Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SinnerOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 19-05-2007 - 14:53
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Po dziesięciu latach oczekiwania Blizzard ogłosił wydanie drugiej części Starcrafta.

link: >>klik<<
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 19-05-2007 - 23:43
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 08-09-2005



Status: Offline
mmmm juz sie doczekac ne mogem ;3

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 20-05-2007 - 09:56
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Pamietam jak juz 6 lat temu mowili o planach SC2, i wszyscy strasznie sie cieszyli, ale wtedy nic z tego nie wyszlo. Byly nawet pewne przecieki co do szczegolow nowych broni (np. siege tanki mialy miec opcje obrony przeciwlotniczej).

Miejmy nadzieje, ze tym razem sie uda. Smile

Nawiasem mowiac, jakie rasy lubicie najbardziej? Wink

Ja najbardziej lubie grac Terranami, a to ze wzgledu na taktyke napoleonska - niech przeciwnik wykrwawi sie w atakach na umocnienia, wtedy przejdz do kontruderzenia. A tylko Terranie maja odpowiednia sile defensywna, by wytrzymac ataki. No i co ziomale rasowi, to ziomale. ;-P

Zergi tez sa OK, ale wada ich jest to, ze trzeba atakowac wielkimi masami. Sila defensywna jest mala, zwlaszcza przeciw atakowi z powietrza (ulubiona taktyka Terran) a ofensywna duza tylko wtedy, gdy masz ogromny legion jednostek. Sa silne jednostki, ale nie az tak wiele daja - hydraliski i lurkery to jednostki scisle ladowe, a guardiany nie umieja sie obronic w powietrzu.

Protossy - jakas pomylka. Najlepszy sposob by wygrac Protossami to przejac kontrole nad terranskim SCV i zbudowac terranska armie powietrzna pod kontrola Protosow. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 20-05-2007 - 10:44
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
PEwnie będzie potrzebny do niego DX 10, jeśli tak, to od strony graficznej gra będzie miodna.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 20-05-2007 - 11:55
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
A ja tam właśnie najbardziej lubiłem Protossami grać - obronę mieli przyzwoitą i nie przywiązaną do bunkrów, jak ludzie, a jak się doszło do Archonów i lotniskowców (mój pierwszy lotniskowiec wychodził w siódmej minucie) to przeciwnik zaczynał się pocić.
Natomiast nigdy nie umiałem grać Zergami - jakoś mi nie podchodzili.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 20-05-2007 - 14:31
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Ha! Już mam wypieki na policzkach i umieram z ciekawości. Jedyne co mnie martwi to to, że ze screenów można odnieść wrażenie, że oprócz grafiki i gadżetów niewiele się zmieni.. Ale to tylko zmartwienie, zobaczymy w praniu.
Co do ras.. Ohhmmm ... (takie buddyjskie święte słowo, wymawiane przy medytacji : P).
Rule number One - nie ma słabych ras. To tylko gderanie i mity wymyślane przez Starcraft'owych lamerów, albo nieuków ; P.
Podkreślam, że mówię cały czas w kontekście dodatku do SC, czyli Brood War, który w zasadzie jest po prostu ciągiem dalszym starcrafta. Balans ras jest tam w zasadzie najlepszy.
Terranie. To nie prawda, że to rasa czysto obronna - nazwałbym to inaczej, mianowicie Terranie grają bardzo "pozycyjnie". Zdobywają kawałek terenu, na który już po chwili jest bardzo ciężko się wbić. Jest jednak zawsze jest boczna furtka i ataki ghost'ami i bombą atomową (najbardziej denerwująca rzecz w grze imo : P). Świetna obrona przeciwlotnicza, przeciw jednostkom niewidzialnym, całkiem nieźli w powietrzu.
Protossi. Moje ulubione : D. Najmocniejsze i najdroższe jednostki w grze, plus cała masa tricków, jednak z wszystkimi konsekwencjami. Początek partii jest zawsze utrudniony, bo wszelkie zmiany taktyki są u nich dość kosztowne. O szybkich rush'ach na początku partii można częściowo zapomnieć, chyba, że ktoś ma nosa, albo gra z cieniasem ; P. Niemniej jednak, po początkowych trudnościach potrafią być najwredniejszą rasą w SC ; P. Przede wszystkim Dark Templarzy i podejścia na tyły przeciwnika (i jego kryształkownie : P), kombinacja Shuttle+2xReaver czyli był budynek - nie ma budynku ; P. Dark Archon'y przejmujące jednostki. Halucynacja Templarów, a także Psionic Storm na chmary zergów : ). Trochę cieńcy w powietrzu, zwłaszcza na zergów (większość jednostek ma status "small", przez co Scouty i Dragoon'y zabierają im o wiele mniej dmg), jedyne remedium to Corsair'y, ale wymagają wprawy w użyciu. Świetni za to naziemnie, dobrze użyci Zealoci, zwłaszcza w początkowym etapie gry, są zabójczą bronią. Uch, dużo by gadać ; P, w końcu gram prawie wyłącznie nimi ; P.
Zergowie.
Najczęściej używana rasa chyba w ogóle, a na pewno w Korei ; ) - tam mają jakiegoś świra na ich punkcie. Nie ma się co dziwić, są niemal przeciwieństwem protoss'ów: mnóstwo bardzo tanich jednostek, bardzo duże możliwości regeneracji. Przy tym świetna obrona (2nd place imo), bardzo ciekawy sposób rozwoju (mutacje - swoją drogą totalny ewenement w rts'ach kiedy starcraft się pojawił. Do dzisiaj zresztą nie potrafię podać gry która skutecznie by ich splagiatowała : }). Rasa idealna na szybkie ataki gdziekolwiek, bardzo dobry scouting. Świetni w powietrzu - Mutaliski, niezbyt drogie, w zasasdzie najlepsze myśliwce w grze (ale nie pod kątem samej siły ataku), w razie potrzeby mogą zmienić się w guardiany czyli powietrzną artylerię powietrze-ziemia (świetne na budynki i np Siege Tanki xP). Do tego Scrouge (chyba pomieszałem coś w pisowni), czyli małe powietrzne kamikadze, są w stanie szybciótko wykończyć każdą chmarę latających przeciwników. Oczywiście wszystko tanie i szybkie ; ).

Na koniec trochę historii. Starcraft jest jedyną na świecie grą, której oficjalne turnieje rozgrywają się do dzisiaj, ostatnia "łatka" do gry została wypuszczona w zeszłym roku (aktualna łatka do gry z czasów komputerów Pentium : P..?? - nota bene, zawierała tylko poprawki interfejsu Battle Net : P, bo ostatnie praktyczne zmiany w balansie parametrów jednostek zostały zakończone gdzieś w 2003), jest tym w kategorii RTS, czym szachy w grach turowych : ).

Ale mi się art trzasnął ; P..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 20-05-2007 - 16:09
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Losiul, w tym wszystkim, Twoj sign nabiera nowego znaczenia. ;-P

To prawda, ze Terranie graja defensywnie. Smile Ale ja ogolnie lubie grac defensywnie, a la Linia Maginota, i oszczedzac swoja sile zywa. Grajac zergami, w nieunikniony sposob zabijasz w nieustajacych szturmach 90% swej armii. Nawet jesli wygrasz - to to ma byc wojna?

Wyglada na to, ze wybor rasy zalezy od charakteru gracza. ;-P

Natomiast mowie bez bicia, ze aczkolwiek gram w Starcrafta od 1999 r., nie gram na BattleNet - czyli tne wlasciwie tylko z kompem. Czyli moje wszystkie chwyty i sztuczki sa bezuzyteczne wobec gracza majacego inna strategie niz komputer. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 20-05-2007 - 17:23
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Też nigdy nie grałem po BattleNecie, zawsze wolałem wyskoczyć do kafejki i po partyjce uścisnąć dłoń przeciwnika.

Nie wiecie, czy można jeszcze dostać w sklepach ten zestaw SC+Brood War? Bo niby CDProject wypuścił antologię Blizzarda, ale średnio mi się uśmiecha dopłącać za Diablo i Warcraft, które się będą kurzyły w pudełku, więc wolałbym kupić tylko SC.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 20-05-2007 - 18:57
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



SC jest na pewno jeszcze w sprzedaĹźy.
Na szybko znalazłem tutaj:
[fcuk - self cut : P, zapomniałem o regulaminie ; P..] poszło na priv : )

W SC też nie gram na BNet'ie, sporo natomiast grałem ze znajomymi lokalnie i powiem jedno - ta gra nie nudzi ; ). Jeśli ktoś natomiast chce się podszkolić, polecam oglądanie powtórek jakichś bardziej znanych ludzi - można zobaczyć ciekawe rzeczy i sporo się nauczyć : )..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 21-05-2007 - 00:31
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 08-09-2005



Status: Offline
Ja grałam cały raz z żywą osobą xD a tak to tylko z kompem...

Tak jakoś najbardziej lubie Zergi ale łatwiej gra mi sie Terranami xD Protossi tak jakos mi ne podchodzili ale nawet ciekawie sie gralo Smile

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 21-05-2007 - 09:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Będę się pewnie po wyłacie rozglądał po sklepach i może uda mi się dopaść SC. Możnaby sobie zrobić kasumiastą ligę, bo widzę, ze sporo osób lubi tę grę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 21-05-2007 - 16:37
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
sterowce protosow sa wiii Razz

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 21-05-2007 - 17:33
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
A moja ulubiona bron to battlecruisery. Smile Cel gry to zbudowac ich jak najwiecej - i nie ma ch... nie ma bata we wsi. Very Happy

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 21-05-2007 - 18:15
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Można by zagrać, ale też muszę gdzieś kupić SC. Oryginał nie będzie drogi, pewnie będzie w "Ekstra klasyce" w Empiku, za 19.90 Wink

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Starcraft 2  PostWysłany: 21-05-2007 - 19:45
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
No właśnie nie ma w Extra Klasyce, jest tylko Antologia Blizzarda za 60 zeta (SC+BW, Diablo 1, Warcraft+ dodatek). Kiedyś widziałem samego SC z dodatkiem, ale od jakiegoś czasu nie mogę trafić.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits