Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
KellyOffline
Temat postu: Filmy na podstawie anime, co lepsze  PostWysłany: 27-01-2006 - 11:15
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocĹ‚aw

Status: Offline
Interesuje mnie, co sądzicie o filmach zrobionych na podstawie anime. Ja oglądałem ich zaledwie kilka, których tytuły akurat sobie przypominam:
GTO
Hana Yori Dango
H2
Sailor Moon (niektĂłre odcinki)
Gokusen

Przy czym, poza Sailor Moon nie są to filmy nie do oglądania, natomiast jeden przypadek to wręcz sytuacja, kiedy serial telewizyjny przewyższa anime. Jednak wracając.
GTO: anime świetne, film natomiast do oglądania, jednak jest to opowieść o innym głównym bohaterze, niż to robi anime. Komiksowy Onizuka to totalny zakapior, zboczony, lecz świetnie docierający do młodzieży. Według mnie spośród tych cech filmowy Onizuka posiada tylko ta ostatnią, środkową zaś w zaniku, pierwszej w ogóle. Kolejna różnicą jest wywalenie postaci Urumi Kanzaki, mojej ulubienicy nr 1, chociaż rozumiem, ze w filmie telewizyjnym była po prostu zbędna, jako niepotrzebny żeński odpowiednik geniusza komputerowego. Niemniej, film da się obejrzeć, tyle, ze jest to inna historia,

Hana Yori Dango: świetne anime i naprawdę niezły film, którego zakończenie w ostatnim odcinku psuje nieco obraz. Niemniej, film oddaje nastrój anime, aktorów dobrali dobrych. Chociaż można się przyczepić do niektórych scen, ogólnie można być zadowolonym, poza, niestety zakończeniem, które w anime jest pokazane sensownie, w filmie zaś, zasadniczo rozwiązanie pojawia się, bo tak. Brak jeszcze jednego odcinka, który by wszytsko uprawdopodobnił.

H2 - film lepszy od anime, dużo lepszy, bohaterowie serii posiadają znacznie wiecej głębi niż płaskie postacie anime oraz są znacznie głębiej pokazani. Końcówka tradycyjnie nieco słabsza, wieloznaczna, jednakże serial telewizyjny warty polecenia.

Sailor Moon – powiem tyle: jedna z fryzur Ami w jej zĹ‚ej postaci nawet byĹ‚a caĹ‚kiem Ĺ‚adna,

Gokusen – nauczycielka z yakuzy w szkole, trudna mĹ‚odzieĹĽ etc. Anime dosyć standardowe, treĹ›ciowo odpowiadajÄ…ce pierwszej serii telewizyjnej. Obydwa na znoĹ›nym poziomie, chociaĹĽ anime lepsze, wiÄ™cej powiÄ…zaĹ„ mafijnych, wÄ…tki bardziej zakrÄ™cone. PojawiĹ‚a siÄ™ takĹĽe filmowa druga seria Gokusen, wieeeeele sĹ‚absza od pierwszej. Kolejna szkoĹ‚a, kolejna trudna mĹ‚odzieĹĽ, powielenie wÄ…tkĂłw plus drzemanie przed ekranem.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits