Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Ankieta
Czy cieszysz sie z EURO
tak
71%
 71%  [ 10 ]
nie
28%
 28%  [ 4 ]
Wszystkich G³osów : 14


Autor Wiadomo¶æ
LunasOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 18-04-2007 - 20:32
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
No to juz wiadomo, na spolke z Ukraina organizujemy mistrzostwa.
Mecze mają być rozgrywane we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. Tylko czy do tego czasu zdążymy się odpowiednio przygotować? Podobno ma do nas popłynąć rzeka pieniędzy. Słyszałem coś o 37 mld zł/Eur
A co wy o tym wszystkim myślicie?

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 18-04-2007 - 20:38
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Sądzę, że gospodarka nam trochę odżyje. Szczególnie w tych miastach. Na same drogi ma być przeznaczone 19 mld zł/euro(nie pamiętam już jak w wiadomościach mówili). Podobno stadion X-lecia ma wrócić do życia.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 18-04-2007 - 20:38
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Przysłowiowo "Damy ciała", nie mamy infrastruktury, stadionów na taką galę piłki nożnej też nie mamy, lotniska też nie mamy... kiepsko to widzę. Jestem tylko ciekawa ile kto komu dał w łapę aby Nasz projekt przeszedł? (ja wiem, wyrażam się bardzo pesymistycznie, ale jakoś nie mogę uwierzyć, że Włosi przegrali... to jest nierealne).

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 18-04-2007 - 20:46
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Włosi dali ciała przez kibiców.
Mamy szansę, jak jej nie "zepsujemy" to się będę cieszył.
Jestem mało optymistycznie nastawiony.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 18-04-2007 - 20:50
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Cytat:
Słyszałem coś o 37 mld zł/Euro

Tigra-Wspominano głównie o lotniskach, drogach i hotelach, w tych miastach.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 18-04-2007 - 20:58
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Boje sie tylko jednego.
Jak teraz czekałem na obnizki cen mieszkan we wroclawiu, tak teraz juz na to nie ma szans.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 18-04-2007 - 21:01
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Dokładnie.
Obawiam się też zachowania "kiboli", chociaż pewnie coś wymyślą, żeby ich powstrzymać. Bo jeżeli chłopakom będzie mało zadymy, to następne EURO w Polsce się nie odbędzie.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 18-04-2007 - 21:09
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Joshua napisa³/a:
Cytat:
Słyszałem coś o 37 mld zł/Euro

Tigra-Wspominano głównie o lotniskach, drogach i hotelach, w tych miastach.


Wiem, tylko widzisz ile powstawał ostatnio odcinek autostrady liczącej całe 6km? Jak Administracja chce rozplanować te 37 mld euro? Ile z tej kwoty faktycznie będzie przeznaczonych na ten cel? Przypuścmy, że faktycznie cała ta kwota zostanie sporzytkowana na lotnisko (jedno nam raczej nie wystarczy), drogi (tego obawiam się najbardziej), hotele... Musimy wybudować jeszcze stadion, i to nie jeden (a na to UE nam nie dołoży), ale kilka albo jakieś zmodernizować. Np stadion Polonii w Warszawie napewno nie pomieści takiej rzeszy kibiców. A co z Parkingami? Bardzo się tego obawiam. Chciałabym abyśmy dali sobie rade, naprawde. Ale mam mieszane uczucia. Może się okazać, że z tej całej wielkiej fety zostaną nam tylko darmowe szaliczki, które z przyjaciółmi dostaliśmy na Starówce. Polska Ukraina 2012. Jest jeszcze wprawdzie dużo czasu, ale czy ten czas nam wystarczy. Ponadto brakuje nam robotników... ściągniemy tanią siłę roboczą z Chin? Oni może się z tym uporają w końcu u nich też jest impreza sportowa.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArcticOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 19-04-2007 - 10:36
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 24-07-2005

Sk±d: StÄ…d

Status: Offline
korea i japonia(mistrzostwa ŚWIATA) też infrastruktury nie miały, a dały rade.
To może nie bedzie euro jakie mogło by zostać zrobione w angli. Ale anglia TO zupełnie inna bajka!.
Włosi przegrali z wielu powodów u nich wbrew pozorom eldorado też nie ma stadiony są stare i sie sypią w miastach ścisk.
Lotniska w Polsce są,I przyjmują wiecej niż 2 samoloty dzienne ...
37 MLD EURO to nie jest takie hop siup szczególnie kiedy jeszcze sie to przeliczy na zł. i doda zarazerwowane sumy. Wrocław ma właśnie nadwyżke w swoim budżecie od jakiegoś czasu(inne miasta też swoje budżety). Do tego dochodzą normalne dotacje z unii dla miast. Pięniądze z budżetu i od inwestorów.
Już nie mówiąc o tym że część lotnisk sama juz planowała rozbudowe dużo wcześniej.
Jasne że nie walniemy metra z warszawy do kijowa ale nie dramatyzujcie. To takie typowe polskie malkontenctwo. Nawet jakby naukowcy opracowali czyste połaczenie h2o to i tak bedą narzekać. To jest taka sytucja gdzie narzekanie nic pozytywnego nie da.
Pięniądze nie powinny być problemem, a kwestie prawne, zapał do działania i wykonwanie celów przez firmy. Już teraz nie będzie można powiedzieć że nie było wagonów do przewiezienia kruszałki na 100m drogi.

_________________
Ciekawe co o tym powie historia?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 19-04-2007 - 11:22
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Jak to jest ze kraj, który : co roku zaciąga ok. 40 mld PLN długu, wysłał fachowców z większości branż na emigrację, który nie ma pieniędzy nawet na opracowanie sensownego planu reformy służby zdrowia (że o przeprowadzeniu tegoż nie wspomnę), w którym dochody pozwalające na zwykłe, wygodne życie lądują w najwyższym progu podatkowym, w którym infrastruktury we współczesnym rozumieniu praktycznie nie ma, w którym drużyna "narodowa" (bo prowadzona przez obcego trenera) grywa wyłącznie mecze "ostatniej szansy a sportem będącym przedmiotem imprezy zajmuje się grupa o charakterze jawnie przestępczym

Kolejne : z UE mieliśmy rzekomo "dostać" 80 mld USD z racji akcesji. A to zamiast klepać ziemię na całych gałęziach gospodarki, prowadzić politykę nie wiadomo jakich wyrzeczeń wystarczyło wygrać Euro 2012 żeby "dostać" połowę z tego ?! Ciekawe, jak to się odbije na kosztach kredytów choćby. I jak będzie wyglądało finansowanie tej fanaberii, i dlaczego znowu z budżetu... jakby nam KRUSu, ZUSu i Brukseli było mało.
Koniunktura ? No tak - skorzystają chińscy, bułgarscy i ukraińscy robotnicy, zachodnie banki, dostawcy materiałów budowlanych z całego świata, a Polska będzie ściągać Policję z całego kraju żeby pilnować ludzi których jedynym problemem jest nadmiar wolnego czasu.

Nie ręczę za siebie, gdy usłyszę że NIE STAĆ Polski na inwestycje w naukę, zakup XXI wiecznego wyposażenia dla wojska czy choćby obniżkę podatków dla przedsiębiorców

Zakup za 1 mld EUR transportera = 2 lata paniki w mediach. 30 mln na Świątynię - pianobicie. Klinika Chematologii - żebra o leki. A tu 40 mld EUR, które zgodnie z przyjętą praktyką trzeba będzie najpierw wydać (a zatem zdobyć czyli zabrać z innych miejsc) i mieć nadzieję, że może nam oddadzą, że może uda się zrobić to co jest potrzebne... jak wygląda pozyskiwanie i wykorzystanie funduszy "unijnych" - wiadomo.



ReasumujÄ…c, wniosek jest jeden:
Za kilka lat z całą pewnością powstanie komisja sejmowa w sprawie Euro 2012...

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 19-04-2007 - 14:52
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 08-09-2005



Status: Offline
hm ja sie tam ciesze Very Happy W prawdzie zawsze irytowały mnie wycieczki starych niemcow na wROCKławskim rynku... Ale fajnie będzie jak nas turyści nawiedzą w większej ilości Smile
Tylko zeby nic ne zdemolowali xP
Boje sie tylko ,ze sie kraj ne wyrobi i bedzie to totalna kotastrofa... te wszystkie ulice -_- ruiny bunynkow w centrum i koło -_- ogolnie czuje ,ze ne jesteśmy na te tłumy gotowi i ,ze ne będziemy -_-
No i nasi weseli kibole Very Happy mimo wszystko małe szanse ,ze będą mieli zdrowe podejście i,ze ne będą sie ciągle z kimś prali... ><

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlviesOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 19-04-2007 - 15:12
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 05-04-2007



Status: Offline
a mi to obojętne Razz ale jakos nie mogę sobie wyobrazić tego tłumu, który przyjedzie do Polski...

_________________
'Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
w ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie – nieskoÅ„czoność'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 19-04-2007 - 15:32
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Niepokoi mnie trochę, skąd rząd weźmie kasę na te wszystkie inwestycje, tym bardziej, że UE się do tego nie dorzuci.
Ale bądźmy optymistami - teraz będą mieli budować te drogi/koleje/stadiony pod presją, więc może się w końcu wezmą do roboty.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 19-04-2007 - 16:20
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Ludziom nie starcza do 1 pieniążków na życie, chorym brakuje leków, szpitale i szkoły są zamykane, naucyciele dostają jakieś grosze, etc - a tu bach, znajdzie się 1 mld PLN na budowe stadionu Narodowego... chyba we Włoszczowej (czy jak to się tam pisze).

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArcticOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWys³any: 19-04-2007 - 16:55
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 24-07-2005

Sk±d: StÄ…d

Status: Offline
Popierwsze nie zaciaga polska co roku 40 mld długu tylko to sie deficyt nazywa a to różnica a deficyt jest wynikiem spłaty długu . i nie 40 mld tylko 30. Co roku sie zmniejszajacy. Strona polska pytała sie czy może go spłacic w jednym roku ale jej tego odmówiono.Drużyny narodowe innych krajów już od dawna są prowadzane przez cudzoziemców.Chociazby Anglia. Z nowym trenerem prowadzimy jak narazie w grupie.

Co do wykorzystywania pieniedzy z unii nowi członkowie już odjakiegoś czasu gdy dołączają mieli problem z takim zastrzykiem gotówki nie tylko Polska. Miedzy innymi dobrze wykorzystał je Wrocław i tez nie odrazu(oraz pare innych miast).Jak dla mnie gorzej by było jakby nasi zrezygnowali z imprezy bo nie da rady.

Chińscy robotnicy muszą sie czymś żywić przez czas jak bedą tu robić to raz. Dwa firmom budowlanym bedzie lepiej wybudować fabryki u nas niż dowozić materiały.trzy nasze firmy maja zyski na giełdzie i związku z euro maja wiecej zlecen->wiecej pracownikow-> same robia sie silniejsze. wiec raczej my zyskamy. I wcale sie nieździwie jak cześć polaków zacznie wracac zeby tu robic.

Racja sinner mnie tez troche "martwi" kwestia dodakowych pieniedzy ale nadal zostaja te ostatnie a to też nie mało.
dobrze bedzie :] Najwyżej giertych nie będzie miał mundurków Razz

TIGRA szpitale i szkoły są zamykane żeby nie wpędzać w długi całości. I nie są zamykane masowo.Ludziom nie starcza do 1, ale też nie jest to 4/5 polaków. Jasne trzeba pomóc tym co mają kiepska sytuacje jestem za. Tylko tym co naprawde niemogą sobie pomóc a nie tym co przepija ten mld. Równie dobrze można mówić organizacja meczu to (załużmy) 200 tys jak już je mamy dajmy je biednym. Budowa budynku to 2 mln dajmy je biednym. kupno samolotu - mln dajmy na szpital ktory bedzie i tak niedlgo nowy potrzebował. Za ten mld ktos dostanie robote za ten mld każdy mecz bedzie przynosił korzyści etc. etc. Mam nadzieje że biedni po d.. nie dostaną .:]

_________________
Ciekawe co o tym powie historia?


Ostatnio zmieniony przez Arctic dnia 19-04-2007 - 18:53, w ca³o¶ci zmieniany 6 razy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits