Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2007 - 21:16
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



"Mi wystarczy bardzo ogólna opinia bez słowa o fabule."
lol - to co ty nazywasz recenzjÄ…?
"A że wybieram jedne z najlepszych pozycji to już tak jest."
A na śniadanie codziennie jadasz kawior ze śmietaną prosto od prawdziwej krowy.
"Bo anime nie ściągam raczej tylko się wymieniam."
Twierdzisz, że cudze opinie są złe, jednocześnie wypytując kolegów co oglądają. I twierdzisz, że oglądasz "jedne z najlepszych anime", tak? To wbrew pozorom całkiem poważne pytanie.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2007 - 21:31
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 11-07-2006



Status: Offline
No wiesz może źle wyrażam to co myślę ale to już tak jest.
Po prostu staram się jak najmniej wiedzieć o anime które będę oglądał ale to w żadnym wypadku nie znaczy że nie wiem co oglądam i o czym ogólnie może być czyli jaki gatunek.
Bo patrzę właśnie jak to anime jest sklasyfikowane i jak już mówiłem jakie ma ogólne oceny.
Po prostu jeśli szukam opinii to nie recenzji danej osoby bo nie lubię wiedzieć o anime przed obejrzeniem.
Najlepszych anime jest dużo.Chociaż NGE,EL,Chobits i wiele innych.
Oczywiście zależy kto co lubi ale miałem okazję obejrzeć m.in te tytuły i w moim jak i w większości innych mniemaniu te anime są jednymi z najlepszych.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2007 - 21:59
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
To zachowujesz się wprost odwrotnie tak jak powinieneś. Powinieneś dowiedzieć się jak anjwięcej o tym cz:
Dobra animacja, grafika
Dźwięk, muzyka
etc.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2007 - 22:59
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



@Pawel
"No wiesz może źle wyrażam to co myślę ale to już tak jest."
Więc może naucz wyrażać się precyzyjniej, albo chociaż tak, żeby innym nie gotowała się krew jak czytają Twoje wypowiedzi? Szczerze mówiąc chyba w ogóle tego nie czujesz, ale jak czytam wypowiedź kogoś kto twierdzi, że "ogląda najlepsze anime" to mnie coś trafia. I nie jest to jakiś faszyzm z mojej strony tylko sprawiasz, że mam wrażenie że pod Twoim nickiem wypowiada się dwustolatek.
Więc pozwól że wyjaśnię, co tak bardzo mnie drażni:
Każda opinia jest subiektywna. Każdy ma prawo mówić i pisać co mu się podoba (pod warunkiem, że nie łamie (n)etykiety). Możesz się z tym zgadzać bądź nie, ale nie wolno Ci nikogo obrażać. Niestety, masz prawo do bycia w błędzie, ale dla rozwoju ludzkości to też wytłuszczę. Cytuję:
"Mnie śmieszą ci ludzie co czytają recenzję i na podstawie tego wybierają co obejrzeć." - nie dość że leży gramatyka, to do tego bezpodstawnie obrażasz pewną grupę ludzi, tłumacząc poniżej, że ty robisz lepiej (nie tłumacząc dlaczego..).
"Co ty gadasz za bzdury ?" - takie jakie właśnie czytasz.
"Ale nie mam nigdy w zwyczaju czytać jakiejś głupiej recenzji" - wszystkie recenzje są głupie? Hmm, jak rozumiem wszystkie już przeczytałeś i oceniłeś.
"A że wybieram jedne z najlepszych pozycji to już tak jest.",
"Ja nie oglądam słabego ani głupiego anime nie licząc tych które w telewizji były emitowane." - radzę popracować nad własnym ego, pokorą i samokrytycyzmem. Nie jesteś żadną alfą i omegą i lepiej zejdź na ziemię teraz, zanim umieści Cię na niej rzeczywistość.

Na przyszłość, pisz tylko to czego jesteś naprawdę pewien i co jesteś w stanie udowodnić, a przynajmniej mocno w to wierzysz, bo w przeciwnym wypadku tylko się ośmieszasz.
Wybaczcie mi za offtopa, ale naprawdę nie chcę tu nikogo obrażać.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWys³any: 04-03-2007 - 08:48
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 11-07-2006



Status: Offline
No nie znalazł się nauczyciel.No weź już lepiej skończ się tak zachowywać.
Ja napisałem tak a ty jedynie możesz napisać po swojemu że wpierw recenzje czytasz i na ich podstawie wybierasz co warto obejrzeć i niepotrzebnie mnie uczysz i ingerujesz w to co piszę.Jak sam widzisz nikogo nie obrażam a moje zdanie wyrażone w tak ogólny ( i nie całkiem poważny)sposób nie może być pretekstem do obrażania mnie.

Ja tam wolę mieć niespodziankę po obejrzeniu.Np powiedzieć że to świetne i wciągające anime było albo powiedzieć że to była przeciętna produkcja.Oczywiście można tak samo zrobić po przeczytaniu recenzji ale to już nie jest to samo.Nie lubię czytać opinii innych przed obejrzeniem jeśli są jakieś szczegóły podane.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-03-2007 - 14:37
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-12-2005



Status: Offline
ej spokojnie Smile oddychać głęboko Smile
każdy ma swoje racje i postępuje wedle swojego gustu, ale fakt faktem - Paweł, jeśli słyszysz od znajomych, że jakieś anime jest fajne bądź nie, to jakby nie patrzeć, to też recenzja - połowiczna, ale jednak :/
Cytat:

Ale nie mam nigdy w zwyczaju czytać jakiejś głupiej recenzji w której recenzent oceni za mnie grafikę muzykę i fabułę

gomene, ale żadna recenzja nie jest głupia. Ktoś kto ją napisał musiał poświęcić na to trochę czasu i włożyć w to trochę z siebie. Więc jeśli mówisz, że coś co zrobił ktoś inny jest głupie, to tak jakbyś samego autora nazwał głupkiem. A moim zdaniem to jest obraza...

_________________
taaaa....moje życie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWys³any: 04-03-2007 - 18:42
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 11-07-2006



Status: Offline
No masz rację jak ktoś inny powie że mu się anime podobało lub nie to jest też recenzja ale dzięki takiej recenzji nie wiem poza tym co ogólnie o tym myśli i jeśli większość osób powie bardzo pozytywne zdanie o anime to chyba warto obejrzeć i się nie zawiodę.
A zazwyczaj z tymi recenzjami to u mnie jest tak że jak coś obejrzę i mi się spodoba a potem recenzent krytykuje dane anime to dlatego zazwyczaj recenzji nie czytam.Oczywiście wiele osób robi tak że przeczyta recenzję wpierw a potem sam obejrzy anime żeby porównać potem swoją opinię z opinią recenzenta.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kazujOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-02-2008 - 19:58
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 23-02-2008



Status: Offline
Dobra recenzja nie zdradza fabuły, tylko ją nakreśla, jest to konieczne żeby wiedzieć, czy dane dzieło wpisuje się w upodobania odbiorcy, stąd kilka zdań o fabule MUSI być. Żeby wiarygodniej przedstawić moje zdanie, posłużę się przykładem, powiedzmy "Zbysiu" przeczytał recenzję anime "Brutal Killer 120", gdzie autor recenzji wychwalał dzieło pod względem technicznym nic nie wspominając o fabule, powiedzmy "Zbysiu" się napalił na akcję (sądząc po tytule), męczy się z miesiąc ze ściąganiem, żeby na końcu okazało się, ze to hentaiiii.

Recenzja służy do tego, aby odbiorca na jej podstawie ocenił, czy pozycja ma u niego szansę...

Btw. ocena znajomego, to też pewna forma recenzji.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EzhOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-02-2008 - 13:15
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 25-03-2005



Status: Offline
kazuj napisa³/a:
Żeby wiarygodniej przedstawić moje zdanie, posłużę się przykładem, powiedzmy "Zbysiu" przeczytał recenzję anime "Brutal Killer 120", gdzie autor recenzji wychwalał dzieło pod względem technicznym nic nie wspominając o fabule, powiedzmy "Zbysiu" się napalił na akcję (sądząc po tytule), męczy się z miesiąc ze ściąganiem, żeby na końcu okazało się, ze to hentaiiii.

A że się "napalił" to później miesiąca nie żałował Razz Wink

Imo nigdy wszystkim nie dogodzisz chocbyś nie-wiem-jak-się-starał. Jeden/a Cię pochwali drugi/a wyklnie nawet za to jedno zdanie o fabule. Ale nawet dla tego przysłowiowego jednego/ej warto sie postarac.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits