Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
SunakeOffline
22 Temat postu: Pomocy! Czy ktoÅ› zna to anime/ tÄ™ mangÄ™?  PostWys³any: 18-12-2005 - 00:56
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 18-12-2005



Status: Offline
Witam.

Szukam kogoś, kto potrafiłby rozpoznać tę śliczną postać na obrazku poniżej.. Wystarczy nawet sam tytuł Mangi/Anime z którego pochodzi ten anioł - będe wdzięczny! Dzięki. ^_^



Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu: Pomocy! Czy ktoÅ› zna te postać ?? Pls!  PostWys³any: 21-12-2005 - 21:11
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Umieściłam powyższy obrazek na forum Tanuki. I oto co uzyskałam w odpowiedzi:

Zegarmistrz napisa³/a:
Dziewczyna pochodzi z With You... Jeśli wierzyć pewnej niemieckiej stronce http://www.gamebabes.4players.de (uwaga, strona wygląda, jakby własnie przeżywała jakąś rewolucje seksualną) to wydana na Sege Saturn przygodówka (możliwe, że symulator randek) z 1998 roku.

(po dalszych Å‚owach)

Istnieje też dwuodcinkowe OAV. Na tym kończą się informacje o nim na ANN


I już wszystko jasne. Mr. Green

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mariuszOffline
Temat postu: ProszÄ™ o pomoc.  PostWys³any: 24-12-2005 - 21:41
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 24-12-2005



Status: Offline
Witam wszystkich fanów anime!Są to moje początki i dlatego proszę Was o wyrozumiałość.Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu anime,które miałem przyjemność obejżeć na początku lat dziewięćdziesiątych.Niestety z fabuły pamiętam jedynie:1.Świat po jakiejś wyniszczającej wojnie.2.Przy życiu pozostała tylko garstka ludzi.3.Ludzie ci walczą z robotami.Roboty te mają okrągły kształt i jeśli się nie mylę są koloru czerwonego.4.W jednej ze scen robot zagląda do mieszkania,w którym na kanapie siedzi ludzki szkielet przed telewizorem.5.Grupka bohaterów(chyba na samym początku)porusza się jeepem,na którym jest zamontowany karabin.6.W jednej scenie(chyba na końcu)pokazany jest miecz,który leci w przestrzeni kosmicznej.7.Planeta zostaje zniszczona z powodu użycia jakiejś broni.Jeśli ktoś z Was potrafi mi pomóc to z góry dziękuję-bardzo dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu: ProszÄ™ o pomoc.  PostWys³any: 30-12-2005 - 14:18
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 28-10-2005



Status: Offline
pojawiły mi się zarysy Armitage III ale wątpię żeby o to chodziło

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ranko
Temat postu: ProszÄ™ o pomoc.  PostWys³any: 22-02-2006 - 22:08
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 14-06-2005



zna ktoś może numer tego epizodu Inuyashy ?
chciałabym zobaczyć cały...
http://www.youtube.com/watch?v=dCt1bUWnQRE&search=Inuyasha

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu: ProszÄ™ o pomoc.  PostWys³any: 24-02-2006 - 16:47
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 20-08-2003



Status: Offline
według mnie to brzmi a mecha ale które... i czy na pewno z lat 90?
mecha z duzymi czerwonymi robotami i wyniszczona planeta krecono w latach 70 i pojawily sie u nas w latach 90 ale...

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu: ProszÄ™ o pomoc.  PostWys³any: 24-02-2006 - 16:51
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Mechy? Czerwone roboty? Daimos ?! Wink

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-02-2006 - 00:46
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Raczej jakieÅ› stare transformersy Wink
Nawet znam ten odcinek, ale niestety nie pamiętam jego tytułu (bo opisu, co się w nim działo, chyba nie chcesz... Wink )
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JarvisOffline
Temat postu: Poszukuje tytuÅ‚u starego anime.  PostWys³any: 18-03-2006 - 12:52
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 18-03-2006



Status: Offline
Witam.

Chodzi mi o tytuł pewnego anime które oglądałem ostatnio jakieś 10 lat temu. Opowiem tyle ile pamiętam, może ktoś skojarzy.

Anime rozpoczyna się lotem miecza przez kosmos i narracją (chyba kobiecy głos) w tle. Akcja toczy się na pustynnej planecie. Pierwsze ujęcia obejmują lot skuterami powietrznymi dwójki rodzeństwa -brat i młodsza siostra (być może są to jacyś wysoko urodzeni, lub władcy czegoś... tego już nie pamiętam). Po jakimś czasie zaczynają ich gonić kolesie w kombinezonach i charakterystycznych kaskach z troche jajowatymi złotymi szybkami (w sumie nie wiem czy to ludzie, roboty czy kosmici bo w filmie występują w różnych rozmiarach, kolorach i hmm... właściwościach) na pojazdach a'la obecne ścigacze. Dowodzi nimi zabawny karzełek o nieco innym kolorze stroju. Rodzeństwo oczywiście ucieka. Kolejnymi scenami jakie pamiętam jest awaria jakiegoś statku kosmicznego który jest zmuszony lądować na ww planecie. Jednym z dwójki pasażerów jest charakterystyczny gość - zawsze ze złamaną fajką w ustach i z oczami pokazanymi jako małe kółeczka. Po wylądowaniu poznają rodzeństwo (a może się już wcześniej znali?) i łączą swoje siły. Kolejna scena jaką pamiętam jest wyprawa po miecz który na początku filmu leciał przez kosmos. Wydaje mi się, że wzywał on telepatycznie chłopaka (tego od skutera, głównego bohatera). Miecz wbił się na jakiejś wysokej skale i tylko ów chłopak potrafi go wyciągnąć. Później zaczyna ich ścigać ogromny koleś w kasku (chyba zielony) którego nie potrafią w żaden sposób zabić. dopiero zielone żyjątko (a może niebieskie ?) głównej bohaterki przywołuje swoich "braci" których cała horda atakuje tego w kasku i przysysając sie do niego powoduje jego powolny rozkłąd (tak przynajmniej ja to zapamiętałem). Później cała ekipa postanawia wybrać się do miasta niegdyś zamieszkanego przez ludzi. Niestety nie pamiętam po co tam jadą. Może chodzi o części do statku. Może o jaką przepowiednie, że znajdą tam coś bardzo ważnego, jakąś broń... nie wiem. Jadą jeepem z karabinem przymocowanym z tyłu. Zaczyna gonić ich kolejny wielki koleś w kasku i gubią go między wieżowcami.
Rozdzielają się i zaczynają przeszukiwać miasto (jest ono mocno zniszczone i pełne trupów). W jednym z budynków odkrywają skrytke w której znajduje się potężna broń, z wyglądu przypominająca bazooke. Później cośtam się dzieje i ostatecznie broń w wielkim zamieszaniu tarfia w ręce tego karzełka o którym wspomniałem na początku. Pomimo ostrzeżeń że zniszczy wszystko koleś strzela i... rozwala całą planetę. Pamiętam scene że widać ją z kosmosu. Śmiercionośny strumień uderza w kolejne częśći planety rodzilając się na kolejne wiązki. Końcowe sceny to odlot miecza z niszczonej planety i rozmowa kobiety (narratorki z początku?) z jej córką (?) która pyta mame o sens życia, czy też o to czy główni bohaterowie będą żyli... coś w tym stylu. Mama odpowiada jej ogólnie jakoś pozytywnie i na tym kończy się film. Obie kobiety z tego co pamiętam były blade, wręcz bladoniebieskie, a sceneria w jakiej się znajdowały mogła się kojarzyć np. z niebem, ogólnie zupelnie inny świat.

Jest dość prawdopodobne, że anime które wyżej nieudolnie opisałem to nie pierwsza i nie ostatnia część jakiegoś większego cyklu... Bo w sumie i początek i koniec są dość otwarte, a i poczynania głównych bohaterów nie były dla mnie nigdy do końca jasne.

W każdym razie, ktokolwiek coś kojarzy, ma jakieś domysły i ogólnie chciało mu się przeczytać te moje nieskładne wypociny Smile niech pisze co to mogło być. Z góry dziękuje za pomoc,
Jarvis
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JarvisOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-03-2006 - 15:48
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 18-03-2006



Status: Offline
Ta broń którą szło zniszczyć całą planete nazywała się "rozpruwacz planet" czy coś w tym stylu. Może ktoś tą nazwe skojarzy..
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aquagen666Offline
Temat postu: Pomocy!!!!  PostWys³any: 24-07-2006 - 15:31
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 24-07-2006



Status: Offline
Czy moglibyscie mi powiedziec z jakiej mangi lub anime sa ponizesz postacie??
chodzi mi o tytul lub nazwe postaci....










 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Pomocy!!!!  PostWys³any: 24-07-2006 - 17:31
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Biorąc pod uwagę niemalże monochromatyczne odzwierciedlenie postaci to chyba chodzio mangę. Niestety nie potrafię odczytać ich imion.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aquagen666Offline
Temat postu:   PostWys³any: 24-07-2006 - 17:42
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 24-07-2006



Status: Offline
wiem ze chodzi o mange lub anime a na te napisy na avatarach nie zwracaj uwagi... bo to nie dotyczy tytulu a ni nic...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWys³any: 24-07-2006 - 21:27
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 15-10-2005



Może spytaj twórcę avatarów...?~,~

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Manga, której tytuÅ‚ zaczyna siÄ™ na "V"  PostWys³any: 16-12-2006 - 19:07
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Kumpel z klasy, kupił mi na wigilię klasową prezent w postaci mangi. Mówi mi, że jest o samurajach, pierwsze strony ma w kolorze i że czas akcji ma miejsce, po jakiejś wielkiej bitwie. Może wiecie coś o tej mandze, znacie tytuł, lub cokolwiek innego. Dziękuję Wam z góry xP

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits