Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 14:03
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 24-10-2005



Status: Offline
Ps2 racja, swoje kosztowało, tyle tylko, że kiedyś. Teraz nową konsolę z salonu można kupić już za 350 zł i trzeba tylko dokupić kartę pamięci, bo w zestawie nie ma. Zakup PSP jest dobrym pomysłem, ponieważ grafika jest na wysokim poziomie w większości grach, ma wygodną gałkę ułatwiającą sterowanie w różnych grach. Co ważniejsze posiada techologię wi-fi, czasem w niektórych miejscach w szkole znajomemu łapie ze 40% sygnału, co wystarcza żeby porządnie przeglądać. No i najważniejsze- na PSP jest killzone liberation Wink Chociaż osobiście wolę killzone na ps2, to liberation też jest niczego sobie i w pełni zlokalizowany w naszym jezyku.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 14:19
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
Co ważniejsze posiada techologię wi-fi


z tego co mi wiagomo to DS też ma.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 14:22
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 24-10-2005



Status: Offline
Ależ ja nie pisałem, że DS nie ma. To jest to nintendo z dwoma ekranami i jednym dotykowym? Jeśli tak, to używałem troche, wi-fi też jest (kuzyn z niemiec jak przyjechał miał ze sobą).

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 14:26
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
ja nie stwierdziłem że nie masz racji tylko dodałem wiadomość że DS też ma Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 14:30
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 24-10-2005



Status: Offline
Jeśli patrzeć na to z tej strony Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 15:06
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 31-07-2007



Status: Offline
Magnus napisa/a:

Co do nintendo to przewagą a zarazem minusem jest to że jest dużo gier dla graczy "okazjonalnych" (a ostatnio się do nich zaliczam, bo gram średnio jakoś może 2-4godziny w tygodniu)


I to mnie najbardziej obecnie denerwuje na rynku stacjonarnych konsol. Denerwuje mnie olewanie konsoli Wii przez większość developerów, którzy traktują tę konsole poprostu po macoszemu. Wydając głownie zbiór mini gierek lub porty z PS2 dodając w większości nie udolne sterowanie, jakby tylko do tego ta konsola się nadawała.
A jak choćby pokazuje to samo Nintendo, jak i paru innych producentów, że się da tylko trzeba chcieć.
Develperzy muszą wkącu się nauczyć, że na tą konsole trzeba zacząć tworzyć gry od początku, a nie lecieć w kulki.
Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że producenci gier poszli głównie w łatwiejszą stronę, a mianowicie w przepych graficzny i większą zniszczalność otoczenia. I na tym konczy się cała obiecana nam "innowacja", jaką miały nam przynieść nowe konsole.
Może i Uncharded, Heavenly Sword i nowe przygody Rachet'a wyglądają świętnie (i pewnie w nie pogram jak będę miał PS3), ale nie oszukujmy się nie są to gry, które przynoszą powiew świerzości. A niestety nie tego oczekiwałem/oczekuje po nowej generacji konsol.
Poprostu tęsknie za czasami gdy w grach liczył się pomysł i właśnie to przyciągało do gier, a nie grafika.

Magnus napisa/a:
Wii jest dobrym przykładem że w gry są już na wystarczającym poziomie graficznym tylko graczą trzeba innowacji i lepszej grywalności


Zgadzam się, pokazuje to choćby ilość sprzedanych konsol. Ludzie chcą i oczekują jak widać czegoś więcej, niż tylko lebszej grafiki.
Niestety producenci gier do dziś nie potrafią tego zrozumieć, i brną w ślepy zaułek.
Jako pierwsze wyłamało się z tego nurtu właśnie Nintendo, i zauwarzyło problem, tylko pytanie nasuwa się jedno czy przypadkiem znowu nie wyprzedzili swoich czasów. Tak jak choćby niegdyś za czasów NES'a i ich Power Glove.

MetAtroN napisa/a:
Aha. Sony niedawno otworzyło polski Playstation Store i można robić zakupy płacąc naszymi kartami kredytowymi i w złotówkach. W US mają na święta pojawić się pre-paid'owe zdrapki, tak jak dla xbox live. A co jest w stanach, prędzej czy później i do nas dotrze.


To i tak zapewne większość graczy z zakupami odpadnie na starcie znając polskie realia, i banki traktujące klientów po maczoszemu. A tym samym wymogi stawiane klientom, (by przyznać im odpowiednią karte) w stosunku do zarobków przeciętnego Polaka. Ciekawe czy moja karta będzie akceptowana, czy będę zmuszony załatwiać sobie w banku inną karte kredytową/debetową, a tym samym urzerać się by dostać taką jaką chce.
Więc biorąc te realia na "warsztat", najlebszym sposobem były by właśnie zdrapki.

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 15:23
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
Wii jest dość "świerze" i producenci jeszcze nie umieją wykorzystać odpowiednio kontrolera do swoich gier mam wrażenie... Jednak grajac w call of duty stwierdzam że dawno już sie tak nie bawiłem grajac w FPP z powodu tego że mozna zrobić z kontrolera karabin Very Happy a tego żaden zwykły pad czy klawiatura z myszką nie odda. Dodam tylko że nielubie FPP Wink a na Wii jednak mnie bawiło i to naprawdę.

Cytat:
Denerwuje mnie olewanie konsoli Wii przez większość developerów, którzy traktują tę konsole poprostu po macoszemu. Wydając głownie zbiór mini gierek lub porty z PS2 dodając w większości nie udolne sterowanie, jakby tylko do tego ta konsola się nadawała.


Spoko daj im troche czasu... GC umarło więc podchodza narazie sceptycznie i z dystansem bo muszą być pewni na 100% że inwestycja w daną platforme jest opłacalna. Nintendo wróci ale dajmy im jeszcze troche czasu bo już można poczytać o bardziej zaawansowanych grach.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 17:24
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 04-07-2003



Status: Offline
DS nie kupię... bo jest brzydki ;] Ta konsolka po prostu wizualnie mnie odrzuca. Mam PSP i jest mi z tym dobrze. Mogę grać, słuchać muzyki, czytać książki, oglądać filmy, home-brew daje ogromne możliwości.

Gram na PS3 na normalnym telewizorze, jeszcze nie mam HD i jakoś nie narzekam. Miałem okazję grać na TV HDReady i wiem jaka jest różnica. Czy burżujska? Po roku od premiery na każde 2 x360 przypada 1 PS3.

PS3 nie ma wymagań jako takich. To od Ciebie zależy do czego podłączysz konsolę. Ja tam cieszę się grą na swoim TV na lepszy zbieram Wink Telewizory HD tanieją coraz bardziej. Rozsądnej jakości 32" telewizor można kupić już za mniej niż 2000. Także nie widzę żadnej przeszkody na powtórzenie sukcesu PS2 przez PS3.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 18:39
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 24-10-2005



Status: Offline
Cytat:
Poprostu tęsknie za czasami gdy w grach liczył się pomysł i właśnie to przyciągało do gier, a nie grafika.

Jeśli wymyślisz coś nowego, to na pewno zrobią taką grę, moim zdaniem w grach było już prawie wszystko.
P-chan polecam używanie firefoxa 2 sprawdza błędy i je podkreśla, zdecydowanie lepiej czyta się tekst bez błędów Wink
Generalnie w większosć gier da się grać na telewizorach HD na PS2, grając u siostry w pokoju na 32 calach, źle wyglądałą tylko jedna gra, "Golden eye", ponieważ ma strasznie małą rozdzielczosć i wygląda słabo nawet na 14 calach.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-12-2007 - 23:34
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
PS3 nie ma wymagań jako takich. To od Ciebie zależy do czego podłączysz konsolę. Ja tam cieszę się grą na swoim TV na lepszy zbieram Telewizory HD tanieją coraz bardziej. Rozsądnej jakości 32" telewizor można kupić już za mniej niż 2000.


hmmm "rozsądnej" to pojecie wzgledne... jako że pracuje obecnie w Media wiem że czasem "rozsadnej" ceny nalezy sie wystrzegać i wydać na 32" te 3000 niż te mniej niż 2000 i dawać do reklamacji za pół roku.


Cytat:
Także nie widzę żadnej przeszkody na powtórzenie sukcesu PS2 przez PS3.


Ja widze... są to "ruchowe zabawki" od nintendo Very Happy

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysany: 17-12-2007 - 12:14
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 04-07-2003



Status: Offline
Nie ceny należy się wystrzegać, tylko kiepskich parametrów telewizora. Kolega ma 32" Samsunga za którego dał mniej niż 2500 jakieś pół roku, jeśli nie więcej, temu. Do tej pory cena na pewno trochę spadła. A Samsungi to raczej dobre telewizory.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysany: 17-12-2007 - 17:26
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 24-10-2005



Status: Offline
Co do dobrych telewizorów LCD to ceny od 2.5 k się zaczynają. Moja siostra ma 32 cale z czasem reakcji 5 milisekund, a z tych tanich mniej niz za 2 klocki, to był szitowe. Nie wmawiaj mi, że masz gdziekolwiek lepsze ceny niż w avansie, albo neonecie.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysany: 17-12-2007 - 20:33
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 04-07-2003



Status: Offline
Agito.pl - Samsung LE32S62B 32" - 2109zł, nie najgorszy telewizor, a cena poniżej 2500. Inne też były, a sprawdzałem tylko Samsunga. I nie w avansie czy neonecie. Razz

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysany: 17-12-2007 - 21:15
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 24-10-2005



Status: Offline
# Przekątna ekranu: 32"
# Format obrazu: 16:9
# Rozdzielczość: 1366 x 768 (WXGA)
# Jasność: 400 cd/m2
# Kontrast dynamiczny: 3000:1
# Czas reakcji matrycy: 8 ms
Jedyny dobry parametr telewizora to format obrazu i jasność :] Dokładasz 400 zł i masz czas ten sam który mam w domu z dwuletnią gwarancją, prosze bardzo parametry :
TV LCD 32 " 16:9
- Rozdzielczość WXGA (1366x768)
- HDTV Ready
- XD Engine
- Czas reakcji 5ms
- Jasność 500 CD/m2
- Kontrast 5000:1
- Kąt oglądania 178/178
- TXT
- Stereo NICAM/A2

Więc nie pisz mi, że za mniej niż 2.5k kupisz dobry telewizor, lepiej wyłożć trochę więcej i mieć lepszy sprzęt, który po dłuższej eksploatacji nie będzie nadawał się jedynie na serwis.
Żeby nie było takiego offtopa- God Of War i God Of War 2 gry po prostu genialne. Dla tych co nie wiedzą. W jedynce kierujemy poczynaniami spartanina, który niegdyś podjął współpracę z bogiem wojny za cenę ocalenia swego życia. Dostał od tego boga dwa sejmitary przyspawane na stałe dorąk gorącymi łańcuchami i robił dla niego bardzo wiele złych rzeczy, przez co w każdym swoim śnie widział co w życiu zrobił (zabijał niewinnych ludzi). Chciał pozbyć się snów, więc bogowie kazali mu zgładzić boga wojny Aresa atakującego właśnie Ateny. W drugiej części sagi spartanin staje się bogiem wojny, który również po jakimś czasie robił wiele złych rzeczy i zszedł na ziemie, aby pomóc armii spartańskiej. Atena rzuciła na niego czar, który zmniejszył go z postaci ogromnego boga wojny, w postać znaną nam z God Of War. Oczywiście chcemy odzyskać dawną postać, dodam, że jest smaczek w postaci starcia z kolosem rodyjskim Smile Polecam obie części gry.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
VegOffline
Temat postu:   PostWysany: 18-12-2007 - 16:02
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja ostatnio nadwyrężyłam moje fundusze i kupiłam PSP ^^ Jestem BARDZO zadowolona - do filmów się nadaje wyśmienicie (ah, te animki czy cośtam oglądane w pociągu Razz) a i gier sporo trafiających w me gusta (chociaż już jestem po 30 godzinach Valkyrie Profile: Lenneth i ciągle przejść nie mogę Very Happy Także RPGów jest SPORO i przejście co poniektóych zżera mnóstwo czasu). Kartę zakupiłam 4 giga, także jak mam 5 minut do pociągu i MUSZĘ coś szybko zgrać i wrzucić w plecak to pakuję także na PSP ;P Internet u rodziców (livebox tp), u faceta (WEP starczylo wklepać), w knajpkach (kompletnie za free Razz) - bezprzewodowo i ziuuu, już mam wszystkie ważne dla siebie stronki w bookmarkach, a i przeglądarka jest BARDZO intuicyjna i przyjemna. GG przez Jabbera w PSP Very Happy MP3 także na PSP - pasują ZWYKŁE słuchawki, a nie tak jak w DSie i Gameboyach że trzeba zakupić te wyprodukowane przez Nintendo... Nie wspominam już o bardzo śmiesznym bajerze pt. oglądanie filmów na postawionym na kompie media serverze, który jest połaczony z PS3 mojego faceta, a z kolei PSP można wykorzystać jako remote control PS3... Eh jest śmiesznie Wink

Nie orientuję się co do DSa, ale kahem, kahem, czy nie są wymagane czasem gry oryginalne na tą konsolkę? ;P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits