Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Anime_Maniac
Temat postu: "Manga i Anime jako zagro?enie dla cywilizacji"  PostWysłany: 11-08-2003 - 13:01
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 10-07-2003

W necie wyszper?em troch? wkurzaj?cy artyku?, przedstawiaj?cy Mang? i Anime jako zagro?enie cywilizacyjne. Dla wszystkich zainteresowanych artyku? jest TUTAJ
Zastanawia mnie tylko jedno: Dlaczego ludzie si? tak czepiaj? mangi i Anime.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YakumoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-08-2003 - 14:39
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 11-02-2002

Status: Offline
niezly, ale lepszym slowem byloby 'zalosny', na szczescie juz dawno przestalem sie przejmowac ludzmi-parapetami i nie mam zamiaru komentowac takich chorych tekstow... radze, przeczytajce ten tekst, popukajcie sie w czolo i robcie swoje, szkoda nerwow Very Happy

'Revenge is a dish best served cold'

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-08-2003 - 19:08
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 26-08-2002

Niesamowicie uboga literatura, je?li juz mówimy o pisaniu czegokolwiek....nie, zebym sie czepisa?a, ale dlaczego autorka nie przeczyta?a nawet pokemona, skoro o tym pisze?
Wiecie, niekompetentnych artylkli nie lubie najbardziej.
A poza tym kobieta ma sporo racji! Z tego co zrozumia?am chodzi?o jej g?ównie o to, ze w anime i mangach rzadko co jest czarno bia?e, i zycie jest bardzo skomplikowane, co jest czasem zbyt wielka pigu?? wiedzy dla dzieci..... No i zgoda. Do pewnych rzeczy trzeba dorosn??. Przecie? sama cenzuruj? swojej siostrze co moze juz obejrze? a czego jeszcze nie. Szkoda, ze autorka mia?a zamkniety poglad na sprawy M&A, nie zostawi?a sobie ?adnej furtki na dyskusj?.....

SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-08-2003 - 19:46
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 29-11-2002

Cytat:
MIESI?CZNIK WYCHOWAWCÓW I NAUCZYCIELI KATOLICKICH

I wszystko jasne :P

A skoro tak, to skomentuj? artyku? cytatem z Biblii, z Ksi?gi Koheleta: Vanitas vanitatum et omina vanitas.

Na dalszy kometarz szkoda mi klawiatury.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2003 - 00:00
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 29-01-2003

Trzymajcie mnie ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dragon Baal

Jeeeeeeeeeeee! Ja pierpapier, rotfl to ma?o powiedziane! Hop, szklank? piva dla autora artyku?u!!!

Ale wiecie, co? Babka ma racj?, ?e pokemony jako takie s? tylko pod sprzeda? - a dla mnie jest to faktycznie manipulacja dzie?mi i to do tego wkurzaj?ca. I zgadzam sie, ze pokazuj?c brzd?cowi "Berserka" mo?na mu zrobi? niesamowit?, nieopisan? krzywd? na ca?e ?ycie. Jak mówi Dehira - trzeba cenzurowa?.

Sinner - prosz?, przet?umacz...

Ale Dragon Baal... Hehe...

Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!

KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2003 - 00:11
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 22-02-2003

Autorka w swoim, niewatpliwie szlachetnym, zapale dbania o m?ode pokolenie zapomnia?a o kilku wa?nych sprawach, b?d? te? o nich nie wiedzia?a. I nawet nie chodzi mi o rzucaj?c? si? nieznajomo?? tematu, lecz b??dy logiczne. Na przyk?ad kwestie uogólnie?, albo myslenie wybiórcze. Pierwsze jest oczywiste, natomiast drugi znakomicie widac w zarzucie, ?e czarownice sa pi?kne. Mo?na potraktowac to jako zarzut, o czym wspomniane jest dalej, a mozna odczyta? równie? dok?adnie odwrotnie, jako nauk?, ?e nie wazny jest wygl?d, ale to, co ma si? w sercu. Ca?kowicie zgodny z pogl?dem chrze?cija?skim. Oczywi?cie autorka wybra?a swoja interpretacj?. Równie ?mieszne s? zarzuty o powi?zanie z new age, magi?, okrucie?stwo itd. Spójrzmy bowiem na zwyk?ego Czerwonego Kapturka, królewn? ?nie?k?, Kopciuszka, czy Jasia i Ma?gosi?. Okrucie?stwo, magia, jakie? wró?by. Dok?adnie to samo, co w M&A. Autorka tymczasem sugeruje, ?e sa to specjalne cechy mangi i w dodatku jeszcze charakterystyczne dla tamtej kultury. Podobnie kiepsko u niej z brakiem logiki, kiedy pisze o tym, ?e obydwie strony: dobra i z?a uzywaj? tych samych metod. Widocznie zpomina, ?e pod Grunwaldem t?ukli?my Krzy?aków dok?adnie taka sam? broni?, jaka oni próbowali t?uc nas. Niemniej, to co w innych przypadkach mo?e byc pozytywne, w przypadku m&a jest z definicji z?e. Podobnie genialny wniosek wysnuwa, mówi?c o agresji s?ownej i fizycznej. Najprostrza odpowied?; warto obejrze? sobie najpierw Bolka i Lolka, czy Colargola. Agresja naprawd? nie jest wi?c elementem swoistym anime. Tak samo, jak komercja i nak?anianie dzieci do nabywania pokemonów. jako osoba zwi?zana od lat ze ?rodowiskiem reklamy mog? co? na ten temat powiedzie?. Tak moznaby mno?y?.
Rozumiem zapa? owej pani i jej ch?? niesienia pomocy dzieciom. Zgadzam si? w 100%, ze s? m&A ca?kowicie nie przeznaczone dla dzieci, podobnie, jak to zdarza si? w przypadku ksi??ki, filmu, audycji etc. Jednak nawet tak szlachetny cel nie zwalnia od my?lenia. Wazniejsze to tym bardziej, ?e owa pani wypowiada sie na forum publicznym i kto? mo?e jeszcze uwierzy? w to, co pisze.

Chcia?bym równiez zwróci? uwag?, ze agresja przeciw M&A przypomina sytuacje sprzed 8, 10iu lat w sprawie RPG. Wtedy by?a to nowo?? i niektórzy nie potrafili tego zrozumie?. Brak, z kolei zrozumienia, cz?sto przeradza sie w strach i agresj?. Wraz jednak ze wzrostem znajomosci tematu owo negatywne podej?cie do tematu zdecydowanie opad?o. st?d mo?na przypuszcza?, ?e podobnie b?dzie w przypadku mangi i anime.

SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2003 - 01:12
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 29-11-2002

Je?li chodzi o przemoc w kreskówkach, to polecam przeanalizowa? Kaczora Donalda, Toma i Jerrego itp...
Cytat:
Sinner - prosz?, przet?umacz...

Vanitas vanitatum et omina vanitas - Marno?? nad marno?ciami i wszystko marno?? - motto przewodnie ksi?gi Koheleta(teraz mnie pos?dz? o dewocj?...). Smile

Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2003 - 10:48
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Sinner napisał/a:
Je?li chodzi o przemoc w kreskówkach, to polecam przeanalizowa? Kaczora Donalda, Toma i Jerrego itp...

Racja, tam prawie ca?y czas kto? czym? dostaje w g?ow? tudzie? inn? cz??? cia?a. Mogliby si? tego czepi?, ale nie, ludzie musz? si? akurat czepia? M&A. #Mad

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2003 - 11:15
Elita forum
Elita forum

Sinner - dzi?ksik :)))

Heh, ale przecie? Tom i Jerry, Kaczor Donald to takie fajne bajeczki dla dzieciaczków... Hehehe, ogl?da?em TiJ nami?tnie... Nie ma to jak motywy z podpalaniem, przeje?d?aniem kosiark? czy ciosami no?em w g?ow?, ?e o t?pych przedmiotach nie wspomn? ]:>

Ciekawe, czy tu chodzi o pieni?dze czy o g?upot?/t?pot? ludzi wydaj?cych os?dy tylko o m&a... A moze o to, z? m&a s? atrakcyjniejsze od innych (przynajmniej wg mnie...)

Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!

Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2003 - 11:35
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Herbert West napisał/a:
Heh, ale przecie? Tom i Jerry, Kaczor Donald to takie fajne bajeczki dla dzieciaczków... Hehehe, ogl?da?em TiJ nami?tnie...

TiJ to i ja kiedy? ogl?da?em Very Happy
Herbert West napisał/a:
Nie ma to jak motywy z podpalaniem, przeje?d?aniem kosiark? czy ciosami no?em w g?ow?, ?e o t?pych przedmiotach nie wspomn? ]:>

Mr. Green Mr. Green
Herbert West napisał/a:
A moze o to, z? m&a s? atrakcyjniejsze od innych

Tak, nie mog? si? z tym pogodzi? i robi? wszystko ?eby zmniejszy? popularno?? M&A.
Herbert West napisał/a:
(przynajmniej wg mnie...)

Zgadzam si? z tob? Very Happy

Brush
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2003 - 01:07
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 11-10-2002

Wiecie co? A? rzal si? robi jak cz?owiek widzi w necie takie artyku?y. O ile pami?tam, to na tym forum istniej? ju? dwa posty opisuj?ce takie teksty znalezione w sieci. Je?li s? ju? tutaj opisane a? trzy przypadki opisuj?ce takie teksty, to znaczy ?e sytuacja jest z?a! Trzeba z tym walczy?.
Co do przemocy, to ju? w innym po?cie podawa?em przyk?ad filmów z serii TOONAMI na Cartoon Network. Tam przemoc to jest normalka. Kto? mi wtedy odpisa? ?e tam si? nie leje krew. A czy potrzebna jest krew aby stwierdzi? ?e w filmie jest przemoc? Gdy w filmie jest scena uci?cia g?owy bez tryskaj?cej krwi, to znaczy ?e to nie przemoc? W?a?nie to mo?e stwarza? niebezpiecze?stwo, bo jak dziecko zobaczy ?e posta? z kreskówki ?yje, nie krwawi po uprzednim spuszczeniu jej na g?ow? 5 ton, to mo?e uzna? ?e nic si? nie stanie jak w rzeczywisto?ci spu?ci komu? na ?eb jaki? kamie?. Je?li w kreskówce nic si? nie sta?o, to mo?e by? tak w realnym ?wiecie. Nie zaszkodzi spróbowa?.

Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2003 - 07:22
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Mr_Szczota_PL, ca?kowicie si? z tob? zgadzam

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2003 - 09:32
Elita forum
Elita forum

A ja zgadzam zi? z AM :))) I z Panem Szczot? z tym, ?e mam jedno zastrze?enie - co do walki... Tak, ale powinni j? prowadzi? ludzie kompetentni. Kiedy? na Onecie by? te? jaki? taki paradziwny artyku? - z reszt? chyba nawet go tytaj podes?a?em - no i komentarz jednej dziewczyny by? naje?ony "jush" "tesh" i ogólnie s?ówkami w stylu "jaoioffy - nyo". Je?eli ludzie tzw powa?ni maj? nas traktowa? powa?nie, to i my musimy do nich powa?nie podej??. Je?eli wypowie si? taki kto? jak ta przyk?adowa dziewczyna to mo?? wzbudzi? ni mniej ni wi?cej tylko ?mieszno??...

OdolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2003 - 13:03
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 04-08-2003

W Polsce wci?? panuje przekonanie ?e Anime to "zwyk?e" kreskówki adresowane standardowo do publiczno?ci 0-12 lat, w którym to przekonaniu utwierdza chocia?by wspomnieny Pokemon. Wi?kszo?c z nich jest jednak przeznaczona dla publiczno?ci nieco starszej, czego autorka najwyra?niej nie wzi??a pod uwag?. Inna sprawa, ?e w Japonii spo?ecze?stwo jest du?o bardziej... sterylne (to chyba najw?a?ciwsze s?owo). Nie wszystkie szko?y s? koedukacyjne wi?c kontakty z przedstawicielami p?ci przeciwnej mog? by? ograniczone. Naprzeciw tej sytuacji wychodzi M&A obrazuj?c m?odych ch?opców jako delikatnych i szarmanckich w utworach dla dziewcz?t, aby te mog?y ich lepiej zrozumie?. Dlatego te? nierzadko pojawiaj? sie tam motywy mi?o?ci homoseksualnej, ale mi?o?ci prawdziwej pi?knej. Z kolei w M&A skierowanej dla ch?opcó dziewczeta s? twarde, silne i podobne do ich samych. Podobnie ma si? to w zwi?zku z w?tkami erotycznymi, które zosta?y objechane w kilku innych artyku?ach o podobnej tematyce i warto?ci merytorycznej. W ilu to seriach (nawet tych dla "najm?odszych") jaki? ch?opak dotknie kobiecych piersi (zazwyczaj po tym solidnie obrywa), tak samo jak z przewijaj?cym si? motywem podgl?danie pod prysznicem. A bierze si? to po prostu z potrzeby poznania. Trudno jest zrozumie? to Polakom, którzy na tej plaszczy?nie s? daleko "do przodu". W ko?cu w Japonii byle przyjacielski u?cisk jest traktowamy jak u nas poca?unek (lepiej nie robi? tego nadgorliwie przy ludziach). Dopóki wi?c nasi krytycy nie zmadrzej?, jeste?my skazani na stykanie si? z tego rodzaju artyku?ami. Ale autorka mimo wszystko co? osi?gn??a: "Dragon Baal" mnie po prostu roz?o?y?. No i mo?e jeszcze okre?lenie Pokamon jako gry przygodowo-strategicznej.

Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2003 - 15:00
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Odol napisał/a:
Dopóki wi?c nasi krytycy nie zmadrzej?,

Co si? nigdy nie stanie Twisted Evil
Odol napisał/a:
Ale autorka mimo wszystko co? osi?gn??a: "Dragon Baal" mnie po prostu roz?o?y?.

Ma?o z krzes?a nie spad?em czytaj?c to Very Happy

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat