesuwało po tkaninie. I nagle z szumem oderwało się je ściany, uderzyło o jego twarz i upadło na łoże.
- Nicola - szepnął Yves przerażony.
Nadal nie mógł zobaczyć, co to jest, ale zakładał, że ma do czynienia ze zwierzęciem.
- Nicolo!
Dziewczyna nie budziła się. W geście rozpaczy zerwał z niej przykrycie.
Nic więcej nie zdążył uczynić, gdyż owo coś ze straszliwym szelestem rzuciło się na niego, oplatając go taj ciasno, że całą energię musiał skoncentrować na obronie przed lepkim, duszącym uściskiem.
Teraz Yves rzeczywiście bliski był utraty zmysłów z przerażenia. Krzyczał bezradnie, rozdzierająco, walił rękami na oślep, walczył z całych sił, chcąc się uwolnić i uciec.
Albowiem teraz zobaczył.
Półmrok świtu nie skrywał już przed nim tego, co rozgrywało się w tej komnacie grozy.
- Nicolo! - wrzasnął oszalały z przerażenia. - Nicolo!
To coś legło mu na ustach i zdusiło krzyk. Oplotło uniemożliwiając zaczerpnięcie powietrza. Rozpaczliwym wysiłkiem udało mu się to pochwycić, oderwać i odrzucić daleko od siebie.
Do łoża już się nie zbliżał. Uciekał, nie oglądając się na Nicolę. Jedyne co mógł robić, to ratować własną skórę. Serce waliło mu w piersi, jakby miało zaraz ją rozsadzić. Wytoczył się przez drzwi bez ubrania i broni, mając przed sobą jeden, jedyny cel: uciec, uciec jak najdalej!
Potykając się, z dławiącym szlochem w gardle biegi przez galerię.
W tym samym momencie usłyszał przerażający syk tego, co go ścigało, poczuł, jak śmignęło mu nad głową i znalazło się na końcu galerii przed nim. Szszuuu, i znów zawisło mu na szyi.
Yves charczał i wrzeszczał, rozpaczliwie walczył ze straszliwym przeciwnikiem, aż wreszcie zdołał się wyrwać. Zatrzasnął drzwi do galerii za sobą, ale nie miał pojęcia, gdzie się znajduje, zapomniał, którędy szli poprzedniego wieczoru.
Biegnąc na oślep mijał komnatę za komnatą, pędził korytarzami, skręcał. Przez małe okienka nadal wpadało zbyt mało światła, by mógł się rozeznać, gdzie jest.
Zatoczył się pod jakieś drzwi i otworzył je mocnym szarpnięciem.
Zbyt późno uprzytomnił sobie, że ledwie widoczne rzeźbienia na płycie odrzwi wskazywały, iż prowadzą one do tajemnych kobiecych komnat.
Natychmiast usiłował wydostać się stamtąd, lecz drzwi się zatrzasnęły. Nie pomogło szarpanie i ciągnięcie, nie dawały się otworzyć.
No, cóż, w każdym razie uchronił się od tego okropieństwa! Stąd na pewno nie było innego wyjścia, chyba że połączenie z pokojami dla służby.
Służba! Cóż za cudowne słowo! Oni go uratują...
Oczy powoli przywykły do panujących tu ciemności Szedł dalej, minął jeszcze jedne drzwi i wszedł do...
Ale co tam leży pod następnymi drzwiami? Tymi, które z pewnością muszą prowadzić do wyjścia?
To człowiek! Człowiek wpatrujący się w przestrzeń pozbawionymi życia oczami. Uduszony, martwy, z paznokciami zdartymi do krwi o drzwi...
Nagi, ze znakami na skórze pozostawionymi jakby przez zaciśnięte, cienkie sznurki... Ze swą męską dumą w pełnej gotowości. Dokładnie tak samo jak on! Pomimo opętańczego strachu, mimo męczącej ucieczki korytarzami twierdzy jego męskość nadal przedstawiała się imponująco. Niepojęte, to... to... Słabe światło wschodzącego słońca wydobyło z mroku twarz leżącego mężczyzny.
- Stryju! - krzyknął Yves w przypływie bezdennej rozpaczy.
Coś z szumem opuszczało się z belek na suficie...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IriaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-08-2003 - 21:55
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 20-08-2003

Sk±d: od wrzeÅ›nia....z raju!!!

Status: Offline
najlepsze tomy... hym.. jak dla mnie od 1- 12.... i 24... no.. a te z udziałem Sol to w ogóle.. fajna panna była.... ale to tak BTW. i na przywitanie bo jestem nowa.. WITAM^^"""

_________________
BLA BLA BLA SEX
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-08-2003 - 22:32
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
witamy, witamy :D

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-08-2003 - 22:34
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
i o zdrówko pytamy. Miłęgo pobytu na Kasumi! :DDD Mam nadzieję, zę będziesz się udzielać też w innych tematach... ;)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-08-2003 - 18:50
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Jak na razie nie zanosi się na to... W każdym razie i ja witam kolejną czytelniczkę Sagi o LL. Dancing Jestem ciekawa, czy Twój nick pochodzi z anime Iria- Zeiram the Animation. Czy może został zainspiowany postacią Irji Mattiasdatter z omawianej Sagi Question Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-10-2003 - 13:25
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Forum o którym pisałam poprzednio padło. Villemann się nie zraził i stworzył nowe. Applause Adresik: http://www.sandemo.free.komrel.net/f/index.php Zapraszam! Wszystkie działy są dostepne jedynie po zarejestrowaniu. I nie dotyczą wyłącznie twórczości pani Sandemo. Very Happy
Polecam jeszcze stronkę mojej koleżanki Gwiazdy o Villemo - jednej z najbardziej lubianych kobiecych postaci z Sagi o LL: http://www.republika.pl/elistrand/

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GokuhOffline
Temat postu: Pytanie  PostWys³any: 01-10-2003 - 15:25
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 27-06-2003

Sk±d: MaÅ‚opolska

Status: Offline
Hej!

No jasne że czytałam!!!. Tasiemiec straszny ale tak mnie wciągnęła ta seria że mi się potem po nockach śniła. A czytaliście dalsze losy?. Mam na myśli - "Saga o czarnoksiężniku" i "Saga o Królestwie Światła". Każdą z nich można czytać osobno ale jak ktoś czytał już wcześniej o Ludziach Lodu to w tych dwóch tytułach znajdzie starych znajomych. W sumie na 3 serie składa się - Saga o Ludziach Lodu 47 tomów, Saga o Czarnoksiężniku 15 tomów, Saga o Królestwie Światła 20 tomów co daje zawrotną sumę - UWAGA 82 TOMY. Niesamowite prawda?. Jest jeszcze jedna pozycja która mnie wciągnęła tak samo jak poprzednie ale już nie związana z w/w. To seria pt. "Córy Życia" pióra May Grethe Lerum i także wydana została przez wydawnictwo "POL NORDICA". Jeśli ktoś lubi Margit Sandemo to polecam tę książke. Bo czyta się ją tak samo lekko i przejrzyście jak książki Sandemo.
Pozdrówka dla Didy.

Nara
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits