Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
RaulOffline
Temat postu: ÅšwiÄ…teczne jedzonko z waszego regionu  PostWys³any: 08-04-2007 - 15:31
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Nie wiem czy wszędzie ale u nas (co zdziwiło Ranko) przed świątecznym śniadaniem dzielimy się jajkiem. Do tego biały barszczyk czy np. faszerowane jajeczka.
Czy jecie jakieś wyjątkowe potrawy? (mogą być też ciasta).
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: ÅšwiÄ…teczne jedzonko z waszego regionu  PostWys³any: 08-04-2007 - 15:45
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Hmm jajkiem zawsze się dzieliliśmy i dzielimy. Ale tak ogółem to tradycyjnie: sałatki, wędliny z ciast to tylko jabłecznik i murzynek Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2007 - 16:31
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
U mnie to jajko to najsmaczniejsza część "programu"... potem nadchodzi czas galarety Rolling Eyes
Oczywiście są jeszcze specjalne sałatki i bigos, ale ta glutoplazma psuje mi humor na cały tydzień...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2007 - 17:01
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 20-08-2003



Status: Offline
ja zyje w braku cywilizacji gdzie wiekszosc ludzi na wielkanoc piecze makowiec(ktory jest potrawa wigilijna)
za to moja mama przyniosla z domu wiele ciekawych przepisow mazurkow... np z kremem orzechowym pychota

a swieconka to tez sie dzielimy

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlviesOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2007 - 18:00
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 05-04-2007



Status: Offline
jajko przed sniadaniem to u mnie obowiazek ^^ później najlepszy chyba ze wszystkiego barszczyk chrzanowy^^ schab mojej mamy, moja sałatka Razz. raczej nic wyszukanego ;]
Konieczny jest tez mazurek Smile

_________________
'Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
w ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie – nieskoÅ„czoność'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2007 - 19:37
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
Mazurek i dzielenie jajka to mus. Wszystko inne jest tylko dodatkiem.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2007 - 21:42
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Chyba wszyscy w Polsce, bez względu na region dzielą się jajkiem. Tradycja narodowa Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 09-04-2007 - 08:24
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



Jak widać nie : P.
U mnie w domu dzielenie się jajkiem wygląda tak, że robimy konkurs, komu ostatniemu pęknie skorupka (bije się jajkiem w jajko osoby siedzącej obok itd) - nie wiem czemu, ale mój brat jest zawsze w czołówce ; P (i zawsze jest najdłużej głodny xP). Piszę o tym, chociaż zawsze uważałem to za standard, ale może ktoś ma inaczej.
Pozatym hmm.. Babka, najlepsze-na-świecie-ciasto mazurek, galareta (towarzyszy każdym świętom u mnie w rodzince, więc to w sumie nie do końca wielkanocny zwyczaj), a w tym roku także duużo duużo innych, tak że jeszcze teraz trawię (i jeszcze trochę potrawię) wczorajszy obiad : P. (Korzystając z okazji chciałbym tutaj złożyć wielkie "Heil" mojej mamie, która jest genialną kucharką ; D!).

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Usako
Temat postu:   PostWys³any: 09-04-2007 - 15:21
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 14-06-2005



hmm...a u mnie (jak przystało na możliwości kulinarne mojej babci) masa jedzenia czyli...obowiązkowo barszcz biały, biała kiełbasa, bigosik, mięso w galarecie z groszkiem i marchewką,oprócz tego tradycyjna galareta galaretowata, sałatka z warzywami, jajka w sosie majonezowym, masa szynek itp., jabłecznik, sernik, babeczki różnej maści i składu, rolada z makiem, jeeejciuu...no aż nie pamiętam więcej xP w każdym razie, Ci którzy mieli okazję mnie odwiedzać wiedzą, że u mnie zawsze babcia jedzenia narobi jak dla licznej armii Very Happy' i jeszcze się nie zdarzyło, by na stole było mniej...zawsze coraz więcej xP'

_________________
http://tsuki-no-odango.totalh.com/

Jeśli w niebie nie ma czekolady to ja tam nie idę...xD'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-04-2007 - 18:19
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 20-08-2003



Status: Offline
a wcale ze nie moja mama jest lepsza
zrobila 4 rodzaje mazurkow
z kajmakiem z kajmakiem i kremem pomaranczowym i z masa migdalowa polana czekolada i z masa z orzechow wloskich polana czekolada
i sernik krolewski i sernik rosa i jeszcze babke
i to wszystko na 4 osoby

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-04-2007 - 11:25
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 01-01-2006



Status: Offline
Cytat:
i to wszystko na 4 osoby

Masakra - jak Wy to przezyliscie? U mnie byly trzy ciasta na osiem osob i jeszcze zostala polowa ciast... musimy oddac bratu, bo nie ma komu jeść.
Wielkanoc mialam szczegolna w tym roku - na nowym mieszkaniu i z wieksza rodzina niz zwykle Razz. Jedzenia bylo za duzo, chociaz nic specjalnego nie robilismy: jajka faszerowane, dwie salatki, biała kiełbasa, szynka, schab pieczony, boczus Razz, chrzan ze smietana i jajkiem (zna ktos taka potrawe? bo mam wrazenie, ze to malo spotykane polaczenie), cwikla i ciasta. Zrobilismy tez babeczki z nadzieniem i barszcz, ale juz nie serwowalismy. Jajkiem niestety nie dzielilismy sie, ale nie dlatego, ze nie znamy tej tradycji, ale dlatego, ze czesc osob z naszego grona nie chodzi do kosciola, wiec juz nie chcielismy wprowadzac dziwnej atmosfery.
O, moge sie pochwalic, ze upieklam, po raz pierwszy w zyciu, mazurka Smile. Kajmakowego, ozdobionego drzewem (w zamierzeniu to miala byc galazka z baziami, ale rozlala mi sie czekolada Razz) oraz jajami dinozaura (chybiony pomysl ozdobienia jaj rodzynkami...) Razz. Pewnie dlatego mi wyszedl, ze pieklam po raz pierwszy i to jeszcze kolo 3 w nocy - nie pamietam wiec, jak go robilam Razz.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-04-2007 - 14:58
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 08-09-2005



Status: Offline
hm u mnie to normalne ,ze sie jajkiem dzieli przed śniadaniem Very Happy Aczkolwiek dziwi mnie to troche bo zawsze wydawało mi sie ,ze powinno być to święcone jajko a my od kolo 4 lat ne chodzimy z jajami do kościoła bo już z tego wyrosłyśmy z siostrami,ze tak powiem... W ogole dziwne ,ze obchodzimy święta skoro ne jesteśmy w sumie rodziną katolicką xD
Tardycją poza jajkami jest biała kiełbasa (bleee ;P). Zwyczaj ten ojciec ze spbą z domu przywlukł i tak zostało.
No poza tym oczywiście sałatka z warzywek, jakieś wędliny i ciasta Smile Zwykle sernik i murzynek bo nikomu sie nic innego ne chce robić xD więc jak jest coś jeszcze to albo sklepowe albo od cioci xD
Kiedys jeszcze było w zwyczaju tak jak u Losiula stukanie sie jajkami na twardo ale z tego nestety też dzieci juz wyrosły -_-

ah zapomniała bym jeszcze o flaszce voodki -_-

A tak w ogóle to nad stołem u mnie w kuchni przy którym jedliśmy śniadanie dalej wisi zabąbkowana choinka xD Ne ma to jak łączyć święta Very Happy kurcze... moze to dla tego zajączek ne przynosi prezentow O_o

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-04-2007 - 15:17
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Bueheh ja miałem 4 ciasta na 5 osób i nic nie zostało xD

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlviesOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-04-2007 - 15:42
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 05-04-2007



Status: Offline
a ja mialam chyba 5 ciast na 5 osob a pozniej doszly jeszcze 2 osoby a i tak zostalo po polowie kazdego ciasta Razz o reszcie ejdzenia nie wspomne ;]

_________________
'Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
w ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie – nieskoÅ„czoność'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-04-2007 - 15:44
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Tzn. rodzaje ciast były dwa, ale po 2 blachy każdego Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits