Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2009 - 13:52
Pisarz
Pisarz

Dołączył/a: 01-01-2006

Status: Offline
Raul napisał/a:
Co do pracy - wszystko si? zgadza o ile jedno to b?dzie dzia?alno??.

Czemu? to wcale nie musi byc dzialalnosc. Mozesz byc zatrudniony w iks pracach, a wszystko jest zalezne od umowy a nie pracy. Jesli zatrudniasz sie na umowe o prace to ZAWSZE placisz pelen zus. Jesli jestes w jakiejs firmie zatrudniony na umowe o prace z najmniej minimalna krajowa (1276 zl w tym roku), to mozesz sie w innych firmach zatrudniac na umowe zlecenie tylko z ubezpieczeniem zdrowotnym i mozesz wtedy miec wlasna dzialalnosc tez tylko ze zdrowotnym (bol jest taki, ze to zdrowotne bedziesz placil ZA KAZDYM razem, czyli majac piec umow o dzielo i dwie dzialalnosci od kazdej bedziesz odprowadzal zdrowotne).

Nie uwazam ludzi za idiotow tylko za niewyedukowanych i nienauczonych. W Ameryce od iks lat maja przekonanie,ze jak o siebie nie zadbasz to nie bedziesz mial, a u nas PRL wspaniale rozwalilo nam ludzka mentalnosc Sad.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-09-2009 - 13:13
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 07-01-2005

Cytat:
"Mike, ZUS tylko obs?uguje FUS"

Nie rozumiem. W takim razie po co wyciagnales argument o taniosci, skoto ZUS tylko osbluguje ZUS? I jak ma to uzasadniac rzekoma wyzszosc ZUS nad OFE?

Cytat:
"Je?li nie b?dziemy odró?nia? ZUSu od FUSu to rozmowa nie ma sensu."

Semantyczne hokus-pokus, majace nas tlamsic akronimami. Whatever. Move on.

Anywayz. Taniosc ZUSu, czyli obslugi FUS, rozpatrywana jako wyizolowana rzecz, tez pozbawia dyskusji sensu. Dochodzisz do absurdu podobnego do tego, do jakiego doszedl wczesniej Losiul, gdy mu wyszlo, ze wedlug jego kryteriow oceniania sily gospodarki, Angola jest 24-krotnie potezniejsza od Japonii. Sama taniosc to zadna informacja. Pytanie jest takie: co dostajesz w zamian za swoje pieniadze.

Odpowiedz: nic.

Nic za male pieniadze to taniej, niz cos za wieksze pieniadze? Ja tak nie uwazam.

Cytat:
"A bud?et ZUS w 2009 roku to ok. 3,1 mld z?, nie wiem sk?d wzi??e? te kilkadziesi?t miliardów (chyba, ?e chodzi Ci o FUS, ale to nie idzie na obs?ug? tylko wyp?aty ?wiadcze?"

ZUS zatrudnia 50 tys osob. Ciekawe, ile zatrudniaja wszystkie prywatne fundusze emerytalne razem wziete. 5 tys? 7 tys?

Cytat:
Cytat:
"I o tym wlasnie mowie. Poki forsa bedzie "panstwowa", czyli niczyja, a nie "moja", czyli z moich prywatnie uskladanych kwot skladkowych, to zawsze bedzie roszczeniowosc. ZUS tez ma wszystko gdzies, bo w koncu co mu zrobi klient? Przeciez sie nie wypisze. A - jak to w kazdym panstwowym molochu - sumienie kazdy ma spokojne, bo wiadomo, panstwowe, czyli niczyje, czyli mozna marnowac. Dlatego wlasnie - koniec z wspolnym garem! Niech kazdy niech ma swoje, i juz.

Zacytuj? ze strony zusu:

Dziekuje bardzo za ten cytat, przeczytam go z wielka uwaga. Ale co to znaczy? Ze jestes za? Jestes przeciw? Nie masz zdania? Czy co?

Cytat:
"Otó? wp?acanych sk?adek nie mo?na inwestowa?, gdy? obecna konstrukcja systemu ubezpiecze? spo?ecznych w Polsce nie pozwala na przechowywanie prawdziwych pieni?dzy na indywidualnych kontach ubezpieczonych, nie ma wi?c czym obraca?."

O, dzizas... Raul! Halo! Przeciez ja to wiem! Nie dyskutujemy tu o tym, jak jest, ale jak byc powinno. Prezentujemy opinie. Tak, obecnie skladek nie wolno inwestowac, bo wszystkie sa wrzucane w jeden worek i na biezaco wyplacane. A ja uwazam, ze nie powinny byc wrzucane i wyplacane na biezaco. I wlasnie dlatego napisalem, ze nie powinny byc wrzucane i nie powinny byc wyplacane. Na co Ty mi odpisujesz, ze przeciez sa wrzucane i sa wyplacane.

>.>

Sa. Ale nie powinny.

Cytat:
Znowu cytat ze strony zus

O, goodie, goodie.

Cytat:
"""?elazny kanclerz" (Otto von Bismarck) uzna?, ?e nie mo?na pozostawi? decyzji o zabezpieczeniu spo?ecznym obywateli im samym"

I co, Ty tez tak uwazasz? Na marginesie, tak wlasnie wyjasniano istnienie niewolnictwa. Ze pewne grupy etniczne nie sa w stanie same zorganizowac sobie zycia, nalezy im wiec zapewnic utrzymanie, jedzenie i prace. Na plantacjach bawelny.

BTW, to myslenie z lat 60-tych XIX wieku. Obecnie konczy sie pierwsza dekada XXI wieku. Minelo ile? 170 lat? A tepi biurokraci z ZSU wiciagaja tego typu argumenty? Gratulacje!

Cytat:
Zgadzam sie z Raulem, ze ludzi trzeba zmuszac do odkladania pieniedzy, bo dbajacych o swoja przyszlosc byloby bardzo malo

Ich strata. Ale co mnie to obchodzi? Czemu maja sie tuczyc na mojej kasie? Niech sie tucza na swojej.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
elberethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-09-2009 - 14:45
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 23-11-2007

Nie wiem, czy to ju? by?o (reporta? i dyskusja):
http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/minela-dwudziesta/wideo/reportaz-nowe-palace-zusu-29072009

A tu drugie (artyku?):
http://blogmida.pl/2008/02/13/palace-zus/

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-09-2009 - 23:39
Admin Forum
Admin Forum

Dołączył/a: 05-01-2002

Mike napisał/a:

Anywayz. Taniosc ZUSu, czyli obslugi FUS, rozpatrywana jako wyizolowana rzecz, tez pozbawia dyskusji sensu. Dochodzisz do absurdu podobnego do tego, do jakiego doszedl wczesniej Losiul, gdy mu wyszlo, ze wedlug jego kryteriow oceniania sily gospodarki, Angola jest 24-krotnie potezniejsza od Japonii. Sama taniosc to zadna informacja. Pytanie jest takie: co dostajesz w zamian za swoje pieniadze.

Odpowiedz: nic.

Nie tyle nic, co niewiele. Cz??? pieni?dzy która jest inwestowana w II filarze co? po tych 30 latach pracy te? powinna Ci przynie??.

Mike napisał/a:

Nic za male pieniadze to taniej, niz cos za wieksze pieniadze? Ja tak nie uwazam.

Je?li nie b?dziesz wyp?aca? emerytom pieni?dzy z FUS (notabene tych które kiedy? zamiast odk?ada? sz?y na emerytury bie??ce -> ko?o zamkni?te), to b?dziesz to p?aci? w podatku.
Jak chcesz si? pozby? tego obci??enia?

Mike napisał/a:

ZUS zatrudnia 50 tys osob. Ciekawe, ile zatrudniaja wszystkie prywatne fundusze emerytalne razem wziete. 5 tys? 7 tys?

1. Fundusze prywatne nie obs?uguj? wszystkich pracuj?cych i emerytów/rencistów.
2. Zbieraniem (i przekazywaniem) pieni?dzy dla tych funduszy zajmuje si? ZUS.
3. Zbieraniem (i przekazywaniem) pieni?dzy dla NFZ zajmuje si? ZUS.
4. ZUS nie zajmuje si? tylko i wy??cznie emeryturami i rentami. Próbuj? Ci to wyt?umaczy? od x postów.

O kwestii czy zatrudnienie jest zbyt du?e wola?bym si? na forum nie wypowiada?, ale jak b?dzie okazja to w gronie prywatnym mog? co? nieco? powiedzie?.

Mike napisał/a:

Cytat:
"Otó? wp?acanych sk?adek nie mo?na inwestowa?, gdy? obecna konstrukcja systemu ubezpiecze? spo?ecznych w Polsce nie pozwala na przechowywanie prawdziwych pieni?dzy na indywidualnych kontach ubezpieczonych, nie ma wi?c czym obraca?."

O, dzizas... Raul! Halo! Przeciez ja to wiem! Nie dyskutujemy tu o tym, jak jest, ale jak byc powinno. Prezentujemy opinie. Tak, obecnie skladek nie wolno inwestowac, bo wszystkie sa wrzucane w jeden worek i na biezaco wyplacane. A ja uwazam, ze nie powinny byc wrzucane i wyplacane na biezaco. I wlasnie dlatego napisalem, ze nie powinny byc wrzucane i nie powinny byc wyplacane. Na co Ty mi odpisujesz, ze przeciez sa wrzucane i sa wyplacane.

>.>

Sa. Ale nie powinny.

To, ?e nie powinny to wie ka?dy, pytanie co zrobi?, ?eby by?o tak jak chcesz czyli ka?dy sam inwestuje na swoj? emerytur?? W obecnej sytuacji albo ci zabior? z emerytury albo z podatków. Jak zap?aci? emerytom bez tych pieni?dzy?

Mike napisał/a:

I co, Ty tez tak uwazasz? Na marginesie, tak wlasnie wyjasniano istnienie niewolnictwa. Ze pewne grupy etniczne nie sa w stanie same zorganizowac sobie zycia, nalezy im wiec zapewnic utrzymanie, jedzenie i prace. Na plantacjach bawelny.

BTW, to myslenie z lat 60-tych XIX wieku. Obecnie konczy sie pierwsza dekada XXI wieku. Minelo ile? 170 lat? A tepi biurokraci z ZSU wiciagaja tego typu argumenty? Gratulacje!

Mike, prosz? ci?. Ja ciebie nie obra?am, a cytat poda?em gdy? w jednym si? z Bismarckiem zgadzam - wi?kszo?? nie od?o?y tych pieni?dzy.
I nie oznacza to, ?e nie powinni?my mie? wyboru. Na pewno da?oby si? wypracowa? system na tyle elastyczny aby zadowoli? osoby chc?ce samemu inwestowa? i te które zdaj? si? na system ubezpiecze? spo?ecznych.

Mike napisał/a:

Ich strata. Ale co mnie to obchodzi? Czemu maja sie tuczyc na mojej kasie? Niech sie tucza na swojej.

Bo i tak wyci?gn? r?k? po twoje, jak swojego im zabraknie.

Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 22-09-2009 - 22:24
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 22-02-2005

Raul - masz przer?bane, bo dzisiaj jestem z Mikiem ; P..

Od pocz?tku.
Cytat:

Nie tyle nic, co niewiele. Cz??? pieni?dzy która jest inwestowana w II filarze co? po tych 30 latach pracy te? powinna Ci przynie??.

Echhh.. To brzmi jak lito??.. Dzi?ki. Mówisz zreszt? o tym sektorze ubezpiecze?, w którym ZUS pe?ni rol? bezsensownego po?rednika. Pytanie jest: po co?

Cytat:

Je?li nie b?dziesz wyp?aca? emerytom pieni?dzy z FUS (notabene tych które kiedy? zamiast odk?ada? sz?y na emerytury bie??ce -> ko?o zamkni?te), to b?dziesz to p?aci? w podatku.
Jak chcesz si? pozby? tego obci??enia?

Heh, wydaje mi si? ?e wystarczy?oby sprzeda? udzia?y w KGHM itp, by?oby tego na parena?cie ?adnych lat - je?liby zako?czy? obowi?zek p?acenia na ZUS, to te par?na?cie lat wystarczy?oby na wielokrotne zmniejszenie dotacji i za jakie? 50 zlikwidowanie tej cudownej instytucji. Takie gdybanie, ale czyta?em ju? o m?drzejszych pomys?ach m?drzejszych ode mnie ludzi i mog? powiedzie?: da si?...

Cytat:

O kwestii czy zatrudnienie jest zbyt du?e wola?bym si? na forum nie wypowiada?, ale jak b?dzie okazja to w gronie prywatnym mog? co? nieco? powiedzie?.

No to ja chc? by? przy tej dyskusji : D! Najbli?sza Baka si? liczy? ; P

Cytat:

To, ?e nie powinny to wie ka?dy, pytanie co zrobi?, ?eby by?o tak jak chcesz czyli ka?dy sam inwestuje na swoj? emerytur?? W obecnej sytuacji albo ci zabior? z emerytury albo z podatków. Jak zap?aci? emerytom bez tych pieni?dzy?

Proste. Nie ma lepszej szko?y ni? ?ycie, powiedzie? id?cym pierwszy raz do pracy, ?e nikt ich nie utrzyma na staro??. Powiesi? to na bilboardach, pu?ci? par? miesi?cy w TV i internecie i po sprawie ; )..
Druga sprawa - pisa?em o tym powy?ej. Kolejny pomys?: mamy z powodu UE obowi?zek posiadania VAT'u, mo?e z tego np?

Cytat:

(...)cytat poda?em gdy? w jednym si? z Bismarckiem zgadzam - wi?kszo?? nie od?o?y tych pieni?dzy.

Ró?nimy si? w tym Raul, i? ja uwa?am ?e ludzie powinni by? sami odpowiedzialni za swoje ?ycie. Ty natomiast chcia?by? by? mesjaszem i o?wieci? masy i zaj?? si? maluczkimi, tworz?c (lub bior?c udzia?...) w systemie, który poprowadzi ich przez zdradliwe meandry odk?adania kasy na staro??. Podziwiam zapa?, ale ?rodków nie pochwalam ani troch? bo:

Cytat:

I nie oznacza to, ?e nie powinni?my mie? wyboru. Na pewno da?oby si? wypracowa? system na tyle elastyczny aby zadowoli? osoby chc?ce samemu inwestowa? i te które zdaj? si? na system ubezpiecze? spo?ecznych.

Wiesz, ostatnio s?ysza?em co? ciekawego o "wyborach" które ludziom si? daje. W USA B.O. "Barracuss" postanowi? wprowadzi? obowi?zek ubezpiecze? zdrowotnych. T?umaczy ?e wprowadzenie publicznej ubezpieczalni nie jest niczym z?ym, bo ludzi którzy nie maj? ubezpieczenia b?d? mogli kupi? tanie ubezpieczenie pa?stwowe, a Ci którzy je maj? nic nie strac?. Nie mówi tylko dwóch rzeczy:
- co je?li ludzie z premedytacj? si? nie ubezpieczaj? (bo pieni?dze na ewentualne leczenie trzymaj? w bezpiecznym miejscu i martwi? si? o nie sami - bez po?redników!),
- co si? stanie z innymi ubezpieczycielami je?li na rynek wejdzie tani pa?stwowy ubezpieczyciel non-profit? (je?li B.O. twierdzi ?e "nic" to albo jest idiot? albo k?amc?..)

Tak czy inaczej popadasz w paradoks: albo jest tak ?e dajesz ludziom wolno??, albo tak ?e ich do czego? zmuszasz, nie ma innej opcji. Je?li tak? znalaz?e? lub s?dzisz ?e taka istnieje to po prostu si? mylisz. Wszelkie rozwi?zania po?rednie s? tylko robieniem ludziom wody z mózgu i wmawianie im ?e fioletowe jest czarne.

Cytat:

Ale w normalnej sytuacji powiniene? mie? wybór: albo im da?, albo da? im po ?apach! A obecnie dajesz bo musisz.

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-09-2009 - 23:16
Admin Forum
Admin Forum

elbereth napisał/a:

Jak spo?ecze?stwo przychodzi do zusu, to chce ?eby go obs?u?ono w jak najlepszych warunkach, ale jak zus zbuduje siedzibe ktora zbudowac i tak by musial (stare najczesciej nie spelniaja wymogow bezpieczenstwa przeciwpozarowego itp. itd.) to jest ?le.
Metr kwadratowy budynku centrali kosztowa? 6500 z?, gdy w zesz?ym roku cena metra powierzchni biurowej w Warszawie wynosi?a 9000. Nikt za nic nie przep?aca?.

LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2009 - 13:34
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 25-09-2006

Cytat:
Cytat:

Ale w normalnej sytuacji powiniene? mie? wybór: albo im da?, albo da? im po ?apach! A obecnie dajesz bo musisz.

Jak ju? napisa?em, nie ty b?dziesz o tym decydowa? tylko politycy.
Ci sami którzy lubi? by? w blasku reflektorów, ci sami co zobacz? kilku górników i ju? daj? podwy?ki bran?y i ci sami co od wielu lat wol? bawi? sie w KRUS ni? straci? poparcie rolników (nawet je?li go nie maj?)

I naprawde my?lisz ?e ci politycy nie dadz???

Ka?dy polityk ch?tniej da co od pa?stwa tysi?cowi g?upców ni? jednemu inteligentnemu.

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2009 - 15:06
Elita forum
Elita forum

Cytat:
"Metr kwadratowy budynku centrali kosztowa? 6500 z?, gdy w zesz?ym roku cena metra powierzchni biurowej w Warszawie wynosi?a 9000. Nikt za nic nie przep?aca?"

To 9.000 PLN / mkw to cena za mkw powierzchni uzytkowej, w dodatku po doliczeniu zysku nie tylko firmy budowlanej, ale i dewelopera. A tu jest 6.500 PLN za mkw powierzchni brutto, w dodatku teoretycznie nie ma dewelopera, ktory mialby ciagnac dodatkowa kase.

Sumujac: przekret, ze HEJ! Smile Ale w koncu to nie pieniadze ZUSowcow, tylko wspolne, czyli niczyje, to po co sie hamowac?

A obsluzony przez ZUS to ja chce byc nie w palacu szejka z Dubaju, ale przez internet. Ekskluzywne biura zapewniaja swietne warunki bytu nie obslugiwanym, ale pracownikom. Obslugiwani i tak stoja w kolejkach i zmagaja sie z paniusiami w okienkach.

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2009 - 16:02
Admin Forum
Admin Forum

Mike napisał/a:
Cytat:
"Metr kwadratowy budynku centrali kosztowa? 6500 z?, gdy w zesz?ym roku cena metra powierzchni biurowej w Warszawie wynosi?a 9000. Nikt za nic nie przep?aca?"

To 9.000 PLN / mkw to cena za mkw powierzchni uzytkowej, w dodatku po doliczeniu zysku nie tylko firmy budowlanej, ale i dewelopera. A tu jest 6.500 PLN za mkw powierzchni brutto, w dodatku teoretycznie nie ma dewelopera, ktory mialby ciagnac dodatkowa kase.

Sumujac: przekret, ze HEJ! Smile Ale w koncu to nie pieniadze ZUSowcow, tylko wspolne, czyli niczyje, to po co sie hamowac?

A obsluzony przez ZUS to ja chce byc nie w palacu szejka z Dubaju, ale przez internet. Ekskluzywne biura zapewniaja swietne warunki bytu nie obslugiwanym, ale pracownikom. Obslugiwani i tak stoja w kolejkach i zmagaja sie z paniusiami w okienkach.

W Centrali jest centrum obliczeniowe. Skoro uwa?asz , ?e da si? za mniejsze pieni?dze zbudowa? to dlaczego nie stan??e? do przetargu?

Mike, Ty chcesz, a taki emeryt niewiele wie o internecie. On wie gdzie jest ZUS i tam idzie za?atwi? spraw? (ZUS zwraca koszty przejazdu!).
Jak ju? kto? wymy?li oszcz?dno?? (np. przelewanie pieni?dzy na konto), to si? okazuje, ?e takie konto to jest problem.
Mike, konto w banku to problem, a ty piszesz, ?eby tych emerytów obs?u?y? przez internet? ?wietny ?art.

Przez internet to mo?na obs?u?y? firmy, a to powoli jest wdra?ane.

I nie czepiaj si? ludzi (tych pa? z okienka), bo w tych warunkach jakie maj? trudno o wi?ksz? efektywno??.

Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2009 - 18:06
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 22-02-2005

@Lunas
Piszesz tak, jakby? my?la? ?e o tym nie wiem : D! A wydaje Ci si? tak dlatego ?e nie wiesz co uwa?am na temat demokracji w ogóle (ogólnie duuu?o z?ych rzeczy : P..). To w tym momencie offtop, ale takie cu? mog? podrzuci?: http://www.youtube.com/watch?v=ek1VszNmKSg

@Raul
Od pracowników si? wymaga. Nie chc? to niech nie pracuj?. Dobrze ma by? nie pracownikom, tylko klientom (zabawne, ale ludzi przychodz?cych do urz?dów celowo nie nazywa si? klientami, tylko "petentami" - ciekawe dlaczego..). W tym kontek?cie, nie obra? si? Raul, ale paniom przy okienkach powinno by? jak najgorzej.

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2009 - 22:59
Admin Forum
Admin Forum

Losiul napisał/a:

@Raul
Od pracowników si? wymaga. Nie chc? to niech nie pracuj?. Dobrze ma by? nie pracownikom, tylko klientom (zabawne, ale ludzi przychodz?cych do urz?dów celowo nie nazywa si? klientami, tylko "petentami" - ciekawe dlaczego..). W tym kontek?cie, nie obra? si? Raul, ale paniom przy okienkach powinno by? jak najgorzej.

A znasz takie poj?cie jak efektywno?? pracy? Wymagasz od kogo? , ?eby pracowa? najlepiej jak si? da i mo?e jeszcze pisa? na kolanie?
Czytaj wi?cej Faktu i Super Expressu, oni ci "prawd?" napisz? jak jest w ZUSie i dlaczego masz tych pa? nie lubi?.

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-09-2009 - 00:45
Elita forum
Elita forum

Cytat:
W Centrali jest centrum obliczeniowe. Skoro uwa?asz , ?e da si? za mniejsze pieni?dze zbudowa? to dlaczego nie stan??e? do przetargu?

Bo byl ustawiony? Wink Slyszales juz moze, co sie stalo z Waszym prezesem? I za co poszedl siedziec? Przekaz mu buziaczki, ale nie wysylaj mu mydla, pamietaj!

Poza tym zmieniasz temat. Ciezar krytyki nie skupia sie na korupcji - ktora jest bezdyskusyjna - ale na marnotrawstwie. ZUS ma dlugi, a stawia sobie takie budynki, ze Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji ma skromniejsza siedzibe. Naprawde uwazasz, ze to normalne?

Cytat:
"Mike, Ty chcesz, a taki emeryt niewiele wie o internecie"

I to jest wlasnie uzasadnienie wydania 25 mln na siedzibe ZUS we Wroclawiu. Bo emeryci nie znaja sie na necie. Ale jestem glupi, nie dostrzeglem tego od razu.

Cytat:
"Mike, konto w banku to problem, a ty piszesz, ?eby tych emerytów obs?u?y? przez internet?"

O, fajnie, ze o tym wspomniales. Konta bankowe powinny byc obligatoryjne dla wszystkich emerytow zameldowanych w miastach.

Cytat:
"Przez internet to mo?na obs?u?y? firmy, a to powoli jest wdra?ane."

Ach, tak. Racja. Ale... czemu powoli? Moze dlatego, ze cala uwaga i srodki inwestycyjne ZUSu skupione sa nie na usprawnianiu obslugi, ale na czyms innym? Hmmm... Ciekawe na czym... Czyzby na... nowych siedzibach za 25 mln zlotych kazda?

Cytat:
I nie czepiaj si? ludzi (tych pa? z okienka), bo w tych warunkach jakie maj? trudno o wi?ksz? efektywno??

Nie no, masz racje. Wiadomo. Ja tez tak mysle. Jest mi niewymownie przykro z powodu tych ciezkich warunkow pracy, o ktorych piszesz. W koncu malo kto musi sie znizac do pracy w takich barakach, w takich szopach, jakie ma ZUS.

Cytat:
"A znasz takie poj?cie jak efektywno?? pracy? "

Ja! Ja! Panie profesorze, ja znam!

Efektywnosc pracy to duze wyniki przy malych kosztach i niskim zatrudnieniu. Na przyklad ZUS. ZUS zatrudnia 50 tys ludzi i ma kosmiczne koszty wlasne. Np. na sama tylko siedzibe w jednym tylko miescie wydal 25 mln zlotych. To jest wlasnie przyklad na efektyw...

O, wait...

Cytat:
Wymagasz od kogo? , ?eby pracowa? najlepiej jak si? da i mo?e jeszcze pisa? na kolanie?

Czyli jedyna alternatywa dla marmurow za 25 mln zlotych jest rozbicie namiotu pod drzewem i pisanie na kolanie. Tak wlasnie myslalem. Uwazam, ze powinienes mocniej podkreslic ten argument. Moze napisac go dwa razy? Caps lockiem? Jakos nie wiem, wybic kolorem?

A moze przemyslec argumentacje jeszcze raz i napisac cos innego? Smile

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-09-2009 - 15:32
Admin Forum
Admin Forum

Je?li wiesz , ?e przetarg by? ustawiony to masz obowi?zek to zg?osi? prokuraturze. A to o czym tu piszesz to gdybanie.
Sama przebudowa jednego pi?tra I Oddzia?u ZUS w Poznaniu ma kosztowa? 5 mln z?. Te 25 mln za nowoczesny i spe?ni?j?cy wymagania i normy budynek nie jest kwot? du?a. A ZUS nie buduje 10 takich budynków w jednym mie?cie. Cz?sto buduje si? je po to aby nie wynajmowa? budynków za kilka milionów z? rocznie.
Zak?ad Ubezpiecze? Spo?ecznych nie ma d?ugów. Znowu mylisz poj?cia.
Mia?em zamiar wklei? tu kilka ciekawych artyku?ów, ale nie widz? sensu, bo ci?gle musz? t?umaczy? to samo.

LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-09-2009 - 17:33
Pisarz
Pisarz

Dołączył/a: 01-01-2006

Wklej, ja poczytam. Rozrozniam ZUS od FUS, ale ZUS w takim razie jest firma panstwowa, a te wiadomo, ze srednio sie sprawdzaja jesli chodzi o kase i jej efektywne wydawanie.

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-09-2009 - 17:39
Elita forum
Elita forum

Cytat:
"Je?li wiesz , ?e przetarg by? ustawiony to masz obowi?zek to zg?osi? prokuraturze

Alez nigdy w zyciu. Wink Nie ma niczego takiego.

Cytat:
"A to o czym tu piszesz to gdybanie"

Ach. Czyli prezesa wcale nie aresztowali? Zabawne. Bo dalbym glowe, ze gdzies czytalem, ze jednak...

Cytat:
Sama przebudowa jednego pi?tra I Oddzia?u ZUS w Poznaniu ma kosztowa? 5 mln z?.

O, wlasnie! Dziekuje, ze wspierasz mnie argumentem! Tak, ZUS marnuje kase i wydaje miliony zlotych nie tylko za zakup palacykow, ale jeszcze wydaje mnostwo kasy na przebudowe juz posiadanych siedzib. Nie dosc, ze wywalili dziesiatki milionow na zakup, to teraz jeszcze idzie piec, tak, PIEC! milionow zlotych na JEDNO pietro jednego swojego oddzialu w jednym tylko miescue. Ktos jeszcze bedzie udawal, ze w ZUSie nie ma marnotrawienia kasy na bizantyjski przepych?

Ciesze sie, ze sprawilem, ze przejrzales na oczy. Smile

Cytat:
Te 25 mln za nowoczesny i spe?ni?j?cy wymagania i normy budynek nie jest kwot? du?a.

Jest. Face it and move on, dude.

Cytat:
Zak?ad Ubezpiecze? Spo?ecznych nie ma d?ugów. Znowu mylisz poj?cia

O, rly? Google ma inne zdanie na ten temat.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33204,1110490.html
http://biznes.onet.pl/wzrosnie-deficyt-i-zadluzenie-zus,18495,1327540,0,prasa-detal

Rozumiem, ze tam, gdzie sie nie odnosisz do argumentow, to kapitulujesz. Yay!

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat