Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-05-2007 - 13:26
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 25-09-2006

Status: Offline
13. Je?eli kupi?e? nowy komputer z super-nowoczesn? kamer?, super-nowoczesn? drukark?, nowiutkim skanerem i najnowszej technologii kart? wifi, wszystko b?dzie dzia?a?. Ale musisz czeka? 2 lata zanim linux b?dzie w stanie u?ywa? tego prawid?owo.

12. Instalator linuxa ma mo?liwo?? instalacji 50000 programów, tylko po co Ci to jak u?yjesz mo?e ze 4. A dodatkowo przy instalacji wyskoczy Ci error 174.

11. Stracisz wszystkich przyjació?, sp?dzaj?c czas na czytaniu instrukcji obs?ugi do nowych programów.

10. NIE stracisz umiej?tno?ci fizycznych, wr?cz przeciwnie. Nauczysz si? pisa? z pr?dko?ci? ?wiat?a i by? mo?e dostaniesz si? na zawody regionalne.

9. Poziom czytanej przez Ciebie literatury si? drastycznie zmieni. Nigdy wi?cej Wprost/Polityki/Angory/NIE czy cho?by Faktu. Tylko i wy??cznie literatura zwi?zana z systemami! W rezultacie, mniej b?dziesz wiedzia? co dzieje si? z Bra?mi Kaczy?skimi a wi?cej co dzieje si? z Linusem Torvaldsem, Billem Gatesem i Stevem Jobsem!

8. Tak, prawdopodobnie sprzedasz wi?kszo?? swojego sprz?tu bowiem jeste? POWA?NIE wkurzony ?e ?aden z nich nie dzia?a poprawnie na Linuxie. Kiedy jednak kupisz sobie NOWY sprz?t ze zdumieniem stwierdzisz, ?e i tak brakuje Ci sterowników/oprogramowania/wsparcia technicznego.

7. B?dziesz pisa? wi?cej. DU?O WI?CEJ! Zw?aszcza o tym jaki to Linux jest cudowny, kochany etc. A ludzie czytaj?cy Twój blog pod adresem www.linux-jest-najlepszy-...-ssie.bloog.pl.<czego? tu brakuje> Nie b?dziesz na nim oczywi?cie pisa? ?e "Bill Gates to szatan", nonsens, przecie? to jest oczywiste i przestarza?e. W zamian b?dziesz prezentowa? nowy slang! Zamiast windowsowego "Let`s google it!" wstawisz "Let`s distrowatch it!" O TAK! JACY JESTE?MY FAAAAJNI!

6. Zrobisz wszystko by przekona? ?wiat ?e linux jest darmowy, kompatybilny i przyjazny u?ytkownikowi. B?dziesz rozsiewa? ideologi? opensource`ow?, wolno?? s?owa i pokój na ziemi. A w mi?dzyczasie odkryjesz torrenty, które pozwalaj? ?ci?ga? zajebiaszcze programy na Windowsa ca?kiem za darmo! Olejesz to twierdz?c, ?e producenci maj? i tak du?o kasy, absolutnie ignoruj?c fakt ?e du?a grupa osób na tych zajebiaszczych programach pracuje.

5. Kiedy kodeki multimedialne [przyk?adowo] nie b?d? chcia?y dzia?a? na Linuxie, zbuntujesz si? przeciwko wielkim korporacjom produkuj?cym takie badziewie. W ko?cu, po d?ugich staraniach, obejrzysz oczekiwany film z dum?, ?e "Dzia?a, bo na Linuxie wszystko dzia?a :] ". Pomijaj?c oczywi?cie fakt i? zaj??o Ci to 10x d?u?ej ni? na Windowsie. Ale oczywi?cie czas ten nie zosta? zmarnowany. NAUKA, NAUKA!

4. Testuj?c ca?y garnizon dystrybucji Linuxa, b?dziesz plu? na wszystkie Windowsy, od 3.11 pocz?wszy po Vist?! W ko?cu zainstalujesz Windowsa jako drugi system, i b?dziesz na niego plu? w internecie, siedz?c na linuxie. W sytuacji kiedy linux zdechnie [uwierzcie, to si? zdarza cz?sto] przesi?dziesz si? na Windowsa, oczywi?cie TYMCZASOWO. I nadal b?dziesz plu? na Windowsa w sieci, siedz?c na... Windowsie.

3. B?dziesz mia? swoje 60 sekund s?awy [nie 15 minut], wzniesiesz si? na wy?yny rozkoszy i po??da? b?d? ci? rzesze napalonych nastolatek. Ludzie b?d? mówi? "Zna?em tego Linuxowca, ale wola?bym nie zna?."

2. B?dziesz mistrzem biednej, ale opensource`owej spo?eczno?ci, wymagaj?cej ta?szego oprogramowania. Twoje rachunki za pr?d wzrosn?, internet przyspieszy, a do tego wyro?nie Ci trzecie oko- aby? móg? by? czujny podczas medytacji o wspania?o?ci Linuxa.

1. Po dwóch latach u?ywania przypomnisz sobie wszystkie m?ki. Stwierdzisz "By?o warto!" i b?dziesz kontynuowa? przygod? z Linuxem!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 15:46
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 22-02-2005

Uch. Siedz? na linuchu od ponad pó? roku. Ca?e ?ycie pracowa?em/krad?em muzyk? filmy itd/programowa?em na Windowsie. W tej chwili korzystam z Ubuntu 6.12 i tyle mam do powiedzenia:

ad 13. Bullshit. Linucha mam na laptopie i uwierz lub nie, bo sprawdza?em to do?wiadczalnie, nie potrzebowa?em doinstalowywa? ?adnych dodatkowych strowników ; ).. A na Xp bez tego si? nie oby?o. To nie tylko moje wra?enie zreszt?, bo je?li chodzi o np urz?dzenia USB to XP jest w lesie.
ad 12. W tej chwili na repozytoriach Ubuntu jest ok 21000 instalacji. Wi?kszo?? to komponenty dodatkowe, które instaluj? si? razem z innymi programami. Ubuntu to system oparty na Debianie, a jako taki ma tzw Repozytoria, czyli sk?adnic? programów powieszon? gdzie? w sieci, a tak?e inteligentny instalator. Ca?o?? sprowadza si? do tego, ?e nie szukasz programów na sieci, crack'woa?, zastanawia? si? co jest Ci potrzebne do odpalenia itp. tylko w??czasz Synaptika (albo Adepta je?li u?ywasz KDE ; ) ), wybierasz to co Ci? interesuje, czytasz opisy itd, i instalujesz, a on sam ju? si? zastanawia co do danego programu jest Ci potrzebne. Nie znajdziesz tam programów któe nie b?d? dzia??? pod twoim systemem.
ad 11. Nie narzekam, a moi znajomi maj? si? dobrze ; )..
ad 10. Tutaj si? nie wypowiadam - jestem programist? : P. Inna sprawa, ?e na poziomie zwyk?ego u?ytkownika wszystko mo?na wyklika? mysz?.
ad 9. Uch - czytuj? ostatnio Kossakowsk?, nadrabiam Lema i doko?czy?em wreszcie Diun?. ; ) To troch? wina tego ?e dziekanuj? i mam za du?o czasu ; P, ale mniej wi?cej w tym czasie mam linuksa, wi?c regu?a po prostu si? nie sprawdza ; ).
ad 8. Patrz pkt 'ad 13'. Co do wsparcia technicznego to mam forum.ubuntu.pl i jako? nie zdarzy?o si? ?ebym czego? tam nie znalaz?. Po polsku : P
ad 7. : ) Potraktuj? to jako prób? zirytowania mnie ; P
ad 6. Z Torrentów i DC korzytam na windzie, bo ma lepsze klienty do tego...
ad 5. Sprawa kodeków. Na linuksie jest zunifikowana platforma kodeków, instalujesz jedn? bibliotek? i zapominasz o Nich. Nie odpalaj? tylko wmv w najnowszej wersji, a to dlatego, ?e TYLKO WindowsMediaPlayer odtwrza ten format. Narazie nic innego tego nie potrafi (wszystkie programy typu ), ale od czego jest emulator Windows'a pod linuksem ; ) (testujemy w nim stronki na IE5.5 i IE6, bo nikt nie ma zainstalowanej windy : P. Mam pod nim zainstalowany nawet plugin flash'a i wyobra?cie sobie ?e dzia?a sprawnie nawet na moim PIII900MHz.. Dla laików - to niez?y wynik jak na prawie dwa systemy operacyjne odpalone naraz..)
ad 4. Co do Visty.. Mo?emy zacz?? dyskusj? na jej temat w innym miejscu, tutaj brakuje miejsca. Co do Open Source. Co jest w Nim z?ego? Co do zdychaj?cego Linuksa - zdycha tak cz?sto jak cz?sto chcesz w Nim co? nieumiej?tnie popsu?. Je?li natomiast nie grzebiesz w tym co dzia?a, odkryjesz ?e nie ma takich problemów z np wyciekami pami?ci (powoduj?, ?e kiedy na XP stawia?em Hub'a DC musia?em go restartowa? co 2 tygodnie, bo nie da?o si? myszk? rusza? : P. Na lapie mia?em lina odpalonego non stop przez 3 tygodnie - mam 'stacjonarny' laptop : P - i chodzi? tak samo pod koniec, jak na pocz?tku.)
ad 3. Dzi?kuj?, mam ju? dziewczyn?. Zainstalowa?em jej Firefox'a i dalej mnie kocha xP.
ad 2. Patrz 'ad 7.'
ad 1. Patrz 'ad 2.' xP

LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 18:06
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

mod? napisał/a:
<czego? tu brakuje>

hmmm, ciekawe czego i czy bez tego czego? tekst by cokolwiek straci???

Widze ze zarówno losiu jak i który? z moderatorów potraktowa? ten tekst na powa?nie Laughing
A ca?a wypowiedz potwierdza p. 7 Razz

Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 18:44
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

pkt 7 jest dlatego, ?e ka?dy z Windowsowców zazdro?ci linuchowcom, ?e uwielbiaj? swój OS. Pisz? wtedy i nabijaj? si? z linuchowców, ?e s? fanatykami i przesadzaj? ; P.

LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 19:10
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Bylem linuksowcem przez rok, system nie powiem ca?kiem przyjemny.
Jednak do windy wróci?em, z?o?y?o sie na to kilka czynników.
g?ówne to
- brak jakiego? dobrego odtwarzacza muzyki - polecany przez znajomych Xmms nie spe?nia? moich oczekiwa?
- kadu w którym nie ma mo?liwo?ci stworzenia kilku profili u?ytkownika.
- CS w wersji emulowanej niby dzia?a?, ale ledwo.
- przegl?darka obrazków - przyzwyczai?em si? do infranview (dostane osta za kryptoreklame Razz ) niczygo podobnego nie znalaz?em, a pod wine jako? dziwnie dzia?a?a
Ostateczny cios zada? jednak zakup drukarki (cannon ip 1500) której linuch nie obslugiwa?, a turboprinta nie mia?em zamiaru kupowa?/cracowa?. Tak wiec po tygodniu szukania uda?o mi sie znale?? sterowniki na których wydrukowa?em pó? strony (wiecej sie nia da?o).
A tekst jest ?artobliwy, mas? podobnych znajdziesz te? na temat windowsa

JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 19:48
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 24-10-2005

Lunas-Xmms nie odpowiada, to ?ci?gnij amaroka, to jest najlepszy player.
Je?eli chcesz mie? system do gier jak np. CS, to nie polecam linuxa, linux nie jest systemem do gier, jak winzgroza. Przegl?dark? obrazków mo?e by? równie dobrze wbudowany The Gimp.
Tekst o windowsie jest np. Taki:
Vista-Viruses infections spywere trojans adware Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 21:11
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Josh xmms nie odpowiada? mi pod wzgl?dem jakosci dzwieku, amarok uruchomi?em raz i nie mialem ochoty na 2 prób?.
Nie potrzebny mi system do gier, poprostu czasem lubie pogra? sobie partyjke w CS'a
Gimp?? O_O to tak jakbym na windzie przegl?da? zdj?cia z wakacji w photoshopie. uzytkownicy windy sa uznawani ogolnie za g?upków, a linuksiarze za fanatyków.
Zostaw takiego golutkiego ze scyzorykie na ?rodku syberii, a po tygodniu postawi tam serwer z domen? www.syberia.org

JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 21:24
Elita forum
Elita forum

Jaki? problem z amarokiem? U mnie dzia?a bezproblemowo-trzeba wiedzie? jak u?ywa? Cool Gimp ma specjalny mod do przegl?dania zdj??, co? jak windowsowski podgl?d obrazów.
A co by zrobi? user windowsa z tym scyzorykiem? To tylko pokazuje, ?e linuxiarze to prawdziwi hardkorowcy.

SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 21:38
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 29-11-2002

rzecz w tym, ?e jak zainstaluj? system operacyjny, to chc? móc zacz?? go u?ywa?, a nie przez dwa kolejne dni montowa? na nim ?atki i jakie? dziwactwa. Nie mówi?c ju? o identycznej walce za ka?dym razem, jak instaluj? jakiekolwiek nowe urz?dzenie.

LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 22:04
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Cytat:
Gimp ma specjalny mod do przegl?dania zdj??, co? jak windowsowski podgl?d obrazów.

windowsowski podgl?d obrazkow suxxxx
Cytat:

A co by zrobi? user windowsa z tym scyzorykiem? To tylko pokazuje, ?e linuxiarze to prawdziwi hardkorowcy.

usera windowsa by tam nie bylo. On ma leprze sprawy na glowie.
Linuksiarze lubia sobie utrudniac zycie Razz

Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 20-05-2007 - 22:35
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Jeszcze raz - Ubuntu ma naprawd? fajn? baz? sterów, jak dla mnie dorównuje bazie WinXP.
Montowanie ?atek i dziwactw - na tym polega personalizacja systemu, nie wmawiaj mi ?e jak instalujesz od nowa wind? to ko?czysz na tym co masz. W Ubuntu np instalacja trwa jak?? godzin?, po której masz zainstalowane: ca?y pakiet Open Office, wszystkie sterowniki, które obs?uguje twój system, przegl?dark? internetow?, programy u?ytkowe typu: Gimp, XMMS (muzyka), zestwy gierek : P (winda mo?e si? schowa? ; P), przegl?dark? internetow?. A je?li jeste? ciekaw, cho? to nie jest potrzebne ka?demu, dostajesz te? serwer www, samb? (sieciowy interfejs wymiany plików) i sporo innych, których o których nie pami?tam.
Co do zarz?dzania - jeste?cie po prostu przyzwyczajeni do Windy, znacie si? na niej i nie chcecie tego zmienia?. W linuchu wszystko jest inaczej, pocz?wszy od filozofii (filozofia w windzie : P??), poprzez instalowanie i zarz?dzanie, wygl?d, a ko?cz?c cho?by na tym, ?e w okienku wyboru tak-nie, "Nie" (albo "Anuluj") jest zawsze po lewej ; P.. Kto chce, mo?e si? przekwalifikowa?, ale nie chcecie? Nikt Was nie zmusza, wi?c darujcie sobie z?o?liwe komentarze..

PS
Co do utrudniania sobie ?ycia. Wiesz, mia?em niez?? zabaw?, kiedy odkry?em w Amarok'u przycisk, który uruchamia serwer www z list? odtwarzania, któr? mo?na sterowa? (pauzowa?, odtwarza? utwory, ?ciasza? i podg?a?nia?)... : P Pomy?l o tym na windzie : P...

JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 07:11
Elita forum
Elita forum

Losiul-Sinnerowi z ?atkami chyba chodzi?o o winde, bo tam jest instalowanie masy stuffu, który de facto jest niepotrzebny.
Co do Ps. Na windzie by?oby z tym najmniej kilka godzin roboty.

SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 09:23
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 29-11-2002

Josh - nie, chodzi?o mi o Linuxa.
Instalacja Windy zajmuje mi oko?o 3 godziny, wliczaj?c w to pobranie poprawek ze strony Microsoftu, zainstalowanie dodatkowych firewalla i antyvira oraz apliakcji, typu Winamp, Office itp i personalizacja (pulpit, konfiguracja okien itp).
Instalacja Linuxa (Red Hat, którego kto? mi poleci?) zaj??a mi dwa dni, wymaga?a dwóch formatów, upierdliwego grzebania w configach, kompilacji j?dra i wojowania z plikiem startowym, ?eby wogóle komp zajazy?, ?e chc? co? od niego. Mimo najszczerszych ch?ci i ton przewertowanych podr?czników nie zdo?a?em uruchomi? obs?ugi karty d?wiekowej, a obs?uga grafiki by?a mocno symboliczna. Koniec ko?ców ten system przetrwa? u mnie tylko tak d?ugo, jak by? mi potrzebny do przygotowania si? do zaj?? w szkole, po czym z ulg? go usun??em. Ca?a zabawa kosztowa?a mnie kup? nerwów, straconego czasu i utraconych danych. Dzi?kuj?, postoj? (w Windzie, która albo dzia?a, albo nie dzia?a i nie robi zmy?ek).

LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 16:31
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Josh w linuchu masz na 1 p?ytce wszystko co ci jest (nie)potrzebne, z tym ze zabawa z instalacj? jawy, sterowników do nvidii jakie? zale?no?ci.
Grunt jest taki ze jak nie masz neta to instalacja linucha to samobojstwo.
Plus by? taki ?e w kubuntu moj laptoczek zadzial z miejsca, podczas gdy w windzie np. do WiFi potrzebowalem dodatkowych sterów.
do minusow nale?a? brak obslugi dwóch monitorów, tzn. niby opcja by?a, niby wszystko ladnie wykry? jednak bez wzgl?du na to co zrobi?em na obu by?o wy?wietlane dok?adnie to samo.
Nastepny problem (w sumie czepialstwo Razz ) sprawdzanie temperatury elementow. W windzie instaluje SpeedFana i wszystko widze.
Kumpel (fanatyczny linuksowiec) demonstrowal zarbistosc Superkaramby, wrzucil miernik parametrow wszystko pieknie tylko temp elementow nie widac. Przez bite pare godzin meczel sie i nic nie wymeczyl.

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 16:37
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 07-01-2005

Dzizas, co za psychopatyczna dyskusja... O_o Ciesze sie, ze jestem humanista. Very Happy

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat