Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Losiul
Temat postu: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philips xP  PostWysłany: 05-02-2006 - 16:39
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Wyszedłem sobie przy niesprzyjającej pogodzie (no poświęcam się nie ; P?) na spacerek koło mojego domu w mało znanej wsi pod Wrocławiem żeby obejrzeć postępy w budowie fabryki jak w temacie ^^.
Panowie pracują całą dobę 6 dni w tygodniu całą dobę, póki co przy wyrównywaniu terenu. Zaczeli z początkiem stycznia, narazie większość terenu wygląda na przynajmniej odgarniętą, z tego jakieś 40-50% jest wyrównane na blaszkę. Dzisiaj (przypominam - jest niedziela ; P) nie było tam prawie wogule ruchu, mimo wszystko pracował jeden spychacz i coś tam uklepywał, jakaś kopareczka czyściła co rusz drogę, reszta prawie 30 ciężarówek (dokładnie 20 'zwykłych' i 7 ciężkich, pewnie do przewożenia ziemi po polach ; P) stała tylko zaparkowana. Wsiąkł gdzieś lasek w którym się bawiłem jak byłem mały, prawdę mówiąc poznałem tylko po kilku walających się ściętych konarach ; P.
Całość wygląda jakby ktoś chciał się pobawić w duuuużą grę w wojnę na lodowym pustkowiu (tak wyglądają pola wokół pokryte śniegiem).
W lokalnej gazecie już są ogłoszenia o pracę - ponoć liczą przede wszystkim na politechnikę i jej inżynierów, ma to być w końcu bardziej laboratorium niż fabryka. Kto wie, może będę tam pracował po studiach Very Happy.
Osiedla dla Koreańczyków niestety jeszcze nie widziałem - wiem gdzie ma być (przynajmniej według legend) ale nic tam się jeszcze nie działo, nic zresztą dziwnego - najpierw pewnie zrobią fabrykę.
Jak kogoś to interesuje to mogę skrobnąć mapkę jak to wygląda dokładnie ^^.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philips xP  PostWysłany: 05-02-2006 - 17:24
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Fajnie, może sprzęt potanieje...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philips xP  PostWysłany: 06-02-2006 - 12:19
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



No ja bardzo liczę na taniejące monitorki. Ja bym na twoim miejscu pakował tyle fot ile by się tylko dało.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philips xP  PostWysłany: 06-02-2006 - 12:52
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Co tam taniejace monitory... Wink W miescie coraz wiecej Koreanek! Nota bene, nie chwalac sie, prezes LG w Kobierzycach jest klientem Blackwater. Wink Osobiscie tlumaczylem umowe dla niego na angielski. XD Podobno ma dwie corki... XD XD

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philips xP  PostWysłany: 06-02-2006 - 12:55
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



No ale dyrekcja LG to chyba faceci. To że mogą mieć córki, to już inna sprawa. Jeśli wyświadczyłeś in przysługę, to oni honorowo powinni Ci się odwdzięczyć Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philips xP  PostWysłany: 06-02-2006 - 14:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Losiul, drogi przyjacielu... Wink Zarzucaj mapke! I zdjecia!

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philips xP  PostWysłany: 06-02-2006 - 15:13
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Mike - na twoim miejscu nasłałbym na fabrykę jakiegoś smoka, a potem bohatersko ubił bestię. Dzięki temu będziesz mógł się domagać ręki córki prezesa i 50% akcji firmy Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philips xP  PostWysłany: 06-02-2006 - 16:10
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Wolałbym całą, bo z samej ręki to mały pozytek.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 06-02-2006 - 20:01
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



iss napisał/a:
Wolałbym całą, bo z samej ręki to mały pozytek.
Jaki tam mały. Przecie można komuś przeszczepić.
No ale kiedy ma to wszystko ruszyć. O ile wiem, to takie blaszane, hipermarketowopodobne konstrukcje, są budowane dość szybko, więc dwa lata powinno im to zająć.
Gdy jechałem przez Czechy, mijałem fabrykę LG. Typowy hipermarket
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 06-02-2006 - 23:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Oby nie skończyła jak ta hala w Katowicach...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 06-02-2006 - 23:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
...i to mi sie podoba! XD Popieram u Was niechec do wszystkiego, co koreanskie! Bedzie wiecej dla mnie! (o jak w tym kawale: przychodzi facet do apteki i mowi: "prosze jakies tabletki na chciwosc, tylko DUZO, DUZO!")

Postawic hale nawet i 10 tys mkw. to sa (jesli idzie o sam proces budowlany) max trzy miesiace. Moze szesc, jesli chcecie cos extra ciezkiego. W rok mozna postawic taka, ze serwisowac rakiety Saturn mozna. Wink

A propos, czeska fabryka LG zbankrutowala. Podobno dlatego, ze nie mieli popytu na produkt - tradycyjne monitory kineskopowe. XD Jak myslicie, czy sa teraz jakies bezdomne Koreanki do przygarniecia? Dzizas, niech mnie ktos zapisze na jakas terapie... ;-P

[edit]: to powyzej o podobaniu sie bylo rzecz jasna do posta Szczoty...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 07-02-2006 - 10:25
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-12-2005



Status: Offline
Cytat:

Dzizas, niech mnie ktos zapisze na jakas terapie... ;-P


by ci się przydała Confused
tu się normalnie ludziska cieszą, że może sprzęt potanieje, a ty tylko korenaki, Koreanki Rolling Eyes
totalnie brak ci wyczucia sytuacji Very Happy

_________________
taaaa....moje Ĺźycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 07-02-2006 - 14:04
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



No ale jęsli produkowali CRT, to nie dziwota, bo ta technologia będzie teraz powoli wymierać. Po pierwsze są wielkie, po drugie promieniują. A LCD są małe, lekkie i praktycznie nie promieniują (no poza promieniowaniem elektromagnetycznych, które emituje każde urządzenie elektryczne)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 07-02-2006 - 18:19
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Nie do końca się zgodzę - CRT mają dużo lepszą jakość obrazu, są, a ostatnie nowinki na jakiś czas wskrzesiły je (płaskie ekrany, zaostrzone normy energii). Mi prwywatnie bardzo dobrze pracuje się na moim AOC'u w domu, 17', 100Hz, spłaszczany, natomiast LCD w laptopie potrafi męczyć czasem. Do tego dodam że w grafice komputerowej częściej z tego co wiem są używane właśnie CRT - ze względu na lepszą jakość kolorów właśnie.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 07-02-2006 - 20:54
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Pamiętaj jednak, że "stacjonarne" LCD mają lepsze parametry niż te w laptokach.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits