Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SinnerOffline
Temat postu: Kolekcja kolekcjonerska "Świat Dysku"  PostWysłany: 02-09-2015 - 17:50
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Tajemniczy Don Pedro doniósł mi ostatnio, że w sprzedaży pojawiła się kolekcja kolekcjonerka książek o Świecie Dysku. Pogrzebałem w temacie i okazało się, że w istocie jest to prawdą.

Zainteresowanych odsyłam na stronę wydawnictwa: >>klik<<.

Mnie zastanawia tylko, dlaczego one są w rozmiarze kieszonkowym (bo tak rozumiem "poręczny format") ale co tam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu: Kolekcja kolekcjonerska "Świat Dysku"  PostWysłany: 02-09-2015 - 23:13
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
O właśnie, widziałam w kiosku pierwszy tom (Straż! Straż!), był po 8,99 Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Kolekcja kolekcjonerska "Świat Dysku"  PostWysłany: 03-09-2015 - 14:22
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Zamówiłem komplet. Jak przyjdzie pierwsza paczka to podzielę się wrażeniami.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ranko
Temat postu: Kolekcja kolekcjonerska "Świat Dysku"  PostWysłany: 03-09-2015 - 21:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



Czytałam o tym. Ludzie się do tego stopnia napalili, że niektórzy chcą sprzedawać swoje dotychczasowe kolekcje, żeby mieć wersję kolekcjonerską- w jednym rozmiarze.
Nie za bardzo to rozumiem, tym bardziej, że nie wszystkie książki się w tym komplecie znajdują, a niektóre są podzielone na kilka tomów...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Kolekcja kolekcjonerska "Świat Dysku"  PostWysłany: 03-09-2015 - 23:45
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Heh, jestem jednym z tych ludzi Razz Tyle, Ĺźe ja swoje powtĂłrki oddam raczej do biblioteki.
Nie sądzę, żebym był jakoś specjalnie napalony, po prostu lubię ładne rzeczy na półce, a seria książek w zunifikowanej oprawie idealnie pasuje do tej kategorii. Z tego samego powodu drażni mnie bałagan na okładkach Fabryki Słów. Również TP na mojej półeczce nie wygląda najlepiej - część po polsku, część po angielsku, dodatkowo te w langłidżu są wydawane w dwóch różnych rozmiarach...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Kolekcja kolekcjonerska "Świat Dysku"  PostWysłany: 09-09-2015 - 06:44
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Ja za to przywiązuje się do książek, tych konkretnych czytanych egzemplarzy. Nowe to będzie tylko papier na półce.
Też mam parę angielskich.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Kolekcja kolekcjonerska "Świat Dysku"  PostWysłany: 16-01-2016 - 00:29
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Z jedynie czteromiesięcznym opóźnieniem dzielę się wrażeniami:

Wydanie jest schludne i eleganckie. Twarda okładka, ostre i wyraźne ilustracje i druk. Nie znam się na papierze, ale wygląda OK. Podoba mi się też stylistyka grzbietów - czarne z białymi literami i napisem "Terry Pratchett" ciągnącym się przez wszystkie książki. Na chwilę obecną przyszło osiem tomów i już fajnie wyglądają na półce.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Kolekcja kolekcjonerska "Świat Dysku"  PostWysłany: 16-01-2016 - 19:45
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Nie mam paru tomów, muszę to przemyśleć. Choć i tak wolałbym chyba kupić angielskie tomiki.
Mam nadzieję, że sklejone są równie dobrze jak wyglądają.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Kolekcja kolekcjonerska "Świat Dysku"  PostWysłany: 20-01-2016 - 11:35
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Po jednorazowym przeczytaniu jeszcze się nie rozleciały (a nie o każdej książce da się to powiedzieć) - ogólnie wydaje się solidne.

Odnośnie angielskich tomików - dawno nie byłem w American Bookstore, ale tam zacząłbym szukać.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits