Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
USAGIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-04-2007 - 12:38
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 08-09-2005



Status: Offline
jej teraz wiem kim był mój pra pra pra (...) dziadek Very Happy Very Happy Very Happy

Faceci to niby tacy twardcy są a np. moj ojciec boi sie horrorów i śpi zawsze przy zapalonym świetle Wink Jak ne ma źródła światła to zasnąć ne może...

Ta, swego czasu moja matka wywiozła do skupu dosłownie całe auto [Nexia] (przednie siedzenie pasażera też było załadowane) załadowane gazetami w stylu Gazeta Wyborcza i za te wszystkie masy papieru skasowała koło 30 zl O_O masakra ,ze tak mało >_> sie prawie ne opłaca tego wywozić xD więc teraz makulature spalamy w piecu...

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-04-2007 - 13:19
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
Za makulaturę jest 5-20gr, ryza papieru to około 2,5kg, czyli jakieś 12-50gr. Na pół stówki trzeba mieć 100-400 ryz.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Izumi-himeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-05-2007 - 01:14
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 20-02-2007



Status: Offline
jeszcze do niedawna żyłam z tego co dostawałam od mamy - dzięki temu mogłam spokojnie studiować. i jestem jej za to ogromnie wdzięczna, bo wiem ile wyrzeczeń ją to kosztowało. połowa mojego "żołdu" szła na wynajem studenckiego pokoju. odliczając kasę na kartę miesięczną i bilety na pociąg, na tzw. życie zostawało mi raczej niewiele (sytuację ratowało stypendium - choc jak wiadomo, nie dostaje sięgo przez cały rok). a moje studia wymagały ode mnie dość częstych wyjazdów, za które kasy nam nie zwracano (najstarsza alma mater podobno biedna jest). dlatego dobrze znam życie z notesem wydatków w ręce, nieustanne przeliczanie resztek na koncie, planowania, treningów silnej woli etc. a ja mam "lekką rękę" do kasy, więc czasem nie potrafiłam się powstrzymać przed nabyciem ciekawej książki, czy ciucha (tak to już kobity mająWink) - i potem trzeba było żreć na obiad precle przez resztę miesiąca.
anyway
poruszona została tu bardzo ważna sprawa, o której zapomina się na codzień. powinniśmy oszczędzać energię, wodę i papier nie tylko dlatego, że za to płacimy. ale przede wszystkim za to, że trwonimy zasoby naturalne. problem braku wody, zwłaszcza tej zdatnej do picia, osiągnął rozmiary globalne, wycinanie drzew to odbieranie przyszłym pokoleniom tlenu. byc może brzmi to jak gadka nawiedzonego ekologa, ale taka jest prawda.

_________________
Jelito!

Bo wszystko, co żyje ma w środku jakąś kiszkę
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-05-2007 - 06:16
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 08-09-2005



Status: Offline
Święte słowa Wink

Szkoda tylko ,ze mało kto sie tym przejmuje i ludzie wrzucają wszystko do jednego kosza... -_- czasem przynajmniej makulature odkładają a to juz cos Smile
Ja w domu mam całkowitą segregację śmieci i wywalam szkło oraz puszki do kontenerów specjalnie do tego przeznaczonych Smile Co i Wam polecam ;]

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-05-2007 - 12:51
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 20-08-2003



Status: Offline
co do zarowek
u mnie w domu energooszczedne nie dzialaja

studiuje i pracuje i nie stac mnie na zycie na wlasny rachunek a powod jest prosty koszty podstawowe ( wynajem mieszkania+ rachunki ) przewuzszaja ponad dwukrotnie moje zarobki a skad tu kase na jedzenie?
za to staram sie odciazac rodzicow gdzie moge
jak choruje( a to jest czeste) place za swoje pieniadze , za ksero za powtarzanie przedmiotow, za hobby a czasem tez za jedzenie i przyprawy ( ja wiem lepiej od mamy gdzie kupic te najswiezsze) i wiele innych rzeczy place ja

i co najwazniejsze od czasu do czasu moge mamie robic mile niespodzianki tzn kupic jej cos co ona sama by sobie nie kupila bo szkoda kasy ... a bardzo chce to miec

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits