Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
kateOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2007 - 13:23
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-12-2005



Status: Offline
Mike, aż normalnie sobie cytata powtórzę...
Cytat:

Amerykanska bron nie jest raczej wykorzystwana do celow takich jak mordowanie cywilow, rzezie etniczne i masakry jencow i zakladnikow.


może i nie jestem tak szeroko uzdolniona pod względem militarnym jak Ty, ale co nieco wiem. I jeśliś ciekaw, to raczej Twoje stwierdzenie (patrz cytat) jest naiwne...
wiem, że temat jest o Iraku, ale ja napiszę o Wietnamie Razz
Uno: napalm i Agent Orange, mówi Ci to coś? mieszanka czysto amerycka zrzucana na lasy w Wietnamie by zniszczyć potencjalną kryjówkę partyzantów. Efekty są widoczne do dziś: choroby i inwalidztwo Wietnamczyków (ale Amerykanom tyż sie oberwało).
Due: moje ulubione
miasteczko My Lai - normalnie 100% przykład czułości Amerykanów w stosunku do kobiet i dzieci, czyli cywilów, których ponoć nie ruszali...
Zamordowali ok 500 osób - kobiet, dzieci, niemowląt i starszych, tylko dlatego, że dostali plotę bez pokrycia o tym, że ukrywają się tam partyzanci. Ba, potem się faktycznie skapnęli, że ich tam nie było, ale co tam...zmasakrujmy, co by się wyładować Confused
z tego co wiem, użyli ameryckiej broni, ale nie potrafię nazwać...Ty jesteś specem, ja mam tylko czasem dobrą pamięć z podstawówki Smile
a to co jest w tym najpiękniejsze to to, że tak naprawdę nikt nie poniósł surowej kary...nikt, więc się pytam o sprawiedliwość...
do broni tez samoloty się zaliczają ne? więc nie zaskoczę, jak powiem, że latali na swoich własnych?...
ja nie mówię, że Ty uwielbiasz Amerykę i wielbisz ją jak bóstwo, mnie denerwuje tylko to, że czasem w swoich wypowiedziach dajesz do zrozumienia, że wszystko co robi Ameryka jest słuszne Confused
Tres, Amerykanie jako pierwsi skonstruowali broń jądrową (przy współpracy z jakimś Szwajcarem) i w sumie Oni, jako pierwsi jej użyli... gdzie, to chyba nie muszę pisać...czy dobrze czy źle, że to zrobili, każdy ma na to swoje zdanie...efektów użycia chyba też nie muszę opisywać...

dalej twierdzisz, że Amerykanie nie używają swojej broni do zabijania cywilów?

_________________
taaaa....moje życie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2007 - 13:43
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
"eksterytorialne wiezienie w ktorym wiekrzosc osadzonych nie ma jeszcze nawet postawionych zarzutow"

No ale co w zwiazku z tym?

"Mocarstwo aspirujace do miana szeryfa, z zasady musi byc pilnowane bardziej niz inni."

Zgoda. Ale pilnowanie to jedno, totalna paranoiczna chorobliwa psychopatyczna hipokrytyczna obludna klamliwa krytyka to drugie. Wink

"napalm i Agent Orange, mówi Ci to coś? mieszanka czysto amerycka zrzucana na lasy w Wietnamie by zniszczyć potencjalną kryjówkę partyzantów. Efekty są widoczne do dziś: choroby i inwalidztwo Wietnamczyków (ale Amerykanom tyż sie oberwało). "

OK, ale co w zwiazku z tym? Masz pretensje do Amerykanow, ze w czasie wojny niszczyli zielen? Lepiej sie zastanow, co ci partyzanci ukryci w lasach robili.

"miasteczko My Lai - normalnie 100% przykład czułości Amerykanów w stosunku do kobiet i dzieci, czyli cywilów, których ponoć nie ruszali... Zamordowali ok 500 osób "

Nie zamordowali, ale zabili. Nie miasteczko, ale wies udzielajaca wsparcia partyzantom. To byl pojedynczy wypadek. Sprawcow schwytano i ukarano. W Czeczeni Rosjanie robia takie rzeczy codziennie. Nie widze, bys krytykowala tu Rosjan.

"do broni tez samoloty siÄ™ zaliczajÄ… ne?"

Tak. And...?

"Tres, Amerykanie jako pierwsi skonstruowali broń jądrową (przy współpracy z jakimś Szwajcarem) i w sumie Oni, jako pierwsi jej użyli"

Tak. W wojnie obronnej. Odpierajac zbrodniczy atak bandyckiego rezimu. A bron atmowowa jednoczesnie konstruowala i Japonia, i III Rzesza. Sluze dowodami. To co mieli robic, czekac az Hitler zrzuci pierwszy?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2007 - 14:04
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 01-01-2006



Status: Offline
Mike napisał: "Masz pretensje do Amerykanow, ze w czasie wojny niszczyli zielen? Lepiej sie zastanow, co ci partyzanci ukryci w lasach robili."

Niszczyli zielen o wiele mniej!!!
Oprócz tego jak niszczenie zieleni wplynelo tak na Wietnamczykow, ze choruja??? Mike, czytaj co piszesz, bo im wiecej czytam tym gorsze mam wrazenie o logice Twoich wypowiedzi. Kate napisala, ze niszczyli partyzantow w taki sposob, ze do dzisiaj ponosza fizyczne konsekwencje, a Ty to podsumowales jako niszczenie zieleni! Celowo zmieniasz wydźwięk wypowiedzi czy co?

Mike napisał: "totalna paranoiczna chorobliwa psychopatyczna hipokrytyczna obludna klamliwa krytyka to drugie"

Cytaty poprosze, cytaty...

Mike napisał" Nie widze, bys krytykowala tu Rosjan."

A jest to temat o krytykowaniu Rosjan?

Mike napisał: "Nie zamordowali, ale zabili"

Eeeee, a gdzie tu różnica? Skutek raczej taki sam przecież.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2007 - 14:09
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-12-2005



Status: Offline
Mike, rozbawiasz mnie Smile
Cytat:

"napalm i Agent Orange, mówi Ci to coś? mieszanka czysto amerycka zrzucana na lasy w Wietnamie by zniszczyć potencjalną kryjówkę partyzantów. Efekty są widoczne do dziś: choroby i inwalidztwo Wietnamczyków (ale Amerykanom tyż sie oberwało). "

OK, ale co w zwiazku z tym? Masz pretensje do Amerykanow, ze w czasie wojny niszczyli zielen? Lepiej sie zastanow, co ci partyzanci ukryci w lasach robili.

nie chodzi mi o zieleń, ale o skutki użycia...
Cytat:

Nie zamordowali, ale zabili. Nie miasteczko, ale wies udzielajaca wsparcia partyzantom. To byl pojedynczy wypadek. Sprawcow schwytano i ukarano. W Czeczeni Rosjanie robia takie rzeczy codziennie. Nie widze, bys krytykowala tu Rosjan.

Mike, przerażasz mnie....zamordowali z zimną krwią. Doskonale wiedzieli, że w tej "wsi" jak to mówisz, nie było żadnych partyzantów, a nawet jeśli jakiś się uchował to nie był to powód by zabijać niemowlęta. Nie wmówisz mi chyba, że Ty na ich miejscu zrobiłbyś to samo - o patrz, niemowlę ukrywa w kojcu partyzanta!! zabić je zabić bo pomogło partyzantowi...
swoją drogą skośne chyba szybko biec potrafią, skoro im uciekli...i patrz podobna sytuacja do Iraku - personifikacja broni, weszli do Iraku by ją znaleźć, a ona im sprytnie uciekła...sprytna małpa Very Happy
Rosja i Czeczenia to zupełnie inny rozdział, wzbudzający moją agresję, ale przecież nie o Rosji rozmawiamy, ale o Stanach, no więc chyba logiczne jest, że trzaskam argumentami przeciwko Stanom a nie Rosji Razz
Cytat:

To co mieli robic, czekac az Hitler zrzuci pierwszy?


taaaa?? to czemu nie zrzucili bomby na Rzeszę tylko na Japonię? przecież, z tego co sie orientuję, to Hitler był Niemcem, chyba że się mylę to będę wdzięczna jak mnie z błędu wyprowadzisz Very Happy

_________________
taaaa....moje życie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2007 - 14:26
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
O ile dobrze pamiętam, to atomówki na Japonię rzucono kilka miesięcy po kapitulacji Trzeciej Rzeszy, którą pokonano środkami konwencjonalnymi.

EDIT: dobrze mi się wydawało. Kapitulacja III rzeszy: 7 maja 1945. Zrzucenie Little Boy na Hiroshimę: 6 sierpnia 1945. Wikipedia.

btw: zauważam jakby spadek formy Mike'a na ostatniej stronie...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-04-2007 - 15:19
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-12-2005



Status: Offline
Cytat:

O ile dobrze pamiętam, to atomówki na Japonię rzucono kilka miesięcy po kapitulacji Trzeciej Rzeszy, którą pokonano środkami konwencjonalnymi.


mój błąd Razz ale na głupie pytanie Mike'a dałam głupią odpowiedź Very Happy
Cytat:

btw: zauważam jakby spadek formy Mike'a na ostatniej stronie...


pewnie się załamał, że jego argumenty do wielu nie docierają Very Happy

i jeszcze:
Cytat:

Sprawcow schwytano i ukarano.


O'rly?? O_o
aż normalnie poszukałam sobie i oto co znalazłam:
Porucznik William Calley, pod którego dowództwem działała Kompania "Charlie" odpowiedzialna za ta masakrę, został skazany na dożywocie - oki, ale zabawa zaczyna sie teraz: po dwóch dniach Nixon nakazał wypuścić go z więzienia....innymi słowy - że co?? w sumie dostał tylko 3,5 roku aresztu domowego w Fort Benning, a potem go zwolniono decyzją Sądu Federalnego....no takiej kary za taka masakrę to w życiu bym nie zapomniała Very Happy
ahh, i zapomniałam jeszcze dodać, że Ci żołnierze też torturowali i gwałcili mieszkańców wioski....taaa, czysto sportowe zachowanie Confused
Loana, thx za zrozumienie tego co napisała bo już myślałam, że niewyraźnie piszę Very Happy

_________________
taaaa....moje życie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarolinaOffline
18 Temat postu:   PostWys³any: 13-04-2007 - 19:59
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 16-01-2007

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
cyt.1
Cytat:
Amerykanska bron nie jest raczej wykorzystwana do celow takich jak mordowanie cywilow, rzezie etniczne i masakry jencow i zakladnikow.

Cyt.2
Cytat:
OK. Podaj przyklad, kiedy ostatni raz amerykanski lotniskowiec zostal wykorzystany do masowej masakry jencow albo cywilow. No, slucham.

Mike, nie wyskakuj z takimi tekstami (patrz cyt.2) - dobrze wiesz, że nie dysponuję takimi informacjami. Poza tym, jakby na to nie patrzeć, to Twoje stwierdzenie (patrz cyt.1) było pierwsze, więc może je udowodnisz? (przecież wszystko musi być potwierdzonym faktem, popartym datami, liczbami, nazwiskami...... Mr. Green ). Twoje stwierdzenie to czysta manipulacja danymi. Taka informacja jest dla mnie nic nie warta.

_________________
Life is what you make of it.


Ostatnio zmieniony przez Karolina dnia 13-04-2007 - 20:32, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarolinaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-04-2007 - 20:07
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 16-01-2007

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
ps. Kasiu - Hitler był Austriakiem Smile (ale to tak na marginesie)

_________________
Life is what you make of it.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarolinaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-04-2007 - 20:29
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 16-01-2007

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Michał? A do czego jest wykorzystywana amerykańska broń? Mr. Green

_________________
Life is what you make of it.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 14-04-2007 - 15:46
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



A M-16 nie jest wykorzystywana przez terrorystów z prostej przyczyny - bo jest drogie i do dupy : P. Spróbuj wystrzelić z M-16 po zamoczeniu w wodzie, stary, prosty w naprawie Kałasznikow jest niezawodny ; )
A przy tym ma zdaje się większość parametrów (zasięg, siła wystrzału) lepszych.
Dorzucę się tylko, że to USA uzbrajało Afganistan w trakcie wojny z ZSRR..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 14-04-2007 - 16:47
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Mike bo USA musi sie liczyc z tzw. opiniÄ… publicznÄ… a ludzie zle patrza na masakry.
Wojna wojnÄ… a wzmacnianie panstw/grup/itp. zgodnie z wlasnymi planami to juz inna sprawa.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-06-2007 - 09:05
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
dobra
Troche offtopne ale wciąż o USA


Kod:
http://wiadomosci.onet.pl/1545995,11,item.html

Chyba właśnie padł ostatni ( i chyba jedyny) powód tworzenia tarczy w Polsce.
jeszcze tłumaczenie
Peter Brookes ekspert ds.obronnoÅ›ci napisa³/a:
Japonia pokrywa 75 proc. kosztów utrzymania naszych baz, a Korea Południowa prawie 50 procent

W Japonii te bazy są od zakończenia 2 wojny na mocy tamtejszych ustalen a korea Południowa ma w ten sposób dodatkową ochronę przed południową. A nam do czego t

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-06-2007 - 10:15
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
True. Zgadzam sie - nie doplacac ani grosza do imprezy. Wink Jesli mamy wyjsc finansowo na minus - to nie przyjmujmy oferty.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-06-2007 - 10:26
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
O_O
Co jak co ale sądziłem że ty propozycji USA będziesz bronił jak życia.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-06-2007 - 10:57
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Przykro mi, ze Cie rozczarowalem... Smile

Bronic bede przyjazni i sojuszu, ale nie kazdego detaliku. Wink Sojusz to jedno, feudalizm to drugie.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits