Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Brush
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 07-02-2006 - 21:06
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



No oczywiste że efekt smużenia w CRT jest tak mały, a może nawet nie występuje, ale mimo to jednak przyszłość należy to LCA, albo do plazm. Jeśli ktoś chce zachować parametry CTR w płaskim monitorze, to nich sobie qpi plazmę, ale w porównaniu do LCD, plazma ciągnie straszne ilości prądu, ale przez to ze świecą tam poszczególne pixele a nie katody, to leprze są kolory i kąt widzenia jest super.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 07-02-2006 - 22:31
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Wiem że to OT ale właśnie zebrałem dość kasy na nowy komp... zakupy zaczynam od monitorka LCD... Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 08-02-2006 - 00:07
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



zgodzę się z tobą iss - mój akurat jest cieniutki technologicznie. Nie zmienia to jednak faktu że film na starym dobrym CRT wygląda najlepiej, nawet w porónaniu z plazmą - która moim zdaniem ma fajne właściwości w porónaniu z LCD, ale mimo wszystko wymięka przy detalach - jest zrobiona podobną techniką co LCD (chodzi mi o stałe plamki), z czym w CRT nie ma problemu. Rozkład kolorów też ma lepszy, ale chyba nie jest aż tak dobrzy jak poczciwe działa elektronowe.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 08-02-2006 - 00:12
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Oglądałem filmy na 42" plazmie HDTV i powiem, że poza szarą czernią jest miodzio. Zresztą chyba panasonic już tą czerń robi coraz czarniejszą.
Niestety się to wszystko diablo grzeje (o tym, że prądu ciągnie w cholerę to już nie wspomnę) i podobno nie lubi statycznych obrazów.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 08-02-2006 - 08:42
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



No plazma ostro się grzeje a to za sprawą przetwornicy napięcia, jaka tam siedzi, potrzebnej do zaświecenia się pixeli. A to że martwe pixele są też w plazmach, to jest naturalna sprawa. To tak jak z procesorami. Durony 1300 i 1400 to te same procesory, tylko inaczej taktowane, bo te 1300 to są mniej udane egzemplarze, które nie przeszły testów dla 1400. Ale dla chcącego niema nic trudnego Wink
Tak samo jest z monitorami. Każdy monitor ma jakieś martwe pixele, bo po prostu nie wszystkie im wychodzą. Są normy mówiące o tym ile procent martwych pixeli może mieć monitor. A to że czarny jest szaty, to już sprawa kontrastu i (jak w przypadku LCD) typ matrycy. Najczęściej te tańsze LCD stawia się na matrycy TN. Gorzej radzą sobie z kolorami i mają mniejszy kąt widzenia, ale mają stosunkowo znośne smużenie i są tanie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 08-02-2006 - 10:46
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ja czekam na LCD w technologii RBGW, jakośc ma podobno podskoczyć okrutnie.

btw: czym się różni monitor ciekłokrystaliczny od plazmowego?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 08-02-2006 - 11:04
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Mniej więcej to co pamiętam z wykładu z podstaw elektroniki, poprawcie mnie jeśli się mylę:
LCD: światło jest za wyświetlaczem (po prostu żarówka - wytwarza biłałe światło, czyli całe pasmo kolorów), w komórkach jest ciekły kryształ i elektrody + i - które zmieniają kąt polaryzacji ciekłego kryształu - w efekcie przechodzi przez kryształ tylko jeden kolor z pasma. Problemem jest to, że zmiana kąta trwa ograniczoną ilość czasu, stąd efekt smużenia. W niwych monitorach zadaje się wyższe napięcie przy większej zmianie barwy, żeby ten kąt obrócił się szybciej.
Plazma: w komórkach znajduje się plazma, która pod wpływem napięcia zaczyna samoistnie świecić zależnie zdaje się od zadanego napięcia.

Dla obu - problemem jest to że komórki łatwo jest uszkodzić, stąd martwe pixele. Dodatkowo dla plazmy jest problem tego typu, iż komórki mogą przy niedokładnej produkcji oddziaływać na siebie nawzajem, dlatego o ile pamiętam martwe pixle łatwiej się tam zdarzają.
Wiedza z przed roku, więc mogę się mylić w niektórych kwestiach.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 10-02-2006 - 11:42
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



No w LCD świeci katoda, która jest ustawiona gdzieś na krawędzi ekranu. Czasem są dwie katody, a czasem cztery. Ale nie działają wtedy wszystkie na raz, tylko jak jedna się wykończy, to automatycznie odpalana jest inna i to ona zastępuję tamtą wykończoną. Światło z nich jest równomiernie rozprowadzane przez odpowiednie tworzywo na tylnej części wyświetlacza. Wszystkie pixele w LCG są białe, tylko są poprzysłaniane odpowiednimi, kolorowymi filtrami. W plazmach, świecą pixele, a raczej neon który się w nich znajduje. Każdy pixel, to taka mała neonówka. Wszystkie te neonówki są umieszczone w specjalnych rowkach, wyżłobionych w tylnej części ekranu i ta tylna część jest jednocześnie jedną z elektrod dla pixeli. Neonówka zaczyna świecić ultrafioletem, a luminofor (czy coś innego) naniesione na tylną cześć neonówki, zaczyna świecić. Tak jak w CTR, są trzy kolory luminoforu. Przez to że właśnie są tam te małe neonówki, potrzeba wysokiego napięcia do ich zaświecenia i dla tego plazmy żrą tyle prądu i tak się nagrzewają. To by było skrótowe omówienie różnic pomiędzy LCD i plazmami. Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 10-02-2006 - 12:39
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Dorzucę info, że najnowsze LCD są podświetlane LEDami, co polepsza żywotność i jasność.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 11-02-2006 - 11:11
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Satnowczo zadam wydzielenia tematu "Monitory" z tematu "Fabryka pod Kobierzycami, czyli koreanska inwazja na Wroclaw" Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 15-02-2006 - 11:24
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



I kto to mówi Wink Mówi to osoba która w temacie o śnieżnym wypadzie KWS, gadał o Koreankach. Przyganiał kocioł garnkowi Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 15-02-2006 - 14:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
O Koreankach mozna mowic wszedzie. Wink To temat z immunitetem. Ale monitor to nie Koreanka.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 15-02-2006 - 21:45
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
1. Monitor można odmontować i zamontować kiedy się chce.
2. Jak monitor się znudzi, to łatwo go można wymienić i nikt nie robi z tego powodu problemów.
3. Do każdego monitora dołączona jest instrukcja obsługi w której wszystko jest jasno wyjaśnione.
4. Monitor się nie wkurza jak podłączysz drugi
5. Bez skrępowania można o nim porozmawiać na grupie dyskusyjnej.
6. W trakcie kożystania z monitora można pić piwko i palić fajką.
7. Monitor nie każe ci mówić: "zapomniałeś mi powiedzieć jak ładnie wyglądam z nowa fryzura".
8. Można kożystać z kilku monitorów jednej nocy i nie czuć się potem głupio.
9. Monitor nie będzie wołała o nowe futro jak będzie miała lekko zniszczony karton.
10. Monitor nigdy nie mówi, że boli ją głowa!
11. Monitor nigdy nie mĂłwi, Ĺźe wraca do mamy.
12. Z monitora można kożystać przez cały miesiąc.
13. Monitor można pożyczyć od kumpla.
14. Monitor można pożyczyć kumplowi.
15. Każdy monitor ma wyraźnie określone wymagania.


Mr. Green
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Re: spacer koło domu czyli raport z budowy fabryki LG-Philip  PostWysłany: 16-02-2006 - 09:25
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
A ja bede nadal swoje mowil... ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2006 - 11:24
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 15-10-2005



Sinner,ty szowinisto!!!!Phi!To ja juz wole pojejscie Mike'a! ><

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits