Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 14:21
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Kaworu napisa³/a:
Czekaj, czekaj, statystycznie z pięciu miliardów ludzi tylko dwoje zdecydowało się pozostać w dawnej formie, a reszcie tak się spodobało bycie kolektywem, ze już zostali i żaden odszepieniec się nie znalazł ?


Nie jest powiedziane , że tylko dwoje _zdecydowało się pozostać w dawnej formie_. Dwoje nam _pokazano_.

Kaworu napisa³/a:
Hmm, a już tym bardziej Shin który całe życie się upierał, ze jest sam ... mając okazję w końcu być częścią całości jednak wolał zostać sam, coś tu chyba nie gra


Shinji _nie_ miał okazji być częścią całości , bo był niejako skazany na rządzenie. I dzięki temu na wieczną samotność , bo trudno uznać za szczere uczucia ze strony osób , z którymi można zrobić , co się chce.

Kaworu napisa³/a:
(Ale to zqrat zwaliłbym na chory umysł rezysera);


[sarcasm] Raczej na swój. [/sarcasm]

Weź ty w końcu przeczytaj co innego niż FAQ Robina. Albo przynajmniej przeczytaj _uważnie_ FAQ Robina.

Sinner : a niby jakim sposobem Shinji miałby "przywrócić" Asukę? A to "spłycanie obu postaci". Znaczy się chcesz udowodnić , że to wielka miłość była?

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 14:37
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Radagajs napisa³/a:
Nie jest powiedziane , że tylko dwoje _zdecydowało się pozostać w dawnej formie_. Dwoje nam _pokazano_.
A, czyli jesteś w stanie udowodnić że się mylę! (to bardzo miło, bo ja nie jestem w stanie udowodnić twojego błędu);

Bazujesz na domysłach kochanie, tak samo jak i ja,więc łaskawie mnie nie poprawiaj w tym względzie, bo i tak niczego nie możesz tutaj udowodnić;

Radagajs napisa³/a:
Shinji _nie_ miał okazji być częścią całości , bo był niejako skazany na rządzenie. I dzięki temu na wieczną samotność , bo trudno uznać za szczere uczucia ze strony osób , z którymi można zrobić , co się chce.
Hmm, dobra, tu się zgodzę; Asu widać też okazji nie miała;

Radagajs napisa³/a:
[sarcasm] Raczej na swój. [/sarcasm]

Ja siÄ™ przynajmiej do tego przyznajÄ™;

Radagajs napisa³/a:
Weź ty w końcu przeczytaj co innego niż FAQ Robina. Albo przynajmniej przeczytaj _uważnie_ FAQ Robina.
Nie bazowałem na FAQ Robina, tylko na własnej interpretacji, ale oczywiście masz własną jedynie poprawną;

Radagajs napisa³/a:
Sinner : a niby jakim sposobem Shinji miałby "przywrócić" Asukę? A to "spłycanie obu postaci". Znaczy się chcesz udowodnić , że to wielka miłość była?

 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 15:46
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
Sinner : a niby jakim sposobem Shinji miałby "przywrócić" Asukę? A to "spłycanie obu postaci". Znaczy się chcesz udowodnić , że to wielka miłość była?

Uwielbiam ludzi, którzy wsadzają mi w usta słowa, których nie powiedziałem... A ręce chociaż umyłeś wcześniej?

Pokaż mi, w którym miejscu napisałem coś takiego...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 15:53
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Kaworu napisa³/a:
Bazujesz na domysłach kochanie, tak samo jak i ja,więc łaskawie mnie nie poprawiaj w tym względzie, bo i tak niczego nie możesz tutaj udowodnić;


Ale ty piszesz ex cathedra , że dwoje pozostało. Ja twierdzę zaś , że dwoje nam pokazano , czyli ilość osób , która pozostała , jest większa lub równa dwa. Nie wyklucza to prawdziwości twojej tezy , tylko czyni ją niesprawdzalną. I wypraszam sobie to "kochanie".

Kaworu napisa³/a:
Nie bazowałem na FAQ Robina, tylko na własnej interpretacji, ale oczywiście masz własną jedynie poprawną;


Nie , jedynie poprawne sÄ… tylko fakty.

Sinner , napisałeś tak : "Istnieje też teza, że fakt, iż oboje pojawili się w tym samym miejscu i czasie to pożegnalny prezent od Rei, ale niespecjalnie mi się ona podoba, bo spłyca obie postacie.". W jaki sposób spłyca?

Bo w ten sposób próbujesz udowodnić , że Shinji _musiał_ chcieć powrotu Asuki. Musiał? Dlatego , że nie miałby kogo dusić?

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 16:18
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Radagajs napisa³/a:
Ale ty piszesz ex cathedra , że dwoje pozostało. Ja twierdzę zaś , że dwoje nam pokazano , czyli ilość osób , która pozostała , jest większa lub równa dwa. Nie wyklucza to prawdziwości twojej tezy , tylko czyni ją niesprawdzalną.
Popatrz popatrz, sam na to wpadłeś?

Radagajs napisa³/a:
I wypraszam sobie to "kochanie".
Cóż, misiu pogadamy jak stracisz monopol na ...

Radagajs napisa³/a:
Nie , jedynie poprawne sÄ… tylko fakty.
... jedyną poprawną interpretację faktów, bo to nie są odciski palców tylko wydarzenia, słowa ... a te podlegają intepretacji, i można znich zrobić nawet cuda na kiju; uczepiłeś się jakiejś tezy i uznajesz że jest ona jedyna i słuszna, a jak ktoś (nie daj boże) ma inną teorię, to jest 'fe';

z czystej offtopicznej ciekawości, założyłeś ze Anno pisząc scenariusz nie miał absolutnie nic głębokiego na mysli, chciał tylko zrobić dobre anime którego nikt nie zrozumie ? (trzeba rozpatrzeć wszelkie dostępne opcje, czyż nie?)

BTW, to ty może miałe kiedyś nick tomas, czy jakoś tak w ten deseń ?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 16:32
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Kaworu napisa³/a:
Popatrz popatrz, sam na to wpadłeś?


Ech , nawet ironia wymaga jeszcze trochę argumentów do kompanii.

Kaworu napisa³/a:
jedyną poprawną interpretację faktów,


I mówi to osoba , która potrafiła zjechać autorkę artykułu z Onetu [nie pomnę nazwiska] za określenie Rei "melancholijną" mimo , że z kontekstu jak byk wynikało , iż Rei jest taka a) z perspektywy Shinjiego , b) z perspektywy widza (w miarę rozwoju akcji).

Kaworu , zarówno na dawnym Kawaii forum (tekst Sinnera o Rei) , w komentarzach Onetu , jak i na Katsute zawsze ty żeś uprawiał mastering w temacie. Bądź więc łaskaw nie krytykować za to innych , zwłaszcza nie mając podbudowy merytorycznej.

Kaworu napisa³/a:
bo to nie są odciski palców tylko wydarzenia, słowa ... a te podlegają intepretacji,


Nie zrozumiałeś. Interpretacji podlega to , DLACZEGO Shinji dusił Asukę , a nie ŻE ją dusił.

Kaworu napisa³/a:
i można znich zrobić nawet cuda na kiju;


SÅ‚owo czarownicy?

Doh , sorki za złośliwość.

Kaworu napisa³/a:
uczepiłeś się jakiejś tezy i uznajesz że jest ona jedyna i słuszna, a jak ktoś (nie daj boże) ma inną teorię, to jest 'fe';


Owszem , tylko że mojej (zostały co najmniej dwie osoby) nie da się zanegować , twoją (zostały dwie osoby) owszem.

Kaworu napisa³/a:
z czystej offtopicznej ciekawości, założyłeś ze Anno pisząc scenariusz nie miał absolutnie nic głębokiego na mysli, chciał tylko zrobić dobre anime którego nikt nie zrozumie ? (trzeba rozpatrzeć wszelkie dostępne opcje, czyż nie?)


Ależ oczywiście , ale widzisz , mnie intencje Anno nie obchodzą. Obchodzi mnie , co _ja_ mogę z danego anime wyczytać. Co nijak się ma do dowolności interpretacji , bo _faktów_ się nie przeskoczy.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 16:36
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-01-2004

Sk±d: warszawa, polska, europa, Å›wiat kuli, droga mleczna, wszechÅ›wiat, przestrzeÅ„, wiÄ™cej przestrzeni....

Status: Offline
Another neverending story, lalallalalalalalalah!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 16:42
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

kiyubi napisa³/a:
Another neverending story, lalallalalalalalalah!


E tam neverending... =^.^=

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 16:48
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Radagajs napisa³/a:
Ech , nawet ironia wymaga jeszcze trochę argumentów do kompanii.
Ale nei sarkazm;

Radagajs napisa³/a:
I mówi to osoba , która potrafiła zjechać autorkę artykułu z Onetu [nie pomnę nazwiska] za określenie Rei "melancholijną" mimo , że z kontekstu jak byk wynikało , iż Rei jest taka a) z perspektywy Shinjiego , b) z perspektywy widza (w miarę rozwoju akcji).
Oczywiście, każdy jest hipokrytą, większym lub mniejszym; Niektórzy tylko się do tego nie przyznają;

Radagajs napisa³/a:
Kaworu , zarówno na dawnym Kawaii forum (tekst Sinnera o Rei) , w komentarzach Onetu , jak i na Katsute zawsze ty żeś uprawiał mastering w temacie. Bądź więc łaskaw nie krytykować za to innych , zwłaszcza nie mając podbudowy merytorycznej.
Spierałbym się co do 'merytorycznej' - fakt, nie idę tutaj "mainstream'em" i tak czy inaczej wiekszosci się nie bedzie podobać cokolwiek co na ten temat napiszę; z resztą robimy bardzo podobnie, zaobserwowałeś?

Radagajs napisa³/a:
Nie zrozumiałeś. Interpretacji podlega to , DLACZEGO Shinji dusił Asukę , a nie ŻE ją dusił.
Wlasnie, a ty za fakt uznajesz i DLACZEGO i ŻE, a przynajmiej tak wynika z kontekstu;

Radagajs napisa³/a:
SÅ‚owo czarownicy?

Doh , sorki za złośliwość.

Polskie anime na DVD i do tego manga na podstawie tegoż, i to przy wspoołpracy z Ś.P. SS ?

*blurp* sorki za uszczypliwość;

- -

No problem, to było do bani, gdybym to robił teraz zrobiłbym to całkiem inaczej (mowie o calosci), ale ucząc się na błędach udało się IMO zrobić dobre tłumaczenie mangi; Znasz kogoś kto nie popełnia błędów? bo ja nie;

Radagajs napisa³/a:
Owszem , tylko że mojej (zostały co najmniej dwie osoby) nie da się zanegować , twoją (zostały dwie osoby) owszem.
To jeszcze nie znaczy że się mylę, przyznam się do pomyłki jak ją zaneguje autor scenariusza, w innym wypadku mogę się mylić tak jak i każdy inny, bo tylko wspomniany autor zna właściwe odpowiedzi;

Radagajs napisa³/a:
Ależ oczywiście , ale widzisz , mnie intencje Anno nie obchodzą. Obchodzi mnie , co _ja_ mogę z danego anime wyczytać. Co nijak się ma do dowolności interpretacji , bo _faktów_ się nie przeskoczy.
Widzisz, jeśli wyczytujesz całkiem coś innego niż autor chciał przekazać ... to chyba coś nie jest tak w tym układzie; ("śmierć Diany z mobby dick'a" ... no też się da wyczytać);

"nie zgadzam sie z wym co głosisz, ale będę walczył do końca życia byś mógł to głosić"


Ostatnio zmieniony przez Kaworu dnia 19-09-2004 - 16:50, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 16:48
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

kiyubi napisa³/a:
Another neverending story, lalallalalalalalalah!
A jaka ona wielowÄ…tkowa ^^;
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 16:53
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Kaworu napisa³/a:
Spierałbym się co do 'merytorycznej' - fakt, nie idę tutaj "mainstream'em" i tak czy inaczej wiekszosci się nie bedzie podobać cokolwiek co na ten temat napiszę; z resztą robimy bardzo podobnie, zaobserwowałeś?


Jest w ogóle coś takiego jak "mainstream" w dyskusjach o NGE?

Radagajs napisa³/a:
Wlasnie, a ty za fakt uznajesz i DLACZEGO i ŻE, a przynajmiej tak wynika z kontekstu;


Wynika z tego , że nie potrafisz czytać kontekstu ^^

Kaworu napisa³/a:
Polskie anime na DVD i do tego manga na podstawie tegoż, i to przy wspoołpracy z Ś.P. SS ?

*blurp* sorki za uszczypliwość;


To co , remis?

Kaworu napisa³/a:
Znasz kogoś kto nie popełnia błędów? bo ja nie;


Ważne jest jeszcze , ile tych błędów jest.

Kaworu napisa³/a:
To jeszcze nie znaczy że się mylę,


Ale też nie znaczy , że masz rację.

Kaworu napisa³/a:
przyznam się do pomyłki jak ją zaneguje autor scenariusza, w innym wypadku mogę się mylić tak jak i każdy inny, bo tylko wspomniany autor zna właściwe odpowiedzi;


Albo i nie zna.

Kaworu napisa³/a:
Widzisz, jeśli wyczytujesz całkiem coś innego niż autor chciał przekazać ... to chyba coś nie jest tak w tym układzie; ("śmierć Diany z mobby dick'a" ... no też się da wyczytać);


A nie dociera do ciebie , że niektóre dzieła przerastają swoich autorów? Np. pamiętniki Paska czyta się teraz jako przykład i dowód zmakaronizowania , żądzy dóbr doczesnych , głupoty i fanatyzmu polskiej szlachty , a tego autor z pewnością nie miał na myśli.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 17:05
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Radagajs napisa³/a:
Jest w ogóle coś takiego jak "mainstream" w dyskusjach o NGE?
Tak, dał się zaobserwować;

Radagajs napisa³/a:
Wynika z tego , że nie potrafisz czytać kontekstu ^^
Albo że nie umiesz go dobrze skonstruować;

Radagajs napisa³/a:
To co , remis?
Tak, z resztą, może EOT? kto jakkto ale mu sobie nic nie zdołamy raczej wyjaśnić, chociaż mogę się mylić;

Radagajs napisa³/a:
Ważne jest jeszcze , ile tych błędów jest.
Raczej czy siÄ™ je poprawia;

Radagajs napisa³/a:
Ale też nie znaczy , że masz rację.
To zdanie mi siÄ™ nie podoba, nie wiem czemu ... zdaje mi siÄ™, ze ja nie lubiÄ™ jak siÄ™ ze mnÄ… zgadzasz;

Radagajs napisa³/a:
Albo i nie zna.
Właśnie, więc będę żył w błogiej nieświadomości; Ignorancja jest błogosławieństwem;

Radagajs napisa³/a:
A nie dociera do ciebie , że niektóre dzieła przerastają swoich autorów?
oooo, dociera, dobitnie to było ukazane w takim filmie co się zwał "Żywot Brajana" ... "to cud, to cud!"

Radagajs napisa³/a:
Np. pamiętniki Paska czyta się teraz jako przykład i dowód zmakaronizowania , żądzy dóbr doczesnych , głupoty i fanatyzmu polskiej szlachty , a tego autor z pewnością nie miał na myśli.
nie czytałem, ale z zasady 'pamiętnik' różni się trochę od 'powieść';
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 17:11
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Kaworu napisa³/a:
Tak, dał się zaobserwować;


Jakie poglÄ…dy prezentuje?

Kaworu napisa³/a:
Albo że nie umiesz go dobrze skonstruować;


Pomnąc na wzmiankowany artykuł , podejrzewałbym raczej to pierwsze.

Kaworu napisa³/a:
Raczej czy siÄ™ je poprawia;


Sam sobie grób kopiesz.

Kaworu napisa³/a:
nie czytałem, ale z zasady 'pamiętnik' różni się trochę od 'powieść';


Wątpię , żeby Prus pisząc "Lalkę" zdawał sobie sprawę , co można z niej wyciągnąć pod względem psychologicznym.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 17:11
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Kaworu napisa³/a:
A jaka ona wielowÄ…tkowa ^^;


Czadowo.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 17:17
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Radagajs napisa³/a:
Jakie poglÄ…dy prezentuje?

dziwnie podobne do Robinowego FAQ, ciekawe dlaczego ...

Radagajs napisa³/a:
Pomnąc na wzmiankowany artykuł , podejrzewałbym raczej to pierwsze.
Nobody's perfect .. call me nobody?*

Radagajs napisa³/a:
Sam sobie grób kopiesz.
Już dawno wykopałem, teraz go pogłębiam;

Radagajs napisa³/a:
Wątpię , żeby Prus pisząc "Lalkę" zdawał sobie sprawę , co można z niej wyciągnąć pod względem psychologicznym.
Lepiej, ale to nie znaczy ze ma to zastosowanie w wypadku NGE;
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits