Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ThondorOffline
Temat postu: Komentarze do Zagadek  PostWysłany: 25-07-2008 - 16:26
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Mówiąc o sukcesach ZSRR macie na mysli Ukrainę w 1932? A moze lata 70, 80 i towarzyszący im kryzys gospodarczy? Związek Radosny miał olbrzymie problemy gospodarcze. Jasne, wzięli udział w wyścigu zbrojeń. Ale ile ich to kosztowało?
Które koncepcje zaczęły się sprawdzać? Odrynkowienie gospodarki? Kolektywizacja rolnictwa? Gospodarka centralnie planowana?
Biali też w większości przypadków nie znają się na gospodarce. Ale jeżeli porównasz białego ekonomistę i czarnoskórego robotnika, to wynik może być tylko jeden. I w żadnym przypadku nie przemawia na korzyść białych - raczej na przewagę osób wykształconych i znających się na rzeczy. Wink

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Komentarze do Zagadek  PostWysłany: 25-07-2008 - 17:49
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Faktem jest, iz obecny, zwiazany z tak wysoka inflacja, kryzys gospodarczy zostal wywolany wlasciwie sztucznie - Zimbabwe to, zdawaloby sie, kjak skazany na bycie zamoznym. Niestety, jesli ktos chce, to wszystko zdola popsuc - zwlaszcza, jesli jest sie komunista. Obecny prezydent Mugabe, ktory przejal od bialych wladze w 1980 r, represjonujac bialych od razu wstrzymal rozwoj kraju, a teraz calkowicie go zrujnowal.

Nie chodzi tu o sam kolor skory, ale o fakt, ze owczesna Rodezja bez bialych byla calkowicie niezdolna do niepodleglego bytu. Cos jak Zair - w chwili uzyskania niepodleglosci, jesli dobrze pamietam, zaden czarny mieszkaniec nie mial wyzszego wyksztalcenia, a tylko siedmiu mialo srednie. To jak tu w ogole rzadzic?!

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu: Komentarze do Zagadek  PostWysłany: 25-07-2008 - 18:08
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
To niestety smutna prawda. Można mieć tylko nadzieję, że władze Zimbabwe pójdą porozum do głowy. Lepiej prędzej niż później...

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Komentarze do Zagadek  PostWysłany: 26-07-2008 - 12:40
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Nie pojda. Sa za starzy, zbyt boja sie zmian. Jesli nie nastapi wymiana warstwy rzadzacej, bedzie tylko gorzej.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu: Komentarze do Zagadek  PostWysłany: 26-07-2008 - 14:38
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Myślę, że pójdą. Zajmie im to kilkanaście-kilkadziesiąt lat, będą szli po trupach, ale w końcu się nauczą. Oczywiście cena będzie wysoka, ale wątpię, by to ich powstrzymało...

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: Komentarze do Zagadek  PostWysłany: 26-07-2008 - 19:02
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Hmm,, Jak na razie to chyba tylko Chiny są przykładem kraju, który bez zewnętrznej interwencji w gospodarkę (które i rzadko kiedy kończą się pozytywnie) jakoś się wygrzebał z dołka i nawet prosperuje (swoją drogą, nawet za dobrze jak dla mnie..). Cała reszta, to cóż.. W krajach o przewadze mieszkańców czarnoskórych takich przykładów nie ma w ogóle.. Co jest winą braków w wykształceniu jak wspomniał Mike.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Komentarze do Zagadek  PostWysłany: 26-07-2008 - 19:56
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Myślę, że pójdą."


Dude, mowie, ze nie pojda. Nie ma szans. Gdyby Mugabe i jego ekipa mieli zmieniac kurs, to raz, juz dawno by to zrobili, a dwa, zmieniajac polityke, zanegowaliby wszystko, co robili od 1980 r. A oni naprawde wierza w polaczenie czarnego, wojujacego szowinizmu z socjalizmem i gospodarka nakazowo-rozdzielcza.

Cytat:
"Jak na razie to chyba tylko Chiny są przykładem kraju, który bez zewnętrznej interwencji w gospodarkę (które i rzadko kiedy kończą się pozytywnie) jakoś się wygrzebał z dołka i nawet prosperuje"


To konrowersyjna teza... Hmmm... Potega gospodarki Chin oparta jest na niesamowitych inwestycjach zagranicznych poczynionych w tym kraju. Choc oczywiscie, polityka panstwa zdecydowanie pomogla (choc bez trudu moglaby pomoc bardziej). A inwestycje czyniono nie tylko po 1979 r. - jeszcze przed II wojna sw wiekszosc przemyslu i handlu Chin operowalo w oparciu o zewnetrzny kapital. Majatek ten stal sie podstawa gospodarki Chin w miedzyczasie (czyli miedzy otwarciem przed II wojna a otwarciem po 1979 r.). Czyli jesli mamy szukac czasu, w ktorym Chiny ekonomicznie dzialaly w oparciu o wlasne sily, musimy sie cofnac do pierwszej polowy XIX wieku.

Nota bene, inne kraje, o wiele bardziej samodzielne, niz Chiny, w budowaniu sukcesu z zera do bohatera to Japonia, Singapur, Tajwan i Korea Pld.

Cytat:
W krajach o przewadze mieszkańców czarnoskórych takich przykładów nie ma w ogóle.. Co jest winą braków w wykształceniu jak wspomniał Mike.


...oraz klimatu - uniemozliwiajacego uporczywa prace fizyczna - oraz tradycji ogolnej, opartej na wodzostwie i apoteozie wojny, nie na budowaniu struktur i ekonomii.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2008 - 15:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
zglaszam zdecydowany PROTEST! ><"

Areinu zadal ogolne pytanie o inspiracje, i dostal ogolna odpowiedz - gry wideo. Jesli chodzilo mu o konkretna postac, to trzeba bylo o konkretna postac spytac! Poprawna odpowiedz podalem ja!

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AreinuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2008 - 21:28
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 19-02-2008



Status: Offline
Mike: Chodziło o konkretną serię... Widzisz, team nekokan nie inspiruje się żadną inną serią gier. Nawet wykorzystuje motywy muzyczne z tej serii, ale nie z jakiejkolwiek innej. Rockman to nazwa serii, nie tylko postaci. Gdyby chociaż jedną inną grą się inspirowali to bym zaakceptował Twoją odpowiedź.

_________________

Jeśli nie włączę DSa co najmniej raz w ciągu dnia nie mogę spać spokojnie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-08-2008 - 10:05
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Tak czy owak, zadales nieprecyzyjne, wieloznaczne pytanie. Ale OK, co tu sie bedziemy pstrykac o detale. Na nastepnym spotkaniu poluzuje Ci pare jedynek, i bedziemy kwita. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-09-2008 - 15:25
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Zaspokójcie moją ciekawość - czy to po prostu moje zagadki są ostatnio czerstwe, czy teżnikomu się nie chce googli otworzyć?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-09-2008 - 16:05
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dude, przecietny Polak to humanista, a Ty tu o fali stojacej... O.o

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-09-2008 - 16:23
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ale to wystarcy w wikipedię wpisać...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AreinuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-09-2008 - 16:32
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 19-02-2008



Status: Offline
Ja jestem ścisłowcem i nawet uczyłem się co to fala stojąca Razz Tylko nie miałem pomysłu na zagadkę to nie odpowiadałem ^^

_________________

Jeśli nie włączę DSa co najmniej raz w ciągu dnia nie mogę spać spokojnie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-09-2008 - 16:38
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Duuude... to odpowiedz, a zagadke zawsze mozesz puscic komus innemu, np. mi. Smile

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits