Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
Usako
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2007 - 16:42
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 14-06-2005



bleeee....nosz no musicie się akurat skupiać na tym fragmencie....-_-' jedna z pierwszych chwil, gdy już ryczałam litości xP'

_________________
http://tsuki-no-odango.totalh.com/

Jeśli w niebie nie ma czekolady to ja tam nie idę...xD'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlviesOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2007 - 16:43
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 05-04-2007



Status: Offline
na jedno wychodzi. włącz sobie ta scene jesli masz to na plycie i wes sobie cos do jedzenia;/ smacznego zycze przy okazji;]

_________________
'Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
w ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie – nieskoĹ„czoność'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Usako
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2007 - 16:58
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 14-06-2005



mi wystarczy, że to widziałam w kinie...a przy jedzeniu...<wyobraźnia działa> łooh niezbyt fajnie by było xP'

_________________
http://tsuki-no-odango.totalh.com/

Jeśli w niebie nie ma czekolady to ja tam nie idę...xD'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2007 - 19:36
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 08-09-2005



Status: Offline
Mike napisał/a:
1. Bohaterka byla lekko do bani. W Mirror Masku mozna bylo mile sie przywiazac do Stephanie Leonidas, a tu mamy jakies osmioletnie hiszpanskie dziecko tarzajace sie w blocie wsrod robakow. Ogolnie nie lubie hiszpanskiego typu wygladu. ;-P A tu sami tacy i same takie byly.
wymagający sie znalazł ;P To ne miał być cukierkowy film z uroczą małą dziewczynką raczej... wiesz ;P? Bo gdyby tak bylo to była by blondynką biegającą w kolorowych kieckach z uśmiechem -_-
I właśnie to osmolone dziecko w robakach nadaje filmowi klimat Wink
Mnie propo dziewczynki denerwowało tylko to ,ze hm rozumiem dziecko czytajace bajki więc troche przezwyczajone do niezwykłości ale mimo wszystko to jest dziecko które pierwszy raz widzi np. takiego o koziołkowatego stwora i co? I dziewczyna nic a nic sie ne boi O_O no sorry ale to jest mimo wszystko pierwsze starcie dziecka z czyms takim i powinna mimo wszystko troche sie bać -_- w sumie była tylko jedna scena w jej pokoju gdy okazywała tako jaki strach przed koziołkowatym -_-

Loana napisał/a:
troche słabo pokazano jej uczucia, zwłaszcza było to widać w komnacie z tym białym potworem.
ta juz pomijając fakt ,ze widząc to... coś O_o co tam siedziało dziewczyna sie tego wczale ne bała O_O no sorry ale jak sie cos takiego widzi będąc dzieckiem to sie staje wrytym ze strachu albo co a ne jeszcze bierze talerz z oczami stwora i se je ogląda O_O Ta dziewczyna to chyba musiała być jakimś mutantem bez uczuć O_o

Mike napisał/a:
A co do komnaty - ja bym uciekal jeszcze szybciej, niz Ty. ;-D
O! I tu jest przykład na to ,ze dziewczyna po prostu misiała być jakos spaczona! Bo sorry ale skoro taki Mikeusz by uciekał i Loana to tym bardziej mała dziewczynka. Spoko, rozumiem ,ze po czytaniu tych wszystkich bajek miała pranie mózgu ale mimo wszystko... powinna w takim razie chociasz sie bać jak już tam weszła albo wejść tam za któryms podejściem -_-

iss napisał/a:
Z głównych wad wymienić można zbyt mało czasu spędzonego "po drugiej stronie". Cała historia z Faunem nie sprawia wrażenia głównego wątku.
racja, racja. Liczyłam na więcej tamtej strony :/ A tu kurcze tylko na początku jak przedstawiali historię księżniczki i na końcu jak dziewczynka do królestwa wróciła :/

iss napisał/a:
Czemu ona te winogrona jadła, to pojąć nie mogłem. Jeszcze wyglądały zupełnie nieapetycznie. Zresztą mogła zabrać kilka i zjeść później.
Też się zastanawiałam czemu je zjadła O_o Jakieś brudne były, dziwne i w ogóle o_O Tym bardziej ,ze te latajstwa jej je wyrywały i ,ze mogła by domyslić się ,ze tamten o brzydal się przebudzi jak Ona coś zje Very Happy

Mike napisał/a:
Mogla tez (...)
Ale na szczęście tego ne zrobiła bo było by to już przegięcie xP

Alvies napisał/a:
a to nie byl mily widok dla kogos kto akurat je...
raczej kto pije w tym momencie wode z butelki szklanej Very Happy

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlviesOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2007 - 20:41
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 05-04-2007



Status: Offline
USAGI napisał/a:
iss napisał/a:
Czemu ona te winogrona jadła, to pojąć nie mogłem. Jeszcze wyglądały zupełnie nieapetycznie. Zresztą mogła zabrać kilka i zjeść później.
Też się zastanawiałam czemu je zjadła O_o Jakieś brudne były, dziwne i w ogóle o_O Tym bardziej ,ze te latajstwa jej je wyrywały i ,ze mogła by domyslić się ,ze tamten o brzydal się przebudzi jak Ona coś zje Very Happy



a ja bym chetnie pojadła takich winogron Razz bo czerwone sa chyba najlepsze. Chociaż wątpie czy popatrzyłabym na stół gdyby siedział tam taki stwór! Na pewno nie myślałabym o tym, że na stole sa winogrona:P Zastanawiałabym się jak mam sie ruszyc gdybym zobaczyła to coś!

_________________
'Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
w ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie – nieskoĹ„czoność'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2007 - 21:58
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
wymagający sie znalazł ;P To ne miał być cukierkowy film z uroczą małą dziewczynką raczej...


...no OK. Niech bedzie, ze swiruje juz z tymi kaprysami. Wink Dochrzaniam sie na sile. Ale hej! Przeciez bylas wtedy u mnie, co ogladalismy Mirror Mask, nie? I nie sadzisz, ze byl nieco lepszy? LF byl swietny - ale MM byl minimalnie nieco bardziej swietny?

Cytat:
I właśnie to osmolone dziecko w robakach nadaje filmowi klimat


To prawda. I jest to klimat dobry. Smile Taki troche miyazakowy. Po prostu apetyt rosnie w miare jedzenia, i gdy widzisz dobry film, zastanawiasz sie - a moze gdyby tak troche pomajstrowac, stalby sie troche lepszy?

Ale malkontentow - krytykow kanapowych sa miliony. Siedzi taki jeden z drugim i narzeka, ze mu sie bohaterowie cos tam. Wink Film jest bardzo dobry, i trzeba mu to przyznac.

Bardzo lubie winogrona, a tamte wygladaly naprawde ciekawie. Wink Tyle, ze towarzystwo przy stole raczej marne. Hmm, ciezki wybor... Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2007 - 00:20
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 08-09-2005



Status: Offline
Mike napisał/a:
...no OK. Niech bedzie, ze swiruje juz z tymi kaprysami. Wink Dochrzaniam sie na sile. Ale hej! Przeciez bylas wtedy u mnie, co ogladalismy Mirror Mask, nie? I nie sadzisz, ze byl nieco lepszy? LF byl swietny - ale MM byl minimalnie nieco bardziej swietny?
aaa to to był MM XD Bo czytam i czytam i sie zastanawiam co to za film i stwierdzam ,ze powinnam go zobaczyć a tu sie okazuje ,ze widziałam xD
Z tego co pamiętam to MM był hm... ciekawy ale nic nadzwyczajnego poza formą w jakiej został zrobiony ;P LF podobał mi sie o wiele bardziej Smile

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2007 - 00:22
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 21-10-2002



Status: Offline
@ Jaczak

Cytat:
może i MirrorMask(wraz z Hensonowskim Labyrinth'em) to całkiem inne bajki, ale kilka tych wspólnych motywów del Fauno z nimi ma, oj ma,


Jednak sÄ… to filmy o czym innym a wspĂłlne sÄ… raczej elementy

@ ISS

Cytat:
Poza tym Magnusie jeden - odśwież sobie azjatyckie produkcje, bo jak mówisz, że są brutalne sceny, to ja już się spodziewam nie wiem czego, a tam co najwyżej motywy z osiedlowych bójek były (nie żeby o klasie filmy świadczyła ilość obitych mord)


Czy ja pisałem coś o filmach typu tarantino? o hektolitrach wylanej krwi?? pisałem że jest brutalny i sprawdziłem nawet w słowniku czy może pomyliłem pojęcia i hmmm... raczej nie pomyliłem.

Cytat:
Z głównych wad wymienić można zbyt mało czasu spędzonego "po drugiej stronie". Cała historia z Faunem nie sprawia wrażenia głównego wątku.


Bo to nie miała być bajka ani kino familijne, to miał być film o którym sie dyskutuje o motywach czy to co się działo było prawdą czy nasza mała bohaterka cobie to wyobraziła by uciec od rzeczywistości naszpikowanej brutalnością i bezwzględnością gdzie panowało istne prawo dżungli i tylko silniejszy wygrywał.

Cytat:
Czemu ona te winogrona jadła, to pojąć nie mogłem.


Bo była głodna (sama z resztą to powiedziała Faunowi, jak ktos jest głodny to nawet nieapetycznie wygladające rzeczy zje...

@ Cysio

Cytat:
Labirynt Fauna jest świetnym filmem, dzięki niemu odzyskałem wiarę w nowo powstające filmy


Hmmm czyżby jakiś fan hiszpańskich filmów??

@ Mike

Cytat:
True, film byl bardziej o hiszpanskiej wojnie domowej niz o magicznych krainach. Troche szkoda - jak ktos chce obejrzec pare szturmow, to idzie na Szeregowca Ryana, nie na Labirynt Fauna.


Wojna to nie tylko Szturmy, bitwy i tra-tatata, Ka-BooM.... poza wojnÄ… fizycznÄ…, militariami i innymi takimi jest teĹĽ strona psychologiczna
[quote]

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2007 - 11:08
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Magnus napisał/a:
Bo to nie miała być bajka ani kino familijne, to miał być film o którym sie dyskutuje o motywach czy to co się działo było prawdą czy nasza mała bohaterka cobie to wyobraziła

Fact or Fiction? Ja akurat odbieram ten element jako najmniej istotny - nie wywołuje to jakiejś specjalnej różnicy w odbiorze.
Domyślam się że film familijny to nie był, a od takiego kina wymaga się więcej. Pomysł dobry - realizacja słabsza.

Cytat:
pisałem że jest brutalny i sprawdziłem nawet w słowniku czy może pomyliłem pojęcia i hmmm... raczej nie pomyliłem.

Brutalne było tam tylko kilka scen, co trochę niepotrzebnie zawyżyło kategorie wiekową, bo ludzie (łosie jakieś) zabierają na LF dzieci, którym trzeba czytać napisy. Tak to jest, gdy film tylko trochę się stara wyrosnąć ponad familijną rozrywkę.

BTW W Hiszpanii, Argentynie i Malezji ten film jest od 18 lat, a w Singapurze wersja bez cięć od 21 (pocięta - 16).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-04-2007 - 13:08
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-12-2005



Status: Offline
Yay, nareszcie obejrzałam (jak zwykle z opóźnieniem niż reszta Smile ) i tak...
film był mniej krwawy, niż się spodziewałam, ale owszem, był brutalny - zwłaszcza kapitan, który non toper przypominał mi hitlera Very Happy
Ofelia (ta z kolei kojarzyła mi się z Ofelią z Hamleta) to ciekawa postać. Czy się bała? Ja twierdzę, że tak i to przez cały czas. Z tym że jako dziecko z bogatą wyobraźnią potrafiła przez to wszystko jakoś przejść. Chociaż w pewnym momencie zaczynałam się zastanawiać, czy nie cierpi na schizofrenię...
I twierdzę, że jak na dziewczynkę z dużym nosem była całkiem ładna Smile
no i koniec...powiedzmy, że to taki względny happy end...bo przecież na końcu dotarła do swojego królestwa, czyż nie?

_________________
taaaa....moje ĹĽycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sakura_89Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-04-2007 - 12:52
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 18-02-2006



Status: Offline
Ja też obejrzałam...widząc reklamy w telewizji nastawiłam się na coś bardziej fantasy...wiecie efekty specjalne non stop i takie tam...tym czasem efekciory dobre, ale nie było ich za dużo. Ogólnie film dobry, myślę tylko, że z lekka przereklamowany:-D

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-04-2007 - 13:22
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Z tym ze wiecie, przychodzi stary stwor do malej dziewczynki i mowi jej, ze ma robic wszystko, co on jej powie, bez zadnych pytan, jakkolwiek dziwne by jej sie to wydawalo. Wink Zacznijmy od wytarzania sie w blocie - bez sukienki. Niech ktos zadzwoni na policje...

To znaczy nie przesadzajcie juz, ten kapitan nie byl az tak okropnie strasznie potwornie zly. Na ten przyklad, nie byl falszywy - a ta sluzaca byla. Nie byl tez tchorzem, gdy atakowano partyzantow, szedl w pierwszej linii. Tak, byl okrutny i bezwzgledny - ale partyzanci tez tacy byli.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-04-2007 - 17:40
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-12-2005



Status: Offline
Cytat:

stary stwor do malej dziewczynki i mowi jej, ze ma robic wszystko, co on jej powie, bez zadnych pytan

wiesz, gorzej by było, jakby to jakiś dziatek 50-letni by był...tak to spokojnie można fantazją wytłumaczyć Smile
Cytat:

Na ten przyklad, nie byl falszywy

niee? a z matka Ofelii to od razu dla dziecka, mówił że sie żeni? :>
Cytat:

a ta sluzaca byla.

miała swoje powody. Była odważna i za to ją podziwiam Smile
Btw, Mike, czy mi siÄ™ zdaje, czy Ty zawsze wolisz z filmĂłw wszelkich drani? :>

_________________
taaaa....moje ĹĽycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-04-2007 - 17:51
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Czuje do nich lekka sympatie, bo ich nikt nie lubi. Wink A czesto jest tak, ze prawdziwie pozytywna postacia nie jest ten, kto wiecej cukierkow rozda i wygra smsowy plebiscyt popularnosci w gminie, ale ten, kto wbrew roznym takim lunatykom robi to, co robic trzeba. Cos jak w tym filmie Ala Pacino "Ratusz", gdzie skorumpowany burmistrz robil 100x tyle dobrego, co demaskujacy go, krysztalowo czysty idealista...

Innymi slowy, pozory czesto myla.

A co do matki Ofelii - jasne, ze to nie bylo szczegolnie mile. Ale hej, jej nei zalezalo na plomiennym uczuciu, ale na utrzymaniu. Smile Ona wyszla za niego dla kasy, a on za nia dla syna. I tyle. Uklad biznesowy. Jak krytykowac, to oboje.

Tak, sluzaca byla odwazna. Ale kapitan tez byl. Tak, kapitan byl okrutny. Ale ona tez byla. Smile A czyja sprawa bylabardziej sluszna - to juz zupelnie inny temat...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-04-2007 - 17:53
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-12-2005



Status: Offline
Cytat:

Tak, kapitan byl okrutny. Ale ona tez byla.

eto?? Shocked heh, gome, ale chyba przespałam ten fragment filmu...że niby kiedy?

_________________
taaaa....moje ĹĽycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits