Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
nika
Temat postu: Moje ukochane miasto  PostWysłany: 12-02-2003 - 14:24
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Ze co prosze?!? Jak smiesz deprecjonowac nasze miasto - wszystko co najlepsze jest w Warszawie!!! No dobrze super klasztor i najlepiej polozonego Mc Donalda maja w Czestochowie, ale to koniec!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum


Ostatnio zmieniony przez nika dnia 14-11-2003 - 00:07, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2003 - 09:59
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
nika napisał/a:
Ze co prosze?!? Jak smiesz deprecjonowac nasze miasto - wszystko co najlepsze jest w Warszawie!!! No dobrze super klasztor i najlepiej polozonego Mc Donalda maja w Czestochowie, ale to koniec!


Nika nie bierz tego przypadkiem do siebie, ale to miasto nie ma nic dobrego, a co dopiero najlepszego...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2003 - 18:13
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
IggI napisał/a:

Polsce jest anglistyka w Poznaniu....



To słyszałem... No cóż, muszę pogrzebać w Necie i poszukać wiadomości o uczelniach. Może znasz jakieś adresy?...


Nika napisał/a:

No dobrze super klasztor i najlepiej polozonego Mc Donalda maja w Czestochowie, ale to koniec!


Klasztor owszem, ładny, ale wpływy ma troszkę....bardzo... super... za duże i tyle. Ale jako obiekt jest superowy.

A że Mc najlepiej połozony?.... Który?...

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2003 - 20:46
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Te dwa na wjezdzie od strony na Warszawe... genialne... mozna miedzy nimi krazyc jedzac kazda kanapke za jednym kursem... no i wtedy chociaz nie bedzie ...uchh to takei kaloryczne...

A propos Mac'a probowales nowej kanapki MacKielbasa - o maly wlos bym autokar wywali tak sie ze smiechu kulalem...

Co do anglistyki...Warszawska ma adres... www.anglistyka.uw.edu.pl a poznanski uniwer ma pewnie podobnie, tylko zamiast UW maja pewnie AM (tam jest uniwer Adama Mickey-wicza) albo MSC (maria curie Sklodowska)...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-02-2003 - 11:07
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
Poznan - http://elex.amu.edu.pl/ifa/index.html
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-02-2003 - 21:39
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
DziękujęWamdziękujędziękuję :)))) No, teraz już tylko odwiedzać stronki, nof nof nof :))) No a co do maca - McKiełbasa, to brzmi nawet bezgustniej niż WieprzMac ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) No cóż, ma firma kasę, to ma i ludzi od wymyślania dennych nazw ;PPPPPPPP

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2003 - 00:35
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Hej Gilma! Nie biorę tego wcale do siebie, bo grubo się mylisz. Chciałabym tylko wiedzieć skąd się wzięła Twoja opinia - czy jest to wynik krótkotrwałej bytności czy mieszkałeś tutaj i jeśli tak to jak długo? Ja mieszkam tu od urodzenia i bardzo kocham moje miasto. Po części dlatego, że łączą się z nim cudowne wspomnienia, ale nie tylko. To miasto ma swoja niepowtarzalną atmosferę - tworzą ją: występy kabaretów w Piwnicy pod Harendą i w Lapidarium, cudowne miejsca do spacerów -Łazienki, Agrykola, Park Dreszera, Park Saski, uniwersyteckie zakamarki -ciasne salki na poddaszach ze wspaniałym widokiem na miasto, zapomniane uliczki i wysokie kamienice (mój kolega miał mieszkanie na 5 piętrze właśnie takiej kamienicy - z jego łazienki przez małe okienko widać było Pałac Kultury a dachy domów widoczne z balkonu... Tak kiedyś wyobrażałam sobie Włochy). Zgadzam sę, że nasza Starówka (ha! 60-letnia) nie poraża pięknością jak np. ta w Gdańsku (bo Krakowa nie lubię), ale to miasto ma w sobie coś. Czemu sądzisz, że nie ma ono w sobie nic dobrego?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2003 - 09:30
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Zgadzam się...
Bo niby jak może być złe miasto w którym jest choćby jedna Nika? Cool

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2003 - 11:19
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

ach Ty spryciarzu! ale w sumie coś jest na rzeczy! Twisted Evil

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2003 - 21:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Tak kiedyś wyobrażałam sobie Włochy

Laughing Laughing Laughing uehehehehe!

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 01-03-2003 - 16:24
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
nika napisał/a:
Hej Gilma! Nie biorę tego wcale do siebie, bo grubo się mylisz. [...] Czemu sądzisz, że nie ma ono w sobie nic dobrego?


Wiesz jak jest - punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Tez mam wiele wspomnien, wspanialych zreszta, zwiazanych z tym miastem mimo ze nigdy tam nie mieszkalam. jednakze spedzilam w sumie sporo czasu w Warszawie. Faktycznie sa tam piekne miejsca np do spacerow a i strowka nie jest wcale zla, nie przesadzaj :) Po prostu to miasto jest jakies takie nie spojne w sobie. Wyglada mniej wiecej jakby samo sobie zaprzeczalo moemntami (wiem ze to glupio brzmi, ale nie wiem jak to inaczej ujac) A najsmutniejsze jest, ze okazalo sie ze tamtejsi mieszkancy (nie mowie ze wszyscy bo tego nie wiem, ale ci, ktorych znam a znam dos sporo osob z wa-wy) tez sa jacys tacy niespojni w tym co mowia, mysla i robia. W wydaniu warszawiakow te trzy rzeczy nie maja ze soba za wiele wspolnego. Ale mialo byc o miescie... No coz, jest po prostu brzydkie (pomijajac pare wybranych miejsc), brudne i takie... 'egoistyczne'. Ale wiem juz skad nasze rozbiezne opinie :) Ja lubie Krakow :) Bardzo. I tez nigdy tam nie mieszkalam (zeby nie bylo ;])
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-03-2003 - 16:47
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
...
i kocham to miasto
zmeczone jak ja
gdzie Hitler i Stalin zrobili
co swoje
gdzie wiosna spalina oddycham...


Ta piosenka jest chyba dosc znana...
co do niespojnosci Warszawiakow... hmm... nie ze unosze sie honorem ale czy mowisz o Warszawiakach (czyli ludziach ktorych rodzice i dziadkowie mieszkaja tu od wojny) czy o warszawiakach - czyli ludziach ktorzy przyjechali tu w polowie lat 80 bo wszedzie wszystko padalo a oni chcieli miec kase wiec sie zaczepili?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2003 - 15:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Niespójne? A z czym porównujesz? Na pewno nie z Krakowem, którego częścią jest Nowa Huta! Uważam, że niespójność nie może być zarzutem wobec dużego miasta - różnorodność leży w jego naturze. Wręcz przeciwnie: zarzutem mogłaby być monotonia i szarość. Różnorodność jest właśnie zaletą Warszawy! - nie można powiedzieć, że brakuje tu naprawdę uroczych zakątków. Brzydkie i brudne? Wolne żarty! O tej porze roku rzeczywiście mamy do czynienia z wszechogarniającą szarością, ale wiosna stolica tonie w zieleni! Czy zdajesz sobie sprawę, że jest to jedna z najbardziej zielonych stolic w Europie? Oczywiście zgadzam się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja mieszkam na Mokotowie, na trzecim piętrze a moje okna wychodzą na korony drzew - kasztan, jawor, klon - dają taki przyjemny cień latem. Małe przydomowe ogródeczki toną w kwiatach a na pobliskich działkach kwitną bzy i jaśminy. Tylko w Gdańsku czułam się równie dobrze jak w domu - Kraków uważam za piękny i wyjątkowy, ale przereklamowany. Chociaż przyznaję, że na mój osąd pewnie też duży wpływ mają wspomnienia.
Co do Warszawiaków - to czy naprawdę różnią się tak od innych? Gdzie indziej są ludzie bardziej konsekwentni, mniej egoistyczni? Sądzę, że nie, ale mogę mieć spaczony osąd, gdyż sama jestem przecież Warszawianką! Ludzie są tu różni, bo Warszawa skupia ludzi, z całej Polski. Wciąż wydaje mi się jednak, że różnorodność jest zaletą a nie wadą - wzbogaca nasze życie, uczy tolerancji. A egoizm jest wszechobecny - cała ludzkość cierpi na tę chorobę!
Podsumowując: nie będę się upierać, że Warszawa jest najpiękniejszym miastem w Polsce, ale nie mogę się zgodzić, że w tym mieście nie ma niczego dobrego - są tu dobre szkoły, biblioteki, muzea, wiele pięknych miejsc wartych uwagi. To miasto warte jest tego, by spojrzeć na nie przychylniejszym wzrokiem a moim zdaniem nawet tego, by je pokochać i nazywać swoim domem. Tak samo ludzie - nie wszyscy są dobrzy, ale nie wszyscy są źli - ja znalazłam tu zarówno miłość jak i przyjaźń.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-03-2003 - 15:00
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
Prrrrrrrr
Chwileczke. A kto mowi, ze wszystko jest zle i brzydkie i ze wszyscy sa egoistyczni i zli? Ja moge oce niac tylko po tym co sama widzialam i wcale nie twierdze, ze cale miasto jest paskudne. Sa sliczne miejsca i tez w nich bylam, ale ogolnie jako miasto nie robi ona dobrego wrazenia. Sory Vinetou. To nie jest tylko moj aopinia na temat tego miasta. ja sie staram mojego miasta nie oceniac - nie jestem obiektywna, ale widzialam inne miasta i Warszawa jes nabrzydasza z nich wszystkich.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2003 - 16:12
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Kiedyś pojawił się taki temacik na Pratchetcie – postanowiłam go wyciąć i nieco odkurzyć. Jest trochę na forumku WarszawiakĂłw i ludzi, ktĂłrzy w Warszawie byli, więc moĹźe pogadamy na ten temat? Korzystając z okazji chciałabym spytać czy projektowane kiedyś spotkanie forumowiczĂłw z Warszawy doszło w końcu do skutku?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits