Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-05-2007 - 13:26
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
13. Jeżeli kupiłeś nowy komputer z super-nowoczesną kamerą, super-nowoczesną drukarką, nowiutkim skanerem i najnowszej technologii kartę wifi, wszystko będzie działać. Ale musisz czekać 2 lata zanim linux będzie w stanie używać tego prawidłowo.

12. Instalator linuxa ma możliwość instalacji 50000 programów, tylko po co Ci to jak użyjesz może ze 4. A dodatkowo przy instalacji wyskoczy Ci error 174.

11. Stracisz wszystkich przyjaciół, spędzając czas na czytaniu instrukcji obsługi do nowych programów.

10. NIE stracisz umiejętności fizycznych, wręcz przeciwnie. Nauczysz się pisać z prędkością światła i być może dostaniesz się na zawody regionalne.

9. Poziom czytanej przez Ciebie literatury się drastycznie zmieni. Nigdy więcej Wprost/Polityki/Angory/NIE czy choćby Faktu. Tylko i wyłącznie literatura związana z systemami! W rezultacie, mniej będziesz wiedział co dzieje się z Braćmi Kaczyńskimi a więcej co dzieje się z Linusem Torvaldsem, Billem Gatesem i Stevem Jobsem!

8. Tak, prawdopodobnie sprzedasz większość swojego sprzętu bowiem jesteś POWAŻNIE wkurzony że żaden z nich nie działa poprawnie na Linuxie. Kiedy jednak kupisz sobie NOWY sprzęt ze zdumieniem stwierdzisz, że i tak brakuje Ci sterowników/oprogramowania/wsparcia technicznego.

7. Będziesz pisał więcej. DUŻO WIĘCEJ! Zwłaszcza o tym jaki to Linux jest cudowny, kochany etc. A ludzie czytający Twój blog pod adresem www.linux-jest-najlepszy-...-ssie.bloog.pl.<czegoś tu brakuje> Nie będziesz na nim oczywiście pisał że "Bill Gates to szatan", nonsens, przecież to jest oczywiste i przestarzałe. W zamian będziesz prezentował nowy slang! Zamiast windowsowego "Let`s google it!" wstawisz "Let`s distrowatch it!" O TAK! JACY JESTEŚMY FAAAAJNI!

6. Zrobisz wszystko by przekonać świat że linux jest darmowy, kompatybilny i przyjazny użytkownikowi. Będziesz rozsiewał ideologię opensource`ową, wolność słowa i pokój na ziemi. A w międzyczasie odkryjesz torrenty, które pozwalają ściągać zajebiaszcze programy na Windowsa całkiem za darmo! Olejesz to twierdząc, że producenci mają i tak dużo kasy, absolutnie ignorując fakt że duża grupa osób na tych zajebiaszczych programach pracuje.

5. Kiedy kodeki multimedialne [przykładowo] nie będą chciały działać na Linuxie, zbuntujesz się przeciwko wielkim korporacjom produkującym takie badziewie. W końcu, po długich staraniach, obejrzysz oczekiwany film z dumą, że "Działa, bo na Linuxie wszystko działa :] ". Pomijając oczywiście fakt iż zajęło Ci to 10x dłużej niż na Windowsie. Ale oczywiście czas ten nie został zmarnowany. NAUKA, NAUKA!

4. Testując cały garnizon dystrybucji Linuxa, będziesz pluł na wszystkie Windowsy, od 3.11 począwszy po Vistę! W końcu zainstalujesz Windowsa jako drugi system, i będziesz na niego pluł w internecie, siedząc na linuxie. W sytuacji kiedy linux zdechnie [uwierzcie, to się zdarza często] przesiądziesz się na Windowsa, oczywiście TYMCZASOWO. I nadal będziesz pluł na Windowsa w sieci, siedząc na... Windowsie.

3. Będziesz miał swoje 60 sekund sławy [nie 15 minut], wzniesiesz się na wyżyny rozkoszy i pożądać będą cię rzesze napalonych nastolatek. Ludzie będą mówić "Znałem tego Linuxowca, ale wolałbym nie znać."

2. Będziesz mistrzem biednej, ale opensource`owej społeczności, wymagającej tańszego oprogramowania. Twoje rachunki za prąd wzrosną, internet przyspieszy, a do tego wyrośnie Ci trzecie oko- abyś mógł być czujny podczas medytacji o wspaniałości Linuxa.

1. Po dwóch latach używania przypomnisz sobie wszystkie męki. Stwierdzisz "Było warto!" i będziesz kontynuował przygodę z Linuxem!

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 15:46
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



Uch. Siedzę na linuchu od ponad pół roku. Całe życie pracowałem/kradłem muzykę filmy itd/programowałem na Windowsie. W tej chwili korzystam z Ubuntu 6.12 i tyle mam do powiedzenia:

ad 13. Bullshit. Linucha mam na laptopie i uwierz lub nie, bo sprawdzałem to doświadczalnie, nie potrzebowałem doinstalowywać żadnych dodatkowych strowników ; ).. A na Xp bez tego się nie obyło. To nie tylko moje wrażenie zresztą, bo jeśli chodzi o np urządzenia USB to XP jest w lesie.
ad 12. W tej chwili na repozytoriach Ubuntu jest ok 21000 instalacji. Większość to komponenty dodatkowe, które instalują się razem z innymi programami. Ubuntu to system oparty na Debianie, a jako taki ma tzw Repozytoria, czyli składnicę programów powieszoną gdzieś w sieci, a także inteligentny instalator. Całość sprowadza się do tego, że nie szukasz programów na sieci, crack'woać, zastanawiać się co jest Ci potrzebne do odpalenia itp. tylko włączasz Synaptika (albo Adepta jeśli używasz KDE ; ) ), wybierasz to co Cię interesuje, czytasz opisy itd, i instalujesz, a on sam już się zastanawia co do danego programu jest Ci potrzebne. Nie znajdziesz tam programów któe nie będą działąć pod twoim systemem.
ad 11. Nie narzekam, a moi znajomi majÄ… siÄ™ dobrze ; )..
ad 10. Tutaj się nie wypowiadam - jestem programistą : P. Inna sprawa, że na poziomie zwykłego użytkownika wszystko można wyklikać myszą.
ad 9. Uch - czytuję ostatnio Kossakowską, nadrabiam Lema i dokończyłem wreszcie Diunę. ; ) To trochę wina tego że dziekanuję i mam za dużo czasu ; P, ale mniej więcej w tym czasie mam linuksa, więc reguła po prostu się nie sprawdza ; ).
ad 8. Patrz pkt 'ad 13'. Co do wsparcia technicznego to mam forum.ubuntu.pl i jakoś nie zdarzyło się żebym czegoś tam nie znalazł. Po polsku : P
ad 7. : ) Potraktuję to jako próbę zirytowania mnie ; P
ad 6. Z Torrentów i DC korzytam na windzie, bo ma lepsze klienty do tego...
ad 5. Sprawa kodeków. Na linuksie jest zunifikowana platforma kodeków, instalujesz jedną bibliotekę i zapominasz o Nich. Nie odpalają tylko wmv w najnowszej wersji, a to dlatego, że TYLKO WindowsMediaPlayer odtwrza ten format. Narazie nic innego tego nie potrafi (wszystkie programy typu ), ale od czego jest emulator Windows'a pod linuksem ; ) (testujemy w nim stronki na IE5.5 i IE6, bo nikt nie ma zainstalowanej windy : P. Mam pod nim zainstalowany nawet plugin flash'a i wyobraźcie sobie że działa sprawnie nawet na moim PIII900MHz.. Dla laików - to niezły wynik jak na prawie dwa systemy operacyjne odpalone naraz..)
ad 4. Co do Visty.. Możemy zacząć dyskusję na jej temat w innym miejscu, tutaj brakuje miejsca. Co do Open Source. Co jest w Nim złego? Co do zdychającego Linuksa - zdycha tak często jak często chcesz w Nim coś nieumiejętnie popsuć. Jeśli natomiast nie grzebiesz w tym co działa, odkryjesz że nie ma takich problemów z np wyciekami pamięci (powodują, że kiedy na XP stawiałem Hub'a DC musiałem go restartować co 2 tygodnie, bo nie dało się myszką ruszać : P. Na lapie miałem lina odpalonego non stop przez 3 tygodnie - mam 'stacjonarny' laptop : P - i chodził tak samo pod koniec, jak na początku.)
ad 3. Dziękuję, mam już dziewczynę. Zainstalowałem jej Firefox'a i dalej mnie kocha xP.
ad 2. Patrz 'ad 7.'
ad 1. Patrz 'ad 2.' xP

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 18:06
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
mod? napisa³/a:
<czegoÅ› tu brakuje>

hmmm, ciekawe czego i czy bez tego czegoś tekst by cokolwiek stracił??

Widze ze zarówno losiu jak i któryś z moderatorów potraktował ten tekst na poważnie Laughing
A cała wypowiedz potwierdza p. 7 Razz

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 18:44
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



pkt 7 jest dlatego, że każdy z Windowsowców zazdrości linuchowcom, że uwielbiają swój OS. Piszą wtedy i nabijają się z linuchowców, że są fanatykami i przesadzają ; P.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 19:10
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Bylem linuksowcem przez rok, system nie powiem całkiem przyjemny.
Jednak do windy wróciłem, złożyło sie na to kilka czynników.
główne to
- brak jakiegoś dobrego odtwarzacza muzyki - polecany przez znajomych Xmms nie spełniał moich oczekiwań
- kadu w którym nie ma możliwości stworzenia kilku profili użytkownika.
- CS w wersji emulowanej niby działał, ale ledwo.
- przeglądarka obrazków - przyzwyczaiłem się do infranview (dostane osta za kryptoreklame Razz ) niczygo podobnego nie znalazłem, a pod wine jakoś dziwnie działała
Ostateczny cios zadał jednak zakup drukarki (cannon ip 1500) której linuch nie obslugiwał, a turboprinta nie miałem zamiaru kupować/cracować. Tak wiec po tygodniu szukania udało mi sie znależć sterowniki na których wydrukowałem pół strony (wiecej sie nia dało).
A tekst jest żartobliwy, masę podobnych znajdziesz też na temat windowsa

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 19:48
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Lunas-Xmms nie odpowiada, to ściągnij amaroka, to jest najlepszy player.
Jeżeli chcesz mieć system do gier jak np. CS, to nie polecam linuxa, linux nie jest systemem do gier, jak winzgroza. Przeglądarką obrazków może być równie dobrze wbudowany The Gimp.
Tekst o windowsie jest np. Taki:
Vista-Viruses infections spywere trojans adware Wink

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 21:11
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Josh xmms nie odpowiadał mi pod względem jakosci dzwieku, amarok uruchomiłem raz i nie mialem ochoty na 2 próbę.
Nie potrzebny mi system do gier, poprostu czasem lubie pograć sobie partyjke w CS'a
Gimp?? O_O to tak jakbym na windzie przeglądał zdjęcia z wakacji w photoshopie. uzytkownicy windy sa uznawani ogolnie za głupków, a linuksiarze za fanatyków.
Zostaw takiego golutkiego ze scyzorykie na środku syberii, a po tygodniu postawi tam serwer z domeną www.syberia.org

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 21:24
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Jakiś problem z amarokiem? U mnie działa bezproblemowo-trzeba wiedzieć jak używać Cool Gimp ma specjalny mod do przeglądania zdjęć, coś jak windowsowski podgląd obrazów.
A co by zrobił user windowsa z tym scyzorykiem? To tylko pokazuje, że linuxiarze to prawdziwi hardkorowcy.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 21:38
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
rzecz w tym, że jak zainstaluję system operacyjny, to chcę móc zacząć go używać, a nie przez dwa kolejne dni montować na nim łatki i jakieś dziwactwa. Nie mówiąc już o identycznej walce za każdym razem, jak instaluję jakiekolwiek nowe urządzenie.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 22:04
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Cytat:
Gimp ma specjalny mod do przeglądania zdjęć, coś jak windowsowski podgląd obrazów.

windowsowski podglÄ…d obrazkow suxxxx
Cytat:

A co by zrobił user windowsa z tym scyzorykiem? To tylko pokazuje, że linuxiarze to prawdziwi hardkorowcy.

usera windowsa by tam nie bylo. On ma leprze sprawy na glowie.
Linuksiarze lubia sobie utrudniac zycie Razz

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 20-05-2007 - 22:35
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



Jeszcze raz - Ubuntu ma naprawdę fajną bazę sterów, jak dla mnie dorównuje bazie WinXP.
Montowanie łatek i dziwactw - na tym polega personalizacja systemu, nie wmawiaj mi że jak instalujesz od nowa windę to kończysz na tym co masz. W Ubuntu np instalacja trwa jakąś godzinę, po której masz zainstalowane: cały pakiet Open Office, wszystkie sterowniki, które obsługuje twój system, przeglądarkę internetową, programy użytkowe typu: Gimp, XMMS (muzyka), zestwy gierek : P (winda może się schować ; P), przeglądarkę internetową. A jeśli jesteś ciekaw, choć to nie jest potrzebne każdemu, dostajesz też serwer www, sambę (sieciowy interfejs wymiany plików) i sporo innych, których o których nie pamiętam.
Co do zarządzania - jesteście po prostu przyzwyczajeni do Windy, znacie się na niej i nie chcecie tego zmieniać. W linuchu wszystko jest inaczej, począwszy od filozofii (filozofia w windzie : P??), poprzez instalowanie i zarządzanie, wygląd, a kończąc choćby na tym, że w okienku wyboru tak-nie, "Nie" (albo "Anuluj") jest zawsze po lewej ; P.. Kto chce, może się przekwalifikować, ale nie chcecie? Nikt Was nie zmusza, więc darujcie sobie złośliwe komentarze..

PS
Co do utrudniania sobie życia. Wiesz, miałem niezłą zabawę, kiedy odkryłem w Amarok'u przycisk, który uruchamia serwer www z listą odtwarzania, którą można sterować (pauzować, odtwarzać utwory, ściaszać i podgłaśniać)... : P Pomyśl o tym na windzie : P...

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-05-2007 - 07:11
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Losiul-Sinnerowi z łatkami chyba chodziło o winde, bo tam jest instalowanie masy stuffu, który de facto jest niepotrzebny.
Co do Ps. Na windzie byłoby z tym najmniej kilka godzin roboty.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-05-2007 - 09:23
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Josh - nie, chodziło mi o Linuxa.
Instalacja Windy zajmuje mi około 3 godziny, wliczając w to pobranie poprawek ze strony Microsoftu, zainstalowanie dodatkowych firewalla i antyvira oraz apliakcji, typu Winamp, Office itp i personalizacja (pulpit, konfiguracja okien itp).
Instalacja Linuxa (Red Hat, którego ktoś mi polecił) zajęła mi dwa dni, wymagała dwóch formatów, upierdliwego grzebania w configach, kompilacji jądra i wojowania z plikiem startowym, żeby wogóle komp zajazył, że chcę coś od niego. Mimo najszczerszych chęci i ton przewertowanych podręczników nie zdołałem uruchomić obsługi karty dźwiekowej, a obsługa grafiki była mocno symboliczna. Koniec końców ten system przetrwał u mnie tylko tak długo, jak był mi potrzebny do przygotowania się do zajęć w szkole, po czym z ulgą go usunąłem. Cała zabawa kosztowała mnie kupę nerwów, straconego czasu i utraconych danych. Dziękuję, postoję (w Windzie, która albo działa, albo nie działa i nie robi zmyłek).
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-05-2007 - 16:31
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Josh w linuchu masz na 1 płytce wszystko co ci jest (nie)potrzebne, z tym ze zabawa z instalacją jawy, sterowników do nvidii jakieś zależności.
Grunt jest taki ze jak nie masz neta to instalacja linucha to samobojstwo.
Plus był taki że w kubuntu moj laptoczek zadzial z miejsca, podczas gdy w windzie np. do WiFi potrzebowalem dodatkowych sterów.
do minusow należał brak obslugi dwóch monitorów, tzn. niby opcja była, niby wszystko ladnie wykrył jednak bez względu na to co zrobiłem na obu było wyświetlane dokładnie to samo.
Nastepny problem (w sumie czepialstwo Razz ) sprawdzanie temperatury elementow. W windzie instaluje SpeedFana i wszystko widze.
Kumpel (fanatyczny linuksowiec) demonstrowal zarbistosc Superkaramby, wrzucil miernik parametrow wszystko pieknie tylko temp elementow nie widac. Przez bite pare godzin meczel sie i nic nie wymeczyl.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-05-2007 - 16:37
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dzizas, co za psychopatyczna dyskusja... O_o Ciesze sie, ze jestem humanista. Very Happy

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits