Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
wormageOffline
Temat postu: Miroslav Zamboch "Bez litoĹ›ci"  PostWysłany: 01-02-2007 - 14:38
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 10-07-2005

Sk±d: buahahahahahaha...

Status: Offline
Czytał ktoś wyżej wspomnianą książeczkę ? Przybliżę pozycję Razz

autor - czech Miroslav Zamboch, książka wydana została przez fabrykę słów w serii "obca krew". koszt ok. 35 zł.

Akcja książki osadzona jest w świecie gdzie, gdy coś przejawia jakiekolwiek cechy "magiczności" najprawdopodobniej skończy na stosie. Bakly - główny bohater tej powieści, napakowany najemnik i gladiator, za młodu pada ofiarą tej nagonki, jego ojciec- jeden z najlepszych płatnerzy kończy w płomieniach za rzekome bycie czarownikiem, wydany przez życzliwą konkurencję. Bakly wciągnięty zostaje w intrygę w wyniku której aby ocalić resztę rodziny musi wpłacić komuś sporą kwotę pieniędzy na konto do ustalonego terminu. Dlatego Bakly nie pogardzi żadną pracą. Zgadza się też podjąć pewne zadanie od hrabiego Belfonta. Zabiera ze sobą więc małego grubaska, buchaltera hrabiego Belfonta - Ochinota, i wyjeżdża aby wykonać zadanie. Z pozoru zadanie wydaje się proste, jednak chwilę potem bohater zostaje wmieszany w bardzo dziwną intrygę. Nie będę spoilerował, powiem tylko, że książka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, i scen walki. Główny bohater tej powieści jak na moje oko został troszkę "podpakowany" przez Zambocha Wink
Książkę czyta się szybko i przyjemnie, po przeczytaniu nie będziemy zadawać sobie żadnych "głębszych pytań", ta książka ma dostarczać rozrywki co wg. mnie robi znakomicie :p
Nie spodobały mi się w niej ilustracje, ale może tylko wybrzydzam bo w odbiorze treści nie przeszkadza to nic a nic.
Zakończenie zdziwi niejednego Wink
I chociaż nie jest to książka wybitna w skali 1/10 dałbym jej 7.
Ale to jest MOJE zdanie chętnie poznam wasze piszcie czy w ogóle znacie tą pozycję i co o niej sądzicie ?

_________________

 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits