Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
KellyOffline
Temat postu: Wiosenne anime  PostWys³any: 05-06-2006 - 10:20
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Wprawdzie lato za pasem, jednak właśnie wiosną zaczęło się kilka nowych serii, skoro zaś prawie nikt nie zakłada odrębnych tematów, może jeden zbiorowy:

Ah My Goddess 2nd Season – historie znane z mangi I trochÄ™ ciekawsze, niż w pierwszej serii, chociaż akurat, porównujÄ…c z kiepskÄ… pierwszÄ… seriÄ…, niekoniecznie musi to oznaczać cos wybitnego. Obejrzeć można

Ouran High School Host Club – tak gÅ‚upie, że aż zabawne. Ona jako on w bogatej szkole. Biedna dziewczyna wÅ›ród mnóstwa bogatych chÅ‚opców, którzy bardzo jÄ… lubiÄ…

Soul Link – kosmiczne walki, piraci, obcy, klasyczna kreska fabuÅ‚a też klasyczna do bólu, obejrzeć można

Utawarerumono – fantasy, miejscami bojowa, miejscami pokojowa, miejscami nie wiadomo jaka, Å‚adnie rysowana, spodoba siÄ™ wszystkim miÅ‚oÅ›nikom wielkich kotów

KIBA – nasz Å›wiat cyber, główny bohater posiadajÄ…cy powery przeskakuje do Å›wiata fantasy. Niezwykle nie lubiÄ™ bohaterów którzy zachowujÄ… siÄ™ tak, jakby nienawidziÅ‚ ich caÅ‚y Å›wiat

xxxHolic TV – dziwny rysunek, ciekawa historia

Witchblade – postkatastroficzny Å›wiat future oraz bransoletka, która zmienia dziewczyny w super zabójcÄ™, caÅ‚kiem caÅ‚kiem

TOKKO – thriller, dużo krwi, oddziaÅ‚y specjalne walczÄ… przeciwko potworom, caÅ‚kiem caÅ‚kiem

Zegapain – mechate sprawy, mechy oraz obce Å›wiaty, trochÄ™ szkoÅ‚y, raczej Å›rednie, chociaż zapowiadaÅ‚o siÄ™ lepiej

The Third – Å›wiat pustynny, nowoczesne technologie, postkatastroficzny, dziewczyna z superzdolnoÅ›ciÄ… walki plus chÅ‚opak z superzdolnoÅ›ciÄ… leczenia, obejrzeć można

Nana – o dziewczÄ™tach dla dziewczÄ…t, dziwny sposób rysowania, caÅ‚kiem caÅ‚kiem, chociaż jestem facetem

Inukami! – nawiÄ…zuje do legendy o ludziach psach. Pewien chÅ‚opaczek mieszka sobie z panienkÄ… inukami, która usiÅ‚uje go podrywać. ChÅ‚opak odtzuca jej zaloty, wtedy dziedczyna czaruje wywalajÄ…c faceta nagiego na Å›rodek ulicy

Black Lagoon – niezÅ‚e anime opowiadajÄ…ce o piratach filipiÅ„skich we wspólczesnym Å›wiecie, mÅ‚ody JapoÅ„czyk porwany przez piratów, wczeÅ›niej urzÄ™dnik, przyÅ‚Ä…cza siÄ™ do bandy. Szefowa mafii rosyjskiej ma Å›wietny pseudonim: Balalayka

Jyu Oh Sei – wiÄ™zienna planeta rzÄ…dzona przez klany więźniów. Niebezpieczne roÅ›liny, brutalność, jedynie ten, kto pokona przywódców klanów podczas starcia opuÅ›ci niegoÅ›cinnÄ… planetÄ™, obejrzeć można

School Rumble S2 – odgrzewana sprawa, wedle mnie sÅ‚absze niż jedynka, oczywiÅ›cie nie znaczy to, że nie warto oglÄ…dać

Suzumiya Haruhi no Yutsu – ciekawe, niezÅ‚e, gÅ‚os mÄ™ski głównego bohatera z Å›wietnego Schuffle, trochÄ™ szkoÅ‚y, trochÄ™ mystic
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Wiosenne anime  PostWys³any: 05-06-2006 - 10:52
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Jesli można się wypowiedzieć (Ha, zabrońcie moderatorowi, I dare ye!) o kilku seriach wspomnianych przez Kelly:
-School Rumble S2- poprzednia seria mnie wkurzała głupotą, ta (wiem jak to brzmi) nie aż tak bardzo. Temat JUŻ JEST
-Inukami -odczucia podobne jak seria o nauczycielu-mężu uczennicy. Początkowo: O łał super pomysł a po trzecim odcinku mam już ochotę ugotować autorów za skiepszczenie niezłej idei.
-Ouran High School Host Club - godny zastępca Yakitate (któremu do końca pozostały 3 epy). Fajny humorek, zderzenie światów bogaczy i zwykłych śmiertelników i yaoi-twins + King-otosan . I o tym z Nika założyła temat.
Pozatym zauważylismy serie:
-Yume Tsukai - dziewczyny, córki obdarzonego super-mocą kapłana przejmują obowiązki taty po jego śmierci tj. zapewniają równowagę między światem snów i tym realnym. Głupota nie z tej ziemi.
-Kamisama Kazoku- rodzina bogów przebnosi się na ziemię (tatuś, mamusia, strasza siostra, młodsza siostra i brat po środku) Syn poznaje pewną nową uczennicę i postanawia ją zdobyć dla siebie nie korzystając z pomocy wszechmocnego ojca i reszty równie potężnej rodzinki. Pomaga mu w tym jego anielica (anioł płci żeńskiej) choć sama wolałaby zostać jego dziewczyną. Ciekawe, school life z elementami magii, komedia.
-Himawari! - dziewczyna którą w młodości uratował "ninja" przenosi się do Wioski Mgły gdzie znajduje się żeńska akademia kształcaca adptów sztuki ninja. Od samego początku wpada jej "w oko" nowy nauczyciel który wogóle nim nie jest, a pracuje na pokrycie długów spowodowanych przez kumpla, korzytsającego z jego konta. Love story, sztuki walki, komedia.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu


Ostatnio zmieniony przez IggI dnia 05-06-2006 - 19:43, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu: Wiosenne anime  PostWys³any: 05-06-2006 - 11:38
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 11-10-2002



Bardzo pomocne są takie wykazy nowości z krótkim opisem, bo dzięki temu wiem co moge slecić serwerowi do ściągania Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sakura_89Offline
Temat postu: Wiosenne anime  PostWys³any: 05-06-2006 - 23:05
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 18-02-2006



Status: Offline
School Rumble 2 by się przydało, skoro jest trochę mniej głupie od jedynki Very Happy

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Wiosenne anime  PostWys³any: 05-06-2006 - 23:11
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Nie wiele mÄ…drzejsze... niestety

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-06-2006 - 07:54
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Dodajmy jeszcze Princess Princess - szkolni transwestyci. Szkoła dla chłopców cierpi na brak dziewcząt, dlatego na różne okazje typu mecz, czy przedstawienie, kilku z nich przebiera się za panienki.

Iggi, przecież napisałem że "prawie" nikt ich nie zakłada, a nie, ze nikt. Dobrze, że podałeś linki do nich. Jak na tyle nowych serii to niewiele (zreszta jest jeszcze kilka starych, typu Bleach - kompletnie spadł, Fate stay night - może być oraz Blood plus naprawdę niezłe). Jest też trochę takich, których tutaj nie zamieściłem, ponieważ nie ogladam po obejrzeniu jednego, czy dwóch odcinków
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-06-2006 - 08:04
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Spoko, ja tylko zapodałem linki do tych które powstały.
Acha w styczniu br. (więc formalnie rzecz biorąc jeszcze zimą) puszczono sequel serii Ammenaido (A. Katsu). Różnica poziomów niewielka ale popjawiły się nowe bohaterki (mniammm) Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 11-06-2006 - 11:24
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

jeszcze jest Damonbane, który zapowiada się ciekawie jako seria spod znaku Herberta Westa, Amaenaideyo Katsu, które jest całkiem całkiem - przyjemna historyjka spod znaku nieudacznika wśród pięknych kobiet oraz nieszczęsne The Melancholy of Haruhi Suzumiya - odpadliśmy po drugim odcinku (ale doszliśmy do 2giego tylko dlatego, że myśleliśmy, że w pierwszym robią sobie normalnie jaja)

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
richieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-06-2006 - 15:12
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
He? Taka długa lista, dużo tytułów cokolwiek mizernych a najważniejszego nie widzę, tzn Higurashi no naku no koro ni (ang When Cicadas Cry). To anime najbardziej mi przypomina kiedyś emitowany również w Polsce serial p.t. Miasteczko Twin Peaks. Główny bohater przeprowadza się z rodziną do Hinamizawy, spokojnego miasteczka/wsi gdzie czas upływa spokojnie a wszyscy żyją sobie szczęśliwie tyle tylko że pozory mylą...
Generalnie bardzo mroczne i wciągające. Dość oryginalna konwencja sztywnego się trzymania linii visual novel (jak ktoś zobaczy 4 a potem 5 odcinek to będzie wiedział o czym mówię Smile ) Póki co obecnej zdecydowanie najciekawsze anime w tym sezonie, trudno przewidzieć jak będzie dalej. Autorzy scenarisusza włożyli dużo do puli i wszystko będzie zależało jak się teraz z tego wyplątają, oby tylko nie było na końcu klapy rozmiaru tej z Mai Hime czego sobie i nam wszystkim życzę.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-06-2006 - 17:10
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Higurashi w ogóle jest bardzo dziwne. Na razie było tak, że w 4 epizodach pokazywano całą historie. Tylko, że w 5 nie zostało pokazane jak ona się dalej rozwija tylko zaczęło się od samiutkiego początku - historia ma te same podstawy co w 1 epizodzie, ale zostaje nieco inaczej poprowadzona. W 9 zaczyna się to bardzo podobnie, chociaż zmienili okoliczności.


Witchbalde... Bardzo mnie w sumie to anime zaskoczyło. Bo Witchblade była dla mnie zawsze Sarą Pezzini z Nowojorskiego oddziału policji. W japońskiej wersji jest zupełnie kimś innym. Jednak jest dość ciekawe. Nie marnuje przy tym czasu.

Co do Inukami, to jest to szmira straszliwa. Wymiekłem już po pierwszym epizodzie, bo jak zobaczyłem jakiegoś zboczonego dziada strzelajacego sutkami promieniami , które sprawiają, że faceci stają się goli.. Dno i 5 metrów mułu.

Natomiast Kamisama Kazoku prezentuje się bardzo sympatycznie. Niektóre zachowania anieliczki były super, to trzeba przyznać. Ale boska rodzinka... Ona chyba nie pozwoli, żeby udało się własnymi siłami sympatię zdobyć Very Happy

Jest jeszcze Saiunkoku Monogatari. Bardzo mi sie to kojarzy z Fushigi Yuugi, gdyż akcja dzieje się w kraju bardzo podobnym do Chin. Główna bohaterka jest członkinią rodu szlacheckiego, którego najlepsze chwilę już przemineły i żyje na skraju nędzy. Któregoś pięknego dnia do posiadłości przybywa doradca imperatora. I składa propozycję: dostanie górę pieniędzy... Odpowiedź brzmi "wchodze w to!!!". Okazuje się jednak, że ma się stać małżonką tegoż imperatora, który uskutecznie mnietowisizm w zakresie swoich obowiązków. Po za tym jest ona święcie przekonana, że on woli facetów.

Z romansidłem chyba najlepsze co teraz jest.

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 12-06-2006 - 23:28
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



No wiecie co - czy tylko ja oglądam Ergo Proxy : )? Jak dla mnie ostatni odcinek (11sty) jest genialny, już mam zarezerwowany czas na przeanalizowanie serii dokładniej, bo 20 min w tyg. to mało..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-06-2006 - 23:59
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Trochę tak dziwnie; tyle nowych serii w jednym temacie, ale cóż...
Będą chyba sporo spamu, więc jak ktoś nie oglądał, to niech nie czyta małej czcionki...
Witchblade. W sumie zgadzam się z Krzychem. Podoba mi się wątek "córki" głównej bohaterki. Z reguły pierwszoplanowe postacie są na dzieci zbyt młode... Wink
Jyu Oh Sei. Fajny opening pewnie zawyża moją ocenę, ale jak na razie seria cały czas wydaje się interesująca... Klimatem trochę przypomina taki stary cykl SF Jack`a Chalkera o planetach tzw. Rombu Wardena... Trochę tylko denerwuje, że główny bohater sobie tak świetnie radzi (moim zdaniem ćwiczenia gimnastyczne na sztucznym satelicie nie powinny mu dawać aż takiej przewagi nad miejscowymi... Confused
Saiunkoku Monogatari. Oglądałam tylko 1 ep., ale na więcej na razie się nie zdecyduję. Jak dla mnie beznadzieja. Główna bohaterka cierpi chyba na jakieś rozdwojenie jaźni, które chyba miało stanowić element komediowy całej serii. Klimat miał przypominać "dawne Chiny", ale wyszło coś podobnego do Mulan. Jeśli na narzeczoną dla cesarza wybiera się dziewczynę, która dorabia śpiewaniem w knajpach, to z państwem jest już naprawdę źle...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
richieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2006 - 00:13
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Krzych Ayanami napisa³/a:
Higurashi w ogóle jest bardzo dziwne.

No właśnie przed chwilą dokładnie o tym pisałem :/
Po drugie to spoilujesz, jednym z ciekawszych motywów dla nieprzygotowanego odbiorcy jest właśnie to że w czwartym odcinku zaliczasz klasycznego "bad enda". Czyli, sorry źle grałeś game over - try again Very Happy Mnie w pierwszej chwili opadła szczęka jak zobaczyłem zakończenie 4 odcinka. Potem dopiero doczytałem na necie o co chodzi... dokładnie sprawa się ma tak że jest ileś tam alternatywnych podhistorii (chapterów) które się dzieją w tym samym świecie. Poszczególne chaptery nie mają na siebie bezpośredniego wpływu, ale pośredni - jak np. te same osoby czy te same zdarzenia już jak najbardziej. Czyli tak jak mówiłem - klasyczna sytuacja z visual novelki i różnych scenariuszy w które możemy się podczas grania w nią wpakować
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2006 - 07:13
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Impos napisał/a:
Główna bohaterka cierpi chyba na jakieś rozdwojenie jaźni, które chyba miało stanowić element komediowy całej serii.
Oro? Jakie rozdowjenie? Czego? Nie wiem jakiej jesteś płci ale spytaj się Mikeusza co oznacza "la donna e mobile, qual piuma al vento"

Klimat miał przypominać "dawne Chiny", ale wyszło coś podobnego do Mulan.
Nie wydaje mi się by sceneria dawnych Chin miała tu służyć czemukolwiek poza przedstawieniem fajnego trójkąta miłosnego. Ewentualnie zgodziłbym się na szczątkowe przedstawienie schematu "biedna dziewczyna i jej bogaty adorator"

Jeśli na narzeczoną dla cesarza wybiera się dziewczynę, która dorabia śpiewaniem w knajpach, to z państwem jest już naprawdę źle...
Ona jest
a)biedna
b) nauczycielką i dlatego została wybrana by zająć pozycję cesarskiej nałożnicy (nie żony a nałożnicy)

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu


Ostatnio zmieniony przez IggI dnia 13-06-2006 - 13:00, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2006 - 12:19
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Cytat:
Nie wiem jakiej jesteś płci ale spytaj się Mike [...]

Shocked cóż... nie jestem pewna, czy chcę, aby Mike mnie w czymś uświadamiał... Wink

Co do głównej bohaterki, to chodziło mi o te jej nagłe, radykalne zmiany nastroju. Może takie zachowania są typowe dla współczesnych nastolatek, ale jeśli twórcy chcieli stworzyć serię z jakimś "dawnym klimatem", to trochę przesadzili. W Fushigi Yuugi (moim zdaniem bardzo podobnej serii) bohaterka pochodziła z naszego świata, więc można jej było na więcej pozwolić...
Rozumiem, że wielu fanów (albo w tym przypadku raczej fanek) jest w stanie wszystko wybaczyć, jeśli pojawi się wystarczająco dużo przystojnych bishonenów, ale dobra seria powinna mieć jeszcze coś...
Cytat:
Ona jest
a)biedna
b) nauczycielką i dlatego została wybrana by zająć pozycję cesarskiej nałożnicy (nie żony a nałożnicy)

Rozumiem, nauczyciele trzymają się razem Wink , ale pieniędzy z tego nie miała, więc musiała dorabiać w inny sposób (taki, który nie przystoi kobiecie z wyższych sfer. Jeśli w tym świecie jest inaczej, to twórcy anime powinni to jakoś zaznaczyć). Została nałożnicą, fakt, ale dla cesarza nawet nałóżnice były wybierane spośród kobiet z wysokiego rodu (był to dla nich zaszczyt i droga do kariery). Do tego jeszcze oprócz głównej bohaterki nie było innych żon czy nałożnic na dworze, więc jej pozycja stała się wyjątkowa... Osoba z przeszłością na takim stanowisku i do tego w momencie, gdy postawa cesarza też budzi pewne "wątpliwości", powinna wywołać skandal...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits