Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Anime_Maniac
Temat postu: "Manga i Anime jako zagrożenie dla cywilizacji"  PostWys³any: 11-08-2003 - 13:01
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-07-2003

Sk±d: Lublin

W necie wyszperłem trochę wkurzający artykuł, przedstawiający Mangę i Anime jako zagrożenie cywilizacyjne. Dla wszystkich zainteresowanych artykuł jest TUTAJ
Zastanawia mnie tylko jedno: Dlaczego ludzie siÄ™ tak czepiajÄ… mangi i Anime.

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YakumoOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-08-2003 - 14:39
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 11-02-2002



Status: Offline
niezly, ale lepszym slowem byloby 'zalosny', na szczescie juz dawno przestalem sie przejmowac ludzmi-parapetami i nie mam zamiaru komentowac takich chorych tekstow... radze, przeczytajce ten tekst, popukajcie sie w czolo i robcie swoje, szkoda nerwow Very Happy

_________________
Yakumo

'Revenge is a dish best served cold'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-08-2003 - 19:08
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
Niesamowicie uboga literatura, jeśli juz mówimy o pisaniu czegokolwiek....nie, zebym sie czepisała, ale dlaczego autorka nie przeczytała nawet pokemona, skoro o tym pisze?
Wiecie, niekompetentnych artylkli nie lubie najbardziej.
A poza tym kobieta ma sporo racji! Z tego co zrozumiałam chodziło jej głównie o to, ze w anime i mangach rzadko co jest czarno białe, i zycie jest bardzo skomplikowane, co jest czasem zbyt wielka pigułą wiedzy dla dzieci..... No i zgoda. Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Przecież sama cenzuruję swojej siostrze co moze juz obejrzeć a czego jeszcze nie. Szkoda, ze autorka miała zamkniety poglad na sprawy M&A, nie zostawiła sobie żadnej furtki na dyskusję.....
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-08-2003 - 19:46
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
MIESIĘCZNIK WYCHOWAWCÓW I NAUCZYCIELI KATOLICKICH


I wszystko jasne :P

A skoro tak, to skomentuję artykuł cytatem z Biblii, z Księgi Koheleta: Vanitas vanitatum et omina vanitas.

Na dalszy kometarz szkoda mi klawiatury.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-08-2003 - 00:00
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Trzymajcie mnie ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dragon Baal

Jeeeeeeeeeeee! Ja pierpapier, rotfl to mało powiedziane! Hop, szklankę piva dla autora artykułu!!!



Ale wiecie, co? Babka ma rację, że pokemony jako takie są tylko pod sprzedaż - a dla mnie jest to faktycznie manipulacja dziećmi i to do tego wkurzająca. I zgadzam sie, ze pokazując brzdącowi "Berserka" można mu zrobić niesamowitą, nieopisaną krzywdę na całe życie. Jak mówi Dehira - trzeba cenzurować.

Sinner - proszę, przetłumacz...


Ale Dragon Baal... Hehe...

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-08-2003 - 00:11
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Autorka w swoim, niewatpliwie szlachetnym, zapale dbania o młode pokolenie zapomniała o kilku ważnych sprawach, bądź też o nich nie wiedziała. I nawet nie chodzi mi o rzucającą się nieznajomość tematu, lecz błędy logiczne. Na przykład kwestie uogólnień, albo myslenie wybiórcze. Pierwsze jest oczywiste, natomiast drugi znakomicie widac w zarzucie, że czarownice sa piękne. Można potraktowac to jako zarzut, o czym wspomniane jest dalej, a mozna odczytać również dokładnie odwrotnie, jako naukę, że nie wazny jest wygląd, ale to, co ma się w sercu. Całkowicie zgodny z poglądem chrześcijańskim. Oczywiście autorka wybrała swoja interpretację. Równie śmieszne są zarzuty o powiązanie z new age, magią, okrucieństwo itd. Spójrzmy bowiem na zwykłego Czerwonego Kapturka, królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, czy Jasia i Małgosię. Okrucieństwo, magia, jakieś wróżby. Dokładnie to samo, co w M&A. Autorka tymczasem sugeruje, że sa to specjalne cechy mangi i w dodatku jeszcze charakterystyczne dla tamtej kultury. Podobnie kiepsko u niej z brakiem logiki, kiedy pisze o tym, że obydwie strony: dobra i zła uzywają tych samych metod. Widocznie zpomina, że pod Grunwaldem tłukliśmy Krzyżaków dokładnie taka samą bronią, jaka oni próbowali tłuc nas. Niemniej, to co w innych przypadkach może byc pozytywne, w przypadku m&a jest z definicji złe. Podobnie genialny wniosek wysnuwa, mówiąc o agresji słownej i fizycznej. Najprostrza odpowiedź; warto obejrzeć sobie najpierw Bolka i Lolka, czy Colargola. Agresja naprawdę nie jest więc elementem swoistym anime. Tak samo, jak komercja i nakłanianie dzieci do nabywania pokemonów. jako osoba związana od lat ze środowiskiem reklamy mogę coś na ten temat powiedzieć. Tak moznaby mnożyć.
Rozumiem zapał owej pani i jej chęć niesienia pomocy dzieciom. Zgadzam się w 100%, ze są m&A całkowicie nie przeznaczone dla dzieci, podobnie, jak to zdarza się w przypadku książki, filmu, audycji etc. Jednak nawet tak szlachetny cel nie zwalnia od myślenia. Wazniejsze to tym bardziej, że owa pani wypowiada sie na forum publicznym i ktoś może jeszcze uwierzyć w to, co pisze.

Chciałbym równiez zwrócić uwagę, ze agresja przeciw M&A przypomina sytuacje sprzed 8, 10iu lat w sprawie RPG. Wtedy była to nowość i niektórzy nie potrafili tego zrozumieć. Brak, z kolei zrozumienia, często przeradza sie w strach i agresję. Wraz jednak ze wzrostem znajomosci tematu owo negatywne podejście do tematu zdecydowanie opadło. stąd można przypuszczać, że podobnie będzie w przypadku mangi i anime.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-08-2003 - 01:12
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Jeśli chodzi o przemoc w kreskówkach, to polecam przeanalizować Kaczora Donalda, Toma i Jerrego itp...
Cytat:
Sinner - proszę, przetłumacz...

Vanitas vanitatum et omina vanitas - Marność nad marnościami i wszystko marność - motto przewodnie księgi Koheleta(teraz mnie posądzą o dewocję...). Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWys³any: 12-08-2003 - 10:48
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-07-2003

Sk±d: Lublin

Sinner napisa³/a:
Jeśli chodzi o przemoc w kreskówkach, to polecam przeanalizować Kaczora Donalda, Toma i Jerrego itp...

Racja, tam prawie cały czas ktoś czymś dostaje w głowę tudzież inną część ciała. Mogliby się tego czepić, ale nie, ludzie muszą się akurat czepiać M&A. #Mad

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-08-2003 - 11:15
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Sinner - dzięksik :)))

Heh, ale przecież Tom i Jerry, Kaczor Donald to takie fajne bajeczki dla dzieciaczków... Hehehe, oglądałem TiJ namiętnie... Nie ma to jak motywy z podpalaniem, przejeżdżaniem kosiarką czy ciosami nożem w głowę, że o tępych przedmiotach nie wspomnę ]:>

Ciekawe, czy tu chodzi o pieniądze czy o głupotę/tępotę ludzi wydających osądy tylko o m&a... A moze o to, zę m&a są atrakcyjniejsze od innych (przynajmniej wg mnie...)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWys³any: 12-08-2003 - 11:35
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-07-2003

Sk±d: Lublin

Herbert West napisa³/a:
Heh, ale przecież Tom i Jerry, Kaczor Donald to takie fajne bajeczki dla dzieciaczków... Hehehe, oglądałem TiJ namiętnie...

TiJ to i ja kiedyś oglądałem Very Happy
Herbert West napisa³/a:
Nie ma to jak motywy z podpalaniem, przejeżdżaniem kosiarką czy ciosami nożem w głowę, że o tępych przedmiotach nie wspomnę ]:>

Mr. Green Mr. Green
Herbert West napisa³/a:
A moze o to, zÄ™ m&a sÄ… atrakcyjniejsze od innych

Tak, nie mogą się z tym pogodzić i robią wszystko żeby zmniejszyć popularność M&A.
Herbert West napisa³/a:
(przynajmniej wg mnie...)

Zgadzam siÄ™ z tobÄ… Very Happy

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWys³any: 14-08-2003 - 01:07
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 11-10-2002



Wiecie co? Aż rzal się robi jak człowiek widzi w necie takie artykuły. O ile pamiętam, to na tym forum istnieją już dwa posty opisujące takie teksty znalezione w sieci. Jeśli są już tutaj opisane aż trzy przypadki opisujące takie teksty, to znaczy że sytuacja jest zła! Trzeba z tym walczyć.
Co do przemocy, to już w innym poście podawałem przykład filmów z serii TOONAMI na Cartoon Network. Tam przemoc to jest normalka. Ktoś mi wtedy odpisał że tam się nie leje krew. A czy potrzebna jest krew aby stwierdzić że w filmie jest przemoc? Gdy w filmie jest scena ucięcia głowy bez tryskającej krwi, to znaczy że to nie przemoc? Właśnie to może stwarzać niebezpieczeństwo, bo jak dziecko zobaczy że postać z kreskówki żyje, nie krwawi po uprzednim spuszczeniu jej na głowę 5 ton, to może uznać że nic się nie stanie jak w rzeczywistości spuści komuś na łeb jakiś kamień. Jeśli w kreskówce nic się nie stało, to może być tak w realnym świecie. Nie zaszkodzi spróbować.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWys³any: 14-08-2003 - 07:22
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-07-2003

Sk±d: Lublin

Mr_Szczota_PL, całkowicie się z tobą zgadzam

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 14-08-2003 - 09:32
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
A ja zgadzam zię z AM :))) I z Panem Szczotą z tym, że mam jedno zastrzeżenie - co do walki... Tak, ale powinni ją prowadzić ludzie kompetentni. Kiedyś na Onecie był też jakiś taki paradziwny artykuł - z resztą chyba nawet go tytaj podesłałem - no i komentarz jednej dziewczyny był najeżony "jush" "tesh" i ogólnie słówkami w stylu "jaoioffy - nyo". Jeżeli ludzie tzw poważni mają nas traktować poważnie, to i my musimy do nich poważnie podejść. Jeżeli wypowie się taki ktoś jak ta przykładowa dziewczyna to możę wzbudzić ni mniej ni więcej tylko śmieszność...

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 14-08-2003 - 13:03
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-08-2003

Sk±d: The Abyss of Eternity

Status: Offline
W Polsce wciąż panuje przekonanie że Anime to "zwykłe" kreskówki adresowane standardowo do publiczności 0-12 lat, w którym to przekonaniu utwierdza chociażby wspomnieny Pokemon. Większośc z nich jest jednak przeznaczona dla publiczności nieco starszej, czego autorka najwyraźniej nie wzięła pod uwagę. Inna sprawa, że w Japonii społeczeństwo jest dużo bardziej... sterylne (to chyba najwłaściwsze słowo). Nie wszystkie szkoły są koedukacyjne więc kontakty z przedstawicielami płci przeciwnej mogą być ograniczone. Naprzeciw tej sytuacji wychodzi M&A obrazując młodych chłopców jako delikatnych i szarmanckich w utworach dla dziewcząt, aby te mogły ich lepiej zrozumieć. Dlatego też nierzadko pojawiają sie tam motywy miłości homoseksualnej, ale miłości prawdziwej pięknej. Z kolei w M&A skierowanej dla chłopcó dziewczeta są twarde, silne i podobne do ich samych. Podobnie ma się to w związku z wątkami erotycznymi, które zostały objechane w kilku innych artykułach o podobnej tematyce i wartości merytorycznej. W ilu to seriach (nawet tych dla "najmłodszych") jakiś chłopak dotknie kobiecych piersi (zazwyczaj po tym solidnie obrywa), tak samo jak z przewijającym się motywem podglądanie pod prysznicem. A bierze się to po prostu z potrzeby poznania. Trudno jest zrozumieć to Polakom, którzy na tej plaszczyźnie są daleko "do przodu". W końcu w Japonii byle przyjacielski uścisk jest traktowamy jak u nas pocałunek (lepiej nie robić tego nadgorliwie przy ludziach). Dopóki więc nasi krytycy nie zmadrzeją, jesteśmy skazani na stykanie się z tego rodzaju artykułami. Ale autorka mimo wszystko coś osiągnęła: "Dragon Baal" mnie po prostu rozłożył. No i może jeszcze określenie Pokamon jako gry przygodowo-strategicznej.

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWys³any: 14-08-2003 - 15:00
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-07-2003

Sk±d: Lublin

Odol napisa³/a:
Dopóki więc nasi krytycy nie zmadrzeją,

Co siÄ™ nigdy nie stanie Twisted Evil
Odol napisa³/a:
Ale autorka mimo wszystko coś osiągnęła: "Dragon Baal" mnie po prostu rozłożył.

Mało z krzesła nie spadłem czytając to Very Happy

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits