Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2016 - 14:46
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
A nie chodzi ci o ksiege gości? Sprawdzam w grudniu 2001 i forum nie ma. Jestem prawie pewny, że powstało po Kasumi.
Co do Kawaii to największy żal mam do Bauera. Prosiłem o kopię bazy ale się wypięli.
Forum Kotatsu na poczatku nazywało się Wszechbiblia nie Mangaforum. Pomyliło mi się.
W tym roku minie 15 lat Kasumi.pl, chyba coś trzeba z tym zrobic Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2016 - 08:50
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Z całą pewnością to było forum, nawet dość aktywne.

>>Klik<< - News z 2003 o otwarciu nowego, infantylnego i oczojebnego forum, które z tego co pamiętam dość szybko i zupełnie nikogo nie zaskakując zdechło razem z całym magazynem. Stare forum istniało wcześniej - Wikipedia mówi, że Kawaii wydawane było od 1997 roku i obstawiałbym, że strona i forum powstały niewiele później.

A na 15 latek możnaby zrobić jakieś spotkanko przy piwku - proponuję w warszawskiej Cafe Paradox Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2016 - 17:56
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Mowisz o forum Kawaii czy o forum Jpf? Forum Kawaii na pewno istniało wcześniej (tzn. przed 2002), JPF się dorobił jak podałem.
Co do oczojebności to jak zostałem jego Adminem to było gdzieś w połowie 2004 roku (a nie chyba wcześniej w grudniu 2003) jeśli dobrze widzę, to pytałem o zmiany i zostały dodane inne tła. Forum nie zdechło, rozwijałosię aż do wymuszonej przez Bauera śmierci.
18 października 2000 -- na stronie Kawaii brak forum, są chaty. W marcu 2001 to samo. Chyba ze to coś co sie nazywa boardframe było jakimś forum, niestety w archive nie ma po tym śladu.
Sama strona powstała w 1999 roku.
A i tak rozmwiamy o czymś co nie istnieje (oczywiście nieformalnie fk.kasumi.pl jest kontynuacją)

Co do świętowania to może być cięźko.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2016 - 09:13
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Od początku mówię o Kawaii. Z tamtejszego nowego forum pamiętam głównie koszmarną szatę graficzną i aroganckich moderatorów, którzy skutecznie zniechęcili do niego wszystkich, z którymi chciałem mieć do czynienia. Inna sprawa, że sam magazyn zmieniał wtedy formułę i pewnie i tak byśmy odeszli, bo ewidentnie nie było już dla nas - być może dlatego wydawało mi się, że zaczęło zdychać.
Codo wcześniejszego forum - było na pewno Wink Jak wrócę dziś z roboty to przeszukam śmietnik na kompie - powinienem jeszcze mieć gdzieś backup epickiego wątku "PMS" - zrobię screenshota, to może Ci się przypomni, jak wyglądało.

Odnośnie początków forum JPFu się nie wypowiadam - kiedy ja tam "nastałem" ono istniało już od dłuższego czasu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2016 - 14:10
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Bardzo chętnie sobie przypomnę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2016 - 21:33
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Niestety, będziesz musiał wierzyć mi na słowo. Przeszukałem kompa i mojego "archiwum" nie ma - pewnie było na dysku, który padł mi jakiś czas temu Sad

Jedno, co znalazłem, to archiwalna wersja strony głównej z 2001, na której jest link "Forum /test/". Po kliknięciu otwiera się strona logowania z której łatwo można wygrzebać adres, pod jakim forum mieszkało (http://www.kawaii.pl/dys1.php), ale nie ma zeń snapshota Sad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2016 - 23:11
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Wierzę. Tak czy siak Forum Kawaii jako takie przestało istnieć. Być może istnieje jakieś inne stare forum o mandze i anime, ale ja nie znam żadnego działającego nieprzerwanie od 2001 roku.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits