Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 10:51
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 25-10-2005

Status: Offline
Loana napisał/a:
A tak z ciekawo?ci zapytam - prowadzisz sam swoje gospodarstwo domowe? Tzn. placisz ze swojej kasy rachunki itp?
Z perspektywy osoby troche chyba starszej od Ciebie i obracajacej sie wsrod troche starszych osob, samodzielnych - tak, ludzie sumuja takie rzeczy, zeby obliczyc srednie miesieczne zuzycie pradu i zeby wyeliminowac niepotrzebne wydatki. Oczywiscie mowimy o osobach, ktore musza oszczedzac, jak ktos ma kasy jak lodu to sie czyms takim raczej nie przejmuje.

Przez pewien czas musia?em prowadzi? i poradzi?em sobie bez obliczania takich rzeczy, z reszt? to mijua si? z celem. Co mi po informacj ile energii ci?gnie TV na godzin?, je?li nie wiem ile godzin w miesi?cu b?dzie chodzi?? Je?eli chc? ogranczy? wydatki, to po prostu tego TV nie w??cz?, a zamiast ?arówki 100 W u?yj? sze??dziesi?tki. Niewielu ludzi ma do wyboru na codzie? 2 czajniki elektryczne, wi?c i tak nie mamy wyboru i je?li chcemy si? napi? herbaty u?yjemy czajnika.Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 12:00
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 16-02-2004

@Thondor ?arówka 60W czasem nie jest dobrym rozwi?zaniem je?li ma ci o?wietla? pokój, w którym czytasz (uwzgl?dniaj?c, ?e nie ?wieci prosto w kartk?), bo potem za okulist? wybulisz wi?cej ni? zaoszcz?dzi?e?. Jednak?e podstawowe dzia?ania matematyczne pozwol? ci policzy? czy faktycznie zakup ?arówki energooszcz?dnej jest ekonomiczny.

BTW Unia wyda?a wyrok na zwyk?e ?arówki. Australia te?.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Katana
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 12:28
Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył/a: 11-04-2007

jak tak oszczedzacie i na wszystkim liczycycie to moze (ci starsi) powinni przeprowadzic sie do rodzicow bedzie wam taniej

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 13:12
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 07-01-2005

Od razu widac, ze zyjesz na koszt mamy. Wink Ze woda w kranie i prad w gniazdku po prostu jest. xD

...bo wada kobiet jest tez to, ze rozpieszczaja synow i robia z nich inwalidow. ;-D

Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 13:30
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 22-02-2005

@Katana: Heh - mieszkam od 4ch lat poza domem i nie wróc? do domu, chyba ?e zajdzie jaka? koszmarna potrzeba (wojna, tajfun, kl?ska g?odu, albo co? w tej skali). To jest rodzaj wolno?ci której nie rozumiesz Kat : P..

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 14:33
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 08-09-2005

Propo oszcz?dzania pr?du i tym podobnych...
Po prostu *$^#&*$^#@& mnie bierze i wykr?ca jak moja matka zostawia w swoim pokoju zapalon? lampk? z normaln? a ne oszcz?dn? ?arówk?. Lampka ?wieci od chwili gdy za oknem robi si? ciemno do ko?o 1 w nocy... a po co? Bo tak O_o Albo zeby psu ktory tam ?pi ne by?o ciemno O_O fuck! to ja my?la?am zewsze ,ze wygodniej ?pi sie jak jest ciemno a tu psikus, psy wol? spa? jak jest jasno... -_- a jak jej wy??czam ow? lampk? to sie na mnie wydziera 8 minut ,ze jak ja ?miem. Gdy jej mowie ,ze po kij i ,ze ma oszcz?dza? pr?d to Ona mi wygarnia ,ze moja siostra za sob? ne gasi ?wiat?a O_o a) co ma moja sis do mne i b) za ni? te? gasze ?wiat?o i jej robie pranie mó?gu ?eby za soba ?wiat?o gasi?a...
To samo z TV... Matka zostawia w??czony telewizor w kuchni (no i zwykle tez swiat?o...) i idzie do pokoju z Ojcem ogl?da? TV... Siedzi tam np. 3 godziny a w kuchni przez ten ca?y czas TV gra i ?wiat?o si? ?wieci (?arówek oszcz?dnych tam ne chce bo przecie -Ona tam ci?gle gasi ?wiat?o- ciekawe kiedy O_o). Pr?d si? marnuje ale Ona chyba po prostu lubi tak "upr?dnia?" kase -_- bo jak jej TV i ?wiat?o tam wy??cze i Ona po np. 2ch godzinyach wróci do kuchni to potem przez 13 minur wydziera sie ,ze jak ja ?miem jej telewizor wy??cza? bo przecie? Ona ci?gle siedzi w kuchni tylko na chwile wysz?a O_O

Moja sis ma podobnie tylko ,ze Ona ma zapalone dwie lampki w pokoju gdy wystarczy jej jedna...

Po prostu jak widze osoby (bo faceci cz?sto maj? podobnie) które tak marnuja pr?d/kase to mi macki opadaj? i mam ochote zacz?? wykr?ca? ?arówki (juz tak kiedys robi?am O_o)

Katana
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 15:11
Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył/a: 11-04-2007

ale co ty sie jej czepiasz to ona placi za prad jesli lubi miec wszedzie swiatlo to chyba jej sprawa ale sie nie wtracam
wydaje sie mike ze twoja mama zrobila cie inwalida juz przy porodzie bo ja mieszkam sam od 16 roku zycia i poki co w niczym mama nie musiala mi pomagac ,a to ze kogos stac na to zeby utrzymac 2 domy to chyba nie moja wina

ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 19:57
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

@Losiul
Z niewyspania musia?em wzi?? w quote'a. Do?? zarywania nocek..
@Iss
Zawsze mo?na u?y? lampki nocnej, albo takiej na biurko. Co do ?arówek energooszcz?dnych trzeba uwzgl?dni? jeszcze inne czynniki takie jak np. trwa?o?? ?arówki, sama moc to za ma?o.
@Mike
To do mnie czy Katany?
@Katana
Napij si? zió?ek czy co?, obra?anie innych nie umacnia Twoich argumentów. A je?li uwa?asz, ?e mama nie musi Ci pomaga?, to powiedz m?dralo w jaki sposób zarabiasz na czynsz? (Ty, nie Twoja mama). Wink

USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 23:13
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

@Katana
I tu sie mylisz bo to ne matka p?aci tylko ojciec Wink
A fakt ,ze to ne jej kasa leci tylko czyja? bynajmniej ne znaczy ,ze mo?e sobie szasta? tym pr?dem na prawo i lewo O_o wiesz s? pewne normy ,ze tak powiem... To ,ze ja za wode ne p?ace bynajmniej ne znaczy ,ze mam zostawi? odkr?cony kran w ogrodzie i i?? sobie do sklepu na ca?y dzie? a wode p?ynie i wsi?ka w ziemie o_O
Mówisz ,ze sam sobie od 16 roku ?ycia radzisz i mamusia Ci ne pomaga ale chyba co? tu jednak kr?cisz albo po prostu ne mama Cie utrzymuje a ojciec/brat/siostra/babcia/dziewczyna lub co tam innego skoro masz podej?cie jakie masz. Gdyby? sam si? utrzymywa? to mia? by? inne spojrzenie na pewne sprawy Wink mi?dzy innymi sprawy rachunków za pr?d i tym podobne ;]

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2007 - 23:40
Elita forum
Elita forum

No wlasnie, Katana. Wink Przyznaj sie - masz bogatego sponsora, pewnie jakis starszy pan... xD

"wydaje sie mike ze twoja mama zrobila cie inwalida juz przy porodzie"

Tja... Wink Maybe. Ale i tak jestem jej zarabiscie wdzieczny za wszystko, co dla mnie zrobila, wlacznie z wpojeniem mi paru pozytywnych cech charakteru...

"bo ja mieszkam sam od 16 roku zycia i poki co w niczym mama nie musiala mi pomagac ,a to ze kogos stac na to zeby utrzymac 2 domy to chyba nie moja wina"

Nie wiem, jaka prace moze dostac 16-latek (3 klasa gimnazjum?), ktora pozwolilaby mu kupic i utrzymac mieszkanie oraz siebie... Nie mowiac juz o tym, ze to, co mowisz, jest nawet teoretycznie niemozliwe - bedac niepelnoletnim, musisz miec ustanowionego opiekuna prawnego.

Innymi slowy, sprzedajesz tu jakis tani kit. Wink

Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2007 - 00:33
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 22-02-2005

Nie rozwa?ajmy lepiej co Katana sprzedaje.. xP

@Usa (skrót Twojego nicka wywo?uje u mnie dziwne skojarzenia... hmm.. ; P) - Popieram ; ). Ja tam nie wiem nic o p?aceniu, kto komu za co, nie bardzo mnie to martwi. Bardziej mnie martwi? drzewa xP.. Ulotki na ulicach, to najlepszy przyk?ad, BTW czy wy te? bojkotujecie ulotki i darmowe gazety?

A co do ?arówek jeszcze - u mnie w domu (stary, mi?dzywojenny, du?y, ?ó?ty) s? lekkie, acz regularne skoki napi?cia. Powoduj? one przygasanie ?arówek w ca?ym domu (na szcz??cie nie s? to przyga?ni?cia uci??liwe), które sprawiaj?, ?e trwa?o?? wszystkich ?arówek, niezale?nie od rodzaju, mocy czy gatunku spada do ok 1-2 miesi?cy. W tym momencie u?ywanie ?wietlówek po prostu mija si? z celem..

ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2007 - 00:55
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 10-09-2005

Cytat:
BTW czy wy te? bojkotujecie ulotki i darmowe gazety?

Ja z regu?y bior?, jak daj?. Sama kiedy? je rozdawa?am, wi?c ?al mi tych, co musz? to robi? teraz. Poza tym kolekcjonuj? co ciekawsze egzemplarze (np. komiksy nawracaj?ce Wink )

ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2007 - 01:07
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Mike napisał/a:
Nie wiem, jaka prace moze dostac 16-latek (3 klasa gimnazjum?), ktora pozwolilaby mu kupic i utrzymac mieszkanie oraz siebie... Nie mowiac juz o tym, ze to, co mowisz, jest nawet teoretycznie niemozliwe - bedac niepelnoletnim, musisz miec ustanowionego opiekuna prawnego.

Innymi slowy, sprzedajesz tu jakis tani kit. Wink

Teoretycznie jest niemo?liwe, ale w praktyce si? zdarza. Moja dobra znajoma w wieku 15 lat jako programistka PHP zarabia wi?cej ni? jej rodzice. Nie ?ebym podejrzewa? Katan? o ci?goty informatyczne - z regu?y ludzie, którzy zarobili uczciwie cho? tysi?c z?otych doceniaj? ka?d? z?otówk? i nie chwal? si? tym, ?e mamusia pozwala im mieszka? samym w drugim mieszkaniu i tylko w weekendy obiadki gotuje.

USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2007 - 01:44
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Losiul napisał/a:
@Usa (skrót Twojego nicka wywo?uje u mnie dziwne skojarzenia... hmm.. ; P) - Popieram ; ). Ja tam nie wiem nic o p?aceniu, kto komu za co, nie bardzo mnie to martwi. Bardziej mnie martwi? drzewa xP.. Ulotki na ulicach, to najlepszy przyk?ad, BTW czy wy te? bojkotujecie ulotki i darmowe gazety?
Ta... a komu sie to dziwnie ne kojarzy Wink Mikeuszowi to pewno jeszcze z jakim? dinozaurem xD
Ano ano tu si? zgadzam w 100% z tymi drzewami :/ Po co te masy ulotek z których i tak z 70% od razu leci do kosza :/ ?eby je do kosza z makulatura wyrzucali to jeszcze ok... albo w piecu nimi palili... to samo gazetki... ale te to przynajmniej ludzie zwykle najpierw przeczytaj?... Ja biore ulotki i gazetki ale przynajmniej zobacze co to i wyrzuce na makulatur? Wink

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2007 - 09:35
Elita forum
Elita forum

Usagiozaur (Usegisaurus halii), dwunozny gad roslinozerny zyjacy w srodkowej jurze (ok. 200 mln lat temu) w podmoklych lasach dzisiejszej Ameryki Pó?nocnej, dlugosc ok. metra, waga ok. 4-7 kg, dluga gietka szyja, dlugi ogon. Jedyny egzemplarz odnaleziono w kanionie Usegi (stad nazwa) w srodkowym USA. Wink

Prawde mowiac, ja lubie spac przy zapalonym swietle... Wink Nie, ze od razu relektory wlaczam, ale taka mala lampkle halogenowa owszem... Very Happy By mnie raptory nie zaskoczyly w nocy... ><

A ja gazetki i ulotki biore. Wink I wrzucam do kartonu. I 2-3 razy do roku, razem z papierami z BW, zawoze do punktu skupu i kasuje trzy dychy do podzialu z kolegami... xD W punkcie skupu wyglada to tak, ze podjezdza fura, wychodzi dwoch kolesi w garniturach, przepycha sie przez tlum bezdomnych alkoholikow, rzuca na wage ok. 400 kg makulatury, i odjezdza z piskiem opon... xD

Innymi slowy - skoro za to placa, to po co wyrzucac? ;-P

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat