Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-11-2006 - 16:08
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Cytat:
więc przynajmniej będę udawał że jest lepszy niż mi się wydaje

Tak nie powinno być, przez takie rzeczy zatracamy się w rzeczywistości, zagłębiamy się w tamten świat i izolujemy się od społeczeństwa. To nie powoduje dobrych rzeczy.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-11-2006 - 16:13
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Sztuka (a nią anime jest bez wątpienia) powinna być lustrem życia, a nie obcym światem.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 16-11-2006 - 18:47
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



@Iggi - nie chciałem żebyś tak to odebrał ; ). Nie lubisz horrorów - nie oglądasz ich, nie każdy lubi Każdego wrażenia, które go ogarnia.
Cytat:

świat staje się lepszy tylko gdy oglądam rzeczy które dobrze na mnie wpływają.

Nie. Świat który Ty widzisz, może się takim stać, a to dalej świat w Twoim umyśle. Rzeczywistość biegnie sobie dalej, nie przejmuje się maniakiem anime oglądającym filmy ; P..
Cytat:

innymi słowy scenę od której zaczęliśmy ten wątek dyskusji potraktowałbyś nie jako "obrzydliwość" tylko "ciekawostkę"?

Nie scenę a to jak Ją odbieram. A odebrałbym Ją w taki sposób, w jaki pewnie byś się spodziewał ; ).. (zakładając że odbierasz mnie choć trochę pozytywnie ; P).

Cytat:

Sztuka (a nią anime jest bez wątpienia) powinna być lustrem życia, a nie obcym światem.

A nie jest lustrem? Często staje się co najwyżej groteską na Jego temat, ale zwierciadła nie zawsze są całkiem płaskie ; ).

@Josh

Cytat:
...przez takie rzeczy zatracamy się w rzeczywistości, zagłębiamy się w tamten świat..

Skup siÄ™ i przeczytaj to jeszcze raz, bo jak dla mnie zaprzeczas sam sobie ; P..
Josh, to po co oglądasz anime? Nie po to żeby uciec od rzeczywistości choć na chwilę? Oglądanie i przeżywanie anime NIGDY nie będzie życiem. Jest co najwyżej tym o czym pisałem powyżej imo..
Chyba że wypuszczą np filmy instruktażowe w stylu anime ; P.. (wiem co ktoś będzie chciał, a przynajmniej przejdzie mu to przez myśl, wrzucić ; P).

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-11-2006 - 20:09
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Znam przynajmniej jeden film instruktażowy "Futari ecchi", konkretnie. Jest to, całkiem serio, podręcznik do wychowania seksualnego. Przy okazji jest również świetną komedią obyczajową ale pewnie uważam tak gdyż równie daleko nam do japońskiego podejścia do seksu, co do ich pracowitości i zamożności.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BekonOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2006 - 22:46
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 08-11-2006



Status: Offline
Czy to znaczy, że jesteśmy tak strasznie leniwi? Razz (joke)

Co do Iketeru Futari, podoba mi się i szkoda że takie króciutkie epki...

Losiul napisa³/a:
Nie. Świat który Ty widzisz, może się takim stać, a to dalej świat w Twoim umyśle. Rzeczywistość biegnie sobie dalej, nie przejmuje się maniakiem anime oglądającym filmy ; P..


Zgadzam się z Tobą Losiul jednak nie do końca... W realnym świecie również możemy miec wpływ na to jak będziemy postrzegać świat, dla jednych jest on piękny mimo tego że np. żyją w ubóstwie i nie mają nawet powodu by tak myślec bo życie jest dla nich ciężkie. A dla innych może byc nie do zniesienia pomimo tego ze niczego im nie brak. To tylko przykłady, ale ludzie są rózni mamy flegmatyków choleryków i wiele innych typów. Dla człowieka który cały dzień się denerwuje z byle powodu, żyje w stresie, jak taki ktoś postrzega swiat... czy mimo strasznej rzeczywistości potrafi widzieć jakiekolwiek plusy dla swojego życia? Dlatego uważam że "maniak anime" i nie tylko podczas ucieczki w świat fantazji czuje sie szczęśiliwy, to pewne, choc czasem nie zawsze ogląda sie mile obrazy, w życiu jest podobnie, nikt nie powiedział że nie można postrzegać świata, na swój wlany sposób, jesli ja np. nie cierpie mojej pracy, przebywania tam miedzy ludźmi którzy jak dla mnie prawie cały czas krzyczą na siebie na wzajem, co strasznie mnie denerwuje, bo jak tu sie nie denerwować, myśle wtedy o powrocie do domu o tym co zrobię , o tym że spotkam sie nowu z braciszkiem napisze kilka e maili do Przyjaciół, przetłumacze nowe anime, lub zaczne rysować... proste przykłady, karzdy z nas ma jakieś marzenie i hobby któremu poswięca sie bez reszty. Czemu mam sie przejmować, że przecież jutro rano znowu ide do pracy... mysle o czym innym o tym że mogę przecież, być inny od tych wszystkich "wariatów" ze pomimo wszystko, nie jast najgożej, przecież mam dom, Przyjaciół... nie wszyscy mają aż tyle... Tylko teraz rodzi sie pytanie:

Czy ja jestem w świecie Realnym czy już Fantastycznym ??? O_o
I dochodzę do takiego wniosku, człowiek nie może istnieć, ograniczając sie jedynie do świata realnego, ta fantastyczna strona łączy sie z realnym światem i pomimo tego, że dobrze wiemy że uciekamy od problemów, to jednak nie jesteśmy w stanie tego kontrolować i podświadomie, bez naszej wiedzy potrafimy żanużyć się jakoby w innym wymiaże, nie koniecznie przed anime i telewizorem...

"Myślami wybiegając w przyszłość budujemy nowy świat w starym świecie, jednak trwając mimo woli uwięzieni, łączymy oba w jeden wielki świat, nasz świat..."

...BEKON

Sorki znowu mi odwala... Very Happy
... ale Mówcie proszę co sądzicie na ten temat... Smile
THX.

_________________
Manga & Anime this is it... xD
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2006 - 23:17
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Ortografię masz fantastyczną... fantastycznie nieprawidłową... Polecam FF2 i odrobinę uwagi...

proste przykłady, karzdy z nas ma jakieś marzenie i hobby któremu poswięca sie bez reszty. Czemu mam sie przejmować, że przecież jutro rano znowu ide do pracy... mysle o czym innym o tym że mogę przecież, być inny od tych wszystkich "wariatów" ze pomimo wszystko, nie jast najgożej, przecież mam dom, Przyjaciół... nie wszyscy mają aż tyle... Tylko teraz rodzi sie pytanie:

Czy ja jestem w świecie Realnym czy już Fantastycznym ??? O_o


Dopóki pamiętasz ze jutro idziesz do pracy jestes po własciwej stronie. Tzn. wiesz ze hobby to tylko część życia. Kiedy o tym zapomnisz...bycie otaku moze się stać dla ciebie niebezpieczne...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2006 - 23:30
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



@Bekon
Pierwsza część:
to może uściślę - miałem na myśli rzeczywistość obiektywną, nie mającą wspólnego nic z ludzkim postrzeganiem jej. To o czym ty piszesz to właśnie ludzkie sposoby postrzegania rzeczywistości, perspektywy, konteksty myślenia. I w tym miejscu się zgadzam.
Druga część:
Nie, nie "jesteś" w świecie realnym. Tzn - Ty, twoje ciało, w Nim są bez wątpienia. To czy jest w nim Twój umysł/dusza, zależy od poglądów - sam uważam że także.
Natomiast, jeśli chodzi o to jak w jakim świecie funkcjonuje Twoja świadomość - żyje w świecie czystej iluzji. Żaden zmysł nie jest w stanie odebrać rzeczywistości dokładnie taką jaką jest - błędy po przecinku, domyślanie się brakujących kawałków, z takich rzeczy lepisz swój sposób widzenia świata. Jest on daleki od oryginału. Do tego, szaleje Twoja wyobraźnia - na podstawie niewielkiej ilości danych wejściowych generuje niemalże co zechcesz. I to też składa się na "Twoją" rzeczywistość.
Kiedy oglądasz anime, czytasz mangę, czy zagłębiasz się w jakiekolwiek inne medium - przynajmniej częściowo, Twoja świadomość nie funkcjonuje w obiektywnej rzeczywistości. Żyjesz w świecie ułożonym z obrazków, scen i słów bohaterów. Sam domyślasz sobie ich uczucia myśli i emocje. Wyciągasz wnioski. Przeżywasz.
To tylko inny smak świata w którym żyjemy. Co z tego, że wyświetlany na ekranie monitora, a dopiero potem zrzutowany na sitkówkę..?

PS Jezu, zaczynam sobie sam zaprzeczać ; P.. Ale powiedzmy że to dla dobra dyskusji ; P.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BekonOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-11-2006 - 01:19
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 08-11-2006



Status: Offline
Pewnie, że dla dobra dyskusji, wymiana poglądów to nic złego, nawet gdy część z nich ulega diametralnym zmianom, niż ich wersja pierwotna, nie ma się co wstydzić, że zaprzeczamy swoim poglądom, przecież wszystko co dobre buduje sie na błędach, nawet tych na pozór nie widocznych Wink
Teraz tak, ja przedstawiłem tylko ogólny obraz odczuć i mojego poglądu na świat, chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że pomiędzy, realizmem a iluzją zaciera się niejako granica rzeczywistości, mimo tego, że w danej chwili wiemy że nie tworzymy sobie obrazu idealnego świata naszej wyobraźni... nasz mózg sam generuje pewne odczucia przenosząc nas niejako w inny wymiar, (ale nadal rzeczywistości), i to jest właśnie taka granica... Smile Myslę o Osobie którą spotkałem tylko raz przypadkiem na ulicy, nie widziłem jej wczesniej, ale kreuje sobie obraz postaci i "myślę co by było gdyby", albo "jak fajnie by bylo..." nie chodzi mi tutaj o żadne zauroczenie (proszę nie mylić), ale jest to prosty przyklad na to, że czasem kreujemy coś podświadomie mimo że nie mamy problemów, nie uciekamy od niczego, tylko poprostu nasz umysl przez chwilkę plata nam figla...

Ps. Mam nadzieję że mimo zagmatwania, coś Zrozumiecie Przyjaciele Wink]
Dzieki wielkie za odpowiedź Losiul, czekam na kolejne Very Happy...
Nie długo będę we Wrocku wiec możemy Się spotkać mam tylko 70 Km wiec blisko godzinka w pociagu i jestem na Głównym Smile
Co do mojej ortografii Smile mam Fire Fox'a 2 podkresla błędy jednak czasem, zdarza mi się pisać, jak oferma, brak np. polskich fontów to wina pisania na ircu iwęc proszę wybaczyć Razz

_________________
Manga & Anime this is it... xD
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-11-2006 - 20:38
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 20-03-2004

Sk±d: spod 69

Status: Offline
Cytat:
równie daleko nam do japońskiego podejścia do seksu, co do ich pracowitości i zamożności.


a kim sa ci 'my'?
twoi znajomi/ osoby z ktorymi stykasz sie na codzien/ rowiesnicy / warszawiacy / ogol polakow/ kasumi members (tutaj sie zgodze xD)
i czego ci brakuje w ich podejsciu?
W ogole przybliz mi/nam 'japonskie podejscie do sexu' i skonfrontuj z tym 'naszym'

Cytat:
Polecam FF2 i odrobinÄ™ uwagi...


a ja polecam czytanie ksiazek!

i zgadzam sie z franciszkiem b. chociaz nie przeczytalem :]

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BekonOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-11-2006 - 00:12
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 08-11-2006



Status: Offline
Tak książki są świetne, Możecie wierzyć, lub nie, ale dużo czytam Razz nie tylko książek... Smile

_________________
Manga & Anime this is it... xD
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-11-2006 - 07:41
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
W ogole przybliz mi/nam 'japonskie podejscie do sexu' i skonfrontuj z tym 'naszym'

Przepraszam, jeśli cię obraziłem. Jak będziemy z Niką we Wrocku obiecuję ci że zabiorę ze sobą tomik "Futari Ecchi" z pewnością zrozumiesz o co mi chodzi. Wink
Cytat:
i czego ci brakuje w ich podejsciu?

Niczego. każde z nich jest całościowe i spójne. Po prostu, spojrzenia (z oczu Japończyka/Japonki) na tę sprawę bardzo się różnią (od tego jakie zaprezentuje przeciętny Polak/Polka).

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-11-2006 - 17:43
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 20-03-2004

Sk±d: spod 69

Status: Offline
z pewnoscia nie Very Happy
cos ci sie chyba teges ;>
nie mieszaj mnie z wr0!

No ale czym sie roznia?
bo ze sie roznia to chyba jasne
tak samo jak kenijczyka i taliba
tyle to i ja wiem.
do tego jacys blizej nieokresleni my i oni.

akruat w sprawach bzykania 'n stuff wrzucac do wora biorac na warsztat japonie albo polske to bezsens imo.
Zbyt duze zmiany w ciagu ostatnich kilkunastu czy kilkudziesieciu lat.

i szalejesz z tym futari ecchi jakby to byla kamasutra przecietnego japonczyka.
szczerze watpie ze jest...
Zreszta jakos to po swojemu opisz a nie jakies badziewne komixy wciszkasz ;p

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BekonOffline
Temat postu:   PostWys³any: 26-11-2006 - 22:44
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 08-11-2006



Status: Offline
Masz rację każdy ma swoje własne spostrzeżenia mentalność i podejście do różnorakich spraw nie tylko sexu...
Nie jest to jednak powód by się od razu denerwować niepotrzebnie, ja osobiście interesuje się kulturą Japonii wiem że ludzie tam mają całkowicie odmienny pogląd na wszystko od tego jaki wykreował się u nas w Polsce... Dlatego Iggi w pewnym stopniu ma rację choć nie można powiedzieć, że przez inne spojrzenie na cokolwiek jesteśmy gorsi od Japończyków dlatego Ness nie bierz tego tak do Siebie, wszak jesteśmy tylko ludźmi i choć mamy odmienną kulturę to jednak wiele nas łączy, nie mówię tu tylko o Japończykach...

_________________
Manga & Anime this is it... xD
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-11-2006 - 07:31
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
ness napisa³/a:
bo ze sie roznia to chyba jasne tak samo jak kenijczyka i taliba

Przepraszam bardzo nie chciałem obrazić nikogo. To co napisałem miało na celu podkreślenie ogromnej różnicy między kulturą Polski i Japonii. Jednak nigdzie nie mówiłem że Polacy są gorsi od Japończyków. Po prostu są różni.
Innymi słowy ness, nie przejmuj się aż tak bo trochę brzmisz jak ten chomik.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu


Ostatnio zmieniony przez IggI dnia 27-11-2006 - 19:27, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-11-2006 - 19:03
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 20-03-2004

Sk±d: spod 69

Status: Offline
moshi moshiii! w ktorym miejscu sie obrazam ?! Very Happy

Nie mowie ze talibowie sa gorsi od kenijczykow czy vice versa
bo mam nikle pojecie o ich 'podejsciu do sexu' :>
talibowie lubia obwijac swoje niewiasty w przescieradla i rzucac w nie kamieniami jak nabroja, z niczym innym sie za bardzo nie afiszuja.
a keniczycy (masajowie buntu bla ogolnie ci z prowincji) sa znanu z subtelnej formy podrywu szczegolnie na -nastki, zaciagnac w ustronne miejsce - zgwalcic.
Generalnie nie podejmuje sie oceny ktorzy pwn ktorych.
Cytat:
Po prostu sa różni.

Tak jak polacy i japonczycy
Tak jak ja i ty
Very Happy

dobra to tyle o tym ode mnie, bo zboczylismy troche z tematu Smile

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits