Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
konraddoOffline
Temat postu: Rei Ayanami  PostWysłany: 04-09-2005 - 14:24
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-09-2005

Skąd: krakĂłw

Status: Offline
Rei jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w całej serii. Jestem ciekaw jakie jest Wasze zdanie na jej temat. Nie chodzi mi o to kto ją lubi a kto nie i jak bardzo, ale raczej kim tak właściwie była (czlowiekiem/aniołem/Bogiem/klonem/kosmitą Shocked ), czy zdawała sobie z tego sprawę, dlaczego "pracowała" dla NERV itp. itd.?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Rei Ayanami  PostWysłany: 04-09-2005 - 18:46
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
********** SPOILER ALERT **********
Biologicznie Rei jest stuprocentowym człowiekiem, karnacje, oczy i włosy można wytłumaczyć błędem Gendo, który pochrzanił coś, majstrując przy genotypie Yui. Swoją droga ciekawe, ile nieudanych klonów musiało zginąć, zanim pojawiła się taka Rei, jaka widzimy w serii...
Rzeczą niezwykłą w Rei jest jej dusza, a raczej dwie dusze, zamieszkujące jej ciało - jedna to dusza dziewczynki, druga - Lillith. Przez większość czasu kontrolę ma ta pierwsza, a ruga pozostaje niejako "w uspieniu", do tego stopnia, że podporządkowuje się pierwszej, "prawdziwej", duszy Rei, umożliwiając jej póxniej roztoczenie ATF i kontrolę nad ciałem Lillith, a przez to nad 3I. Nie sądzę, aby Rei była świadoma obecności duszy Lillith, do momentu spotkania z Kaoru Nagisą, kiedy to Rei zaczęła się zastanawiać nad sobą i rolą, jaka ma do odegrania w planach Gendo.
A dlaczego pracuje dla NERVu? Przede wszystkim dla Gendo, a potem też dla Shinji'ego. Gendo był jej "ojcem", jedynym człowiekiem, który dażył ją uczuciem i który troszczył się o nią. Zawzęczała mu swoje istnienie. Shinji z kolei był pierwszą osobą, która ofiarowała jej bezinteresowną przyjaźń i pomoc. Pozatym zapewne została wychowana w przeświadczeniu, że jest członkinia bardzo wąskiego grona, które może uratować świat, że praca dla NERVu jest jej obowiązkiem, przed którym nie można uciec, co sama zresztą mówi w bodajże trzecim odcinku:
Shinji: "Why are you doing this?"
Rei: "it's a bond."
Shinji: "To my father?"
Rei: "To all the people"
(Pardon my English, piszę z pamięci. Jako, że każde tłumaczenie zniekształca nieco przesłanie, zostawiłem, jak miałem. Obejżenie NGE w Polsce i tak wymaga znajomości angielskiego Rolling Eyes)
Pamiętajmy też, że Rei tak naprawdę nie miała dokąd pójść - nie miała rodziny na wsi ani za oceanem, nie miała przyjaciół (poza Shinjim), nie miała niczego, poza NERVem...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
konraddoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2005 - 16:25
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-09-2005

Skąd: krakĂłw

Status: Offline
Wielkie dzięki cóż przyznam, że sporo mi to wyjaśniło
SPOILER
kiedy pisalem tego posta zakładałem że Rei jest aniołem (w odc. 25 była taka scena, kiedy Shinji walczył z Kaoru i pojawila się tam Rei , która rozpostarła AT Field nad Terminal Dogma. Misato wtedy powiedziała, że to musi być kolejny anioł) - stąd moje pytanie czt Rei zdawała sobie sprawę z tego kim jest i jeśli tak dlaczego pracowała dla NERV.
Mam jeszcze jedno pytanie: Akagi powiedziała(odc. 24), że do tworzenia Evangelionów używano dusz, dla których klony Rei były "pojemnikami". Jeżeli Rei miala faktycznie 14 lat - musiala urodzić się kolo 2001 natomiast pierwszy Evangelion (i śmierć Yui) powstał w 2004. Czy w takim razie pierwsze klony powstały jeszcze za życia Yui?

jestem w trakcie oglądania drugi raz, więc jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania to pozwole je sobie tu zadać

Cytat:
Obejżenie NGE w Polsce i tak wymaga znajomości angielskiego

od września NGE ma być nadawane na Hyperze, więc ten problem zniknie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2005 - 15:58
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



hmm - mam wersję w tłumaczeniu Basaki, z tego co wiem tłumaczone na podstawie oryginalu i złego słowa nie powiem - tłumaczyli nawet jakieś napisy na sklepach itd ; P, pozatym w b. dobrej jakości ; ).

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2005 - 18:43
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
Czy w takim razie pierwsze klony powstały jeszcze za życia Yui?


A kto powiedział, że klon musi się "urodzić" tak samo, jak "normalni" ludzie? Sądzę, że Gendo, klonując Rei, przyspieszył nieco jej rozwój i wyszła z "probówki" mniej więcej w wieku, w jakim widzimy ją w odcinku "The birth of NERV" (bodajże 22).

A odnosnie języka - cóż, stary jestem, "za moich czasów" nie było zbyt wielu polskich tłumaczeń Wink A że nie śledzę specjalnie poczynań tzw fandomu, to nie wiem, jak wygląda sprawa z nimi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
konraddoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2005 - 20:21
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-09-2005

Skąd: krakĂłw

Status: Offline
no tak, w sumie jak owcę doily sklonowali też się okazało, że jest stara Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2005 - 20:32
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
To był akurat błąd.
Korańczycy jak sklonowali pas to stwierdzili potem że klon i orginał smakowały tak samo, a więc wciąż jakies poprawki. Laughing

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2005 - 22:24
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



to niezupenie prawda - miala tylko genetycznie zaprogramowany odpowiedni wiek, tak naprawdę musiala się rozwinąć (czyt. urosnąć) jak każda normalna owca. Coś takiego jak Rei w NGE wlożylbym do sci-fi ; ).

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2005 - 22:50
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Chyba mĂłwimy o tym samym...
Chodziło mi o to że gdy się urodziła jej komórki były (pod wzgledem ilości dostępnych bezbłędnych podziałów, rzeczy koniecznej dla utrzymania funkcji życiowych organizmu) w wieku dojrzałej owcy. Stąd szybko (w porównaniu z normalnymi sztukami) zachorowała i padła.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2005 - 09:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



No przecież w którymś epizodzie (wybaczcie mą niepamięć) Shinji, Misato i dr Katsuragi znaleźli się w pokoju, pomieszczeniu, w którym była cała masa kopii Rei, to były jej kolejne kopie, pojemniki na duszę, w które można ją schować po każdej śmierci. Później wykorzystywano je jeszcze w Duumy Plug. Dlatego właśnie z obrzydzenia działalności Gendo i NERVu je "zabito".

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FrEdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2005 - 20:43
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 19-12-2005



Status: Offline
niby dobra ale jedno mnie zastanawia.W seri TV Rei przeżyła wybuch evy.Zatem co sie z nią później dzieje?
Niby jej klony zgineły w laboriatorium.Ale została jedna żywa kopia(w którymś tam odcinku Shinji spotkał ją w szpitalu).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2005 - 20:43
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Rei *nie* przeżyła wybuchu #00. W późniejszej scenie w szpitalu Shinji spotyka trzecią Rei, innego klona. Ritsuko zniszczyła "pojemniki" później.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-05-2006 - 15:53
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
http://www.gainax.co.jp/goods/angel_xx/angel_03.html

Khm... Fajny biustonosz...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysłany: 05-05-2006 - 20:33
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 15-10-2005



...Łał.

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2006 - 09:27
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
Rei jest dość skomplikowaną postacią i chyba moja ulubiona w NGE. Ma dość skomplikowaną psychologie. Warto sie zagłębić w to co sie z nią działo w serii. Szukam odpowiedzi (też na temat Rei) ale zawsze zostaną niedopowiedzenia. To jest piękno Evangeliona- nie znudzi sie bo nigdy nie można być w 100% pewnym, że zna sie go całego Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits