Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MikeOffline
Temat postu: Komentarze do Zagadek  PostWysłany: 29-05-2008 - 09:38
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pitcairn Pitcairn jest opisany jako osobne państwo, z własnym ustrojem, rządem


Losiul, przejrzalem oba linki. W pierwszym nie ma ani slowa o tym, ze to niepodlegle panstwo. Wrecz przeciwnie, napisali o tym, ze szefem jest krolowa brytyjska, a reprezentuje ja brytyjski komisarz. Szefem SAMOrzadu - a nie rzadu - jest burmistrz. A burmistrza to ma kazda Wolka Dolna.

Cytat:
"jest umieszczone tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_liczby_ludno%C5%9Bci na liście państw świata ; )."


W drugim linku na liscie "panstw" masz takie ciala, jak "Gujana Francuska" - ktora, jak sama nazwa wskazuje, nalezy do Francji, Brytyjskie Wyspy Dziewicze (ktore - surprise! - naleza do Brytanii), Samoa Amerykanskie (zgadujcie, zgadujcie...), Antyle Holenderskie (hmmm...), Strefe Gazy i takie tam inne "niepodlegle panstwa".

Osta powinienes dostac za lunaryzacje tematu. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2008 - 11:04
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Mike napisał/a:
W pierwszym nie ma ani slowa o tym, ze to niepodlegle panstwo.

A może to jest podległe państwo?

Tak czy owak Ranko dobrze trafiła, więc już nie fumkajcie.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2008 - 12:06
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Iss: w ten sposob to mozemy i Podkarpackie nazwac panstwem. Albo gmine Kobierzyce. >.> Moja piwnica moze byc panstwem.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2008 - 16:54
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Mike: Tak? To roześlij informację do placówek dyplomatycznych itp i spotka Cię los Księcia Sealandii ; P..
A jak sam napisałeś: "The United Nations Committee on Decolonisation includes the Pitcairn Islands on the United Nations list of Non-Self-Governing Territories".
A więc ktoś uznaje je za państwo ; ).

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2008 - 20:34
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Widze, ze przydalyby Ci sie korepetycje z angielskiego. Wink El z moich zrezygnowala, to mam wolne moce przerobowe - jutro o 19.00? Powiedz mi, GDZIE w moim cytacie masz po angielsku slowo "panstwo"? Jest napisane "terytorium", a terytorium to kawalek jakiegos obszaru. Obszar nie oznacza panstwa.

Nikt nie uznaje Pitcairna za panstwo. Powtarzam: nikt.

Znaczy sie nikt oprocz Losiula. >.>

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2008 - 22:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



MoĹźe i racja z tym cytatem ; P..
a co do uznawania: oprócz wikipedii : P - umieszczenie Pitcairn na liście spisu ludności wg państw może i jest pomyłką, ale sugestywną ; ).. W każdym razie z tego co czytałem są uznawani co najmniej za jednostkę terytorialną.
Ach, mają nawet własną końcówkę strony internetowej "*.pn", a te są przyznawane państwom. Idąc dalej za wikipedią, Pitcairn jest kolonią Brytyjską, a więc czymś więcej niż tylko jednostką administracyjną ; P..
Tak czy inaczej, zgadza się, mój błąd - Pitcairn nie jest państwem samym w sobie ; ).

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elberethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2008 - 10:58
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 23-11-2007



Status: Offline
Mike napisał/a:
Widze, ze przydalyby Ci sie korepetycje z angielskiego. Wink El z moich zrezygnowala, to mam wolne moce przerobowe - jutro o 19.00?


Nie zrezygnowała, tylko zaspała Smile Ok, wiem że trzy razy z rzędu, ale to było niechcący... Don't be mad! ; )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2008 - 18:04
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Mike napisał/a:

Coz, ja mysle, ze gdyby chodzilo o noge, to by bylo napisane "noga". Wink No, ale co ja tam wiem. Kto wie? Moze gdy napisane jest "reka", to chodzi o wielkiego czarnego gumowego pen...

[ochrona wywleka go na korytarz]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-07-2008 - 10:57
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Sinner napisał/a:
ToĹź to najeĹşdĹşca Dalek Very Happy

MIKE napisał/a:
To ma byc najezdzca z kosmosu? O.o A w co jest uzbrojony? W poczucie humoru? Zabija wrogow opowiadajac im Najsmieszniejszy Dowcip Swiata?
Byle wiecej takich najezdzcow, rozwiaza nasz problem braku surowcow. Bedziemy ich przetapiac na dlugopisy.

Małe sprostowanie.
To co było na zdjęciu to nie jest Dalek, Dalekowie są w ten sposób zazwyczaj pokazywani jedna to jest tylko zewnętrzny pancerz (coś ala jednoosobowy czołg) Dalekowie są w środku. Wyglądają jak mózgi z mackami.
To jeden.
A dwa że serial jest kręcony przez ok. 40 lat co po wyglądzie niektórych klasycznych już ras widac.
PS. Gdybym nieznał serialu pierwsze co by mi przyszło do głowy to jakas dziwna wersja R2D2, w kwestii którego w nowej trylogii nie było głosów że ruchomy kubeł na śmieci to głupi pomysł.

_________________
0x5 0xA 0xF


Ostatnio zmieniony przez Lunas dnia 05-07-2008 - 12:28, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-07-2008 - 20:35
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Powaznie krecili ten serial przez 40 lat? To kurcze chyba rekord swiata, to dluzej, niz Moda na sukces. I co to jest Mozk? O.o

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2008 - 04:26
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Co do dziwnej wersji R2D2, to raczej on był zainspirowany Dalekami, nie na odwrót.
Mike: Dłużej niż Moda na sukces, ale tempo mają mniejsze. Wink Odcinek pierwszy nakręcili w 1963. Jeżeli się nie mylę, to pancerz Daleka na zdjęciu pochodził z 1966 roku. Ostatni znany mi odcinek z Dalekami nakręcili parę miesięcy temu, ale pewnie jeszcze się pojawią. Smile

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2008 - 12:33
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Thondor ostatni znany odcinek z Dalekami nakrecili 28 czerwca 2008r. a następny bedzie dzisiaj wieczorem.
Ogólnie końcówka 4 serii jest świetna (i nie chodzi mi o pojawienie sie daleków)

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2008 - 15:14
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Dlatego napisałem "znany mi odcinek". Wink
Nie przepadam za numerem 10, więc raczej nie podzielę Twojego zdania na temat aktualnej serii. Zbyt ckliwe się to wszystko robi. Zdecydowanie wolałem poprzednie wcielenia. Smile

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2008 - 17:42
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Mi osobiście obecny doktor sie podoba. Inna sprawa że znam tylko 9 i 10 wcielenie, a jesli czegoś dziwnego nie przygotowali to jutro poznam 11.
4 seria ze względu na nową towarzyszkę zyskała sporo a ostatnie kilka odcinków były naprawde świetne pod względem scenariusza i klimatu.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2008 - 21:59
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
E tam. "Poprawność polityczna" zrobiła z tego tylko kolejny serial sf. Nie zapomnę, jak siódmy Doktor wykończył ostatniego Daleka, jaki pozostał na naszym globie po inwazji, albo jak opieprzał swoich towarzyszy za dotykanie kokpitu Tardisa. A teraz? Cybermeni płaczą, Dalekowie mają uczucia. W dodatku Doktorek zakochał się. Robi się z tego opera mydlana. Sad

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits