Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2008 - 10:56
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 07-01-2005

Status: Offline
Cytat:
Je?li sobie przypominasz, mówi?em o agresywnych zamiarach tak Niemiec jak i Rosji.

OK, rosyjska okupacja udowadnia agresywne zamiary Rosji, ale dalej nie kumam jak niby rosyjska okupacja udowadnia agresywne zamiary Niemiec?

Cytat:
" A trudno, ?eby Niemcy atakowa?y Polsk? je?li s?siaduj?ca z nami cz??? Niemiec sama by?a pod rosyjsk? okupacj?. Niemcy nie zaatakowa?y nas bo nie by?y fizycznie w stanie!"

Smile Ole! Czyli jednak sam przyznajesz, ze Niemcy nas nie atakowali. Ale wg Ciebie fakt, ze Niemcy nie atakowali i ze nie byli w stanie atakowac dowodzi, ze atakowali i ze byli agresywni. Przeciez to bez sensu. Smile

Cytat:
"Pokoju? A powstania to co, pryszcz? Zreszt? terror rozbiorów - rusyfikacj? i germanizacj? szkó? - nazywasz pokojem?"

Powstania byly wojna domowa, a nie agresja Niemiec na Polske, wiec nie wiem, czemu udowadniasz nimi niemiecka agresje na Polske. Smile Poza tym w Polsce przedrozbiorowej wojny domowe zdarzaly sie czesciej, niz wybuchaly powstania pod zaborami. Co dowodzi, ze zabory uspokoily sytuacje takze wewnetrznie. A potem patrz - odzyskalismy niepodleglosc w 1918 - i w 1926 znowu wojna domowa. Smile Gdy nas nie bylo na mapie to powstania mielismy co 30 lat, a gdy bylismy - to wojny domowe mielismy raz na 20 lat. Smile I co z tym pokojem?

Jeden wyjatek - powstanie kosciuszkowskie, kiedy to faktycznie Prusy dokonaly agresji na Polske (a my na nich zreszta tez). Tyle, ze to bylo ponad 300 lat temu. Ponad TRZYSTA lat temu! xD

Rusyfikacja tez nie dowodzi niemieckiej agresji na Polske.

Germanizacja - owszem, to argument, choc na zjawisko zupelnie innej jakosci.

Cytat:
"Takie porozumienie by?o w historii kilkakrotnie - zawsze z op?akanymi dla pokoju konsekwencjami"

Mowisz o liczbie mnogiej? Podaj przyklady. Smile Bo wg mnie jedyne porozumienie prowojenne miedzy Niemcami a Rosja w ciagu ostatnich 200 lat to pakt Ribbentropp-Molotow.

Cytat:
"Niemcy maj? ambicje mocarstwowe"

To kwestia opinii...

Cytat:
"Tote? wbicie mi?dzy Rosj? a UE klina w postaci Polski jest ze strony USA jak najbardziej racjonalne"

Klina? Ale nam daje to znowu role strefy frontowej - a mi sie taka rola nie podoba. :-/ Zachecasz do powtorzenia wrzesnia '39, czy co?

Cytat:
Ponownie - nie altruizm. USA wymy?li?o sobie, ?e jest stra?nikiem pokoju i pilnuje tak zwanych "praw cz?owieka". St?d trzeba jednak cho?by udawa?, ?e si? to robi.

No wlasnie. Czyli podejmuja dzialania kosztowne dla siebie i nie przynoszace im zyskow, za to pozytywne dla bezbronnych mas pokrzywdzonej i glodnej ludnosci cywilnej. Smile Altruizm.

Cytat:
"Problem polega na tym, ?e prawa palesty?czyków - jak by nie patrze? te? ludzi - ju? USA mniej obchodz?. Co powa?nie podwa?a twoj? tez? o altrui?mie USA."

Podwaza teze, ktorej nikt tu nie postawil. Polemizujesz ze sciana.

Ja nie mowilem, ze USA jest altruistyczne zawsze. Smile Ja mowilem, ze USA jest altruistyczne czasami. A inne panstwa sa altruistyczne rzadziej.

Cytat:
"Ju? co ?mielsi libera?owie przeb?kuj? o potrzebie zagwarantowania kobietom prawa do aborcji! >< "

Osta mu! Skad sie w temacie o USA i Niemczech wziela aborcja? O.o Aj waj! Zaloz osobny topic, jak masz ochote, ale nie prowadz wszystkich swoich krucjat w jednym temacie!

Cytat:
"Win? ponosi DECYDENT, nie wykonawca."

A gdzie jest tak napisane? Przeciez obaj ponosza wine. Czy jesli Wolowina da polecenie Rzeznikowi, by zabil kobiete i dzieci, a Rzeznik je zabije, to czy Rzeznik jest niewinny?

Cytat:
"O co ty oskar?asz Polaków, o to, ?e wykonywali wol? Wielkiej Trójki? A mieli wybór?""

O, Allahu... Czy Ty potrafisz napisac dwa zdania, ktore nie beda sie nawzajem wykluczac? Jesli twierdzisz, ze Churchill i Truman kazali Polakom mordowac Zydow, to jak sie to odnosi do Twej tezy, ze w USA i na zachodzie Zydzi rzadza? Kazali zabijac samych siebie?

A czy Polacy mieli wybor? Tak, mieli. Mogli nie zatlukiwac tych bezbronnych ludzi na smierc lopatami i kijami, i nie dzielic sie potem ich majatkiem. Prosta sprawa. Po prostu - nie zatlukujesz na smierc. Nie takie trudne, mowie Ci.

Cytat:
" Co niby Polska mia?a zrobi?, zrezygnowa? z zachodnich ziem? "

Co maja ziemie zachodnie do zabijania Zydow przez Polakow? I czemu inne panstwa mogly przesuwac swoje granice bez milionowych wygnan, a Polacy nie mogli?

Cytat:
"Uno momento! Polakom zrabowano maj?tki na wschodzie i pies z kulaw? nog? grosza z?amanego nie odda?"

Ale co, to znaczy, ze mozemy zabijac Zydow? Jak mi ostatnio ukradli radio z auta, czy to znaczy, ze moge pojsc i zatluc na smierc jakiegos Zyda?

Cytat:
"Nie wspominam TYLKO Polaków"

No wlasnie mam wrazenie, ze tylko.

Cytat:
"Ale bardzo przepraszam, nad Angli?, pod Tobrukiem, Narwikiem, Lenino i Monte Cassino to nie ?ydzi walczyli"

No przeciez oczywiscie, ze walczyli! Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2008 - 13:34
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 10-08-2005

Cytat:

OK, rosyjska okupacja udowadnia agresywne zamiary Rosji, ale dalej nie kumam jak niby rosyjska okupacja udowadnia agresywne zamiary Niemiec?

Przapraszam, ile razy w historii atakowa?y nas Niemcy i Rosja, a ile inne pa?stwa? Ile pa?stw nas okupowa?o w historii? W HISTORII, nie w starannie wybranym okresie! Ano w?a?nie, Rosja i Niemcy s? na samym wierzcho?ku.
Cytat:

Czyli jednak sam przyznajesz, ze Niemcy nas nie atakowali. Ale wg Ciebie fakt, ze Niemcy nie atakowali i ze nie byli w stanie atakowac dowodzi, ze atakowali i ze byli agresywni.

Nie. Niemcy BYLI agresywni wielokrotnie w historii. Rosyjska okupacja nie udowadnia spadku agresywno?ci Niemiec. I nie udowadnia, ?e teraz, gdy Niemcy powróci?y do pe?ni si?, nie b?d? agresywni. Niemcy i Rosja by?y dla nas od zawsze zagro?eniem. Rosja nim pozostaje. Niemcy natomiast nie atakowa?y i nie stara?y si? nad nami zapanowa? poniewa? nie mog?y - uniemo?liwi?a im to okupacja rosyjska. Ale teraz ju? mog?. Osobi?cie nie obawiam si? militarnej interwencji Niemiec (Rosji jak najbardziej), ale gospodarcze zagro?enie ze strony niemieckich firm i polityczne z racji du?ego wp?ywu Niemiec na UE jest bardzo du?e.
Cytat:

Powstania byly wojna domowa, a nie agresja Niemiec na Polske, wiec nie wiem, czemu udowadniasz nimi niemiecka agresje na Polske.

Powstania by?y bezpo?redni? reakcj? na agresj? Niemiec i Rosji na Polsk? i jej konsekwencje - okupacj? i wynarodowianie. To by?a wojna narodu okupowanego z okupantami. St?d nazywanie tego wojn? domow? to absurdalne uproszczenie.
Cytat:

Poza tym w Polsce przedrozbiorowej wojny domowe zdarzaly sie czesciej, niz wybuchaly powstania pod zaborami. Co dowodzi, ze zabory uspokoily sytuacje takze wewnetrznie.

Tylko ?e to nie by? zakichany interes Niemców i Rosjan, co my robimy u siebie w kraju. Bezprawnie rozkradli terytorium samodzielnego pa?stwa polskiego bezczelnie korzystaj?c z tego, ?e s? silniejsi ni? my. Je?li skorzystali wtedy, teraz te? skorzystaj? jak tylko si? nawinie sprzyjaj?ca okazja.
Cytat:

Bo wg mnie jedyne porozumienie prowojenne miedzy Niemcami a Rosja w ciagu ostatnich 200 lat to pakt Ribbentropp-Molotow.

Mówi?em o CA?O?CI historii. Rozbiory s? najbardziej dosadnym przyk?adem. Niemcy i Rosja wielokrotnie si? dogadywali ponad naszymi g?owami. Taka ju? tradycja widocznie. Bardzo ja ci? prosz? nie próbuj udawa?, ?e historia ma 200 lat.
Cytat:

Ale nam daje to znowu role strefy frontowej - a mi sie taka rola nie podoba. :-/

Wolisz by? s?ug? Niemiec albo Rosji? Albo znajdziemy si?? zdoln? trzyma? w ryzach Niemcy i Rosj? (cho?by czujne spojrzenie USA), albo który? z naszych s?siadów w ko?cu sobie nas we?mie zapakowanych i przewi?zanych wst??k?.
Cytat:

Skad sie w temacie o USA i Niemczech wziela aborcja?

Przyk?ad na to, po co realnie ustanowiono prawo mi?dzynarodowe i prawa cz?owieka. To nie jest ?aden altruizm, tylko argument przeciwko rywalom. Wiara w altruizm w polityce m?ci si? szybko i niemi?o.
Cytat:

A gdzie jest tak napisane? Przeciez obaj ponosza wine.

Obaj? To czemu Niemcy nie maj? pretensji do USA, UK i Rosji tylko do nas? To raz. Jaki mieli?my wybór, pytam? Ano taki sam jak i sami Niemcy. To czego jeste?my winni, tego, ?e nie rozp?tali?my nast?pnej wojny? Przecie? Polska by?a wtedy realnie rzecz bior?c wy??cznie rosyjskim protektoratem i nie mia?a praw do samodzielnej decyzji. Decydowa?y nie w?adze warszawskie tylko moskiewskie. To dwa.
Cytat:

A czy Polacy mieli wybor? Tak, mieli. Mogli nie zatlukiwac tych bezbronnych ludzi na smierc lopatami i kijami, i nie dzielic sie potem ich majatkiem.

Cytat:

I czemu inne panstwa mogly przesuwac swoje granice bez milionowych wygnan, a Polacy nie mogli?

Rozumiem, ?e polaków na wschodzie litwini i ?otysze g?askali? Czepiasz si? zbrodni komunistycznego rz?du tak jakby to by? polski rz?d. A nie by?. Nie udawaj, ?e nie wiesz, jak wygl?da?y wybory pod kuratel? Armii Czerwonej. Nie udawaj, ?e nie wiesz, ?e to Stalin o wygnaniach zadecydowa? i to na jego polecenie je przeprowadzano.

Cytat:

Ale co, to znaczy, ze mozemy zabijac Zydow?

Porównujesz jedno Jedwabne z ca?ym polskim ruchem oporu? I ty si? uwa?asz za powa?nego cz?owieka? Mo?e zapomnia?e?, wi?c ci przypomn?: polskie pa?stwo podziemne by?o najwi?ksz? tego typu instytucj? w dziejach Europy!
Cytat:

No wlasnie mam wrazenie, ze tylko.

Nie tylko. Zachowuj? odpowiednie proporcje. Od pilnowania pami?ci o ?ydach jest Izrael. My jeste?my od pilnowania pami?ci o Polakach. i je?li Izrael zapomina o Polakach, ja zapominam o ?ydach. Na zasadzie "jak Kuba Bogu, tak Bóg kuba?czykom".

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2008 - 14:29
Elita forum
Elita forum

Cytat:
"Przapraszam, ile razy w historii atakowa?y nas Niemcy i Rosja, a ile inne pa?stwa?"

Nie bronie Rosji, bronie Niemiec. A Niemcy napadli nas, jak juz wyliczylem, jeden raz w ciagu ostatnich 200 lat.

Cytat:
"W HISTORII, nie w starannie wybranym okresie"

Ostatnich 200 lat to zaden starannie wybrany okres. Jesli zaczniesz odwolywac sie do historii jeszcze bardzoej odleglej, to Egipt moze oskarzac Albanie o agresje, bo Grecy ze Epiru podbijali kiedys panstwo faraonow. Przeciez to czysty absurd.

Cytat:
"I nie udowadnia, ?e teraz, gdy Niemcy powróci?y do pe?ni si?, nie b?d? agresywni"

Ale nie sa. I nie ma sensu trobic burdy z nimi o to, ze ewentualnie chyba kiedys moze sie zdarzyc, ze beda agresywni. A moze meteoryt uderzy w Ziemie? A moze lodowce sie roztopia? A moze dinozaury znowu zapanuja na planecie?

Ja tam wole robic z nimi interesy tu i teraz, niz kombinowac, co sie kiedys moze zdarzyc.

Cytat:
"Niemcy natomiast nie atakowa?y i nie stara?y si? nad nami zapanowa? poniewa? nie mog?y"

No to co sie czepiasz? Jednym tchem oskarzasz Niemcow o agresje i zaraz potem mowisz, ze nas nie atakowaly i nie staraly sie nad nami zapanowac. Wink Zdecyduj sie.

Cytat:
"ale gospodarcze zagro?enie ze strony niemieckich firm i polityczne z racji du?ego wp?ywu Niemiec na UE jest bardzo du?e"

Jesli cos mozna powiedziec o niemieckim zaangazowaniu w nasza gospodarke, to to, ze jest zdecydowanie za male. Oczekiwalbym naprawde wiecej. Przeciez to absurd, by Korea i Irlandia inwestowaly u nas wiecej, niz Niemcy.

A propos - skoro to nieduze zaangazowanie jest dla Ciebie takim dowodem agresji, to czy uwazasz tez, ze i Korea i Irlandia sa zagrozeniem dla polskiej suwerennosci gospodarczej? Skoro ich projekty inwestycyje sa wieksze, niz niemieckie, a juz te niemieckie sa zagrozeniem... Polska kolonia Korei? Yaaaay! \^_^/

Cytat:
"Powstania by?y bezpo?redni? reakcj? na agresj? Niemiec i Rosji na Polsk?"

Quiz historyczny: ktore z podanych nizej najwiekszych polskich powstan polskich bylo skierowanych przeciw Niemcom?
a) Powstanie Listopadowe
b) Powstanie Styczniowe
c) rewolucja 1905-1906 roku

Smile Nie czytajcie tego, ale zadne. Zero. Null. Nichts. Wszystkie trzy byly przeciw Rosji.

Cytat:
"Mówi?em o CA?O?CI historii. Je?li skorzystali wtedy, teraz te? skorzystaj? jak tylko si? nawinie sprzyjaj?ca okazja"

Czyli jednak Egipt powinien prowadzic polityke nienawisci wobec Albanii, za te ataki Grekow epirskich na panstwo faraonow? Smile Jak sie ciesze, ze Twoj wplyw na polityke zagraniczna gdziekolwiek i kiedykolwiek jest i bedzie zerowy...

Cytat:
"Wolisz by? s?ug? Niemiec albo Rosji?"

I znowu stawiasz mnie przed wydumanym, absurdalnym dylematem - czy mam byc ich psem, czy oni psami moimi. Jestes chory na nienawisc. Moja odpowiedz - nie chce ani byc sluga ich, ani nie chce, by oni byli slugami moimi.

Cytat:
"Obaj? To czemu Niemcy nie maj? pretensji do USA, UK i Rosji tylko do nas?"

Ich pretensje sa porownywalne. Ale ciezko domagac sie od USA zagrabionych majatkow, skoro USA nie zagrabialo majatkow. A Polacy owszem.

Cytat:
"Jaki mieli?my wybór, pytam?"

A ja upieram sie, ze wybor byl. Wystarczylo nie brac lopat i nie wyrywac sztachet z plotow i nie tluc kobiet i dzieci na smierc na ulicach. Powtarzam - to nie takie trudne. W rzeczy samej, w sumie latwiej jest zostac w domu i zjesc ogorkowa i poczytac fajna ksiazke, niz biegac po ulicach i tluc Niemcow i Zydow na smierc. Nawet jak to dzieci - wiadomo, dziecko latwiej zabic.

Cytat:
"Rozumiem, ?e polaków na wschodzie litwini i ?otysze g?askali?"

Nie slyszalem o masowych pogromach ludnosci polskiej na Lotwie, ani o tym, by Lotysze wygnali z Lotwy 2,1 mln Polakow... A tacy Francuzi, chociazby, tez pokrzywdzeni przez Niemcow, gdy odbierali Alzacje i Lotaryngie to zadnych masowych wypedzen ani kradziezy majatkow nie robili. Czyli jak widac - chciec to moc.

Cytat:
Cytat:
Ale co, to znaczy, ze mozemy zabijac Zydow?

Porównujesz jedno Jedwabne z ca?ym polskim ruchem oporu? przypomn?: polskie pa?stwo podziemne by?o najwi?ksz? tego typu instytucj? w dziejach Europy!

O, Dzizas... Czy on umie nie zbaczac z tematu? Ja sie pytam, jakim prawem Polacy zabijali Zydow i teraz lgaja w zywe oczy, ze nic takiego nie mialo miejsca, a Ty mi tu o panstwie podziemnym... Moze mi opowiedz o zaletach Forda Transita nad Fiatem Seicento. Taki sam zwiazek z tematem, a o ile pewniejsza teza!

Cytat:
"je?li Izrael zapomina o Polakach, ja zapominam o ?ydach"

1/ Czyli jednak przyznajesz, ze robisz dokladnie to samo po swojej stronie, co krytykujesz u innych - podkreslasz cierpienia wlasnego narodu ignorujac cierpienia narodow innych.

Czyli otwarcie przyznajesz sie do zaklamania i hipokryzji. No to gratuluje szczerosci chociaz.

2/ A teraz zastanowmy sie, czy Izrael zapomnial o udziale Polakow w ratowaniu Zydow.

Najwyzsze cywilne odznaczenie panstwa Izrael przyznawane nie-obywatelom to tytul "Sprawiedliwy wsrod Narodow Swiata" ("Chasid Umot ha-Olam"). Przyznaje sie go osobom, ktore ratowaly Zydow w czasie wojny. Przyznano do tej pory ok. 20.000 osobom.

LunarBird twierdzi, ze, cytuje: "Izrael zapomina o Polakach" (jego post z dnia 12-03-2008 - 13:34). Czyli uwaza, ze Izrael nie przyznaje tych odznaczen Polakom.

A tu sie okazuje, ze do 1 stycznia 2007 na 20.000 odznaczen, az ponad 6.000 przyznano wlasnie Polakom. To ponad 1/4. Zajmujemy pierwsze miejsce na liscie uhonorowanych pod wzgledem ich liczebnosci.

CZYLI - sposrod wszystkich krajow, Izrael NAJBARDZIEJ pamieta wlasnie o Polsce. Smile

Heeeeeej, a nie podtrzymujesz juz swoich innych megainteligentnych twierdzen, jak np. ze:
1/ w szeregach armii alianckich w czasie II wojny nie bylo Zydow, albo ze
2/ teoria wojskowosci podaje mylne proporcje sil potrzebnych do ataku i do obrony?

No kamaaan, jak juz sie osmieszac, to do konca! Very Happy

LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2008 - 09:32
Czytelnik
Czytelnik

Cytat:

Ostatnich 200 lat to zaden starannie wybrany okres. Jesli zaczniesz odwolywac sie do historii jeszcze bardzoej odleglej, to Egipt moze oskarzac Albanie o agresje, bo Grecy ze Epiru podbijali kiedys panstwo faraonow. Przeciez to czysty absurd.

Wyja?nijmy co? sobie. Niemcy napadali nas przez niemal ca?e 1000 lat od chrztu regularnie, a ty twierdzisz, ?e si? uspokoili, bo ostatnio napadli na nas raz. Tylko, ?e od pokonania Hitlera nie mogli na nas napa?? nawet, gdyby chcieli. Tote? to nie jest argument na uspokojenie Niemiec.
Cytat:

Ale nie sa. I nie ma sensu trobic burdy z nimi o to, ze ewentualnie chyba kiedys moze sie zdarzyc, ze beda agresywni.

Ja nie robi? burdy i nie jestem za robieniem burdy. Tylko za pilnym patrzeniem Niemcom na r?ce. I jak Niemcy zaczynaj? podnosi? kwestie wyp?dze?, to powinno si? jasno i wyra?nie da? im po ?apach, coby nie zaciemniali historii. I za tym, aby?my TYM RAZEM byli przygotowani. Ile? razy mo?na pope?nia? ten sam b??d?
Cytat:

Jednym tchem oskarzasz Niemcow o agresje i zaraz potem mowisz, ze nas nie atakowaly i nie staraly sie nad nami zapanowac.

BO NIE MOG?Y. Tote? to nie jest argument na uspokojenie Niemiec. A w ramach UE najbardziej naciskaj? nas nie kto inny tylko Niemcy w przymierzu z Francj?. I to nie jest próba narzucenia nam niemieckiej woli, a sk?d...
Cytat:

Ale ciezko domagac sie od USA zagrabionych majatkow, skoro USA nie zagrabialo majatkow.

Nie, kolego, nie o to chodzi. Chodzi o to, ?e nas ?atwiej trafi?. I o to, ?e USA demonstracyjnie wypina si? na wszelkie pretensje.
Cytat:

A ja upieram sie, ze wybor byl. Wystarczylo nie brac lopat i nie wyrywac sztachet z plotow i nie tluc kobiet i dzieci na smierc na ulicach.

Niemców mordowali nie Polacy, tylko ARMIA CZERWONA. To ROSJANIE wy?adowywali na Niemcach sw? nienawi??, a jeszcze pami?tam z relacji mojej babki, jak? kultur? si? cechowali czerwonoarmi?ci. Przypadki mordowania przez Polaków by?y rzadko?ci?. Aleksander Zawadzki na sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej w Katowicach 8.6.1945 r. powiedzia?: „Polacy na Ziemiach Odzyskanych winni si? skupi? i ca?kowicie odizolowa? od siebie Niemców do czasu ich wysiedlenia (...) Niemcy wymordowali miliony Polaków, dusili ludzi w komorach gazowych, palili w piecach, ?ywcem zakopywali w ziemi. My im tylko mówimy: precz z naszej ziemi, precz z naszych miast i wsi”. Dwie trzecie wysiedle? odby?o si? w sposób ca?kowicie spokojny i zgodny z prawem.
Ponadto to NIEMCY jako pierwsi wydali pierwsze decyzje w tej sprawie (na 3 dni przed planowan? ewakuacj?). I to NIEMCY s? winni zafa?szowania komunikatu (osadnicy niemieccy nie wiedzieli o kl?sce Rzeszy i dlatego nie byli przygotowani do wysiedlenia). Gdyby nie to, by? mo?e uda?oby si? wysiedli? wszystkich zanim natkn?liby si? na Armi? Czerwon?. Czyli jak by nie patrze? - opowiadasz banialuki. Ponownie odsy?am w sprawie wyp?dze? do Rosjii, USA i UK. W szczególno?ci - jak wida? - do Rosji.
Cytat:

A propos - skoro to nieduze zaangazowanie jest dla Ciebie takim dowodem agresji, to czy uwazasz tez, ze i Korea i Irlandia sa zagrozeniem dla polskiej suwerennosci gospodarczej?

Przepraszam, Irlandia i Korea nie próbuj? nam narzuci? niczego w ramach UE. Natomiast Niemcy i Francja tak. Dlatego uwa?am te dwa kraje obecnie za du?e gospodarcze i polityczne zagro?enie. USA co prawda te? rade by u nas robi? interesy, ale praw póki co nam nie narzuca. Tote? wol? USA ni? Niemcy i Francj?. A ?e wol? USA ni? Rosj? to oczywiste chyba.
Cytat:

Moja odpowiedz - nie chce ani byc sluga ich, ani nie chce, by oni byli slugami moimi.

Ja nic nie mówi?em o tym, by ONI byli naszymi s?ugami. Ale nie mam zamiaru ryzykowa?. Historia lubi si? powtarza?.
Cytat:

Nie slyszalem o masowych pogromach ludnosci polskiej na Lotwie, ani o tym, by Lotysze wygnali z Lotwy 2,1 mln Polakow...

Ja te? nie s?ysza?em o pogromach Niemców dokonanych przez POLAKÓW. Przez Rosjan - i owszem. A wyp?dzenia by?y w pe?ni zgodne z prawem mi?dzynarodowym (dok?adnie z ustaleniami w Poczdamie). Nie my ustalili?my to prawo. I nie my masakrowali?my Niemców. Nawiasem mówi?c o maj?tkach polaków na Litwie i ?otwie skonfiskowanych po wojnie nie s?ysza??
Cytat:

Ja sie pytam, jakim prawem Polacy zabijali Zydow i teraz lgaja w zywe oczy, ze nic takiego nie mialo miejsca, a Ty mi tu o panstwie podziemnym...

Mia?o miejsce. Raz. I co z tego? Przypadki uratowania ?ydów przez niemieckich ?o?nierzy te? by?y. ale ogólnej zasady to z tych wydarz?? nie czyni przecie?. Za co mam przeprasza?, za kilku zdrajców narodu?
Cytat:

Czyli otwarcie przyznajesz sie do zaklamania i hipokryzji.

Czemu mam by? wspania?omy?lny wobec k?amców? Kto zapomina o innych, ten nie mo?e si? dziwi?, ?e inni zapominaj? o nim.
Cytat:

A tu sie okazuje, ze do 1 stycznia 2007 na 20.000 odznaczen, az ponad 6.000 przyznano wlasnie Polakom. To ponad 1/4. Zajmujemy pierwsze miejsce na liscie uhonorowanych pod wzgledem ich liczebnosci.

CZYLI - sposrod wszystkich krajow, Izrael NAJBARDZIEJ pamieta wlasnie o Polsce.

Nie o Polsce, tylko o tych kilku Polakach, a to nie to samo. Bo reszt? Polaków wielokrotnie ?ydzi wyzywali od antysemitów. Nie tylko Polaków zreszt?. Niech nie wrzeszcz? i nie przyznaj? orderów.
Cytat:

No kamaaan, jak juz sie osmieszac, to do konca!

Cut the crap, willya? Nie moja wina, ?e mylnie rozumiesz moje s?owa.

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2008 - 10:25
Elita forum
Elita forum

Cytat:
Niemcy napadali nas przez niemal ca?e 800 lat od chrztu regularnie, a ty twierdzisz, ?e si? uspokoili, bo ostatnio napadli na nas raz.

Dokladnie tak wlasnie twierdze. Wink Ostatnio, czyli w ciagu ostatnich 200 lat, napadli nas tylko raz, i jest to dobry dowod na to, ze sie uspokoili.

Cytat:
"Niemcy napadali nas przez niemal ca?e 800 lat od chrztu regularnie"

A my na nich tez. Boleslaw Chrobry wszczal z Niemcami trzy wojny napastnicze. Wladyslaw Lokietek najechal Brandenburgie. Jagiello zaatakowal Krzyzakow (Grunwald byl na ich terytorium, to mysmy atakowali). Wladyslaw Jagiellonczyk wypowiedzial wojne trzynastoletnia, zniszczyl im cale panstwo, polowe zajal a polowe zholdowal. Czarnecki najechal Brandenburgie, a Kmicic ze swymi Tatarami Prusy. Sobieski nie anektowal Prus tylko dlatego, ze nie zdazyl - umarl. Polacy proponowali Francji wspolna agresje na Niemcy w 1935 r. Polacy zdobywali Berlin w 1945 r.

Cytat:
" I za tym, aby?my TYM RAZEM byli przygotowani. Ile? razy mo?na pope?nia? ten sam b??d?"

Nigdy nie bedziemy przygotowani, z tej prostej przyczyny, ze Niemcy sa kilkukrotnie ludniejsze i wielokrotnie bogatsze od nas. Wojny wygrywa przede wszystkim gospodarka. Dlatego wlasnie trzeba polityki rozwaznej, a nie aroganckiej pychy i awanturnictwa, ktore promujesz.

Cytat:
Cytat:
Ale ciezko domagac sie od USA zagrabionych majatkow, skoro USA nie zagrabialo majatkow.

Nie, kolego, nie o to chodzi. Chodzi o to, ?e nas ?atwiej trafi?. I o to, ?e USA demonstracyjnie wypina si? na wszelkie pretensje.

Ale powtarzam - USA nie ma co oddawac, bo nic nie zagrabilo. A Polska owszem.

Cytat:
Niemców mordowali nie Polacy, tylko ARMIA CZERWONA

Cytat:
"Przypadki mordowania przez Polaków by?y rzadko?ci?"

Cytat:
Dwie trzecie wysiedle? odby?o si? w sposób ca?kowicie spokojny i zgodny z prawem

Czyli co, raz mowisz, ze:
- nie mordowalismy, a potem mowisz, ze
- owszem, mordowalismy, tylko nie za czesto, a potem jeszcze, ze
- w jednym wypadku na trzy dochodzilo do przemocy i bezprawia.

To sie zdecyduj.

A przedtem moze rzuc okiem na takie hasla, jak :
1. Oboz Pracy Zgoda - byla filia KL Auschwitz, w ktorym Polacy trzymali Slazakow podejrzanych o wspolprace z Niemcami. Ponad 1.800 ofiar smiertelnych
2. Lambinowce - polski oboz koncentracyjny i oboz pracy dla Niemcow i Slazakow.
3. Jaworzno - polski oboz wiezienny dla Niemcow i innych mniejszosci narodowych (Ukraincy, Lemkowie)
4. Nieszawa - masowa egzekucja Niemcow przez Polakow
5. Aleksandrow Kujawski - masowa egzekucja Niemcow przez Polakow

Naprawde mamy az tak czyste rece?

Cytat:
osadnicy niemieccy nie wiedzieli o kl?sce Rzeszy i dlatego nie byli przygotowani do wysiedlenia

W 1946 i 1947 r. Niemcy nie wiedzieli o klesce Rzeszy? O.o Whoa! To faktycznie chyba w bunkrach sie pozamykali?

Cytat:
"Mia?o miejsce. Raz. I co z tego?"

Nawet jesli, to i tak o raz za duzo. Ale to niestety nie bylo raz. Byl tez pogrom kielecki.

Cytat:
Czemu mam by? wspania?omy?lny wobec k?amców? Kto zapomina o innych, ten nie mo?e si? dziwi?, ?e inni zapominaj? o nim.

Izrael przyznal Polakom ponad 6.000 swych najwyzszych oznaczen cywilnych. Ile orderow Orla Bialego przyznano Zydom w Polsce?

Cytat:
"Nie o Polsce, tylko o tych kilku Polakach"

Od kiedy ponad 6.000 to kilka? Poza tym co maja robic, rozdawac swoje najwyzsze odznaczenie na naszych ulicach przypadkowym ludziom? Tylko za to, ze sa Polakami?

Cytat:
"Nie moja wina, ?e mylnie rozumiesz moje s?owa"

Jestes nadetym becwalem i zapyzialym zasciankowcem. Smile Jak mozna dobrze zrozumiec zdanie, w ktorym jednym tchem podajesz dwie, a czasem trzy calkowicie sprzeczne ze soba tezy? I to takie kuriozalne, jak to, ze nie bylo Zydow w szeregach sil zbrojnychpanstw alianckich. Smile

LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2008 - 12:07
Czytelnik
Czytelnik

Cytat:

Polacy zdobywali Berlin w 1945 r.

Formalnie zdobyli go ROSJANIE. A wojn? zacz?li Niemcy. I o ile pami?tam ANI RAZU nie okupowali?my Niemiec przez sto lat. Poza tym znacznie wi?cej razy Niemcy atakowali nas, ni? my ich.
Cytat:

Ostatnio, czyli w ciagu ostatnich 200 lat, napadli nas tylko raz, i jest to dobry dowod na to, ze sie uspokoili.

na tej zasadzie to ka?dego psychopat? nale?a?oby uzna? za wyleczonego po tym jak odpowiedni czas sp?dzi? w kaftanie bezpiecze?stwa.
Cytat:

Nigdy nie bedziemy przygotowani, z tej prostej przyczyny, ze Niemcy sa kilkukrotnie ludniejsze i wielokrotnie bogatsze od nas. Wojny wygrywa przede wszystkim gospodarka. Dlatego wlasnie trzeba polityki rozwaznej, a nie aroganckiej pychy i awanturnictwa, ktore promujesz.

Co jest rozwa?nego w bezzasadnym zaufaniu wielowiekowemu wrogowi? To raz. Aby by? przygotowanym wystarczy postara? si?, by wojna si? Niemcom i Rosji nie op?aca?a. A po instalacji tarczy ryzyko interwencji USA b?dzie zbyt wielkie. Nie wierz?, by ktokolwiek atakowa? kraj, na którego terytorium s? ameryka?skie instalacje.
Cytat:

Naprawde mamy az tak czyste rece?

My, czy komunistyczne w?adze wykonuj?ce rosyjskie polecenia?
Cytat:

W 1946 i 1947 r. Niemcy nie wiedzieli o klesce Rzeszy? O.o Whoa! To faktycznie chyba w bunkrach sie pozamykali?

http://www.nieruchomosci.beck.pl/index.php?mod=m_artykuly&cid=16&id=1124
Cytat:

Nawet jesli, to i tak o raz za duzo. Ale to niestety nie bylo raz. Byl tez pogrom kielecki.

Wy?awiaj dalej ?d?b?a trawy z oceanu i wmawiaj mi, ?e ich tam pe?no...
Cytat:

Od kiedy ponad 6.000 to kilka?

Sze?? tysi?cy si? odznacza, a kilka milionów nazywa si? antysemitami. Hura.
Cytat:

Ile orderow Orla Bialego przyznano Zydom w Polsce?

Ilu ?ydów ocali?o przed hitlerowcami Polaków?
Cytat:

Jestes nadetym becwalem i zapyzialym zasciankowcem.

Mi?o mi, ?e mnie doceniasz XD tylko powiedz mi, gdzie ja pisa?em, ?e nie by?o ?ydów w szeregach aliantów? Ano nie napisa?em - sam to sobie dopisa?e?. Pisa?em, ?e walczyli Polacy, bo procent Polaków w alianckich wojskach by? jednak nieco wy?szy ni? ?ydów. I jako? nie s?ycha? o ?adnych zas?ugach ?ydowskich wojsk w tym wzgl?dzie. A podane przez ciebie procenty ataku i obrony dotycz? wojny konwencjonalnej. Nie wojny chemicznej, nie biologicznej i nie atomowej. A wiadomo, ?e Irak bro? chemiczn? mia?.

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2008 - 13:59
Elita forum
Elita forum

Cytat:
Formalnie zdobyli go ROSJANIE.

Ponownie zaskakuje mnie, jak wielkim jestes ignorantem w tematach, o ktorych perorujesz z takim zadeciem. Smile

Formalnie Berlin zdobywali i Rosjanie, i Polacy. Atakowala nasza 1 Dywizja Piechoty ze skladu 1 Armii WP oraz inne wydzielone jednostki pomocnicze (brygada artylerii, brygada mozdziezy, batalion saperski).

Cytat:
"Poza tym znacznie wi?cej razy Niemcy atakowali nas, ni? my ich"

W ciagu ostatnich 200 lat oni nam zajeli stolice jeden raz (wrzesien '39), a my im tez jeden raz (kwiecien '45).

Cytat:
"Co jest rozwa?nego w bezzasadnym zaufaniu wielowiekowemu wrogowi?"

Co jest rozwaznego w prowokowaniu mocarstwa do konfliktu?

Cytat:
Cytat:

http://www.nieruchomosci.beck.pl/index.php?mod=m_artykuly&cid=16&id=1124

O, dziekuje, faktycznie, wypedzenia trwaly az do '50, a nie tylko do '47. Czyli co, co '50 roku Niemcy nie wiedzieli, ze Rzesza przegrala wojne? Czy jakie inne smieszne tezy nam postawisz? Bo dales linka bez zadnej refleksji, czy przemyslen czy uwag. Hej, ja tez tak umiem! Prosze: www.volvo.com

Cytat:
"tylko powiedz mi, gdzie ja pisa?em, ?e nie by?o ?ydów w szeregach aliantów? "

W poscie z 12-03-2008 - 09:53.

Cytat:
"Pisa?em, ?e walczyli Polacy, bo procent Polaków w alianckich wojskach by? jednak nieco wy?szy ni? ?ydów."

Klamiesz, baranie. Smile Napisales, ze w ogole nie walczyli. A teraz piszesz, ze walczyli, tylko po prostu byl ich mniejszy procent. Pewnie, ze byl mniejszy procent, bo Zydow w tym czasie wlasnie ubylo o 6 mln, to raz. A dwa: ogolnie bylo ich mniej niz Polakow. To jak mieli wystawiac wiekszy procent?

Cytat:
"A podane przez ciebie procenty ataku i obrony dotycz? wojny konwencjonalnej. Nie wojny chemicznej, nie biologicznej i nie atomowej. A wiadomo, ?e Irak bro? chemiczn? mia?."

O Jezu, ale jestes durny. Smile No dobra, whatever. Nie chce mi sie juz nauczac betonowego slupa.

LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2008 - 14:19
Czytelnik
Czytelnik

Cytat:

W ciagu ostatnich 200 lat oni nam zajeli stolice jeden raz (wrzesien '39), a my im tez jeden raz (kwiecien '45).

Z tym ?e to Niemcy sprowokowa?y wojn?. a my oczywi?cie jeste?my agresorami, bo si? bronili?my i starali?my si? odzyska? nasz kraj. Wiwat inteligencja! ><
Cytat:

Co jest rozwaznego w prowokowaniu mocarstwa do konfliktu?

Prowokowaniu CZYM? Konflikt zbrojny albo si? op?aca, albo nie. Nie ma ?adnego innego powodu. Nie b?d? naiwny, wojny nie wybuchaj? na zasadzie widzimisi? - za du?o kosztuj?.
Cytat:

O, dziekuje, faktycznie, wypedzenia trwaly az do '50, a nie tylko do '47. Czyli co, co '50 roku Niemcy nie wiedzieli, ze Rzesza przegrala wojne?

Cytat:

Planowe wysiedlenia Niemców dokona?y si? na podstawie Umowy Poczdamskiej z 1945 r.

(...)

Po zako?czeniu dzia?a? wojennych, a przed podpisaniem Umowy Poczdamskiej, odbywa?y si? tzw. dzikie wyp?dzenia.

Sztuka czytania ze zrozumieniem to pi?kna rzecz. Polecam j? przyswoi? cho?by w ?ladowym stopniu.
Cytat:

W poscie z 12-03-2008 - 09:53.

O kontek?cie to si? wygodnie zapomina. Pisa?em ironicznie, w znaczeniu - G?ÓWNIE Polacy walczyli. Ja wiem, ?e rozpoznanie ironii to taka skomplikowana sztuka... Trzeba my?le? i w ogóle... ><
Cytat:

A dwa: ogolnie bylo ich mniej niz Polakow. To jak mieli wystawiac wiekszy procent?

Kto powiedzia?, ilu ich by?o? Polaków w kraju wiadomo ile by?o, ale ?ydów przecie? nikt nie liczy?. Tote? wszelkie szacunki w tym wzgl?dzie s? w du?ej mierze z palca wyssane. Ilu dok?adnie ich zgin??o z r?k hitlerowców - te? nie udowodniono.

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2008 - 14:51
Elita forum
Elita forum

Cytat:
"Pisa?em ironicznie, w znaczeniu - G?ÓWNIE Polacy walczyli"

1/ Gdzie walczyli glownie Polacy? Glownie to Polacy bronili Warszawy. Wymienione przez Ciebie bitwy (nad Angli?, pod Tobrukiem, Narwikiem, Lenino i Monte Cassino) prowadzili glownie Brytyjczycy Rosjanie, Norwegowie i Amerykanie - z naszym skromnym, choc dzielnym udzialem.

Dowody:

a) bitwa o Anglie: ilosc Polakow: ok. 100 na 1.100 pilotow bioracych udzial
b) Tobruk: na 14.000 obroncow bylo ok. 6.000 Polakow - Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich.
c) Narwik: na ok. 25.000 aliantow, Polakow bylo 6.000 - ta sama Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich
d) Lenino: na trzy biorace udzial dywizje, polska byla jedna (1.DP, ta sama co potem zdobywala Berlin)
d) Monte Cassino: Polacy (2 Korpus Polski) stanowili glowna sile dopiero czwartej fazy bitwy. Poprzednie trzy fazy bitwy prowadzili Brytyjczycy i zolnierze z kolonii oraz Amerykanie.

2/ Tanszego wykretu jeszcze nie slyszalem, by sie wylgac z durnej tezy, ze Zydzi nie walczyli w II wojnie swiatowej.

Poza tym nie widze tu konkretnych argumentow do polemiki. Same opinie, wykrety, zabagnianie i prymitywne lganie w zywe oczy by sie wykrecic z odpowiedzialnosci za swoje slowa. Smile

LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2008 - 17:45
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 25-09-2006

LunarBird napisał/a:
trudno, ?eby Niemcy atakowa?y Polsk? je?li s?siaduj?ca z nami cz??? Niemiec sama by?a pod rosyjsk? okupacj?. Niemcy nie zaatakowa?y nas bo nie by?y fizycznie w stanie!

Wa?kujesz agresywno?c niemiec tym jednym argumentem ?e nie atakowali bo nie mogli. W ten sam sposób moge ci udowodni? agresywne zachowanie wi?kszo?ci krajow na ?wiecie. Czemu nie atakowali? Bo za daleko, na drodze sta?y inne panstwa, itp.

LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2008 - 10:49
Czytelnik
Czytelnik

Cytat:

Poza tym nie widze tu konkretnych argumentow do polemiki. Same opinie, wykrety, zabagnianie i prymitywne lganie w zywe oczy by sie wykrecic z odpowiedzialnosci za swoje slowa.

Tak, cytat w poprzednim po?cie by? w?a?nie takim wykr?tem. >< To ty ordynarnie ?apiesz mnie za s?ówka i udajesz g?upszego ni? jeste?. >< Bo ponownie ?wiadomie zapomnia?e? o kontek?cie - mówili?my o porównaniu zaanga?owania Polaków i ?ydów.
Cytat:

Wa?kujesz agresywno?c niemiec tym jednym argumentem ?e nie atakowali bo nie mogli.

Nie. Wa?kuj? agtresywno?? Niemiec argumentem, ?e atakowali nas regularnie przez 1000 lat, a przestali atakowa? wtedy, kiedy fizycznie nie byli w stanie. Tote? nie widz? podstaw do wiary w zmian? postawy Niemiec w d?ugiej perspektywie.

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2008 - 11:00
Elita forum
Elita forum

Cytat:
To ty ordynarnie ?apiesz mnie za s?ówka i udajesz g?upszego ni? jeste?.

Czy glupim jest ten, kto chlapie na lewo i prawo ozorem nie zwazajac na slowa, czy ten, kto z tych slow rozlicza? Jesli jestes zbyt tepy by ubrac swoje mysli w precyzyjne slowa - to ich nie ubieraj.

Cytat:
Bo ponownie ?wiadomie zapomnia?e? o kontek?cie - mówili?my o porównaniu zaanga?owania Polaków i ?ydów.

Klamca. Smile
Najpierw napisales, ze Zydzi nie walczyli po stronie aliantow.
Potem podales kilka bitew piszac, ze walczyli w nich glownie Polacy.

Za kazdym razem, nie wyciagajac rak z kieszeni, udowodnilem Twoja ignorancje. Smile A Ty potrafisz w odpowiedzi tylko sie rzucac, ze swiat Cie nie rozumie.

Jak Cie tak nikt nie rozumie, to zostan poeta. Twoje rozbicie intelektualne przyniesie Ci slawe.

Cytat:
Nie. Wa?kuj? agtresywno?? Niemiec argumentem, ?e atakowali nas regularnie przez 1000 lat

...z czego przez ostatnie 200 lat jeden raz...

Cytat:
Tote? nie widz? podstaw do wiary w zmian? postawy Niemiec w d?ugiej perspektywie.

Zacznij moze od czytania gazet? Mam na mysli jakies inne, niz Nasz Dziennik czy tam sluchanie RM.

LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2008 - 12:38
Czytelnik
Czytelnik

Ca?y czas pisali?my o Polakach i ?ydach tote? kontekst by? zaiste potwornie ci??ki do poj?cia.
Cytat:

Najpierw napisales, ze Zydzi nie walczyli po stronie aliantow.

w porównaniu do polaków - niemal nie walczyli.
Cytat:

Potem podales kilka bitew piszac, ze walczyli w nich glownie Polacy.

W porównaniu do Zydów.
Cytat:

...z czego przez ostatnie 200 lat jeden raz...

"a przestali atakowa? wtedy, kiedy fizycznie nie byli w stanie." - co wygodnie uci??e? z cytowanego tekstu.
Cytat:

Zacznij moze od czytania gazet?

Ale? czytam i widz? w nich Erik? Steinbach na przyk?ad. I widz?, ?e na jej spotkania przychodz? wa?ni niemieccy politycy. I wyci?gam z tego wnioski. To ?le?

LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2008 - 12:54
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 25-09-2006

Cytat:
Wa?kuj? agtresywno?? Niemiec argumentem, ?e atakowali nas regularnie przez 1000 lat, a przestali atakowa? wtedy, kiedy fizycznie nie byli w stanie.

A kto mia? nas atakowa?? Jamajka?
Prosze te? zdefiniowa? mi 1000 lat w historii niemiec.
Bo rozumiem ?e np wojne polsko-brandenbursk? i polsko-krzy?acka z 14 wieku liczysz jako wojny niemiecko-polskie. (oczywi?cie tego ?e w tym samym wieku mielismy jeszcze 5 innych wojen z sasiadami nie bierze sie pod uwage.)

LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2008 - 13:45
Czytelnik
Czytelnik

Cytat:

A kto mia? nas atakowa?? Jamajka?

A dlaczego w ogóle ktokolwiek musia? nas atakowa? regularnie przez tyle czasu? Nie mogli spokojnie siedzie? u siebie?
Cytat:

oczywi?cie tego ?e w tym samym wieku mielismy jeszcze 5 innych wojen z sasiadami nie bierze sie pod uwage.)

Bierze. Ale wojny Polski z Niemcami i Rosj? powtarza?y si? najcz??ciej. I najcz??ciej to ONI do nas przychodzili, a nie my do nich.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat