Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 16-08-2006 - 11:46
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

skoro nalegasz Wink

Cytat:
Biologicznie Rei jest stuprocentowym człowiekiem, karnacje, oczy i włosy można wytłumaczyć błędem Gendo, który pochrzanił coś, majstrując przy genotypie Yui. Swoją droga ciekawe, ile nieudanych klonów musiało zginąć, zanim pojawiła się taka Rei, jaka widzimy w serii...

Jak z biologii wiemy rozne cechy organizmow dziedziczone są niezaleznie (...), prawda? Wink Rei jest połączeniem genomu lilith i Yui, prawda? a skoro lilith człowiekiem nie jest, z czym chyba się zgdodzimy (bo jak sie nie zgodzisz, to idz oglądaj ponownie, to sie dowiesz ile % genow mamy wspolnych z aniołami, w kadym razie _nie_wszystkie_, z ogorkiem o ile mnie pamiec nie myli mamy wspolnych 75% genow, nie wygladamy nawet w 2% nak ogórek), a Rei dziedziczy kolor skory po lilith, wlasnie jesli się przyjzysz, dziedziczy tez po niej mozliwosc kontroli wlasnego ATF czego ludzie nie posiadają i parę innych szczegułów ktorych Yui nie miała. Ide o zaklad ze gdyby mógł przekopiowałby do Rei co sie tylko da z Yui, ale jakoś nie wyszło, prawdopodobny brak kontroli całkowitej nad procesem. wiec w skrocie - twiedzac ze rei jest czlowiekiem zdziebko mijasz sie z (pseudo) faktami z serii, wiec pomijasz wazne czynniki biologiczne, pojdzmy dalej;

Cytat:
Rzeczą niezwykłą w Rei jest jej dusza, a raczej dwie dusze, zamieszkujące jej ciało - jedna to dusza dziewczynki, druga - Lillith.
Jak wiemy, NGE silnie bazuje na chrześcijańswie i judaiźmie, rozszerzając dużo wątkow z tych rel. ale ich nie łamiąc (chociaz czasem naginając silnie, takie japończykow małe zboczenie), and so, gdybys zadał sobie trud znalezenia zrodel, wiedziałbyś ze dusza ludzka jest niepodzielna, a skoro jest niepodzielna, to wyjasnij skad dusza yui wzieła się w U02 i w Rei jednocześnie, i dlaczego ta część z u02 z Rei się nie lubi i odmawia kontrolowania u02 przez rei? czyzby mała sprzeczność? Pomyślmy, o ile mnie pamiec nie myli większosc ludzi była święcie przekonana ze w TDogma jest adam, prawde znał chyba tylko Kaji, Gendou i Profesor (no i jeden anioł ktory się kapnął przy okazji) nawet seele było w błędzie ... dalej, Rei jest klonem Lilith, Evangeliony są bardziej lub mniej udziwnionymi klonami lilith, so, unit 02, klon lilith (duuzo wspolnego z rei) i posiadający duszę yui (o, czyzby znow cos wspolnego z rei) jakos bardzo dziwnie na nią reaguje ... mamy zonka. Jest bardziej prawdopodobne, ze rei posiada jakims cudem czesc uczuc yui (musze tłumaczyc jak to jest mozliwe?), co jest bardziej prawdopodobne niz posiadanie duszy (jesli chesz moge Ci nawet tlumaczyc czemu duszy nie da sie doklonowac z DNA, a DNA to jedyne co po yui zostalo);

Cytat:
kontrolę nad ciałem Lillith, a przez to nad 3I.
znów błąd, w momencie absorbcji adama przez rei, łaczy sie z lilith i zyskuje zupełnie nową formę, nie mozesz w tym momencie mowic o jakiejkolwiek kontroli rei nad lilith (juz nie mowiac ze TImp. kontrolował Shinji), to zupełnie nowy (stary) twór, co masz ladnie pokazane jak ten twor jest ladnie podzielony na kaoru i rei przed latającym u02, nie absorbowano nigdzie DNA kaworu, a jednak ono tam jest, ciekawe, ne ?

Cytat:

Shinji: "Why are you doing this?"
Rei: "it's a bond."
Shinji: "To my father?"
Rei: "To all the people"

Przypatrz się, klon lilith, duuuzo wspolnych genow z ludzmi i aniołami ... anioł w ludzkiej skorze moze? i tak słowa "it's a bond to all people" nabrały ciekawego znaczenia Wink

.edit: właśnei sobie uświadomiłem ze popełniłem mały błąd, i pomyliłem Unit 02 z 03 Very Happy, w powyzszym texcie prosimy podmienic sobie u02 na u03 i bedzie sie wszystko zgadzać Wink


Ostatnio zmieniony przez Kaworu dnia 16-08-2006 - 15:33, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sakura_89Offline
Temat postu:   PostWys³any: 16-08-2006 - 15:20
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 18-02-2006



Status: Offline
Zanim to przeczytałam, wiedziałam, że Rei to postać dziwna, ale nie wiedziałam, że aż tak. I także skłaniam się do przekonania, że Rei to coś jak anioł w ludzkiej skórze...

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 16-08-2006 - 15:36
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Dopiszmy jeszcze coÅ› :>

Cytat:
Achhh... znowu to... Rei nei jest zadnym aniołem. Gdyby bytał to 3I nastąpiło by w momęcie kiedy wsiadła do Evangeliona... Ona ma w sobie poprostu część(uśpioną) duszy Lilith
Oczywiscie, ze to błąd, Evki są od lilith, nie od adama, a do TI doprowadza połączenie adama z lilith (zauwaz, kiedy pada rozkaz wysłania Evki do TDogma Misato ma pewne wątpliwosci, a Gendou nie ma zadnych, zastanawiales się dlaczego?) notabene Kaworu nie mogl doprowadic do TI, do wywodzi się z tej samej gałezi co Rei, Rei mogla to zrobic tylko dlatego, ze Gendou podarował jej w prezencie embrion adama Very Happy

Cytat:
Co Ty gadasz. A Kudawa czy jak to sie pisze, był aniołem i jakoś nie doszło do 3I po aktywacji 02. Po drugie jaki sens uzywac Ev jakby po spotkaniu z aniołami nastąpił 3I.
Kaworu, Kaworu, a nawet gdyby był musiałby mieć fizyczny kontakt z ciałem Evki, a siedząc tak radośnie odizolowany metalem, (i bóg wie co jeszcze) nic by z tego nie wyszło, dodatkowo istnieje mozliwosc, ze TI moze powodowac tylko połączenie bezposrednio oryginałow czyli adam/lilith, co wlasciwie doprowadziło do tego. (ale odpowiedzi zna zapewne tylko Anno);
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-08-2006 - 15:41
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Pieknie, szkoda tylko, że przyjmujesz za oczywiste rzeczy, które nimi nie są Wink
Cytat:

Jak z biologii wiemy rozne cechy organizmow dziedziczone sÄ… niezaleznie (...), prawda?

SkÄ…d ten "(...)"? Cytujesz kogoÅ›?
Cytat:

Rei jest połączeniem genomu lilith i Yui, prawda?

Nie. Rei została stworzona z genotypu Yui, odzyskanego z kokpitu prototypu Evy. Prawdopodobnie częściowo zanieczyszczonego przez mikroorganizmy, znajdujące się w LCL.
Cytat:

bo jak sie nie zgodzisz, to idz oglądaj ponownie, to sie dowiesz ile % genow mamy wspolnych z aniołami, w kadym razie _nie_wszystkie_, z ogorkiem o ile mnie pamiec nie myli mamy wspolnych 75% genow, nie wygladamy nawet w 2% nak ogórek

Z szympansem wspólnych mamy zdaje się ponad 80% i co z tego wynika? Bo ja nei widzę związku pomiędzy podobieństwem "anielskiego" DNA z ludzkim, a człowieczeństwem Rei.
Cytat:

Ide o zaklad ze gdyby mógł przekopiowałby do Rei co sie tylko da z Yui, ale jakoś nie wyszło, prawdopodobny brak kontroli całkowitej nad procesem. wiec w skrocie - twiedzac ze rei jest czlowiekiem zdziebko mijasz sie z (pseudo) faktami z serii, wiec pomijasz wazne czynniki biologiczne,

Fakt, nie patrzyłem na to od tej strony. Jeśli przyjąć taki punkt widzenia to rzeczywiście, Rei nie jest człowiekiem, tylko "istotą człekopodobną". Niewiele to jednak zmienia, bo myślą przewodna mojej teorii jest to, że fizycznie Rei nie ma w sobie nic z Aniołów.
Cytat:

Gdybys zadał sobie trud znalezenia zrodel, wiedziałbyś ze dusza ludzka jest niepodzielna, a skoro jest niepodzielna, to wyjasnij skad dusza yui wzieła się w U02 i w Rei jednocześnie, i dlaczego ta część z u02 z Rei się nie lubi i odmawia kontrolowania u02 przez rei? czyzby mała sprzeczność? (...)

W którym miejscu twierdzę, że Rei posiada dusze Yui? Do pewnego stopnia ma jej cialo i część czy też raczej podstawowych odruchów, przenoszonych genetycznie, ale to wszystko.
Pozatym dusza Yui znajduje siÄ™ w #01, w #02 siedzi Kyoko.
Cytat:

znów błąd, w momencie absorbcji adama przez rei, łaczy sie z lilith i zyskuje zupełnie nową formę, nie mozesz w tym momencie mowic o jakiejkolwiek kontroli rei nad lilith (juz nie mowiac ze TImp. kontrolował Shinji), to zupełnie nowy (stary) twór, co masz ladnie pokazane jak ten twor jest ladnie podzielony na kaoru i rei przed latającym u02, nie absorbowano nigdzie DNA kaworu, a jednak ono tam jest, ciekawe, ne ?

Strasznie skomplikowany ten akapit, profesor Miodek pogroziłby Ci palcem Wink
Adam łączy się wtedy z Lillith jedynie częściowo - jest blisko duszy, ale jeszcze nie ciała. Dopiero, gdy Rei zostaje wchłonięta przez ciało Lillith następuje kompletne połączenie.

Odnośnie dusz: metafizyka jest dość śliską dziedziną, która nie ma specjalistów i mieć nie będzie. Ja widzę to tak: mamy Rei Ayanami, świadomą, posiadającą własną, niezależną duszę, taką samą, jak inni ludzie. W momencie śmierci pierwszej i drugiej Rei ich dusze dusze też umierały (czy co tam się dzieje z duszami po śmierci ciała). Po "stworzeniu" nowej Rei, czyli "wgraniu" pamięci do nowego ciała i "uruchomieniu" świadomości "aktywowała" się dusza, przebywająca w nowym ciele. To zupełnie nowa dusza, stąd różne charaktery kolejnych wersji Rei. Z drugiej strony może to ta sama dusza, a różnice wynikają z dorastania Ayanami?
Równolegle z jej własną w każdym ciele w "uśpieniu" egzystuje dusza Lillith (nie będę nawet udawał, że wiem, skąd się tam bierze - to słaby punkt tej teorii, ale o tym niżej). Z faktu "uśpienia" wynika brak świadomości, a więc możliwości oddziaływania na świat. To dość logiczne - tzreba byc przytomnym, żeby cokolwiek robić. Rei nie zdaje sobie sprawy z obecności Lillith, co widać po jej zdziwieniu po spotkaniu z Kaoru ("Jesteśmy tacy sami"). Kiedy Kaoru odkrywa karty dociera do niej prawda (a przynajmniej jej część). Poruszona w ten sposób dusza Lillith "budzi się", ale z jakiegoś powodu nie przejmuje kontroli - może nie chce, może wola Rei jest silniejsza, może świadomość Aniołów jest inna niż ludzka. W każdym razie pozwala się opanować, dzięki czemu Rei jest w stanie wytworzyć pole AT, że o niezauważonym dostaniu się do TD nie wspomnę (chociaż w panującym zamieszaniu pewnie nie było to trudne).
Kiedy Rei zostaje wchłonięta przez ciało Lillith jest w stanie przejąć kontrolę nad nim i jego mocami, spotęgowanymi zapewne przez połączenie z Adamem. Ponownie trudno powiedzieć, dlaczego dusza Lillith nadal zachowuje bierność. Skąd to przekonanie? Ciało przybiera twarz Rei, a przecież w porównaniu z masywnym cielskiem Lillith Rei była wielkości mrówki, toteż wątpię by stało się to poprzez czysto fizyczne oddziaływanie. Pozatym dlaczego prawdziwa Lillith miałaby pozwolić Shinjiemu na podejmowanie decyzji? Rei miała taki powód - Shinji był jedyną osobą, która bezinteresownie okazywała jej troskę i zainteresowanie.
Piszesz, że "twór" dzieli się na Rei i Kaoru... Jeśli uznamy, że podczas 3I Rei/Lillith/Adam był(a) siłą sprawczą, a może anwet Bogiem, to nie widzę problemu w tym, aby "odzyskać" dusze Kaoru (która to dusza, jak każda inna, jest przecież niesmiertelna) celem uspokojenia rozhisteryzowanego Shinjiego. Może zresztą tam wcale nie było Kaoru, a Rei jedynie przyjęła jego postać? Może dusze Kaoru i Rei były w jakis sposób powiązane z duszami Adama i Lillith, więc obecnośc jednej implikowała obecność drugiej? Jak już mówiłem, metafizyka to śliska dziedzina...

Jak wcześniej zaznaczyłem, ta teoria ma słaby punkt, w postaci niemożliwości wytłumaczenia, jak dusza Lillith przenosi się do kolejnych ciał. Dlaczego zatem obstaje przy niej? Jest kilka powodów. Najwazniejszy to taki, że w TD Rei generuje pole AT. W tym samym odcinku Kaoru tłumaczy, że AT jest funkcją duszy, nie ciała (btw: nie wiesz, gdzie szukać scenariusza, a przynajmniej wypowiedzi bohaterów, serii TV?), toteż ta dusza musi tam być. Po drugie Kaoru mówi do Rei, że są tacy sami, a podczas rozmowy z SEELE słyszymy, że w nim spoczywa odzyskana dusza Adama, którego ciało rezyduje w Ikarim (i ponownie przydałby się dosłowny cytat).
Cytat:

Cytat:

Shinji: "Why are you doing this?"
Rei: "it's a bond."
Shinji: "To my father?"
Rei: "To all the people"

Przypatrz się, klon lilith, duuuzo wspolnych genow z ludzmi i aniołami ... anioł w ludzkiej skorze moze? i tak słowa "it's a bond to all people" nabrały ciekawego znaczenia

Ciekawe, ale ja to interpretuję zupełnie inaczej: Rei jest skrajnie pragmatyczna, a ponadto (przynajmniej w tamtym momencie serii) widzi siebie bardziej jako rzecz, stworzoną w określonym, niż jako osobę, a przedmiotowe traktowanie ze strony Gendo i dr Akagi tylko utwierdzaja ją w tym przekonaniu. Trudno, żeby młotek buntował się przed wbijaniem gwoździ, czyż nie? Stąd Rei uważa, że jej celem jest walka z Aniołami i pomoc Gendo w przeprowadzeniu 3I.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-08-2006 - 15:51
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
ych, nie lubię pisać takich długich postów, bo zawsze pojawia się wtedy coś nowego i trzeba zmieniać :/
Cytat:
.edit: właśnei sobie uświadomiłem ze popełniłem mały błąd, i pomyliłem Unit 02 z 03 , w powyzszym texcie prosimy podmienic sobie u02 na u03 i bedzie sie wszystko zgadzać

No to pojechałeś Wink #03 to ten sliczny czarny Evangelion, którego radośnie rozczłonkował #01 pod kontrolą Dummy Pluga Wink

A tak wogóle to przypomniała mi się ciekawostka, może niezwiązana z tą dyskusja, ale dotycząca osoby Rei.
Istnieje takie słowo, jak "reifikacja" (również w języku angielskim - "reification"), oznaczające "traktowanie czegoś (np. abstrakcji, konstrukcji myślowej) jako rzecz, uważanie czegoś za rzecz; przemienienie, przeistoczenie czegoś w coś konkretnego, obiektywnego; nadanie czemuś określonej treści i formy; materializacja." Cytat za Słownikiem wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych Władysława Kopalińskiego. Ciekawe, czy wpłyneło to na wybór imienia tej postaci (ponoć po japońsku "rei" oznacza pustkę, ale jakoś nikt nie potrafił mi tego wyjaśnic :/).
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 16-08-2006 - 16:27
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Sinner napisa³/a:
Pieknie, szkoda tylko, że przyjmujesz za oczywiste rzeczy, które nimi nie są ;)
Jeśli nie zostało to wyjaśnione w anime, a anime usiłuje bazować na świecie realnym, to zakladam, ze zastosowania mają prawa powszechnie znanej fizyki, biol, etc ... jesli nie chesz tego zalozyc mzosz pisac cokolwiek, ja sie spierac wtedy nei bede, bo wtedy mozna sobie wszystko tlumaczyc jak tylko chcesz, i mozna to uznać za pasujące ;)

Sinner napisa³/a:
SkÄ…d ten "(...)"? Cytujesz kogoÅ›?
Nie, to znaczy ze mogłem się w tym punkcie bardziej rozpisać, ale zrezygnowałem z jakichś powodów ;)

Sinner napisa³/a:
Nie. Rei została stworzona z genotypu Yui, odzyskanego z kokpitu prototypu Evy. Prawdopodobnie częściowo zanieczyszczonego przez mikroorganizmy, znajdujące się w LCL.
Da was fascynujÄ…ce, to skÄ…d ma ATF?

Sinner napisa³/a:
Z szympansem wspólnych mamy zdaje się ponad 80% i co z tego wynika? Bo ja nei widzę związku pomiędzy podobieństwem "anielskiego" DNA z ludzkim, a człowieczeństwem Rei.
Wiecej, ponad 95%, wynika to, ze się ze mną właśnie zgodziłeś w tym miejscu.

Sinner napisa³/a:
Fakt, nie patrzyłem na to od tej strony. Jeśli przyjąć taki punkt widzenia to rzeczywiście, Rei nie jest człowiekiem, tylko "istotą człekopodobną". Niewiele to jednak zmienia, bo myślą przewodna mojej teorii jest to, że fizycznie Rei nie ma w sobie nic z Aniołów.
Zewnętrzenie, oczywiscie, ale jak pisałem wczesniej i co oboje wiemy, ma doskonałą kontrolę nad swoim ATF, to nie jest cecha ludzka.

Sinner napisa³/a:
W którym miejscu twierdzę, że Rei posiada dusze Yui? Do pewnego stopnia ma jej cialo i część czy też raczej podstawowych odruchów, przenoszonych genetycznie, ale to wszystko.
Pozatym dusza Yui znajduje siÄ™ w #01, w #02 siedzi Kyoko.
Kurczem, dawno tego nie oglądałem i mi się wszystkie evki mylą, a więc, 00 - brak dusz, 01 - yui (i ten pomylilem wczesniej najpierw z 02 a potem z 03), 02 - spekulacje na temat matki Asu, nic na ten temat w serii nie ma;

Sinner napisa³/a:
Strasznie skomplikowany ten akapit, profesor Miodek pogroziłby Ci palcem ;)
Zawsze dziwnie pisałem ;P

Sinner napisa³/a:
Adam łączy się wtedy z Lillith jedynie częściowo - jest blisko duszy, ale jeszcze nie ciała. Dopiero, gdy Rei zostaje wchłonięta przez ciało Lillith następuje kompletne połączenie.
Aaa, dusz tu nie ma nic do rzeczy, ale popierasz w takim razie moje słowa ze TI to adam+lilith (oryginały);

Sinner napisa³/a:
Odnośnie dusz:
Jednakże w wypadku NGE stosujemy odniesienie do biblii i qmran, tam dusza ma takie zastosowanie i wlasciwosci jak napisałem. i akurat to jest oczywiste, bo wlasnie na tym bazował Anno ;)

Sinner napisa³/a:
Ja widzę to tak: mamy Rei Ayanami, świadomą, posiadającą własną, niezależną duszę, taką samą, jak inni ludzie. W momencie śmierci pierwszej i drugiej Rei ich dusze dusze też umierały (czy co tam się dzieje z duszami po śmierci ciała). Po "stworzeniu" nowej Rei, czyli "wgraniu" pamięci do nowego ciała i "uruchomieniu" świadomości "aktywowała" się dusza, przebywająca w nowym ciele. To zupełnie nowa dusza, stąd różne charaktery kolejnych wersji Rei. Z drugiej strony może to ta sama dusza, a różnice wynikają z dorastania Ayanami?
Możliwe, przynajmniej do tego meijsca.

Sinner napisa³/a:
Równolegle z jej własną [...]
Prawie dobrze myślisz, ale o jedna dusze za dużo tu mamy, brales pod uwage, ze 'poprostu zdala sobie sprawe z własnych możliwości i tego jaki ma cel' ?

Sinner napisa³/a:
Kiedy Rei zostaje wchłonięta przez ciało Lillith jest w stanie przejąć kontrolę nad nim i jego mocami, spotęgowanymi zapewne przez połączenie z Adamem.
Bez adama nie poradziła by sobie wcale;

Sinner napisa³/a:
Ponownie trudno powiedzieć, dlaczego dusza Lillith nadal zachowuje bierność. Skąd to przekonanie? Ciało przybiera twarz Rei, a przecież w porównaniu z masywnym cielskiem Lillith Rei była wielkości mrówki, toteż wątpię by stało się to poprzez czysto fizyczne oddziaływanie.
Chyba, ze lilith to coś w rodzaju 'komórek macierzystych', są komórkami, ale mają swoj kształt, etc ... ale, jesli znajdą się w okolicy 'uformowanych' komrek, przyjmą ich funkcję, i wlasnie ta analogia mi tu pasuje ;)

Sinner napisa³/a:
Pozatym dlaczego prawdziwa Lillith miałaby pozwolić Shinjiemu na podejmowanie decyzji? Rei miała taki powód - Shinji był jedyną osobą, która bezinteresownie okazywała jej troskę i zainteresowanie.
Pamiętaj o jednej rzeczy - Anno tworzac NGE zawarł w nim _wiele_ odniesień do religii, tutaj Shinji jest 'wybranym', czy jak wolisz 'mesjaszem' Lilith nie tyle pozwala mu na to co nie ma innego wyjscia, Jezus tez mógł nie umierac na krzyzu, a podobno umarł; Musiz pamiętac, ze wszystkie 'swoje' teorie najpierw musisz odnieść do kontekstu anime, jesli tego nei zrobisz, to wszystkie, obojetnie jak durne beda prawdziwe ;)

Sinner napisa³/a:
(która to dusza, jak każda inna, jest przecież niesmiertelna)
Wlasnie, i pamietaj o takich odniesieniach przy innych teoriach ;>

Sinner napisa³/a:
(...)
W wypadku, Rei, Kaw'a, Lilith czy Adam - to zdaje się być reprezentacją boga, a wtedy jego 'podzielnosci' nie trzeba tłumaczyć ;)

Sinner napisa³/a:
Jak wcześniej zaznaczyłem, ta teoria ma słaby punkt, w postaci niemożliwości wytłumaczenia, jak dusza Lillith przenosi się do kolejnych ciał.
Good point, moze poprostu sie nigdzie nie przenosi, tylko to poprostu nowe wcielenia Rei, z reszta wlasnie mnie olśniło ... zadna dusza sie nigdzie nie przenosi! Yui siedzi gdzie siedzi, Rei ma własną, lilith jej pewno nie ma, i w takim wypadku 'rei zdająca sobie sprawe z tego kim jest' ma juz duzo sensu ;)

Sinner napisa³/a:
Dlaczego zatem obstaje przy niej? Jest kilka powodów. Najwazniejszy to taki, że w TD Rei generuje pole AT. W tym samym odcinku Kaoru tłumaczy, że AT jest funkcją duszy, nie ciała
Troche źle to rozumiesz, ATF jest powiązane z duszą, ale słuzy do tego zeby dusza siedziałą tam gdzie siedzi i nigdzie nie wybyła, ORAZ trzma ciało w calości, przed TI Rei odpada łapka, nie pamietam czy tam był text w stylu 'ATF traci swoje wlasnosci, to sie spieszmy';

Sinner napisa³/a:
(btw: nie wiesz, gdzie szukać scenariusza, a przynajmniej wypowiedzi bohaterów, serii TV?)
Kiedyś mialem (google, przypadek) ale padł dysk i sobie poszły ...

Sinner napisa³/a:
Po drugie Kaoru mówi do Rei, że są tacy sami, a podczas rozmowy z SEELE słyszymy, że w nim spoczywa odzyskana dusza Adama, którego ciało rezyduje w Ikarim (i ponownie przydałby się dosłowny cytat).
Mozliwe, ze tego nie pamiętam, ale Seele myslalo, ze w TD jest adam wlasnie, Kaoru z reszta tez tak myślał, dopoki na lilith nie trafił ... w takim razie Kaw nie moglbyc z adama.

Sinner napisa³/a:
Ciekawe, ale ja to interpretujÄ™ ...
o pomocy Gendou to ona raczej nie wie, dowiaduje sie 'przy okazji' ;P a interpretacje wlasciwa to zna tylko Anno;
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 16-08-2006 - 16:30
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Sinner napisa³/a:
No to pojechałeś ;) #03 to ten sliczny czarny Evangelion, którego radośnie rozczłonkował #01 pod kontrolą Dummy Pluga ;)
Tak, wiem, w poscie wyzej sie juz poprawiałem ;P

Cytat:
[...]
Nie zdziwiłbym sie gdyby Anno dobierając imiona wział i to pod uwagę :D
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 18-08-2006 - 17:03
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Krótko: nie przekonałeś mnie Wink

Dłużej będzie, jak wyśledzę, kto ma moje płyty z NGE.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 18-08-2006 - 22:10
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Streszczenie: Ty wiesz swoje ja znam prawdÄ™ Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 18-08-2006 - 22:13
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Tak sobie wmawiaj Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWys³any: 19-08-2006 - 09:56
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 14-09-2005



A ja to widzę w ten sposób (jak źle to poprawcie):
Lilith jest istotą człekopodobną, ale, jak napisał Kaworu, jest właśnie reprezentacją Boga. Dla mnie oznacza to jednak nia tyle podzielność jej duszy, co możliwość przebywania w wielu miejscach na raz (ciągle jedna dusza, ale tak jakby wszechobecna, tylko że w odpowiednich ciałach).
Rei, ile by na to nie patrzeć, nie jest człowiekiem, z nią jest tak jak z Frankensteinem, tyle że się udała Wink I IMO prowadzi to do wniosku że Rei własnej duszy nie posiada. Jest tylko marionetką. Taki chodzący DummyPlug, tyle że z duszą lilith (uśpioną) w środku.
Kaworu napisa³/a:
TI to adam+lilith (oryginały)

To ja mam takie pytanko - gdzie znajdujemy oryginał adama, bo o ile pamiętam ten jest w stadium embrionalnym... Czytam dalej że
Kaworu napisa³/a:
Rei mogla to zrobic tylko dlatego, ze Gendou podarował jej w prezencie embrion adama

W takim razie, gdy została wchłonięta przez Lilith, dlaczego nie doszło do TI?

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-08-2006 - 11:52
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Jak nei doszło, jak doszło?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWys³any: 19-08-2006 - 13:10
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 14-09-2005



Pojawiła sie ta biała postac, ale do pełnego trzeba było evy#1 z Shinjim.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 19-08-2006 - 18:39
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Refresh-senpai napisa³/a:

Kaworu napisa³/a:
TI to adam+lilith (oryginały)

To ja mam takie pytanko - gdzie znajdujemy oryginał adama, bo o ile pamiętam ten jest w stadium embrionalnym... Czytam dalej że
A tak, bo jakoś pokrętnie go cofnęli do tego stadium, i Gendo go sobie pod rękawiczkami trzymał od czasu jak go Kaji przywiozł;

Refresh-senpai napisa³/a:
Kaworu napisa³/a:
Rei mogla to zrobic tylko dlatego, ze Gendou podarował jej w prezencie embrion adama

W takim razie, gdy została wchłonięta przez Lilith, dlaczego nie doszło do TI?
Doszło właśnie, doszło, Shina ze swoim U masz tu jako mesjasza, czyki kogos kto bedzie decydowal co sie wlasciwie z nami stanie, ale on wcale potrzeby do zapoczątkowania tego nie był, mozliwe, ze znalazł się w odpowiednim czasie we właściwym miejscu. TI to nie taki 'pstryk i gotowe', cały proces, wiele etapów jak widać było, a rozpoczyna go właśnie adam+lilith, shin sie okazał katalizatorem ;p
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2006 - 13:44
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 08-06-2003



Sinner napisa³/a:
(ponoć po japońsku "rei" oznacza pustkę, ale jakoś nikt nie potrafił mi tego wyjaśnic :/).


"rei"

1) [例]: przykÅ‚ad; zwyczaj
2) [礼]: wdziÄ™czność; etykieta
3) [零]: nic, zero
4) [霊]: duch zmarÅ‚ej osoby
5: [令]: rozkaz

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits