Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy dostęp do broni palnej powinien byc ułatwiony?
Tak
42%
 42%  [ 14 ]
Nie
57%
 57%  [ 19 ]
Wszystkich Głosów : 33


Autor Wiadomość
MetAtroNOffline
Temat postu: Pozwolenia na broń  PostWysłany: 05-10-2003 - 16:34
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Temat zasadniczo wyswiechtany, jednak chcialbym sie dowiedziec jakie jest wasze zdanie? Czy dostep do broni powinien być latwiejszy, pozostac na takim samym poziomie jak teraz, czy zasady wydawania pozwolen powinny byc bardziej restrykcyjne?? Ja osobiscie jestem za latwiejszym dostepem (niektore rzeczy podlegaja dyskusji, alo o tym mam nadzieje pogadamy). CZekam na glosy i posty.





Do moda. jesli taki temat juz był, lub jest zostanie zakwalifikowany jako niepoprawny politycznie, prosze sie nie wachac przed usunieciem Smile

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 05-10-2003 - 17:30
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



Bedac szczerym jestem za wiekszymi restrykcjami. Mozemy podyskutowac.



do moda. nie kasowac Wink

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 05-10-2003 - 18:56
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

TeĹź jestem za wiekszymi restrykcjami Very Happy

A w dyskusji z wami nie mam szans Very Happy

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-10-2003 - 21:24
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
A ja jestem za mniejszymi. Jak jakis psychol jak sie uprze, to i tak kupi. A porzadny czlowiek nie bedzie mogl miec w domu nic do obrony??? Bez sensu.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2003 - 00:22
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Ja też zagłosowałam na nie. Widzieliście film "Bowling for Columbine"?

do Jaczaka: czemu mam od razu kasować? poczekam jeszcze kilka dni

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2003 - 14:04
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Veg ma racje. Jak kto bedzie chcial to i tak takowa bron nabedzie w ten czy inny sposob i ja wykorzysta. I bardzo nie chcialbym sie znalezc w sytuacji kiedy tak bron bylaby wycelowana we mnie.
Uprzedzajac argument ze pistolet moze trafic w rece osoby niezrownowazonej.
A. Nie mam nic przeciwko badaniom psychologicznym (zasady badania do ustalenia), ani egzaminom teoretycznym i praktycznym jakim musialaby poddac sie osoba ubiegajaca sie o pozwolenie. Ale chodzi przede wszystkim o zniesienie lub zlagodzenie przepisu traktujacego o powodzie wydania pozwolenia. Dzisiaj szanse na dostanie takiego pozwolenia przez zwyklego smiertelnika sa prawie zerowe. Takie pozwolenie moze dostac jedynie osoba obracajaca na codzien duzymi sumami pieniedzy w gotowce, ochroniarz itp. Nikt nie pojdzie na argument ze mieszkasz w niebezpiecznej dzielnicy, czy po prostu chcesz takie pozwolenie dostac "na wszelki wypadek", w takiej sytuacji albo zostaniesz wysmiany albo poradza ci zeby sobie kupil/kupila paralizator albo gaz lzawiacy.
B. Mozna mowic ze w przypadku takiego zlagodzenia bron moze i tak trafic w niepowolane rece. Ale trafi takze w moje rece. I w sytuacji kiedy bron tego 'zlego' bedzie wycelowana we mnie nie bede musial rzucac w niego kamieniami lecz bede mial rozne szanse. A ze swojej strony wiem ze nie dojdzie do sytuacji kiedy wpadne w berserk, wyjme pistolet i zaczne strzelac do kogo popadnie. Jestem swiadomy konsekwencji takiego postepowania. Z tego wynika punkt C.
C. Razem ze zlagodzeniem przepisow wydawania pozwolen na bron palna powinno pojsc zaostrzenie kodeksu karnego, we wszystkich aspektach dotyczacych uzycia broni i konsekwencji jej uzycia (a zasadniczo calego kodeksu). Nie mozna pozwolic zeby mordercy wychodzili po 10 latach odsiadki, albo zeby dozywocie nie bylo w rzeczywistosci dozywociem (ja wiem ze 25 lat w mamrze to duzo, ale jak ma tam siedziec do konca swoich dni to ma tak byc, zadnych usprawiedliwien, czy dobrego zachowania).

Jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy to napisze.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2003 - 14:25
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Z tego co wiem, to na gazówki nie potrzeba mieć zezwoleń. Ponadto prędkość początkowa pocisku broni gazowej może być większa od prędkości pocisku z broni palnej. Chociaż ogólnie uważa się że najniebezpieczniejszymi pociskami są te z zapłonem centralnym, a nie z bocznym. Ponadto najlepsze są kule ze ściętym czubkiem.

Do moda – a moĹźe poczekać trochę dłuĹźej i zobaczyć jak się rozwinie dyskusja?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2003 - 14:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
niestety dalsza czesc dyskucji najszybciej jutro. wpadne po zajeciach.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2003 - 15:01
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Do moda - wnoszę o poczekanie z kasacją tematu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2003 - 16:39
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Co do broni gazowej. Male porownanie:

Beretta 92 FS na CO2:

masa: 1,26 kg
predkosc poczatkowa: 130 m/s
pojemnosc magazynka: 8
rodzja nabojow: srut Diabolo 4,5 mm
zasieg: do 15 m
cena: 819 PLN

Beretta 92 FS na naboje ostre:

masa: 1 kg
predkosc poczatkowa:
pojemnosc magazynka: 15
rodzaj nabojow: 9 mm
zasieg: do 50 m
cena: ok 3000 PLN

Nie moglem znalezc predkosci poczatkowej dla pistoletu na amunicje ostra, napisze jutro. Ale mimo wszystko. Pistolet na gaz nadaje sie do postrzelania na dzialce do puszek a nie do obrony. Zeby cokolwiek zrobic nalezaloby trafic w glowe, a nie kazdy jest strzelcem wyborowym. Szukajac informacji o tych pistoletach poczytalem sobie troche o ich zawodnosci. Bardzo lubi psuc sie zawor gazu i po jakims czasie gaz zaczyna sie po prostu ulatniac. No i cena... Zastanowmy sie kogo dzis stac na kupno pistoletu za blisko 3000, ktory zasadniczo bedzie lezal w szufladzie. No i pistolety gazowe jakos mnie nie przekonuja. Ale jak nic sie nie zmieni to pewnie i tak sobie taki w koncu kupie.

Mr_Szczota_PL >> co do predkosci, to owszem niektore osiagaja nawet 440 m/s czyli powuzej predkosci dzwieku, a takim czyms mozna juz krzywde zrobic, przyznaje. Ale i tak najlepszy jest Desert Eagle na amunicje 0.50AE okreslany tez jako Przenosna_Artyleria.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-10-2003 - 20:14
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Metatron: Według mnie przesadzasz. Przecież nikt nie ma zamiaru trzymać w domu Desert Eagle'a. Ja rozumiem, że Izraelczycy usilowali nas przekonac, iż służy on do sportu i polowań, ale chyba nikt nie uwierzył, że można polować z kalibry 11.2 mm. Chyba na mamuty. Normalni ludzie kupią sobie Glocka: nic nie waży i świetnie leży w dłoni. Jestem oczywiście za bronią w każdym domu, bo dzięki temu chłystki ode mnie spod bloku nie będą sobie za dużo wyobrażały tylko dlatego, że mają broń. Poza tym jest to zawsze pewien komfort psychiczny: niech no tylko ktoś podejdzie z bejzbolem czy tulipanem...

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-10-2003 - 20:54
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ze se tak glupio spytam: co to jest tlipan????(pomijajac, ze taki kwaitek ;P)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 12-10-2003 - 21:34
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

Veg napisał/a:
Ze se tak glupio spytam: co to jest tlipan????(pomijajac, ze taki kwaitek ;P)

To jest(przynajmniej tak mi sie zdaje) taka rozbita szklana butelka. SposĂłb tworzenia:
Rozbija sie szklaną butelkę tak, żeby odpadło denko, chwyta się za szyjkę i do boju Very Happy

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-10-2003 - 11:55
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
hehehe. desert eagle po prostu mi sie podoba. ten model chcialbym miec, po prostu tak. a jesli chodzi o inne. glock mi sie nie podoba, do gustu przypadla mi Beretta FS92, moze jeszcze jakis colt, ale na pewno nie bebenkowy.
posiadanie takiego gnata za pazucha to nie tylko komfort psychiczny. wiekszosc tych lebkow jest tylko mocna w gebie, jak zobaczy blysk stali, to od razu kisiel w majtach i w nogi, w wiekszosci przypadkow nie trzeba by jej w ogole wyjmowac Smile druga rzecz ze taka bron jak juz mowilem kosztuje i takich ludzi po prostu nie bedzie stac na kupno, nie wspominajac o badaniach, a jesli kiedykolwiek byl notowany to moze w ogole zapomniec.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-10-2003 - 12:04
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Jestem oczywiście za bronią w każdym domu, bo dzięki temu chłystki ode mnie spod bloku nie będą sobie za dużo wyobrażały tylko dlatego, że mają broń. Poza tym jest to zawsze pewien komfort psychiczny: niech no tylko ktoś podejdzie z bejzbolem czy tulipanem...

Odol... nie wiem czy zauwazyłeś ale jeśli będzie tak że bedzie "bron w kazdym domu" to nastepnym razem te "chłystki spod bloku" nie podejda "z bejzbolem czy tulipanem" tylko z parabellum... Twisted Evil
Ja tam popieram zdanie Chrisa Rocka który stwierdził kiedyś
Niech sprzedaja ile chcą gnatów, starczy ze podniosa cene za naboje... Jesli jedna kula bedzie kosztowac 2000$ to nie bedzie przypadkowych ofiar... Więcej... Podpadniesz komus a on do ciebie:
-Czekaj... Teraz masz przesarne... Zacznę oszczędzać... Wezmę dodatkowa pracę... Kupię ten nabój i nieżyjesz...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits