Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Ankieta
Czy IggI ukonczy tlumaczenie piatego tomu nim bedzie musial wyjechac?
Tak
50%
 50%  [ 2 ]
Nie
50%
 50%  [ 2 ]
Wszystkich G³osów : 4


Autor Wiadomo¶æ
nika
Temat postu:   PostWys³any: 22-11-2005 - 23:33
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Niebieska_Lain napisa³/a:
Hehe...Trzeba by się wybrać...(Znów pojawia się problem z kim Razz)

z ukochanym/Ä…!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWys³any: 24-11-2005 - 08:27
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 15-10-2005



No tak...Tylko,że mnie nikt nie kocha...:/
Wink

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWys³any: 24-11-2005 - 10:01
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 14-09-2005



Ah, ta jesień, pesymizm się udziela.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-11-2005 - 03:54
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Premiera była całkiem udana Smile
Nawet dubbing przestał przeszkadzać po paru minutach...
Tylko do specjalnych zestawów z popcornem dołączyli świecące w ciemności różdżki i wszyscy nimi machali w co bardziej nerwowych momentach Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWys³any: 25-11-2005 - 10:55
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 14-09-2005



Ja bym na to poszedł, ale są dwa totemo problemy: nie mam z kim i za co...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-11-2005 - 22:05
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Ceny biletów były raczej przyjemne (13 zł), tylko powrót nocnymi autobysami raczej makabryczny Wink
Jak nas razie to chyba najlepszy film z tej serii (czyżby kwestia zmiany reżysera?). Szkoda, że większość "poważnych" recenzentów zdecydowała się na przepisanie swoich poprzednich artykułów z niewielkimi tylko zmianami (typu Harry jest postacią całkowicie jednowymiarową.... jakoś dla mnie tym razem wyszedł bardziej naturalnie).
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-11-2005 - 22:47
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Byłem na wersji z napisami i zauwazyłem błędne tłumaczenie jednego z początkowych dialogów (scena podróży do Hogwartu)
Pozatym BARDZO ALE TO BARDZO podobał mi się pomnik nagrobny rodziny Riddl'ów.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-11-2005 - 23:22
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Wersję z napisami właśnie sobie ściągam (co to był za błąd?)
Nagrobek też mi się podobał. Poza tym labirynt był nieźle zrobiony. Tylko szkoda, że nie pokazali finałów w quiddicha, no i Krum w książce wydawał mi się mniej osiłkowaty (czyli całkiem rozsądna alternatywa dla Rona, ale to już tylko moja opinia Wink )
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 25-11-2005 - 23:25
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

fajny był (pomnik) a Harry spoko, choć brakowało takich perełek - jakiegoś uroku, humoru - wszystkie zabawne sceny zrobione imho bez polotu, ale film ciekawy, nie nudny, choć też nie jakoś bardzo trzymający w napięciu. nie podobały mi się odejścia od książki

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-11-2005 - 23:32
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Bład był w chwili gdy Hermiona rzuca gazetę i mówi że w artykule wspomniano o "Panice na finałach" (tytuł artykułu) a Ron na to:
"-Yeah. The guys at the Ministry are mad. Everything slipped out of their control."
a napisy głoszą:
"-No tak, ale Ministerstwo ma podobno już wszystko pod kontrolą."

Jako Engrishu-sensei zwracam uwagę tłumaczowi i żałuje że nie moge go pacnąc w łeb jak prof. Snape. Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-12-2005 - 22:18
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-08-2003

Sk±d: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Właśnie wróciłem z tota i naszło mnie na machnięcie recenzji dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na pójście na to "dzieło". Film jest jak dla mnie klapą od początku do końca: wiadomo było, że trzeba było powycinać wątki z książki, żeby to jakoś upchnąć, ale czemu wycinać na chybił trafił? Mistrzostwa Świata zostały okrojone z całej treści, jaką niosły, więc po co marnować 10 minut na pokazanie jak Harry i drużyna idą, przeciskają się przez tłum i są tratowani? Bezsens. Tak samo z Yule Ballem, który mogli sobie darować w całości - nie wnosił przecież nic do fabuły, a usunięcie go razem ze wszystkimi naukami tańca, itp dałoby luzem 20 minut dodatkowego czasu. Takie sceny można mnożyć...

Przejdźmy do aktorów oraz ich gry. Radcliffe bez polotu, nie ma w sobie tej ikry, którą posiada Harry... Co innego Rupert Grint, który JEST RONEM, ten człowiek jest po prostu bezbłędny, uwielbiam go! Emma Whatson - za bardzo na luzie, na etapie GoF Hermione cały czas jest jeszcze panną Know-It-All, która nie za bardzo potrafi się odnaleźć, szuka zrozumienia itp. Myślę, że "usztywnienie" tej postaci wyszłoby filmowi na dobre... Idźmy dalej: Cedric Diggory przedstawiony jako laluś, w chwilach zagrożenia błagający Harrego o pomoc... Żałosne. Viktor Krum jako tępy osiłek, nie wierzę, że Hermione mogłaby lubić kogoś takiego... Alastor Moody - za młody, za mało przerażający... Będąc szczerym najbardziej do tej roli pasowałby mi Anthony Hopkins, ale co tam... nie można mieć wszystkiego. A Lord Voldemort to w ogóle jakieś nieporozumienie... Niby najpotężniejszy Dark Wizard wszechczasów, a tu jakiś zwykły koleś z dziwnym nosem... Powinno się czuć bijącą od niego moc, zło, okrucieństwo... a tu kicha. Za to bardzo przypadł mi do gustu Karkaroff, chyba jedyna pozytywna kreacja aktorska w filmie.

Muzyka była średnia... W porównaniu do części trzeciej po prostu ssała. Również efekty nie okazały się jakieś specjalne (nomen omen). Smok był fajnie zrobiony... I labirynt wyszedł dość dobrze... ale po za tym nic ciekawego. Ogólnie więc nie polecam, dając filmowi ocenę 4/10, chociaż sądzę, że powinno być nawet mniej...

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-12-2005 - 22:41
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
odie...eee... jakby to ująć...Zgadzam się z tobą w 50%.
Dlaczego, popatrz:
Odol napisa³/a:
Właśnie wróciłem z tota i naszło mnie na machnięcie recenzji dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na pójście na to "dzieło". Film jest jak dla mnie klapą od początku do końca: wiadomo było, że trzeba było powycinać wątki z książki, żeby to jakoś upchnąć, ale czemu wycinać na chybił trafił?

Zgoda w 100% popieram ale...

Cytat:

Mistrzostwa Świata zostały okrojone z całej treści, jaką niosły, więc po co marnować 10 minut na pokazanie jak Harry i drużyna idą, przeciskają się przez tłum i są tratowani? Bezsens. Tak samo z Yule Ballem, który mogli sobie darować w całości - nie wnosił przecież nic do fabuły, a usunięcie go razem ze wszystkimi naukami tańca, itp dałoby luzem 20 minut dodatkowego czasu. Takie sceny można mnożyć...

Moznaby mnożyć ale:
- są tratowani przez tłum, a harremu ginie różdżka z której potem wylatuje Znak (jak ważny dla całej powieści). Dlatego IMHO pokazali nie za dużo ale za mało.
- Yule Ball wg. mnie jest równie potrzebny. Ron i Hermiona... Hermiona i Ron... Hate-Love Relationships.. Rings the bell? Wink

Cytat:

Przejdźmy do aktorów oraz ich gry. Radcliffe bez polotu, nie ma w sobie tej ikry, którą posiada Harry... Co innego Rupert Grint, który JEST RONEM, ten człowiek jest po prostu bezbłędny, uwielbiam go! Emma Whatson - za bardzo na luzie, na etapie GoF Hermione cały czas jest jeszcze panną Know-It-All, która nie za bardzo potrafi się odnaleźć, szuka zrozumienia itp. Myślę, że "usztywnienie" tej postaci wyszłoby filmowi na dobre... Idźmy dalej: Cedric Diggory przedstawiony jako laluś, w chwilach zagrożenia błagający Harrego o pomoc... Żałosne. Viktor Krum jako tępy osiłek, nie wierzę, że Hermione mogłaby lubić kogoś takiego... Alastor Moody - za młody, za mało przerażający... Będąc szczerym najbardziej do tej roli pasowałby mi Anthony Hopkins, ale co tam... nie można mieć wszystkiego. A Lord Voldemort to w ogóle jakieś nieporozumienie... Niby najpotężniejszy Dark Wizard wszechczasów, a tu jakiś zwykły koleś z dziwnym nosem... Powinno się czuć bijącą od niego moc, zło, okrucieństwo... a tu kicha. Za to bardzo przypadł mi do gustu Karkaroff, chyba jedyna pozytywna kreacja aktorska w filmie.

Nie wiem czemu czepiasz sie Radcliff'a... nic nadzwyczajnego ale ujdzie...
Natomiast Rupert Grint ma według mnie w tym filmie problem podobny do Bena Afflec'a (którego mozna bez przedsady nazwać Pinokiem jeśli weźmie się pod uwagę jego zdolności mimiczne). Obawiam sie że ilośc filmów o HP tylko spoteguje to i Rupert będzie Pinokiem 2 (przez cały fim jego twarz wygląda jakby wstrzyknał sobie botoks a potem zobaczył coś naprawdę strasznego). Wink
Viktor Krum został przez autorkę opisany jako tępy osiłek.
Pisząc: "nie wierzę, że Hermione mogłaby lubić kogoś takiego" cytujesz ego Rona Weasley'a. Wink
Karkaroff miał fajne ząbki i.... to tyle jesli chodzi o kreację aktorską.

Cytat:
Również efekty nie okazały się jakieś specjalne (nomen omen). Smok był fajnie zrobiony... I labirynt wyszedł dość dobrze... ale po za tym nic ciekawego. Ogólnie więc nie polecam, dając filmowi ocenę 4/10, chociaż sądzę, że powinno być nawet mniej...

Smok był cooll, podobnie wyprawa na dno jeziora, ale labirynt był bez sensu... Wychodząc z kina stwierdziłem że będę się teraz bał postawić w domu żywą choinkę... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-12-2005 - 23:05
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-08-2003

Sk±d: The Abyss of Eternity

Status: Offline
IggI napisa³/a:

- są tratowani przez tłum, a harremu ginie różdżka z której potem wylatuje Znak (jak ważny dla całej powieści). Dlatego IMHO pokazali nie za dużo ale za mało.
- Yule Ball wg. mnie jest równie potrzebny. Ron i Hermiona... Hermiona i Ron... Hate-Love Relationships.. Rings the bell? Wink


- nie jest pokazane jak ją odnajduje, ani nie niesie to ze sobą żadnych konsekwencji, więc skoro kroją tak bardzo, to niech lepiej kroją do końca
- ja wiem, ale żeby to pokazać nie musieli wkładać całego balu... wystarczyłyby ze dwie wymowne sceny i reakcja Rona na takowe.


IggI napisa³/a:

Viktor Krum został przez autorkę opisany jako tępy osiłek.


Nie zgodzę się z tym. Książkowy Krum nie jest osiłkiem... To raczej cherlawy, mało proporcjonalny i bardzo wrażliwy wymoczek. Hermione z nim dużo rozmawia, Viktor imponuje jej swoją otwartością, ufnością, powiedziałbym nawet, że optymizmem. Stawiam dychę, że sam wpadł na pomysł z włożeniem jaja do wody (jego przygotowania sugerują, że wpadł na to jako pierwszy).

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-12-2005 - 00:05
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
- nie jest pokazane jak ją odnajduje, ani nie niesie to ze sobą żadnych konsekwencji, więc skoro kroją tak bardzo, to niech lepiej kroją do końca

Prawda, tak czy siak historia z filmu zaczyna się jak piosenka spiewana od połowy zwrotki...

Wybacz Krum jest wg. mnie tępy, ale czy przy takiej Hermionie można się czuc ostrym??? Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWys³any: 01-02-2006 - 22:19
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-08-2003

Sk±d: The Abyss of Eternity

Status: Offline
IggI napisa³/a:
Ja wiedizałem że tak będzie, co nie?

Wiesz jak jestes taki dobry to napisz co będzie w następnym tomie. Oczywiście zaznacz to jako spoiler...
acha i zacznij od próby zgadnięcia tytułu... Wink


"Harry Potter and the Roundhouse Kick"

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits