Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
VampirEOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-06-2005 - 22:00
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 22-03-2004



Status: Offline
Niestety taki nasz los, do końca życia będę musiał łamać prawo to straszne XD, jak by mnie to obchodziło.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-06-2005 - 00:13
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Jeśli tylko w ten sposób... to mnie też...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-06-2005 - 10:29
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Ej, no, przedstawiasz to nieco zbyt dramatycznie... Zawsze można założyć kablówkę lub antenę satelitarną, i wtedy anime na anime, zalew dosłownie... Tyle, że trzeba języki obce znać. Nie znamy? No to pretensję do siebie mieć, robaczki drogie... ;-D

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-06-2005 - 17:23
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-08-2003

Sk±d: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Mike napisa³/a:
Zawsze można założyć kablówkę lub antenę satelitarną

W swojej wypowiedzi wyraźnie zaznaczyłem, że opisywana przeze mnie sytuacja nie dotyczy osób mogących sobie pozwolić na tego typu ekstrawagancje (chociaż nie orientuję się zbytnio jakie są koszty takiego przedsięwzięcia).

Mike napisa³/a:
i wtedy anime na anime, zalew dosłownie...

Aż tak? No proszę... Wiedziałem, że parę zagranicznych stacji puszcza niektóre serie, ale nie przypuszczałem, że można mówić wręcz o zalewie.
A co do języków: mam nadzieję, że mowa tu o angielskim/niemieckim. W innym przypadku liczba osób, będących w stanie zrozumieć tekst maleje do tego stopnia, iż nie powinno się brać ich pod uwagę.

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-06-2005 - 20:06
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 16-03-2005



Status: Offline
Dziwne... bo po co komu to wiedzieć... NewKind brawo za ciekawość ^^' Takie pytania tylko życie utrudniają. Ważne, że są tacy ludzie - fani, którzy tyle dla nas robią ^-^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-06-2005 - 22:19
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Odol, wyraźny to jest tylko płyn na Twoim avatarze. Nic nie zaznaczyłeś, i nie wciskaj kitu post factum, bo nie z nami te numery. Zwłaszcza, że sam potem mówisz, że nie znasz kwoty. To jak nie znasz, to o co w ogóle chodzi? O_o

Antena z dwoma pozycjometrami to koszt ok. 550 zł. Nie mowię, że to koszty dwóch bułek z masłem, ale nie wpadajmy w paranoję. Ekstrawagancja to jest Porsche 911, a nie antena satelitarna.

Zalew to jest Wiślany, amigo. Wink Czy mi się wydaje, czy ja nie kumam tego gościa? Smile No, zalew no. Zespawana rurka. Twój post polega na tym, że powtarzasz moje opinie i dodajesz dziwne komentarze w stylu: "mam nadzieję, że masz na myśli angielski lub niemiecki". Tak, angielski i niemiecki to w tym kraju języki obce. Stary, zrób sobie badania statystyczne. Dwie najpopularniejsze satelity to Eutelsat oraz Astra. Na nich znacznie ponad 75% stacji jest niemiecka.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-06-2005 - 22:37
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
Antena z dwoma pozycjometrami to koszt ok. 550 zł. Nie mowię, że to koszty dwóch bułek z masłem, ale nie wpadajmy w paranoję. Ekstrawagancja to jest Porsche 911, a nie antena satelitarna.


dodam że w jednym miesiącu wychodzą komiksy za łaczną kwotę od 500-800 złtych... ale to tylko statystyka...

Cytat:
Dwie najpopularniejsze satelity to Eutelsat oraz Astra


Astra to tak bo sam mam ale ta druga to nie Hot Bird??

Cytat:
Zespawana rurka


tego typu Wrocławski humor tutaj nie jest zrozumiały oni nie znają wielkości znaczenia tego tekstu... Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-06-2005 - 22:44
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Hot Bird to ksywa Eutelsatu z barów dla bilardzistów i motocyklistów... XD OK, no może i racja. Ale ja mam ustawione na Eutelsata.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-06-2005 - 22:46
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Jesli chodzi o kablówki to sytuacja nie jest juz tak rózowa jak przed rokiem czy dwoma... chodzi tu chyba o dodatkowe pieniadze jakie operatorzy programów satelitarnych muszą uiścić u właścicieli kablówki której pozwalają retransmitowac swój sygnał... dlatego np. RTL II, czyli niemiecki Cartoon Network, zniknął, przynajmniej z Asterki warszawskiej, a jak mozna zauważyć w postach innych osób to samo wydarzyło się min. w Poznaniu.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-06-2005 - 14:24
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-08-2003

Sk±d: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Mike napisa³/a:
Nic nie zaznaczyłeś, i nie wciskaj kitu

Jeśli zezchcesz jeszcze raz przeczytać mój post z 8:10 dnia 20.06.05 to zauważysz, iż znajduje się tam zdanie:
"Jeśli jednak wielbiciel japońskich kreskówek chce zaznajomić się z tytułami z przysłowiowej górnej półki, nie wydając jednocześnie kosmicznych ilości gotówki, będzie musiał złamać prawo."
Nie wiem jak bardziej mogłem to zaznaczyć, zważywszy, iż to zdanie zajmuje połowę mojego posta.

Mike napisa³/a:
Zwłaszcza, że sam potem mówisz, że nie znasz kwoty.

Gdybym znał poszczególne kwoty, to bym nimi operował. Nie czuję jednak potrzeby zaznajamiania się z poszczególnymi cennikami aby stwierdzić, o jakich pieniądzach mowa. A koszt "ok. 550 zł" to dużo dla osoby, która jeszcze nie pracuje (a ludzie tacy stanowią bardzo dużo odsetek fanów anime). Ja na przykład nie mógłbym sobie na taki wydatek pozwolić.


Mike napisa³/a:
Zalew to jest Wiślany, amigo. Wink

Pragnę zauważyć, iż w poście z 21.06.05 sam użyłeś sformułowania "i wtedy anime na anime, zalew dosłownie". Wtedy zwrot ten był wg. Ciebie cacy, ale jak ktoś inny go używa, niejako ustosunkowując się do zacytowanych powyżej słów, to już trzeba mu to wytknąć, tak?



Mike napisa³/a:
Czy mi się wydaje, czy ja nie kumam tego gościa? Smile

Odpowiem w Twoim stylu:
"Kumać - w odniesieniu do żaby: wydawać głos; także o człowieku: wydawać głos naśladujący żabę"
Czy ktoś wie co Mike miał na myśli?

Mike napisa³/a:
Twój post polega na tym, że powtarzasz moje opinie

Cytuję je przed odpowiedzią, żby było wiadomo do czego się odnoszę.


Mike napisa³/a:
i dodajesz dziwne komentarze w stylu: "mam nadzieję, że masz na myśli angielski lub niemiecki". Tak, angielski i niemiecki to w tym kraju języki obce.

Nie wiem czy wiesz, ale w tym kraju jest też kilka innych języków obcych, a tym "dziwnym komentarzem" chciałem się dowiedzieć, czy przypadkiem nie jest tu mowa o stacjach w językach mniej w Polsce znanych, jak choćby hiszpański, włoski czy francuski.


Mike napisa³/a:
Stary, zrób sobie badania statystyczne. Dwie najpopularniejsze satelity to Eutelsat oraz Astra. Na nich znacznie ponad 75% stacji jest niemiecka.

Uznając, że znasz się na telewizji satelitarnej lepiej ode mnie uznałem za stosowne zapytać o kilka rzeczy, które sam chciałbym wiedzieć w nadziei, że potrafisz odpowiesz bez złośliwości. Nadzieja po raz kolejny okazała się matką głupich...

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-06-2005 - 15:22
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
A koszt "ok. 550 zł" to dużo dla osoby, która jeszcze nie pracuje (a ludzie tacy stanowią bardzo dużo odsetek fanów anime)


no zgodzę się że jest dużo osób które nie korzystają z wakacji by sobie dorobić lub zarobić na coś Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-06-2005 - 00:45
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Jeśli zezchcesz jeszcze raz przeczytać mój post z 8:10 dnia 20.06.05 to zauważysz, iż znajduje się tam zdanie"

Aha. :-) Jest. No i co z tego? Manipulujesz własnymi wypowiedziami. Po pierwsze napisałeś to zdanie tak enigmatycznie, że można pod nie dużo rzeczy podciągać. Po drugie, "zaznaczenie" to dla mnie nie proste wspomnienie o jakimś fakcie, ale mocne jego podkreślenie słowami i dobitną argumentacją. Której u Ciebie w sposób oczywisty brak.

"Gdybym znał poszczególne kwoty, to bym nimi operował. Nie czuję jednak potrzeby zaznajamiania się z poszczególnymi cennikami"

Gratuluję. Przyznajesz, że nie potrzebujesz informacji, by wydawać wyroki. Tym samym dołączasz do grupy ludzi o krystalicznie czystych poglądach nie skażonych nawet rysą wiedzy. I jeszcze się tym chwalisz. Co mogę powiedzieć? Myślałeś już może o karierze polityka?

"A koszt "ok. 550 zł" to dużo dla osoby, która jeszcze nie pracuje (a ludzie tacy stanowią bardzo dużo odsetek fanów anime). Ja na przykład nie mógłbym sobie na taki wydatek pozwolić."

Znów manipulujesz. Po pierwsze, anteny i kable kupuje się nie tylko po to, by oglądać anime, więc interesują się nimi nie tylko fani japońskiejs ztuki filmowej. To jest niejako tak przy okazji. Po drugie, ja nie pisałem, że 550 to drobne z tylnej kieszeni. Wręcz przeciwnie. Zaznaczam jednak, że jak ktoś chce, to może. Przykład: podnieś swoją średnią ocen o 25% i poproś rodziców o antenę na Boże Narodzenie. Może się zgodza.

"PragnÄ™..."

Może podać szklankę wody? ;-P

"w poście z 21.06.05 sam użyłeś sformułowania "i wtedy anime na anime, zalew dosłownie". Wtedy zwrot ten był wg. Ciebie cacy, ale jak ktoś inny go używa, niejako ustosunkowując się do zacytowanych powyżej słów, to już trzeba mu to wytknąć, tak?"

Eee, tak. ;-) Ta rozmowa nie jest taka, bym ją traktował na sto procent poważnie (co jest tylko lepiej dla Ciebie, bo nie wytaczam ciężkich dział). A że mam bezczelne i ironiczne poczucie humoru, to oprócz argumentów, czasem wstawiam komentarze do wyrwanych z kontekstu słów i zdań. Uśmiechnij się czasem i wyluzuj, bo umrzesz na wrzody...

"Cytuję je przed odpowiedzią, żby było wiadomo do czego się odnoszę"

I te cytaty to najfajniejsze części Twoich postów... ;-P

"Odpowiem w Twoim stylu:"

Daremny trud. Nie sięgasz wyżyn Mistrza... ;-) Długą drogę pod górkę zacznij na przykłąd nie podkładając się mi w sposób mało poważny... Dowód chociażby tuż poniżej...

"Nie wiem czy wiesz, ale w tym kraju jest też kilka innych języków obcych"

W tym kraju, amigo, wszystkie języki oprócz polskiego są językami obcymi. Marny to dowód na Twoje tezy. To jakbym ja udowadniał swe racje mówiąc, że młode chocobosy są żółte. Są. Ale czego to dowodzi? Absolutnie niczego. Kumasz ideę?

_________________
Smile or Die!


Ostatnio zmieniony przez Mike dnia 23-06-2005 - 00:55, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kazujOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-02-2008 - 20:34
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 23-02-2008



Status: Offline
Więc dlaczego ekipy "fansubowskie" usuwają ze swoich stron serie które w ich kraju zyskały miano "licensed", gdyby udostępnianie i ściąganie tego było całkowicie nielegalne to:

- nie udostępnialiby (tiaa, jasne)
- olaliby cienkim siurem to, że anime zostało zlicencjonowane, bo jak to jest od początku nielegalne to po co się przejmować dodatkową pierdółką?

Obiła mi się kiedyś o uszy teoria, że użytkownik jest zobowiązany do usunięcia, powiedzmy odcinka jakiegoś anime 24h po ściągnięciu, jeśli tego nie zrobi, wtedy zostaje "piratem", czy ma to jakikolwiek związek z rzeczywistością?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-02-2008 - 01:08
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Cytat:

jeśli tego nie zrobi, wtedy zostaje "piratem", czy ma to jakikolwiek związek z rzeczywistością?

Nie ma większej bzdury, jest to prawo wymyślone przez warezownie, któe próbują zapewnić swoim użytkownikom fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-03-2008 - 16:51
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Na tzw. użytek prywatny możesz legalnie ściągać filmy i muzę (z programami wszystko zależy od licencji) , nielegalne jest natomiast udostępnianie innym.

Cytat:
Więc dlaczego ekipy "fansubowskie" usuwają ze swoich stron serie które w ich kraju zyskały miano "licensed"

Obiło mi sie o uszy że nie mogą sie przyczepić do nielegalnej wymiany jeśli produktu oficjalnie nie ma na terenie kraju. Druga opcja to niejaki gest dobrej woli subberów na rzecz popularyzacji animców.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits