Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 12-03-2008 - 10:56
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
Jeśli sobie przypominasz, mówiłem o agresywnych zamiarach tak Niemiec jak i Rosji.


OK, rosyjska okupacja udowadnia agresywne zamiary Rosji, ale dalej nie kumam jak niby rosyjska okupacja udowadnia agresywne zamiary Niemiec?

Cytat:
" A trudno, żeby Niemcy atakowały Polskę jeśli sąsiadująca z nami część Niemiec sama była pod rosyjską okupacją. Niemcy nie zaatakowały nas bo nie były fizycznie w stanie!"


Smile Ole! Czyli jednak sam przyznajesz, ze Niemcy nas nie atakowali. Ale wg Ciebie fakt, ze Niemcy nie atakowali i ze nie byli w stanie atakowac dowodzi, ze atakowali i ze byli agresywni. Przeciez to bez sensu. Smile

Cytat:
"Pokoju? A powstania to co, pryszcz? Zresztą terror rozbiorów - rusyfikację i germanizację szkół - nazywasz pokojem?"


Powstania byly wojna domowa, a nie agresja Niemiec na Polske, wiec nie wiem, czemu udowadniasz nimi niemiecka agresje na Polske. Smile Poza tym w Polsce przedrozbiorowej wojny domowe zdarzaly sie czesciej, niz wybuchaly powstania pod zaborami. Co dowodzi, ze zabory uspokoily sytuacje takze wewnetrznie. A potem patrz - odzyskalismy niepodleglosc w 1918 - i w 1926 znowu wojna domowa. Smile Gdy nas nie bylo na mapie to powstania mielismy co 30 lat, a gdy bylismy - to wojny domowe mielismy raz na 20 lat. Smile I co z tym pokojem?

Jeden wyjatek - powstanie kosciuszkowskie, kiedy to faktycznie Prusy dokonaly agresji na Polske (a my na nich zreszta tez). Tyle, ze to bylo ponad 300 lat temu. Ponad TRZYSTA lat temu! xD

Rusyfikacja tez nie dowodzi niemieckiej agresji na Polske.

Germanizacja - owszem, to argument, choc na zjawisko zupelnie innej jakosci.

Cytat:
"Takie porozumienie było w historii kilkakrotnie - zawsze z opłakanymi dla pokoju konsekwencjami"


Mowisz o liczbie mnogiej? Podaj przyklady. Smile Bo wg mnie jedyne porozumienie prowojenne miedzy Niemcami a Rosja w ciagu ostatnich 200 lat to pakt Ribbentropp-Molotow.

Cytat:
"Niemcy mają ambicje mocarstwowe"


To kwestia opinii...

Cytat:
"Toteż wbicie między Rosję a UE klina w postaci Polski jest ze strony USA jak najbardziej racjonalne"


Klina? Ale nam daje to znowu role strefy frontowej - a mi sie taka rola nie podoba. :-/ Zachecasz do powtorzenia wrzesnia '39, czy co?

Cytat:
Ponownie - nie altruizm. USA wymyśliło sobie, że jest strażnikiem pokoju i pilnuje tak zwanych "praw człowieka". Stąd trzeba jednak choćby udawać, że się to robi.


No wlasnie. Czyli podejmuja dzialania kosztowne dla siebie i nie przynoszace im zyskow, za to pozytywne dla bezbronnych mas pokrzywdzonej i glodnej ludnosci cywilnej. Smile Altruizm.

Cytat:
"Problem polega na tym, że prawa palestyńczyków - jak by nie patrzeć też ludzi - już USA mniej obchodzą. Co poważnie podważa twoją tezę o altruiźmie USA."


Podwaza teze, ktorej nikt tu nie postawil. Polemizujesz ze sciana.

Ja nie mowilem, ze USA jest altruistyczne zawsze. Smile Ja mowilem, ze USA jest altruistyczne czasami. A inne panstwa sa altruistyczne rzadziej.

Cytat:
"Już co śmielsi liberałowie przebąkują o potrzebie zagwarantowania kobietom prawa do aborcji! >< "


Osta mu! Skad sie w temacie o USA i Niemczech wziela aborcja? O.o Aj waj! Zaloz osobny topic, jak masz ochote, ale nie prowadz wszystkich swoich krucjat w jednym temacie!

Cytat:
"Winę ponosi DECYDENT, nie wykonawca."


A gdzie jest tak napisane? Przeciez obaj ponosza wine. Czy jesli Wolowina da polecenie Rzeznikowi, by zabil kobiete i dzieci, a Rzeznik je zabije, to czy Rzeznik jest niewinny?

Cytat:
"O co ty oskarżasz Polaków, o to, że wykonywali wolę Wielkiej Trójki? A mieli wybór?""


O, Allahu... Czy Ty potrafisz napisac dwa zdania, ktore nie beda sie nawzajem wykluczac? Jesli twierdzisz, ze Churchill i Truman kazali Polakom mordowac Zydow, to jak sie to odnosi do Twej tezy, ze w USA i na zachodzie Zydzi rzadza? Kazali zabijac samych siebie?

A czy Polacy mieli wybor? Tak, mieli. Mogli nie zatlukiwac tych bezbronnych ludzi na smierc lopatami i kijami, i nie dzielic sie potem ich majatkiem. Prosta sprawa. Po prostu - nie zatlukujesz na smierc. Nie takie trudne, mowie Ci.

Cytat:
" Co niby Polska miała zrobić, zrezygnować z zachodnich ziem? "


Co maja ziemie zachodnie do zabijania Zydow przez Polakow? I czemu inne panstwa mogly przesuwac swoje granice bez milionowych wygnan, a Polacy nie mogli?

Cytat:
"Uno momento! Polakom zrabowano majątki na wschodzie i pies z kulawą nogą grosza złamanego nie oddał"


Ale co, to znaczy, ze mozemy zabijac Zydow? Jak mi ostatnio ukradli radio z auta, czy to znaczy, ze moge pojsc i zatluc na smierc jakiegos Zyda?

Cytat:
"Nie wspominam TYLKO Polaków"


No wlasnie mam wrazenie, ze tylko.

Cytat:
"Ale bardzo przepraszam, nad Anglią, pod Tobrukiem, Narwikiem, Lenino i Monte Cassino to nie Żydzi walczyli"


No przeciez oczywiscie, ze walczyli! Very Happy

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysany: 12-03-2008 - 13:34
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 10-08-2005



Status: Offline
Cytat:

OK, rosyjska okupacja udowadnia agresywne zamiary Rosji, ale dalej nie kumam jak niby rosyjska okupacja udowadnia agresywne zamiary Niemiec?

Przapraszam, ile razy w historii atakowały nas Niemcy i Rosja, a ile inne państwa? Ile państw nas okupowało w historii? W HISTORII, nie w starannie wybranym okresie! Ano właśnie, Rosja i Niemcy są na samym wierzchołku.
Cytat:

Czyli jednak sam przyznajesz, ze Niemcy nas nie atakowali. Ale wg Ciebie fakt, ze Niemcy nie atakowali i ze nie byli w stanie atakowac dowodzi, ze atakowali i ze byli agresywni.

Nie. Niemcy BYLI agresywni wielokrotnie w historii. Rosyjska okupacja nie udowadnia spadku agresywności Niemiec. I nie udowadnia, że teraz, gdy Niemcy powróciły do pełni sił, nie będą agresywni. Niemcy i Rosja były dla nas od zawsze zagrożeniem. Rosja nim pozostaje. Niemcy natomiast nie atakowały i nie starały się nad nami zapanować ponieważ nie mogły - uniemożliwiła im to okupacja rosyjska. Ale teraz już mogą. Osobiście nie obawiam się militarnej interwencji Niemiec (Rosji jak najbardziej), ale gospodarcze zagrożenie ze strony niemieckich firm i polityczne z racji dużego wpływu Niemiec na UE jest bardzo duże.
Cytat:

Powstania byly wojna domowa, a nie agresja Niemiec na Polske, wiec nie wiem, czemu udowadniasz nimi niemiecka agresje na Polske.

Powstania były bezpośrednią reakcją na agresję Niemiec i Rosji na Polskę i jej konsekwencje - okupację i wynarodowianie. To była wojna narodu okupowanego z okupantami. Stąd nazywanie tego wojną domową to absurdalne uproszczenie.
Cytat:

Poza tym w Polsce przedrozbiorowej wojny domowe zdarzaly sie czesciej, niz wybuchaly powstania pod zaborami. Co dowodzi, ze zabory uspokoily sytuacje takze wewnetrznie.

Tylko że to nie był zakichany interes Niemców i Rosjan, co my robimy u siebie w kraju. Bezprawnie rozkradli terytorium samodzielnego państwa polskiego bezczelnie korzystając z tego, że są silniejsi niż my. Jeśli skorzystali wtedy, teraz też skorzystają jak tylko się nawinie sprzyjająca okazja.
Cytat:

Bo wg mnie jedyne porozumienie prowojenne miedzy Niemcami a Rosja w ciagu ostatnich 200 lat to pakt Ribbentropp-Molotow.

Mówiłem o CAŁOŚCI historii. Rozbiory są najbardziej dosadnym przykładem. Niemcy i Rosja wielokrotnie się dogadywali ponad naszymi głowami. Taka już tradycja widocznie. Bardzo ja cię proszę nie próbuj udawać, że historia ma 200 lat.
Cytat:

Ale nam daje to znowu role strefy frontowej - a mi sie taka rola nie podoba. :-/

Wolisz być sługą Niemiec albo Rosji? Albo znajdziemy siłę zdolną trzymać w ryzach Niemcy i Rosję (choćby czujne spojrzenie USA), albo któryś z naszych sąsiadów w końcu sobie nas weźmie zapakowanych i przewiązanych wstążką.
Cytat:

Skad sie w temacie o USA i Niemczech wziela aborcja?

Przykład na to, po co realnie ustanowiono prawo międzynarodowe i prawa człowieka. To nie jest żaden altruizm, tylko argument przeciwko rywalom. Wiara w altruizm w polityce mści się szybko i niemiło.
Cytat:

A gdzie jest tak napisane? Przeciez obaj ponosza wine.

Obaj? To czemu Niemcy nie mają pretensji do USA, UK i Rosji tylko do nas? To raz. Jaki mieliśmy wybór, pytam? Ano taki sam jak i sami Niemcy. To czego jesteśmy winni, tego, że nie rozpętaliśmy następnej wojny? Przecież Polska była wtedy realnie rzecz biorąc wyłącznie rosyjskim protektoratem i nie miała praw do samodzielnej decyzji. Decydowały nie władze warszawskie tylko moskiewskie. To dwa.
Cytat:

A czy Polacy mieli wybor? Tak, mieli. Mogli nie zatlukiwac tych bezbronnych ludzi na smierc lopatami i kijami, i nie dzielic sie potem ich majatkiem.

Cytat:

I czemu inne panstwa mogly przesuwac swoje granice bez milionowych wygnan, a Polacy nie mogli?

Rozumiem, że polaków na wschodzie litwini i łotysze głaskali? Czepiasz się zbrodni komunistycznego rządu tak jakby to był polski rząd. A nie był. Nie udawaj, że nie wiesz, jak wyglądały wybory pod kuratelą Armii Czerwonej. Nie udawaj, że nie wiesz, że to Stalin o wygnaniach zadecydował i to na jego polecenie je przeprowadzano.

Cytat:

Ale co, to znaczy, ze mozemy zabijac Zydow?

Porównujesz jedno Jedwabne z całym polskim ruchem oporu? I ty się uważasz za poważnego człowieka? Może zapomniałeś, więc ci przypomnę: polskie państwo podziemne było największą tego typu instytucją w dziejach Europy!
Cytat:

No wlasnie mam wrazenie, ze tylko.

Nie tylko. Zachowuję odpowiednie proporcje. Od pilnowania pamięci o Żydach jest Izrael. My jesteśmy od pilnowania pamięci o Polakach. i jeśli Izrael zapomina o Polakach, ja zapominam o Żydach. Na zasadzie "jak Kuba Bogu, tak Bóg kubańczykom".

_________________
Meet me at AnimeCore Forum
BOW TO NO MAN, TRUST NO ONE
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 12-03-2008 - 14:29
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Przapraszam, ile razy w historii atakowały nas Niemcy i Rosja, a ile inne państwa?"


Nie bronie Rosji, bronie Niemiec. A Niemcy napadli nas, jak juz wyliczylem, jeden raz w ciagu ostatnich 200 lat.

Cytat:
"W HISTORII, nie w starannie wybranym okresie"


Ostatnich 200 lat to zaden starannie wybrany okres. Jesli zaczniesz odwolywac sie do historii jeszcze bardzoej odleglej, to Egipt moze oskarzac Albanie o agresje, bo Grecy ze Epiru podbijali kiedys panstwo faraonow. Przeciez to czysty absurd.

Cytat:
"I nie udowadnia, że teraz, gdy Niemcy powróciły do pełni sił, nie będą agresywni"


Ale nie sa. I nie ma sensu trobic burdy z nimi o to, ze ewentualnie chyba kiedys moze sie zdarzyc, ze beda agresywni. A moze meteoryt uderzy w Ziemie? A moze lodowce sie roztopia? A moze dinozaury znowu zapanuja na planecie?

Ja tam wole robic z nimi interesy tu i teraz, niz kombinowac, co sie kiedys moze zdarzyc.

Cytat:
"Niemcy natomiast nie atakowały i nie starały się nad nami zapanować ponieważ nie mogły"


No to co sie czepiasz? Jednym tchem oskarzasz Niemcow o agresje i zaraz potem mowisz, ze nas nie atakowaly i nie staraly sie nad nami zapanowac. Wink Zdecyduj sie.

Cytat:
"ale gospodarcze zagrożenie ze strony niemieckich firm i polityczne z racji dużego wpływu Niemiec na UE jest bardzo duże"


Jesli cos mozna powiedziec o niemieckim zaangazowaniu w nasza gospodarke, to to, ze jest zdecydowanie za male. Oczekiwalbym naprawde wiecej. Przeciez to absurd, by Korea i Irlandia inwestowaly u nas wiecej, niz Niemcy.

A propos - skoro to nieduze zaangazowanie jest dla Ciebie takim dowodem agresji, to czy uwazasz tez, ze i Korea i Irlandia sa zagrozeniem dla polskiej suwerennosci gospodarczej? Skoro ich projekty inwestycyje sa wieksze, niz niemieckie, a juz te niemieckie sa zagrozeniem... Polska kolonia Korei? Yaaaay! \^_^/

Cytat:
"Powstania były bezpośrednią reakcją na agresję Niemiec i Rosji na Polskę"


Quiz historyczny: ktore z podanych nizej najwiekszych polskich powstan polskich bylo skierowanych przeciw Niemcom?
a) Powstanie Listopadowe
b) Powstanie Styczniowe
c) rewolucja 1905-1906 roku

Smile Nie czytajcie tego, ale zadne. Zero. Null. Nichts. Wszystkie trzy byly przeciw Rosji.

Cytat:
"Mówiłem o CAŁOŚCI historii. Jeśli skorzystali wtedy, teraz też skorzystają jak tylko się nawinie sprzyjająca okazja"


Czyli jednak Egipt powinien prowadzic polityke nienawisci wobec Albanii, za te ataki Grekow epirskich na panstwo faraonow? Smile Jak sie ciesze, ze Twoj wplyw na polityke zagraniczna gdziekolwiek i kiedykolwiek jest i bedzie zerowy...

Cytat:
"Wolisz być sługą Niemiec albo Rosji?"


I znowu stawiasz mnie przed wydumanym, absurdalnym dylematem - czy mam byc ich psem, czy oni psami moimi. Jestes chory na nienawisc. Moja odpowiedz - nie chce ani byc sluga ich, ani nie chce, by oni byli slugami moimi.

Cytat:
"Obaj? To czemu Niemcy nie mają pretensji do USA, UK i Rosji tylko do nas?"


Ich pretensje sa porownywalne. Ale ciezko domagac sie od USA zagrabionych majatkow, skoro USA nie zagrabialo majatkow. A Polacy owszem.

Cytat:
"Jaki mieliśmy wybór, pytam?"


A ja upieram sie, ze wybor byl. Wystarczylo nie brac lopat i nie wyrywac sztachet z plotow i nie tluc kobiet i dzieci na smierc na ulicach. Powtarzam - to nie takie trudne. W rzeczy samej, w sumie latwiej jest zostac w domu i zjesc ogorkowa i poczytac fajna ksiazke, niz biegac po ulicach i tluc Niemcow i Zydow na smierc. Nawet jak to dzieci - wiadomo, dziecko latwiej zabic.

Cytat:
"Rozumiem, że polaków na wschodzie litwini i łotysze głaskali?"


Nie slyszalem o masowych pogromach ludnosci polskiej na Lotwie, ani o tym, by Lotysze wygnali z Lotwy 2,1 mln Polakow... A tacy Francuzi, chociazby, tez pokrzywdzeni przez Niemcow, gdy odbierali Alzacje i Lotaryngie to zadnych masowych wypedzen ani kradziezy majatkow nie robili. Czyli jak widac - chciec to moc.

Cytat:
Cytat:
Ale co, to znaczy, ze mozemy zabijac Zydow?

Porównujesz jedno Jedwabne z całym polskim ruchem oporu? przypomnę: polskie państwo podziemne było największą tego typu instytucją w dziejach Europy!


O, Dzizas... Czy on umie nie zbaczac z tematu? Ja sie pytam, jakim prawem Polacy zabijali Zydow i teraz lgaja w zywe oczy, ze nic takiego nie mialo miejsca, a Ty mi tu o panstwie podziemnym... Moze mi opowiedz o zaletach Forda Transita nad Fiatem Seicento. Taki sam zwiazek z tematem, a o ile pewniejsza teza!

Cytat:
"jeśli Izrael zapomina o Polakach, ja zapominam o Żydach"


1/ Czyli jednak przyznajesz, ze robisz dokladnie to samo po swojej stronie, co krytykujesz u innych - podkreslasz cierpienia wlasnego narodu ignorujac cierpienia narodow innych.

Czyli otwarcie przyznajesz sie do zaklamania i hipokryzji. No to gratuluje szczerosci chociaz.

2/ A teraz zastanowmy sie, czy Izrael zapomnial o udziale Polakow w ratowaniu Zydow.

Najwyzsze cywilne odznaczenie panstwa Izrael przyznawane nie-obywatelom to tytul "Sprawiedliwy wsrod Narodow Swiata" ("Chasid Umot ha-Olam"). Przyznaje sie go osobom, ktore ratowaly Zydow w czasie wojny. Przyznano do tej pory ok. 20.000 osobom.

LunarBird twierdzi, ze, cytuje: "Izrael zapomina o Polakach" (jego post z dnia 12-03-2008 - 13:34). Czyli uwaza, ze Izrael nie przyznaje tych odznaczen Polakom.

A tu sie okazuje, ze do 1 stycznia 2007 na 20.000 odznaczen, az ponad 6.000 przyznano wlasnie Polakom. To ponad 1/4. Zajmujemy pierwsze miejsce na liscie uhonorowanych pod wzgledem ich liczebnosci.

CZYLI - sposrod wszystkich krajow, Izrael NAJBARDZIEJ pamieta wlasnie o Polsce. Smile

Heeeeeej, a nie podtrzymujesz juz swoich innych megainteligentnych twierdzen, jak np. ze:
1/ w szeregach armii alianckich w czasie II wojny nie bylo Zydow, albo ze
2/ teoria wojskowosci podaje mylne proporcje sil potrzebnych do ataku i do obrony?

No kamaaan, jak juz sie osmieszac, to do konca! Very Happy

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-03-2008 - 09:32
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 10-08-2005



Status: Offline
Cytat:

Ostatnich 200 lat to zaden starannie wybrany okres. Jesli zaczniesz odwolywac sie do historii jeszcze bardzoej odleglej, to Egipt moze oskarzac Albanie o agresje, bo Grecy ze Epiru podbijali kiedys panstwo faraonow. Przeciez to czysty absurd.

Wyjaśnijmy coś sobie. Niemcy napadali nas przez niemal całe 1000 lat od chrztu regularnie, a ty twierdzisz, że się uspokoili, bo ostatnio napadli na nas raz. Tylko, że od pokonania Hitlera nie mogli na nas napaść nawet, gdyby chcieli. Toteż to nie jest argument na uspokojenie Niemiec.
Cytat:

Ale nie sa. I nie ma sensu trobic burdy z nimi o to, ze ewentualnie chyba kiedys moze sie zdarzyc, ze beda agresywni.

Ja nie robię burdy i nie jestem za robieniem burdy. Tylko za pilnym patrzeniem Niemcom na ręce. I jak Niemcy zaczynają podnosić kwestie wypędzeń, to powinno się jasno i wyraźnie dać im po łapach, coby nie zaciemniali historii. I za tym, abyśmy TYM RAZEM byli przygotowani. Ileż razy można popełniać ten sam błąd?
Cytat:

Jednym tchem oskarzasz Niemcow o agresje i zaraz potem mowisz, ze nas nie atakowaly i nie staraly sie nad nami zapanowac.

BO NIE MOGŁY. Toteż to nie jest argument na uspokojenie Niemiec. A w ramach UE najbardziej naciskają nas nie kto inny tylko Niemcy w przymierzu z Francją. I to nie jest próba narzucenia nam niemieckiej woli, a skąd...
Cytat:

Ale ciezko domagac sie od USA zagrabionych majatkow, skoro USA nie zagrabialo majatkow.

Nie, kolego, nie o to chodzi. Chodzi o to, że nas łatwiej trafić. I o to, że USA demonstracyjnie wypina się na wszelkie pretensje.
Cytat:

A ja upieram sie, ze wybor byl. Wystarczylo nie brac lopat i nie wyrywac sztachet z plotow i nie tluc kobiet i dzieci na smierc na ulicach.

Niemców mordowali nie Polacy, tylko ARMIA CZERWONA. To ROSJANIE wyładowywali na Niemcach swą nienawiść, a jeszcze pamiętam z relacji mojej babki, jaką kulturą się cechowali czerwonoarmiści. Przypadki mordowania przez Polaków były rzadkością. Aleksander Zawadzki na sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej w Katowicach 8.6.1945 r. powiedział: „Polacy na Ziemiach Odzyskanych winni się skupić i całkowicie odizolować od siebie Niemców do czasu ich wysiedlenia (...) Niemcy wymordowali miliony Polaków, dusili ludzi w komorach gazowych, palili w piecach, żywcem zakopywali w ziemi. My im tylko mówimy: precz z naszej ziemi, precz z naszych miast i wsi”. Dwie trzecie wysiedleń odbyło się w sposób całkowicie spokojny i zgodny z prawem.
Ponadto to NIEMCY jako pierwsi wydali pierwsze decyzje w tej sprawie (na 3 dni przed planowaną ewakuacją). I to NIEMCY są winni zafałszowania komunikatu (osadnicy niemieccy nie wiedzieli o klęsce Rzeszy i dlatego nie byli przygotowani do wysiedlenia). Gdyby nie to, być może udałoby się wysiedlić wszystkich zanim natknęliby się na Armię Czerwoną. Czyli jak by nie patrzeć - opowiadasz banialuki. Ponownie odsyłam w sprawie wypędzeń do Rosjii, USA i UK. W szczególności - jak widać - do Rosji.
Cytat:

A propos - skoro to nieduze zaangazowanie jest dla Ciebie takim dowodem agresji, to czy uwazasz tez, ze i Korea i Irlandia sa zagrozeniem dla polskiej suwerennosci gospodarczej?

Przepraszam, Irlandia i Korea nie próbują nam narzucić niczego w ramach UE. Natomiast Niemcy i Francja tak. Dlatego uważam te dwa kraje obecnie za duże gospodarcze i polityczne zagrożenie. USA co prawda też rade by u nas robić interesy, ale praw póki co nam nie narzuca. Toteż wolę USA niż Niemcy i Francję. A że wolę USA niż Rosję to oczywiste chyba.
Cytat:

Moja odpowiedz - nie chce ani byc sluga ich, ani nie chce, by oni byli slugami moimi.

Ja nic nie mówiłem o tym, by ONI byli naszymi sługami. Ale nie mam zamiaru ryzykować. Historia lubi się powtarzać.
Cytat:

Nie slyszalem o masowych pogromach ludnosci polskiej na Lotwie, ani o tym, by Lotysze wygnali z Lotwy 2,1 mln Polakow...

Ja też nie słyszałem o pogromach Niemców dokonanych przez POLAKÓW. Przez Rosjan - i owszem. A wypędzenia były w pełni zgodne z prawem międzynarodowym (dokładnie z ustaleniami w Poczdamie). Nie my ustaliliśmy to prawo. I nie my masakrowaliśmy Niemców. Nawiasem mówiąc o majątkach polaków na Litwie i Łotwie skonfiskowanych po wojnie nie słyszał?
Cytat:

Ja sie pytam, jakim prawem Polacy zabijali Zydow i teraz lgaja w zywe oczy, ze nic takiego nie mialo miejsca, a Ty mi tu o panstwie podziemnym...

Miało miejsce. Raz. I co z tego? Przypadki uratowania Żydów przez niemieckich żołnierzy też były. ale ogólnej zasady to z tych wydarzęń nie czyni przecież. Za co mam przepraszać, za kilku zdrajców narodu?
Cytat:

Czyli otwarcie przyznajesz sie do zaklamania i hipokryzji.

Czemu mam być wspaniałomyślny wobec kłamców? Kto zapomina o innych, ten nie może się dziwić, że inni zapominają o nim.
Cytat:

A tu sie okazuje, ze do 1 stycznia 2007 na 20.000 odznaczen, az ponad 6.000 przyznano wlasnie Polakom. To ponad 1/4. Zajmujemy pierwsze miejsce na liscie uhonorowanych pod wzgledem ich liczebnosci.

CZYLI - sposrod wszystkich krajow, Izrael NAJBARDZIEJ pamieta wlasnie o Polsce.

Nie o Polsce, tylko o tych kilku Polakach, a to nie to samo. Bo resztę Polaków wielokrotnie Żydzi wyzywali od antysemitów. Nie tylko Polaków zresztą. Niech nie wrzeszczą i nie przyznają orderów.
Cytat:

No kamaaan, jak juz sie osmieszac, to do konca!

Cut the crap, willya? Nie moja wina, że mylnie rozumiesz moje słowa.

_________________
Meet me at AnimeCore Forum
BOW TO NO MAN, TRUST NO ONE
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-03-2008 - 10:25
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
Niemcy napadali nas przez niemal całe 800 lat od chrztu regularnie, a ty twierdzisz, że się uspokoili, bo ostatnio napadli na nas raz.


Dokladnie tak wlasnie twierdze. Wink Ostatnio, czyli w ciagu ostatnich 200 lat, napadli nas tylko raz, i jest to dobry dowod na to, ze sie uspokoili.

Cytat:
"Niemcy napadali nas przez niemal całe 800 lat od chrztu regularnie"


A my na nich tez. Boleslaw Chrobry wszczal z Niemcami trzy wojny napastnicze. Wladyslaw Lokietek najechal Brandenburgie. Jagiello zaatakowal Krzyzakow (Grunwald byl na ich terytorium, to mysmy atakowali). Wladyslaw Jagiellonczyk wypowiedzial wojne trzynastoletnia, zniszczyl im cale panstwo, polowe zajal a polowe zholdowal. Czarnecki najechal Brandenburgie, a Kmicic ze swymi Tatarami Prusy. Sobieski nie anektowal Prus tylko dlatego, ze nie zdazyl - umarl. Polacy proponowali Francji wspolna agresje na Niemcy w 1935 r. Polacy zdobywali Berlin w 1945 r.

Cytat:
" I za tym, abyśmy TYM RAZEM byli przygotowani. Ileż razy można popełniać ten sam błąd?"


Nigdy nie bedziemy przygotowani, z tej prostej przyczyny, ze Niemcy sa kilkukrotnie ludniejsze i wielokrotnie bogatsze od nas. Wojny wygrywa przede wszystkim gospodarka. Dlatego wlasnie trzeba polityki rozwaznej, a nie aroganckiej pychy i awanturnictwa, ktore promujesz.

Cytat:
Cytat:
Ale ciezko domagac sie od USA zagrabionych majatkow, skoro USA nie zagrabialo majatkow.

Nie, kolego, nie o to chodzi. Chodzi o to, że nas łatwiej trafić. I o to, że USA demonstracyjnie wypina się na wszelkie pretensje.


Ale powtarzam - USA nie ma co oddawac, bo nic nie zagrabilo. A Polska owszem.

Cytat:
Niemców mordowali nie Polacy, tylko ARMIA CZERWONA


Cytat:
"Przypadki mordowania przez Polaków były rzadkością"


Cytat:
Dwie trzecie wysiedleń odbyło się w sposób całkowicie spokojny i zgodny z prawem


Czyli co, raz mowisz, ze:
- nie mordowalismy, a potem mowisz, ze
- owszem, mordowalismy, tylko nie za czesto, a potem jeszcze, ze
- w jednym wypadku na trzy dochodzilo do przemocy i bezprawia.

To sie zdecyduj.

A przedtem moze rzuc okiem na takie hasla, jak :
1. Oboz Pracy Zgoda - byla filia KL Auschwitz, w ktorym Polacy trzymali Slazakow podejrzanych o wspolprace z Niemcami. Ponad 1.800 ofiar smiertelnych
2. Lambinowce - polski oboz koncentracyjny i oboz pracy dla Niemcow i Slazakow.
3. Jaworzno - polski oboz wiezienny dla Niemcow i innych mniejszosci narodowych (Ukraincy, Lemkowie)
4. Nieszawa - masowa egzekucja Niemcow przez Polakow
5. Aleksandrow Kujawski - masowa egzekucja Niemcow przez Polakow

Naprawde mamy az tak czyste rece?

Cytat:
osadnicy niemieccy nie wiedzieli o klęsce Rzeszy i dlatego nie byli przygotowani do wysiedlenia


W 1946 i 1947 r. Niemcy nie wiedzieli o klesce Rzeszy? O.o Whoa! To faktycznie chyba w bunkrach sie pozamykali?

Cytat:
"Miało miejsce. Raz. I co z tego?"


Nawet jesli, to i tak o raz za duzo. Ale to niestety nie bylo raz. Byl tez pogrom kielecki.

Cytat:
Czemu mam być wspaniałomyślny wobec kłamców? Kto zapomina o innych, ten nie może się dziwić, że inni zapominają o nim.


Izrael przyznal Polakom ponad 6.000 swych najwyzszych oznaczen cywilnych. Ile orderow Orla Bialego przyznano Zydom w Polsce?

Cytat:
"Nie o Polsce, tylko o tych kilku Polakach"


Od kiedy ponad 6.000 to kilka? Poza tym co maja robic, rozdawac swoje najwyzsze odznaczenie na naszych ulicach przypadkowym ludziom? Tylko za to, ze sa Polakami?

Cytat:
"Nie moja wina, że mylnie rozumiesz moje słowa"


Jestes nadetym becwalem i zapyzialym zasciankowcem. Smile Jak mozna dobrze zrozumiec zdanie, w ktorym jednym tchem podajesz dwie, a czasem trzy calkowicie sprzeczne ze soba tezy? I to takie kuriozalne, jak to, ze nie bylo Zydow w szeregach sil zbrojnychpanstw alianckich. Smile

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-03-2008 - 12:07
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 10-08-2005



Status: Offline
Cytat:

Polacy zdobywali Berlin w 1945 r.

Formalnie zdobyli go ROSJANIE. A wojnę zaczęli Niemcy. I o ile pamiętam ANI RAZU nie okupowaliśmy Niemiec przez sto lat. Poza tym znacznie więcej razy Niemcy atakowali nas, niż my ich.
Cytat:

Ostatnio, czyli w ciagu ostatnich 200 lat, napadli nas tylko raz, i jest to dobry dowod na to, ze sie uspokoili.

na tej zasadzie to każdego psychopatę należałoby uznać za wyleczonego po tym jak odpowiedni czas spędził w kaftanie bezpieczeństwa.
Cytat:

Nigdy nie bedziemy przygotowani, z tej prostej przyczyny, ze Niemcy sa kilkukrotnie ludniejsze i wielokrotnie bogatsze od nas. Wojny wygrywa przede wszystkim gospodarka. Dlatego wlasnie trzeba polityki rozwaznej, a nie aroganckiej pychy i awanturnictwa, ktore promujesz.

Co jest rozważnego w bezzasadnym zaufaniu wielowiekowemu wrogowi? To raz. Aby być przygotowanym wystarczy postarać się, by wojna się Niemcom i Rosji nie opłacała. A po instalacji tarczy ryzyko interwencji USA będzie zbyt wielkie. Nie wierzę, by ktokolwiek atakował kraj, na którego terytorium są amerykańskie instalacje.
Cytat:

Naprawde mamy az tak czyste rece?

My, czy komunistyczne władze wykonujące rosyjskie polecenia?
Cytat:

W 1946 i 1947 r. Niemcy nie wiedzieli o klesce Rzeszy? O.o Whoa! To faktycznie chyba w bunkrach sie pozamykali?

http://www.nieruchomosci.beck.pl/index.php?mod=m_artykuly&cid=16&id=1124
Cytat:

Nawet jesli, to i tak o raz za duzo. Ale to niestety nie bylo raz. Byl tez pogrom kielecki.

Wyławiaj dalej źdźbła trawy z oceanu i wmawiaj mi, że ich tam pełno...
Cytat:

Od kiedy ponad 6.000 to kilka?

Sześć tysięcy się odznacza, a kilka milionów nazywa się antysemitami. Hura.
Cytat:

Ile orderow Orla Bialego przyznano Zydom w Polsce?

Ilu Żydów ocaliło przed hitlerowcami Polaków?
Cytat:

Jestes nadetym becwalem i zapyzialym zasciankowcem.

Miło mi, że mnie doceniasz XD tylko powiedz mi, gdzie ja pisałem, że nie było Żydów w szeregach aliantów? Ano nie napisałem - sam to sobie dopisałeś. Pisałem, że walczyli Polacy, bo procent Polaków w alianckich wojskach był jednak nieco wyższy niż Żydów. I jakoś nie słychać o żadnych zasługach żydowskich wojsk w tym względzie. A podane przez ciebie procenty ataku i obrony dotyczą wojny konwencjonalnej. Nie wojny chemicznej, nie biologicznej i nie atomowej. A wiadomo, że Irak broń chemiczną miał.

_________________
Meet me at AnimeCore Forum
BOW TO NO MAN, TRUST NO ONE
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-03-2008 - 13:59
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
Formalnie zdobyli go ROSJANIE.


Ponownie zaskakuje mnie, jak wielkim jestes ignorantem w tematach, o ktorych perorujesz z takim zadeciem. Smile

Formalnie Berlin zdobywali i Rosjanie, i Polacy. Atakowala nasza 1 Dywizja Piechoty ze skladu 1 Armii WP oraz inne wydzielone jednostki pomocnicze (brygada artylerii, brygada mozdziezy, batalion saperski).

Cytat:
"Poza tym znacznie więcej razy Niemcy atakowali nas, niż my ich"


W ciagu ostatnich 200 lat oni nam zajeli stolice jeden raz (wrzesien '39), a my im tez jeden raz (kwiecien '45).

Cytat:
"Co jest rozważnego w bezzasadnym zaufaniu wielowiekowemu wrogowi?"


Co jest rozwaznego w prowokowaniu mocarstwa do konfliktu?

Cytat:
Cytat:
W 1946 i 1947 r. Niemcy nie wiedzieli o klesce Rzeszy? O.o Whoa! To faktycznie chyba w bunkrach sie pozamykali?

http://www.nieruchomosci.beck.pl/index.php?mod=m_artykuly&cid=16&id=1124


O, dziekuje, faktycznie, wypedzenia trwaly az do '50, a nie tylko do '47. Czyli co, co '50 roku Niemcy nie wiedzieli, ze Rzesza przegrala wojne? Czy jakie inne smieszne tezy nam postawisz? Bo dales linka bez zadnej refleksji, czy przemyslen czy uwag. Hej, ja tez tak umiem! Prosze: www.volvo.com

Cytat:
"tylko powiedz mi, gdzie ja pisałem, że nie było Żydów w szeregach aliantów? "


W poscie z 12-03-2008 - 09:53.

Cytat:
"Pisałem, że walczyli Polacy, bo procent Polaków w alianckich wojskach był jednak nieco wyższy niż Żydów."


Klamiesz, baranie. Smile Napisales, ze w ogole nie walczyli. A teraz piszesz, ze walczyli, tylko po prostu byl ich mniejszy procent. Pewnie, ze byl mniejszy procent, bo Zydow w tym czasie wlasnie ubylo o 6 mln, to raz. A dwa: ogolnie bylo ich mniej niz Polakow. To jak mieli wystawiac wiekszy procent?

Cytat:
"A podane przez ciebie procenty ataku i obrony dotyczą wojny konwencjonalnej. Nie wojny chemicznej, nie biologicznej i nie atomowej. A wiadomo, że Irak broń chemiczną miał."


O Jezu, ale jestes durny. Smile No dobra, whatever. Nie chce mi sie juz nauczac betonowego slupa.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-03-2008 - 14:19
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 10-08-2005



Status: Offline
Cytat:

W ciagu ostatnich 200 lat oni nam zajeli stolice jeden raz (wrzesien '39), a my im tez jeden raz (kwiecien '45).

Z tym że to Niemcy sprowokowały wojnę. a my oczywiście jesteśmy agresorami, bo się broniliśmy i staraliśmy się odzyskać nasz kraj. Wiwat inteligencja! ><
Cytat:

Co jest rozwaznego w prowokowaniu mocarstwa do konfliktu?

Prowokowaniu CZYM? Konflikt zbrojny albo się opłaca, albo nie. Nie ma żadnego innego powodu. Nie bądź naiwny, wojny nie wybuchają na zasadzie widzimisię - za dużo kosztują.
Cytat:

O, dziekuje, faktycznie, wypedzenia trwaly az do '50, a nie tylko do '47. Czyli co, co '50 roku Niemcy nie wiedzieli, ze Rzesza przegrala wojne?

Cytat:

Planowe wysiedlenia Niemców dokonały się na podstawie Umowy Poczdamskiej z 1945 r.

(...)

Po zakończeniu działań wojennych, a przed podpisaniem Umowy Poczdamskiej, odbywały się tzw. dzikie wypędzenia.

Sztuka czytania ze zrozumieniem to piękna rzecz. Polecam ją przyswoić choćby w śladowym stopniu.
Cytat:

W poscie z 12-03-2008 - 09:53.

O kontekście to się wygodnie zapomina. Pisałem ironicznie, w znaczeniu - GŁÓWNIE Polacy walczyli. Ja wiem, że rozpoznanie ironii to taka skomplikowana sztuka... Trzeba myśleć i w ogóle... ><
Cytat:

A dwa: ogolnie bylo ich mniej niz Polakow. To jak mieli wystawiac wiekszy procent?

Kto powiedział, ilu ich było? Polaków w kraju wiadomo ile było, ale Żydów przecież nikt nie liczył. Toteż wszelkie szacunki w tym względzie są w dużej mierze z palca wyssane. Ilu dokładnie ich zginęło z rąk hitlerowców - też nie udowodniono.

_________________
Meet me at AnimeCore Forum
BOW TO NO MAN, TRUST NO ONE
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-03-2008 - 14:51
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Pisałem ironicznie, w znaczeniu - GŁÓWNIE Polacy walczyli"


1/ Gdzie walczyli glownie Polacy? Glownie to Polacy bronili Warszawy. Wymienione przez Ciebie bitwy (nad Anglią, pod Tobrukiem, Narwikiem, Lenino i Monte Cassino) prowadzili glownie Brytyjczycy Rosjanie, Norwegowie i Amerykanie - z naszym skromnym, choc dzielnym udzialem.

Dowody:

a) bitwa o Anglie: ilosc Polakow: ok. 100 na 1.100 pilotow bioracych udzial
b) Tobruk: na 14.000 obroncow bylo ok. 6.000 Polakow - Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich.
c) Narwik: na ok. 25.000 aliantow, Polakow bylo 6.000 - ta sama Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich
d) Lenino: na trzy biorace udzial dywizje, polska byla jedna (1.DP, ta sama co potem zdobywala Berlin)
d) Monte Cassino: Polacy (2 Korpus Polski) stanowili glowna sile dopiero czwartej fazy bitwy. Poprzednie trzy fazy bitwy prowadzili Brytyjczycy i zolnierze z kolonii oraz Amerykanie.

2/ Tanszego wykretu jeszcze nie slyszalem, by sie wylgac z durnej tezy, ze Zydzi nie walczyli w II wojnie swiatowej.

Poza tym nie widze tu konkretnych argumentow do polemiki. Same opinie, wykrety, zabagnianie i prymitywne lganie w zywe oczy by sie wykrecic z odpowiedzialnosci za swoje slowa. Smile

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-03-2008 - 17:45
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 25-09-2006



Status: Offline
LunarBird napisa/a:
trudno, żeby Niemcy atakowały Polskę jeśli sąsiadująca z nami część Niemiec sama była pod rosyjską okupacją. Niemcy nie zaatakowały nas bo nie były fizycznie w stanie!

Wałkujesz agresywnośc niemiec tym jednym argumentem że nie atakowali bo nie mogli. W ten sam sposób moge ci udowodnić agresywne zachowanie większości krajow na świecie. Czemu nie atakowali? Bo za daleko, na drodze stały inne panstwa, itp.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysany: 14-03-2008 - 10:49
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 10-08-2005



Status: Offline
Cytat:

Poza tym nie widze tu konkretnych argumentow do polemiki. Same opinie, wykrety, zabagnianie i prymitywne lganie w zywe oczy by sie wykrecic z odpowiedzialnosci za swoje slowa.

Tak, cytat w poprzednim poście był właśnie takim wykrętem. >< To ty ordynarnie łapiesz mnie za słówka i udajesz głupszego niż jesteś. >< Bo ponownie świadomie zapomniałeś o kontekście - mówiliśmy o porównaniu zaangażowania Polaków i Żydów.
Cytat:

Wałkujesz agresywnośc niemiec tym jednym argumentem że nie atakowali bo nie mogli.

Nie. Wałkuję agtresywność Niemiec argumentem, że atakowali nas regularnie przez 1000 lat, a przestali atakować wtedy, kiedy fizycznie nie byli w stanie. Toteż nie widzę podstaw do wiary w zmianę postawy Niemiec w długiej perspektywie.

_________________
Meet me at AnimeCore Forum
BOW TO NO MAN, TRUST NO ONE
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 14-03-2008 - 11:00
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
To ty ordynarnie łapiesz mnie za słówka i udajesz głupszego niż jesteś.


Czy glupim jest ten, kto chlapie na lewo i prawo ozorem nie zwazajac na slowa, czy ten, kto z tych slow rozlicza? Jesli jestes zbyt tepy by ubrac swoje mysli w precyzyjne slowa - to ich nie ubieraj.

Cytat:
Bo ponownie świadomie zapomniałeś o kontekście - mówiliśmy o porównaniu zaangażowania Polaków i Żydów.


Klamca. Smile
Najpierw napisales, ze Zydzi nie walczyli po stronie aliantow.
Potem podales kilka bitew piszac, ze walczyli w nich glownie Polacy.

Za kazdym razem, nie wyciagajac rak z kieszeni, udowodnilem Twoja ignorancje. Smile A Ty potrafisz w odpowiedzi tylko sie rzucac, ze swiat Cie nie rozumie.

Jak Cie tak nikt nie rozumie, to zostan poeta. Twoje rozbicie intelektualne przyniesie Ci slawe.

Cytat:
Nie. Wałkuję agtresywność Niemiec argumentem, że atakowali nas regularnie przez 1000 lat


...z czego przez ostatnie 200 lat jeden raz...

Cytat:
Toteż nie widzę podstaw do wiary w zmianę postawy Niemiec w długiej perspektywie.


Zacznij moze od czytania gazet? Mam na mysli jakies inne, niz Nasz Dziennik czy tam sluchanie RM.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysany: 14-03-2008 - 12:38
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 10-08-2005



Status: Offline
Cały czas pisaliżmy o Polakach i Żydach toteż kontekst był zaiste potwornie ciężki do pojęcia.
Cytat:

Najpierw napisales, ze Zydzi nie walczyli po stronie aliantow.

w porównaniu do polaków - niemal nie walczyli.
Cytat:

Potem podales kilka bitew piszac, ze walczyli w nich glownie Polacy.

W porównaniu do Zydów.
Cytat:

...z czego przez ostatnie 200 lat jeden raz...

"a przestali atakować wtedy, kiedy fizycznie nie byli w stanie." - co wygodnie uciąłeś z cytowanego tekstu.
Cytat:

Zacznij moze od czytania gazet?

Ależ czytam i widzę w nich Erikę Steinbach na przykład. I widzę, że na jej spotkania przychodzą ważni niemieccy politycy. I wyciągam z tego wnioski. To źle?

_________________
Meet me at AnimeCore Forum
BOW TO NO MAN, TRUST NO ONE
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysany: 14-03-2008 - 12:54
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 25-09-2006



Status: Offline
Cytat:
Wałkuję agtresywność Niemiec argumentem, że atakowali nas regularnie przez 1000 lat, a przestali atakować wtedy, kiedy fizycznie nie byli w stanie.

A kto miał nas atakować? Jamajka?
Prosze też zdefiniować mi 1000 lat w historii niemiec.
Bo rozumiem że np wojne polsko-brandenburską i polsko-krzyżacka z 14 wieku liczysz jako wojny niemiecko-polskie. (oczywiście tego że w tym samym wieku mielismy jeszcze 5 innych wojen z sasiadami nie bierze sie pod uwage.)

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysany: 15-03-2008 - 13:45
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 10-08-2005



Status: Offline
Cytat:

A kto miał nas atakować? Jamajka?

A dlaczego w ogóle ktokolwiek musiał nas atakować regularnie przez tyle czasu? Nie mogli spokojnie siedzieć u siebie?
Cytat:

oczywiście tego że w tym samym wieku mielismy jeszcze 5 innych wojen z sasiadami nie bierze sie pod uwage.)


Bierze. Ale wojny Polski z Niemcami i Rosją powtarzały się najczęściej. I najczęściej to ONI do nas przychodzili, a nie my do nich.

_________________
Meet me at AnimeCore Forum
BOW TO NO MAN, TRUST NO ONE
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits