Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2004 - 20:25
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Ładnie, ładnie :D Kto dalej się ośmieli? :D

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2004 - 00:48
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



do mojej listy [sam już nie pamiętam co na niej było] dokładamy Onizukę... great teacher, :]

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2004 - 00:55
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

nie wiem, jakoś ciężko mieć tylko jednego ulubionego bohatera... ja mam w zależności od nastroju i chwilowej fascynacji - ostatnio: Kokyou z Wisha, Ohijiro z AL i Shaoran z CCS - sam Clamp, monotematyczna jestem... Twisted Evil

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2004 - 01:01
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



są romanse i są dłuższe związki... Twisted Evil

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2004 - 01:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

dobrze, że IggI nie zagląda do tego tematu... Twisted Evil

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2004 - 01:11
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



zawsze można kolegę anglistę zaprosić...

małe pytanko: czy w End of Evangelion Shinji zabił na końcu Asukę czy nie? trochę pod ten sam koniec mi się plik zaciął, więc nie wiem... Confused

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2004 - 01:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

moĹźe lepiej nie... Rolling Eyes
to pytanko to chyba do działu NGE?
a co do moich "grzeszków" to zapomniałam o Gourrym - jak mogłam?!? IggI nawet chce zapuszczać grzywę ala Gourry! Twisted Evil

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2004 - 01:20
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



też prawda - już się poprawiam i pytam gdzie trzeba...

btw jak ja mogłem zapomnieć - Shinji, Kaworu i PenPen!!!!!

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2004 - 18:39
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Nika - masz rację. Ale spróbujmy się zastanowić z czego to wynika? Czemu nie możemy spośród tylu bohaterów wybrać jednego? Hmm, są według mnie co najmniej dwie drogi wyjaśnienia.

Droga 1 - chwalebna. Teza - nie można wybrać kogoś konkretnego, gdyż mamy tylko kwiat kwiatu, śmietankę śmietanki, elitę elit. Nie można wybrać najlepszego gdy mamy do dyspozycji zbiór samych najlepszych - jeżeli wtedy dokonujemy przymusowego wyboru to kierujemy się albo chwilowym nastrojem, vide Nika, albo wybieramy losowo, albo po prostu na podstawie cech np wyglądu czy coś w tym guście.

Droga druga - haniebna. Teza - nie można wybrać kogoś konkretnego, gdyż każdemu z bohaterów czegoś brakuje. Są przejaskrawieni z jednej strony, a płascy z drugiej - szarzy bohaterowie nieinteresujacy i nieciekawi ze względu na swą powszechność. Równi bogom, a jednocześnie banalni - po prostu nie ma w czym wybierać.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 01:31
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



stanowczo jestem za tezą II. nie ma bohaterów perfekcyjnych, ew. w ich domniemanej perfekcji może kryć się ułomność...

pamiętajmy tylko że tam, w nich, jesteśmy my sami...

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 01:37
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

obawiam się, że prawda jak zwykle leży gdzieś po środku. uważam, że bohatera idealnego nie ma i dziko się cieszę z tego powodu, bo nie o to chodzi, by złowić króliczka, ale by gonić go. Wink lubię cytat z Jane Austen mówiący o tym, że idealnego szczęścia nie ma, ale to co w tej chwili przeżywał bohater było temu szczęściu tak bliskie, że nie można było nazwać tego inaczej... tak jest w życiu nie ma ideałów, ale ukochane przez nas osoby upodabniają się do nich w naszych oczach.
jeszcze czemu istnienie ideałów byłoby straszne: primo brak pola dla wyobraźni - to takie smutne; secundo nie wiem jak inni, ale ja jestem tak totalnie nieidealna, że przy ideale nabawiłabym sie kompleksów/choroby psychicznej bądź zmarłabym ze zgryzoty.
ponadto kobieta zmienną jest a poglądów nie zmienia tylko krowa... kiedy jesteśmy weseli cały swiat jest piękny, gdy smutni - beznadziejny; zmienia się też obraz tego, co nam się podoba.
i juz ostatni wątek czy nie zdażyło Wam się pragnąć tego, co dla Was złe? mnie często, tylko że kiedy już to miałam byłam nieszczęśliwa i tak mój "ideał" okazywał się "antyideałem"... życie jest wredne i skomplikowane...

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 09:50
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Uwazam, ze jest troche inaczej, niz to oceniacie Drodzy Przyjaciele. Lubimy, czy kochamy kogoś nie za perfekcjinizm, ale za różne dziwne cechy, które nas dotknęły w jakiś sposób. Bohaterowie nie muszą być idealni, bohaterowie nie muszą być też cale najlepsi, bohaterowie wcale nie muszą dążyć do ideału, również w naszych myślach. Znakomicie możemy sobie zdawać sprawę z ich wad i ograniczeń, a mimo to ich lubić. Czyż tak własnie nie jest w życiu?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 15:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
zgadzam się w 100% ! tak właśnie jest Smile

nie znam w anime bohatera idealnego (Herro- "misja wykonana") i nie chciałabym takiego znać. Może jest to dziwne, ale jakby był to tak troszkę nudnawo. Niekiedy podobają nam się bochaterzy źli (np. for me Muraki), ale i tak to kogo lubimy jest odzwierciedleniem naszych cech i upodobań. a więc życie idzie dalej Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 16:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Hmm... Jak dal mnie każdy ideał MA skazę - czy to będzie naiwność, czy mroczna przeszłość, czy cokolwiek - zawsze w pewien sposób charakter zaostanie zbalansowany, czyli znajdą się i dobre i złe cechy. Poza tym nawet wspaniałe postaci mają chwile słabości, jak każdy.

Nika - jeżeli chodzi o to, zeby przy bohaterach wpadać w kompleksy... Hmm, ja w tym nie widzę sensu. Przecież taki ktoś to TYLKO postać z anime czy mangi - nijak się ma do rzeczywistości...
Co dalej - nie posuwałbym się do stwierdzenia że uczucia żywione do głónych postaci m&a są w jakiś sposób podobne miłości, co pozwalałoby na idealizowanie. Jeżeli taki proces zachodzi to może z innych przyczyn?
A co do pragnienia zła dla siebie.. Hehehe, nie raz...


Kelly - masz rację, bo gdyby darzyć sympatią tylko za wspaniałe i dobre cechy, to myślę, że nie czułoby się jej do nikogo :) Kazdy ma coś na sumieniu to raz, a dwa, faktem jest też to, ze lubi się postaci za różne rzeczy, neikoniecznie za perfekcjonizm. Wiecie, ja lubię Shinjiego. Za co? Za to, ze się boi. Że nienawidzi swojego ojca. Że płacze. Że jest nieudacznikiem. Lubię go bo mimo to stara się podejmować wyzwania. Lubię go bo jest człowiekiem.

Tigra - pewnie, że byłoby nudno :D Największą przyjemność daje wszak patrzenie jak ktos wygrywa mimo ograniczeń, jak pokonuje samego siebie aby osiągnąć dany cel. Nie byłoby nic zabawnego w oglądaniu wszechmocy, to fakt.

A teraz pytanko - jak sądzicie, co sprawia, ze tak często czujemy sympatię wobec postaci złych?

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZoltarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2004 - 16:55
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 11-02-2004



Status: Offline
Kamui Shiryu z X-a - wiem, wiem.. zginął by uratowac świat ale i tak mi go szkoda
Misato Katsuragi z NGE - jedna z moich ulubionych postaci w NGE... chlip, chlip
Chloe z Noir`a - szkoda dziewczyny, ale innego zakonczenia roli tej postaci w serii sobie nie wyobraĹźam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits