Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy cieszysz sie z EURO
tak
71%
 71%  [ 10 ]
nie
28%
 28%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 14

Autor Wiadomość
LunasOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 18-04-2007 - 20:32
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 25-09-2006

Status: Offline
No to juz wiadomo, na spolke z Ukraina organizujemy mistrzostwa.
Mecze maj? by? rozgrywane we Wroc?awiu, Poznaniu, Warszawie i Gda?sku. Tylko czy do tego czasu zd??ymy si? odpowiednio przygotowa?? Podobno ma do nas pop?yn?? rzeka pieni?dzy. S?ysza?em co? o 37 mld z?/Eur
A co wy o tym wszystkim my?licie?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 18-04-2007 - 20:38
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 24-10-2005

S?dz?, ?e gospodarka nam troch? od?yje. Szczególnie w tych miastach. Na same drogi ma by? przeznaczone 19 mld z?/euro(nie pami?tam ju? jak w wiadomo?ciach mówili). Podobno stadion X-lecia ma wróci? do ?ycia.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
TIGRAOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 18-04-2007 - 20:38
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 16-08-2003

Przys?owiowo "Damy cia?a", nie mamy infrastruktury, stadionów na tak? gal? pi?ki no?nej te? nie mamy, lotniska te? nie mamy... kiepsko to widz?. Jestem tylko ciekawa ile kto komu da? w ?ap? aby Nasz projekt przeszed?? (ja wiem, wyra?am si? bardzo pesymistycznie, ale jako? nie mog? uwierzy?, ?e W?osi przegrali... to jest nierealne).

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
RaulOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 18-04-2007 - 20:46
Admin Forum
Admin Forum

Dołączył/a: 05-01-2002

W?osi dali cia?a przez kibiców.
Mamy szans?, jak jej nie "zepsujemy" to si? b?d? cieszy?.
Jestem ma?o optymistycznie nastawiony.

JoshuaOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 18-04-2007 - 20:50
Elita forum
Elita forum

Cytat:
S?ysza?em co? o 37 mld z?/Euro

Tigra-Wspominano g?ównie o lotniskach, drogach i hotelach, w tych miastach.

LunasOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 18-04-2007 - 20:58
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Boje sie tylko jednego.
Jak teraz czeka?em na obnizki cen mieszkan we wroclawiu, tak teraz juz na to nie ma szans.

JoshuaOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 18-04-2007 - 21:01
Elita forum
Elita forum

Dok?adnie.
Obawiam si? te? zachowania "kiboli", chocia? pewnie co? wymy?l?, ?eby ich powstrzyma?. Bo je?eli ch?opakom b?dzie ma?o zadymy, to nast?pne EURO w Polsce si? nie odb?dzie.

TIGRAOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 18-04-2007 - 21:09
Moderator
Moderator

Joshua napisał/a:
Cytat:
S?ysza?em co? o 37 mld z?/Euro

Tigra-Wspominano g?ównie o lotniskach, drogach i hotelach, w tych miastach.

Wiem, tylko widzisz ile powstawa? ostatnio odcinek autostrady licz?cej ca?e 6km? Jak Administracja chce rozplanowa? te 37 mld euro? Ile z tej kwoty faktycznie b?dzie przeznaczonych na ten cel? Przypu?cmy, ?e faktycznie ca?a ta kwota zostanie sporzytkowana na lotnisko (jedno nam raczej nie wystarczy), drogi (tego obawiam si? najbardziej), hotele... Musimy wybudowa? jeszcze stadion, i to nie jeden (a na to UE nam nie do?o?y), ale kilka albo jakie? zmodernizowa?. Np stadion Polonii w Warszawie napewno nie pomie?ci takiej rzeszy kibiców. A co z Parkingami? Bardzo si? tego obawiam. Chcia?abym aby?my dali sobie rade, naprawde. Ale mam mieszane uczucia. Mo?e si? okaza?, ?e z tej ca?ej wielkiej fety zostan? nam tylko darmowe szaliczki, które z przyjació?mi dostali?my na Starówce. Polska Ukraina 2012. Jest jeszcze wprawdzie du?o czasu, ale czy ten czas nam wystarczy. Ponadto brakuje nam robotników... ?ci?gniemy tani? si?? robocz? z Chin? Oni mo?e si? z tym uporaj? w ko?cu u nich te? jest impreza sportowa.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
ArcticOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 19-04-2007 - 10:36
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 24-07-2005

korea i japonia(mistrzostwa ?WIATA) te? infrastruktury nie mia?y, a da?y rade.
To mo?e nie bedzie euro jakie mog?o by zosta? zrobione w angli. Ale anglia TO zupe?nie inna bajka!.
W?osi przegrali z wielu powodów u nich wbrew pozorom eldorado te? nie ma stadiony s? stare i sie sypi? w miastach ?cisk.
Lotniska w Polsce s?,I przyjmuj? wiecej ni? 2 samoloty dzienne ...
37 MLD EURO to nie jest takie hop siup szczególnie kiedy jeszcze sie to przeliczy na z?. i doda zarazerwowane sumy. Wroc?aw ma w?a?nie nadwy?ke w swoim bud?ecie od jakiego? czasu(inne miasta te? swoje bud?ety). Do tego dochodz? normalne dotacje z unii dla miast. Pi?ni?dze z bud?etu i od inwestorów.
Ju? nie mówi?c o tym ?e cz??? lotnisk sama juz planowa?a rozbudowe du?o wcze?niej.
Jasne ?e nie walniemy metra z warszawy do kijowa ale nie dramatyzujcie. To takie typowe polskie malkontenctwo. Nawet jakby naukowcy opracowali czyste po?aczenie h2o to i tak bed? narzeka?. To jest taka sytucja gdzie narzekanie nic pozytywnego nie da.
Pi?ni?dze nie powinny by? problemem, a kwestie prawne, zapa? do dzia?ania i wykonwanie celów przez firmy. Ju? teraz nie b?dzie mo?na powiedzie? ?e nie by?o wagonów do przewiezienia krusza?ki na 100m drogi.

LunasOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 19-04-2007 - 11:22
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Jak to jest ze kraj, który : co roku zaci?ga ok. 40 mld PLN d?ugu, wys?a? fachowców z wi?kszo?ci bran? na emigracj?, który nie ma pieni?dzy nawet na opracowanie sensownego planu reformy s?u?by zdrowia (?e o przeprowadzeniu tego? nie wspomn?), w którym dochody pozwalaj?ce na zwyk?e, wygodne ?ycie l?duj? w najwy?szym progu podatkowym, w którym infrastruktury we wspó?czesnym rozumieniu praktycznie nie ma, w którym dru?yna "narodowa" (bo prowadzona przez obcego trenera) grywa wy??cznie mecze "ostatniej szansy a sportem b?d?cym przedmiotem imprezy zajmuje si? grupa o charakterze jawnie przest?pczym

Kolejne : z UE mieli?my rzekomo "dosta?" 80 mld USD z racji akcesji. A to zamiast klepa? ziemi? na ca?ych ga??ziach gospodarki, prowadzi? polityk? nie wiadomo jakich wyrzecze? wystarczy?o wygra? Euro 2012 ?eby "dosta?" po?ow? z tego ?! Ciekawe, jak to si? odbije na kosztach kredytów cho?by. I jak b?dzie wygl?da?o finansowanie tej fanaberii, i dlaczego znowu z bud?etu... jakby nam KRUSu, ZUSu i Brukseli by?o ma?o.
Koniunktura ? No tak - skorzystaj? chi?scy, bu?garscy i ukrai?scy robotnicy, zachodnie banki, dostawcy materia?ów budowlanych z ca?ego ?wiata, a Polska b?dzie ?ci?ga? Policj? z ca?ego kraju ?eby pilnowa? ludzi których jedynym problemem jest nadmiar wolnego czasu.

Nie r?cz? za siebie, gdy us?ysz? ?e NIE STA? Polski na inwestycje w nauk?, zakup XXI wiecznego wyposa?enia dla wojska czy cho?by obni?k? podatków dla przedsi?biorców

Zakup za 1 mld EUR transportera = 2 lata paniki w mediach. 30 mln na ?wi?tyni? - pianobicie. Klinika Chematologii - ?ebra o leki. A tu 40 mld EUR, które zgodnie z przyj?t? praktyk? trzeba b?dzie najpierw wyda? (a zatem zdoby? czyli zabra? z innych miejsc) i mie? nadziej?, ?e mo?e nam oddadz?, ?e mo?e uda si? zrobi? to co jest potrzebne... jak wygl?da pozyskiwanie i wykorzystanie funduszy "unijnych" - wiadomo.

Reasumuj?c, wniosek jest jeden:
Za kilka lat z ca?? pewno?ci? powstanie komisja sejmowa w sprawie Euro 2012...

USAGIOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 19-04-2007 - 14:52
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 08-09-2005

hm ja sie tam ciesze Very Happy W prawdzie zawsze irytowa?y mnie wycieczki starych niemcow na wROCK?awskim rynku... Ale fajnie b?dzie jak nas tury?ci nawiedz? w wi?kszej ilo?ci Smile
Tylko zeby nic ne zdemolowali xP
Boje sie tylko ,ze sie kraj ne wyrobi i bedzie to totalna kotastrofa... te wszystkie ulice -_- ruiny bunynkow w centrum i ko?o -_- ogolnie czuje ,ze ne jeste?my na te t?umy gotowi i ,ze ne b?dziemy -_-
No i nasi weseli kibole Very Happy mimo wszystko ma?e szanse ,ze b?d? mieli zdrowe podej?cie i,ze ne b?d? sie ci?gle z kim? prali... ><

AlviesOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 19-04-2007 - 15:12
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 05-04-2007

a mi to oboj?tne Razz ale jakos nie mog? sobie wyobrazi? tego t?umu, który przyjedzie do Polski...

w godzinie – niesko?czono??'

SinnerOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 19-04-2007 - 15:32
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 29-11-2002

Niepokoi mnie troch?, sk?d rz?d we?mie kas? na te wszystkie inwestycje, tym bardziej, ?e UE si? do tego nie dorzuci.
Ale b?d?my optymistami - teraz b?d? mieli budowa? te drogi/koleje/stadiony pod presj?, wi?c mo?e si? w ko?cu wezm? do roboty.

TIGRAOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 19-04-2007 - 16:20
Moderator
Moderator

Ludziom nie starcza do 1 pieni??ków na ?ycie, chorym brakuje leków, szpitale i szko?y s? zamykane, naucyciele dostaj? jakie? grosze, etc - a tu bach, znajdzie si? 1 mld PLN na budowe stadionu Narodowego... chyba we W?oszczowej (czy jak to si? tam pisze).

ArcticOffline
Temat postu: EURO 2012  PostWysłany: 19-04-2007 - 16:55
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 24-07-2005

Popierwsze nie zaciaga polska co roku 40 mld d?ugu tylko to sie deficyt nazywa a to ró?nica a deficyt jest wynikiem sp?aty d?ugu . i nie 40 mld tylko 30. Co roku sie zmniejszajacy. Strona polska pyta?a sie czy mo?e go sp?acic w jednym roku ale jej tego odmówiono.Dru?yny narodowe innych krajów ju? od dawna s? prowadzane przez cudzoziemców.Chociazby Anglia. Z nowym trenerem prowadzimy jak narazie w grupie.

Co do wykorzystywania pieniedzy z unii nowi cz?onkowie ju? odjakiego? czasu gdy do??czaj? mieli problem z takim zastrzykiem gotówki nie tylko Polska. Miedzy innymi dobrze wykorzysta? je Wroc?aw i tez nie odrazu(oraz pare innych miast).Jak dla mnie gorzej by by?o jakby nasi zrezygnowali z imprezy bo nie da rady.

Chi?scy robotnicy musz? sie czym? ?ywi? przez czas jak bed? tu robi? to raz. Dwa firmom budowlanym bedzie lepiej wybudowa? fabryki u nas ni? dowozi? materia?y.trzy nasze firmy maja zyski na gie?dzie i zwi?zku z euro maja wiecej zlecen->wiecej pracownikow-> same robia sie silniejsze. wiec raczej my zyskamy. I wcale sie nie?dziwie jak cze?? polaków zacznie wracac zeby tu robic.

Racja sinner mnie tez troche "martwi" kwestia dodakowych pieniedzy ale nadal zostaja te ostatnie a to te? nie ma?o.
dobrze bedzie :] Najwy?ej giertych nie b?dzie mia? mundurków Razz

TIGRA szpitale i szko?y s? zamykane ?eby nie wp?dza? w d?ugi ca?o?ci. I nie s? zamykane masowo.Ludziom nie starcza do 1, ale te? nie jest to 4/5 polaków. Jasne trzeba pomóc tym co maj? kiepska sytuacje jestem za. Tylko tym co naprawde niemog? sobie pomóc a nie tym co przepija ten mld. Równie dobrze mo?na mówi? organizacja meczu to (za?u?my) 200 tys jak ju? je mamy dajmy je biednym. Budowa budynku to 2 mln dajmy je biednym. kupno samolotu - mln dajmy na szpital ktory bedzie i tak niedlgo nowy potrzebowa?. Za ten mld ktos dostanie robote za ten mld ka?dy mecz bedzie przynosi? korzy?ci etc. etc. Mam nadzieje ?e biedni po d.. nie dostan? .:]

Ostatnio zmieniony przez Arctic dnia 19-04-2007 - 18:53, w całości zmieniany 6 razy

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat