Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KarolinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 10:50
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 16-01-2007

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Manipulacja danymi - dobre! - to teraz udowodnij, że to manipulacja Mr. Green Muszę sobie zapamiętać to określenie Smile

_________________
Life is what you make of it.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 11:14
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Podajesz dane w taki sposob, by powstala okresona atmosfera wokol tematu. To jak w tym kawale: szef zbiera pracownikow i mowi:
-Mam dwie informacje: zla i dobra. Jaka chcecie najpierw?
-Ta zla.
-W maju obnizam wam pensje.
-O kurcze... A ta dobra?
-W maju i tak zarobicie wiecej, niz w czerwcu.

Puenta: mowiac: "w maju pracownicy zarobili wiecej" tworzysz okreslony posmak - ze place ida w gore. Nie mowisz tego wprost, ale taki wlasnie message wysylasz. Ale message jest falszywy. Tak samo, gdy mowisz, ze "USA truje najbardziej" lub "USA chca sie zabrac za Iran" - robisz podobny przekret slowny.

A naiwne owce sie na to nabieraja, bo rozpaczliwie szukaja argumentow przeciw USA. A ze prawde maja gdzies, interesuje ich tylko, by dokopac - to chwytaja sie takich rzeczy. I je powtarzaja jako prawde objawiona.

I potem sie slyszy: w maju zarobimy wiecej! USA truje najbardziej! USA to marny sojusznik! USA wezmie sie za Iran! Bush ma udzialy w polach naftowych! Ogromne!

Wszystko bajki. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 12:09
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Karolina napisał/a:
No nie? A jednak o nia uprzejmie prosza. Czy nie sa wspaniali?

Taaak, ale dalej nie chca nas u siebie widziec, malo krajow ma wizy, ale Polacy jak najbardziej. Czyli co, kochaja nas, ale na odleglosc? W czym jestesmy gorsi od innych krajow Europy, ze mamy te wizy?

A po co USA sie pcha do wojny - no to chyba oczywiste. Milo, ze Mike ma takie POZYTYWNE poglady, ze niby chca pomoc, ze milosierdzie, walka o pokoj (dla mnie to lekki oksymoron), o ochrone zycia (ha, zabijanie dla ochrony zycia) i takie tam, ale chodzi oczywiscie o pieniadze. Moze nie z samej ropy, bo tu sie zgodze, ze pieniadze z ropy mozna miec z innych krajow, ale o przemysl. Bo nic tak nie nakreca gospodarki danego kraju jak przemysl wojenny Smile. Sprawdzona sprawa, Niemcy tez sie tak rozwijali w odpowiednim czasie. A ze przy okazji mozna zostac uznanym za "zbawiciela" ludzkosci, chroniocym wszystkich, no coz, biznes is biznes, ale o wizerunek firmy/kraju dbac trzeba Smile.

Mike, nie mam zamiaru dyskutowac z Toba na temat ilosci wojsc wyslanych i po co, bo z gory moge powiedziec, ze jestem zielona w tym temacie jak rzezucha Smile. Jedyne, na czym sie troszke znam, to ekonomia, a co za tym idzie, gospodarka i pieniadze Smile. Powyzszy poglad, ktory wyglosilam, nie opiera sie niestety na zadnym artykule, wnioskowalam go sama, znajac zwykle mechanizmy dzialajace gospodarka i mozliwosci rozwoju Smile. Ale mysle, ze daleko od prawdy nie jestem. Natomiast mozesz sprobowac mnie przekonac, ze jest inaczej Smile.
I okej, od razu pisze - mam uprzedzenia do Amerykanow. Moze nie jako panstwo, bo jako panstwo daja sobie naprawde niezle rade. Ale jako spoleczenstwo sa banda otylych maniakow telewizyjnych Razz. I naprawde nie wiem, czemu ich tak lubisz Razz. No ale mi sie podoba dryg i karnosc Niemcow, pewnie wiec kazdy ma jakies zboczenia ;P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 12:35
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Taaak, ale dalej nie chca nas u siebie widziec, malo krajow ma wizy, ale Polacy jak najbardziej"

Malo krajow ma wizy? xD Policzmy. Na swiecie jest 194 panstw. Ruch bezwizowy do USA obejmuje 28 z nich. 28 z 194 to 14,5%. Innymi slowy, ruch wizowy obejmuje 85,5% panstw swiata. Taaak, 85,5% to malo. A 14,5% to duzo. Tja, nic dodac, nic ujac... Wink

"A po co USA sie pcha do wojny?"

Dla swego bezpieczenstwa narodowego. Smile Nie dlatego, ze Bush ma udzialy w zlozach. Ogromne.

"Moze nie z samej ropy, bo tu sie zgodze, ze pieniadze z ropy mozna miec z innych krajow, ale o przemysl."

Przemysl w Iraku jest bardzo niewielki. W Afganistanie przemyslu nie ma wlasciwie w ogole. Wink

"Bo nic tak nie nakreca gospodarki danego kraju jak przemysl wojenny"

Tylko na krotka mete. Wink Wojna nakreca zadluzenie wewnetrzne i sciaga pieniadze z rynku, ograniczajac popyt i inwestycje. Zabiera tez rynku pracy wielu fachowcow i specjalistow. A jesli odnosisz sie do teorii Keynesa, to on nie bazowal na wojnie, ale na inwestycjach panstwowych. Cos jak New Deal w Stanach w latach 30-tych. Wojna rujnuje kazda gospodarke.

"Sprawdzona sprawa, Niemcy tez sie tak rozwijali w odpowiednim czasie"

Wink Wojna jako uzdrowienie gospodarki Niemiec? To sa podworkowe twierdzonka. Naukowa analiza obali ten poglad w 30 sekund. Nie wyciagajac rak z kieszeni. Naprawde mam to zrobic?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 12:49
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



@Mike: Hmm - 30% przypada w takim razie na cały region. Gomene, mój błąd.
Co do interesu amerykanów (wybaczcie, nie chce mi się czytać całego wątku), to:
1. Społeczny - presja na Saddama była od zawsze, może to śmieszny argument, ale wystarczyło pooglądać Hot Shots 2 : P. Bush postanowił zaspokoić głód krwi swojego narodu (a coś takiego jak chęć US do podboju i wojen istnieje wśród obywateli. Wystarczy że jest najsilniejszym państwem świata, to standard jeśli chodzi o tego typu molochy), dodatkowo poprawiając swój kiepski image i przedłużając sobie kadencję. Wojna jako papka dla mas, bo to taki zwyczaj, że się popiera prezydenta w czasie wojny (u Nas należałoby się spodziewać czegoś odwrotnego : P).
2. Finansowy - dlaczego nie Kuwejt? Bo raz już go wyzwolili, co za dużo to nie zdrowo, źle by wyglądali na tle opinii publicznej. No i jest za mały : P. Dlaczego nie Iran? Sam sobie wytłumaczyłeś, Iran lubi zachodnią cywilizację, w jakimś stopniu jest od niej zależny, a więc podatny na naciski. W moim mniemaniu, ostatnimi czasy ta śrubka jest właśnie dokręcana.

Jestem słabym obserwatorem i do tego podatnym na teorie spiskowe. Ale mam wrażenie, że Mike na kasumi ćwiczy (nie tylko na polu polityczno historycznym) manipulację faktami, czyli coś na wzór "jestem na tyle intelignetny, że i tak Wam udowodnię, że mam rację ; P". No offense ; )..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 12:54
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
A kto powiedzial, ze wojna uzdrowila gospodarke Niemiec??? Bosz, dalej to czytanie ze zrozumieniem -_-'...
Nie twierdze tez, ze rzucaja sie na Irak i Afganistan dla ich przemyslu, bo zgadza sie, tam prawie nic nie ma. Tzn. mozliwosci sa ogromne, ale gdyby przestali sie tam w koncu tluc i zaczeli rozwijac, a nie wyglada, zeby sie do tego przymierzali.
Mike napisał/a:
Wojna nakreca zadluzenie wewnetrzne i sciaga pieniadze z rynku, ograniczajac popyt i inwestycje. Zabiera tez rynku pracy wielu fachowcow i specjalistow.

Eeee, jaka wojna? Przemysl wojenny, tzn. wymyslanie i produkowanie wojennych akcesoriow to nie wojna! Zwlaszcza, jak jest na to popyt (no w koncu skas ta bron na swiecie sie bierze, nie?). I jak zabiera z rynku pracy fachowcow? Siedza i wymyslaja nowe rzeczy, na ktore jest popyt i na dokladke maja na to pieniadze. Nie napisalam rowniez, ze przemysl wojenny to rozwiązanie dlugofalowe Smile. Rozwiazania dlugofalowe sa zwykle bolesne, wymagaja oszczednosci i sporo wyrzeczen, chociaz nie powiem, Amerykanie maja w tym wszystkim szanse, glownie dzieki temu, ze maja tylko dwie partie. Ale trzeba przyznac, ze przemysl wojenny na zewnatrz (a taki maja Amerykanie, przeciez oni nie produkuja broni zeby swoich obywateli mordowac, tylko teoretycznych wrogow) jest calkiem dobrym napedzaczem - patrz, jak rozwijaja sie technologie wymyslane dla wojska, ktore potem przejmuje zwykly przemysl elektroniczny Smile.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 12:56
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



W ludziach wojna niczego nie rozwiązuje. Wojna niczego nie zmienia.
"War.. Never changes.." (c)

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 12:58
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"dlaczego nie Kuwejt? Bo raz juĹź go wyzwolili, co za duĹźo to nie zdrowo"

Amigo... Jesli dwa razy to za duzo, to dla Twojej wiedzy, Irak byl TRZY razy zajmowany. Smile Drugi raz nie w calosci, ale jednak. Trzy to jednak wiecej, niz dwa.

"No i jest za mały"

Argument do bani. Im mniejszy tym lepiej - latwiej kontrolowac. W koncu rzekomo nie chodzi o przestrzen, ale o rope. A nawet jesli - to Arabia Saudyjska jest wieksza od Iraku. Iran tez jest wiekszy od Iraku. Wenezuela tez jest wieksza. Kanada tez jest wieksza.

" Dlaczego nie Iran? Sam sobie wytłumaczyłeś, Iran lubi zachodnią cywilizację"

Nie, amigo, to to pisalem o Kuwejcie. Zalecam uwazniejsza lekture. But whatever. ;P

Loana:

"A kto powiedzial, ze wojna uzdrowila gospodarke Niemiec??? Bosz, dalej to czytanie ze zrozumieniem -_-'..."

Oh, pleeease... Smile Napisalas: "nic tak nie nakreca gospodarki danego kraju jak przemysl wojenny . Sprawdzona sprawa, Niemcy tez sie tak rozwijali"

Ale OK. By byc drobiazgowym, to zmienie swa wypowiedz na: przemysl wojenny jeszcze nie uzdrowil zadnej gospodarki, i Niemcy sa dowodem wlasnie na to.

"maja tylko dwie partie"

Nieprawda. Wink

"rozwijaja sie technologie wymyslane dla wojska, ktore potem przejmuje zwykly przemysl elektroniczny ."

To prawda. Smile Np. teflon - produkt uboczny badan nad bomba atomowa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 13:32
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Mike napisał/a:
Wink Wojna jako uzdrowienie gospodarki Niemiec? To sa podworkowe twierdzonka. Naukowa analiza obali ten poglad w 30 sekund. Nie wyciagajac rak z kieszeni. Naprawde mam to zrobic?

Dawaj, chętnie poczytam, bo ostatnio jakoś tak nudno Twisted Evil
I wyjmij ręce z kieszeni, to nieładnie.

A w sprawie całego zamieszania z Irakiem intryguje mnie jedna rzecz, mianowicie owa tajemnicza broń Saddama.
Bush twierdził, że ma niezaprzeczalne dowody na jej istnienie i jak tylko wejdą do Iraku to wygrzebią, wyczyszczą i wsadzą za szybkę, żeby każdy mógł sobie obejżeć. Tymczasem mamy cztery lata i o niej ani widu, ani słychu. Jako, że ciężko mi uwierzyć w tak potworną niekompetencję wywiadu Stanów Zjednoczonych, zastanawia mnie, co innego się stało? Pan prezydent nic nie miał i robił resztę świata w Balona ( Cool )? Ktoś zrobił w Balona pana prezydenta? Czy też może nei doceniam saddamowego kontrwywiadu?

Pozatym sam i okupacja są, moim zdaniem, przeprowadzone fatalnie, a w świetle ciągłych krwawych zamachów kontrola nad zajętym terenem wydaje mi się czysto symboliczna. Ogólnie odnoszę wrażenie, że USA wyszły na tym całym interesie jak Zabłocki na mydle.

Cytat:
To prawda. Np. teflon - produkt uboczny badan nad bomba atomowa.

Nie mówiąc już o takich nieistotnych drobiazgach, jak radar czy silnik odrzutotwy Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 13:38
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



@Mike (oczywiście : P)
"wrzesień 2001 - Po zamachu terrorystycznym na WTC prezydent Chatami udziela poparcia USA w wojnie z afgańskimi Talibami." - to o Iranie z wikipedii. Tyle o Iranie i czytaniu ze zrozumieniem.
Kuwejt - Został odbity przez ONZ pod dowództwem USA z rąk Irackich, a nie zaatakowany. Drugi raz odbijać jest ciężko : P.. Wybacz jeśli wyraziłem się nieprecyzyjnie.
"Im mniejszy tym lepiej - latwiej kontrolowac."
Lol, oczywiście że tak, ale tu nie chodzi o to że łatwiej albo ciężej kontrolować. Czasy podbojów kolonialnych się skończyły, nie wystarczy powiedzieć, że ktoś jest słaby i malutki, więc można go wchłonąć/podbić/uzależnić. Potrzebny jest też strawny przez opinię międzynarodową powód. A to, że kiedyś ktoś kogoś pobił, albo zakręcił kurek, albo wręcz odkręcił, ale nie z tym gazem : P. Kuwejt tutaj broni się lepiej, niż Irak i Iran razem wzięte, "amigo" ; ).

[Edit - po poscie Sinnera]
Ok, wojna rozwija naukę i gospodarkę, ale, na Boga, przecież to nie jedyna rzecz, która je napędza : P. A co powiesz o np sporcie, nie byłoby cywilnych samochodów 4x4 gdyby nie to. Pozatym, zawsze lepsza pozostaje zabawa w wojnę, która nikomu nie szkodzi, niż wyżynanie.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 13:45
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Mike napisał/a:
Oh, pleeease... Smile Napisalas: "nic tak nie nakreca gospodarki danego kraju jak przemysl wojenny . Sprawdzona sprawa, Niemcy tez sie tak rozwijali"
Ale OK. By byc drobiazgowym, to zmienie swa wypowiedz na: przemysl wojenny jeszcze nie uzdrowil zadnej gospodarki, i Niemcy sa dowodem wlasnie na to.

No wlasnie, o to sie czepiam. Skad ze zdania "Niemcy tez sie tak rozwijali" wyszlo Ci "uzdrowili swoja gospodarke"??? Moja wina, ze nie podalam, ze rozwijali sie przed rozpoczeciem wojny, co bylo potem kazdy wie. I badz drobiazgowy, przeciez sam sie czepiasz slow, wiec my tez mozemy Razz.
Natomiast klocilabym sie, ze Niemcy sa dowodem na to, ze przemysl wojenny nie uzdrawia gospodarki. Nie zdazyl im tej gospodarki uzdrowic, bo zaczela sie wojna na ich terenie Smile. Ale troche na tym pociagneli. Co by bylo, gdyby nie zdlawiono Niemcow - tego nie wiemy.

Mike napisał/a:
"maja tylko dwie partie"Nieprawda. Wink

A ile? Pytam z czystej ciekawosci, zawsze myslalam, ze maja dwie glowne partie i ewentualnie jakies male inne, ale ze licza sie tylko dwie.

Mike napisał/a:
To prawda. Smile Np. teflon - produkt uboczny badan nad bomba atomowa.

O, a mnie zawsze uczono, ze teflon to produkt uboczny badan nad rakietami i ich powlokami, natomiast internet jest przejety od wojska Razz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 13:52
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Po zamachu terrorystycznym na WTC prezydent Chatami udziela poparcia USA w wojnie z afgańskimi Talibami." - to o Iranie z wikipedii. Tyle o Iranie i czytaniu ze zrozumieniem"

Losiul - postudiuj o systemie politycznym Iranu i pozycji przydenta w nim. Dowiesz sie, ze rola i pozycja prezydenta sa calkowicie symboliczne. A Chatami byl dodatkowo jeszcze blokowany. No bo o samym Chatamim tez moglbys. Bardzo ciekawa postac. Wink Nietuzinkowa biografia.

Puenta jest taka, ze Chatami mogl nawet i Izrael uznac. Co z tego? Nie on rzadzil w Iranie.

Loana - OK, wlosa na czworo nie dzielmy.

Sinner - moge Ci powiedziec, gdzie znajdziesz doskonala analize tematu rujnowania gospodarki Niemiec przez przygotowania do wojny w latach 30-tych: Paul Kennedy, "Mocarstwa swiata 1500-2000". Dwie-trzy stroniczki zarabiscie konkretnego tekstu, plus rewelacyjne dane statystyczne. Albo moze lepiej - moge zeskanowac i wkleic dla wszystkich. Smile Ze nie tylko Wikipedia jest zrodlem informacji na tym swiecie. ;-P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 14:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Dawaj, dawaj, tak będzie wygodniej Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 14:21
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Ale to do konca tygodnia czas poprosze. Smile

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2007 - 15:34
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Mike: ok do czego sie tyczylo?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits