Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 17:20
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Radagajs napisa³/a:
Kaworu napisa³/a:
A jaka ona wielowÄ…tkowa ^^;


Czadowo.
I tak powstanie kolejny esej którym potem będą katować dzieci w szkole, bo się okazuje, ze autor palnął bzdurę która okazała się być warta przekazania kolejnemu pokoleniu;
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 18:01
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Kaworu napisa³/a:
Lepiej, ale to nie znaczy ze ma to zastosowanie w wypadku NGE;


Nie znaczy też , że nie ma.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaworu
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 18:22
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-10-2002

Sk±d: Core of DPS

Radagajs napisa³/a:
Kaworu napisa³/a:
Lepiej, ale to nie znaczy ze ma to zastosowanie w wypadku NGE;


Nie znaczy też , że nie ma.
I dlatego mawiam, ze jest tyle interpretacji ilu ludzi, w dodaku każdy ma rację;
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-09-2004 - 20:13
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
Sinner , napisałeś tak : "Istnieje też teza, że fakt, iż oboje pojawili się w tym samym miejscu i czasie to pożegnalny prezent od Rei, ale niespecjalnie mi się ona podoba, bo spłyca obie postacie.". W jaki sposób spłyca?

Heh, zdążyłem już zapomnieć o tamtej wypowiedzi i przez chwilę zastanawiałem się, do czego pijesz Rolling Eyes Ale nieważne. Już tłumaczę, co miałem na myśli.

Poprawka: spłyca Shina i Asukę, zmienia charakter Ayanami. Tych pierwszch dlatego, że zostają pozbawione własnej woli i własnego wyboru. Rei dlatego, że ona nie byla osobą manipulującą innymi (a zrobienie czegoś takiego uważam za pewnego rodzaju manipulację, pomimo, że IMO rzeczona dwójka prawdopodobnie zdecydowałaby się na to sama).

A odnośnie "przywracania" Asuki: zgodzisz się ze mną, że podczas 3I Shinji był osobą decydującą o losie ludzi i świata. Dlatego też, samemu postnowiwszy powrócić, miał możliwość zabrania jej ze sobą. Nie ma to nic wspólnego z jakąś wielką miłością. Powtórzę, że to było prawdopodobnie podświadome i z całą pewnością nie zrobił tego specjalnie. Zdaję sobie sprawę, że stoi to w sprzeczności z powyższym akapitem ale tak to właśnie widzę. Pozatym uważam, że gdyby Asuka nie chciała wrócić, to nie zrobiłby tego.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-09-2004 - 16:44
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 18-10-2003



Status: Offline
cos widze ze zbyt dlugo mnie tu nie bylo XD
cos stracilem watk albo za duzo cytatow tu sie pojawilo... ;P
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Achika-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-09-2004 - 13:23
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 23-11-2003



Status: Offline
Nio, właśnie tak to jest mieć modem i jedną godzinę netu w tygodniu (nie ja nie narzekam, jeszcze nie Very Happy ), a tu już zasypują temat tyyyyyloma postami, że hoho. A tak w sumie to jak myślicie, czy udział Shinjiego w tej całej sprawie był aprawą przeznaczenia? Czy byłaby mozliwość, że gdyby Shinji wreszcie by uciekł z Nervu, to czy akcja potoczyłaby się inaczej? A moze to nie chodzi o Shinjiego tylko o pilota Evy 01... którym mógł być tylko Shinji (przynajmniej pod koniec...).. A moze....ech chyba się pogubiłam... Embarassed

_________________
Destiny is something we create on our own by making our decisions.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 01-10-2004 - 23:54
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Sinner napisa³/a:
Poprawka: spłyca Shina i Asukę, zmienia charakter Ayanami. Tych pierwszch dlatego, że zostają pozbawione własnej woli i własnego wyboru.


Bez sensu. Gdyby Anno potwierdził tę hipotezę , narzekałbyś na fanów dorabiających sobie zbyt głębokie tezy do tej sceny?

Sinner napisa³/a:
Rei dlatego, że ona nie byla osobą manipulującą innymi


Bo ja wiem? Pewne jej metody podczas Third Impactu można by w sumie tak nazwać.

Sinner napisa³/a:
A odnośnie "przywracania" Asuki: zgodzisz się ze mną, że podczas 3I Shinji był osobą decydującą o losie ludzi i świata. Dlatego też, samemu postnowiwszy powrócić, miał możliwość zabrania jej ze sobą.


Zonk. Szwankuje zwiÄ…zek przyczynowo-skutkowy.

Shinji miał możliwość zdecydowania o losie całości świata , nie o jednostkach , to raz. Po drugie , nie wiadomo , czy Asuka faktycznie zginęła przed Third Impactem i czy Eva-02 nie ochroniła jej przed śmiercią tak , jak Shinjiego Eva-01. Po trzecie , nawet jeśli nie , to Shinji był gdzie indziej niż Asuka (on w Evie-01 , a Asuka w LCLu). Po czwarte , w EoE widzimy , jak Shinji wyłania się z morza LCL. Asuki z nim nie ma. Po piąte , przeczytaj Kyoncepcje raz jeszcze.

Sinner napisa³/a:
Pozatym uważam, że gdyby Asuka nie chciała wrócić, to nie zrobiłby tego.


A niby skąd miałby wiedzieć , czy chce , czy nie chce?

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-10-2004 - 11:33
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
Bez sensu. Gdyby Anno potwierdził tę hipotezę , narzekałbyś na fanów dorabiających sobie zbyt głębokie tezy do tej sceny?

Nie mam w zwyczaju narzekania na fanów dorabiających głębię do scen. Mogę się z nimi nie zgadzać, dyskutować, bądź kłucić, ale nie narzekam. Mam dośc własnych powodów do narzekania.

Cytat:

Bo ja wiem? Pewne jej metody podczas Third Impactu można by w sumie tak nazwać.

Ujmę to inaczej: nie jest osobą, która z własnej inicjatywy manipuluje innymi. Podczas 3I był to niejako jej obowiązek, tak samo, wcześniej walka z aniołami.

Cytat:

Shinji miał możliwość zdecydowania o losie całości świata , nie o jednostkach , to raz.

Skąd ta konkluzja? Owszem, decydował "tylko" o losie świata, ale to raczej dlatego, że było ich zbyt wielu. Jasne, możnaby przedłużyć 3I i zająć się każdym osobiście, ale ludzki umysł nie jest przyzwyczajony do myślenia w talkich kategoriach.
Moim zdaniem po połączeniu się z Lillith Rei osiągnęła coś w rodzaju boskości, moc twórczą destrukcyjną, którą postanowiła wykożystać zgodnie z wolą Ikariego juniora, byłaby więc w stanie rozporządzać poszczególnymi ludźmi, gdyby Shinji miał taką zachciankę...
Kwestia śmierci Asuki nie ma w tym przypadku znaczenia, ponieważ tak czy inaczej stała się częścią morza LCL. Nie rozwijajmy tu kwestii, jak to sie stało, gdyż mieliśmy już okazję kilkaktornie i nic z tego nie wynikło.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 02-10-2004 - 11:56
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

Sinner napisa³/a:
Moim zdaniem po połączeniu się z Lillith Rei osiągnęła coś w rodzaju boskości, moc twórczą destrukcyjną, którą postanowiła wykożystać zgodnie z wolą Ikariego juniora, byłaby więc w stanie rozporządzać poszczególnymi ludźmi, gdyby Shinji miał taką zachciankę...


Nie. Rei przedstawia Shinjiemu możliwości poprowadzenia Third Impactu. Coś w rodzaju "zrobić ci kawę czy herbatę"? Nie ma opcji "zrób mi laskę".

Sinner napisa³/a:
Kwestia śmierci Asuki nie ma w tym przypadku znaczenia, ponieważ tak czy inaczej stała się częścią morza LCL.


Udowodnij waść. Shinji się nie stał dzięki Evie , dlaczego więc miałaby się stać Asuka , jeśli była w swojej? Fakt , że mocno zniszczonej.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
StreiderOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-11-2004 - 18:55
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 05-11-2004

Sk±d: NERV

Status: Offline
Radagajs napisa³/a:

Udowodnij waść. Shinji się nie stał dzięki Evie , dlaczego więc miałaby się stać Asuka , jeśli była w swojej? Fakt , że mocno zniszczonej.


IMO Eva nie miała nic wspólnego z tym, że Shinji nie stał się LCL. Przecież to on miał dokonać wyboru czy stworzyć z ludzi jedno wielkie morze LCL czy przywrócić świat taki, jakim był. Będąc LCL nie miałby możliwości wyboru.

Ale czy naprawdÄ™?Smile

Zastanawiam się, czy w scenie gdy Rei leży na Shinjim, ich zjednoczenie fizyczne itp nie jest symbolem tego, że stali się LCL (chociaż tylko na chwilę).

Tak czy tak, Asuka stała się LCL.


---EDITO---

Ech, przy spekulacjach na temat płci nie należy się kierować avatarem. Oczywiście jestem płci męskiej:) A jako, że to mój pierwszy post, to cześć wszystkim:)


Ostatnio zmieniony przez Streider dnia 08-11-2004 - 22:51, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 07-11-2004 - 14:21
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Hmm... Gdzieś mi umknał ten wątek...
Cytat:
Udowodnij waść. Shinji się nie stał dzięki Evie , dlaczego więc miałaby się stać Asuka , jeśli była w swojej? Fakt , że mocno zniszczonej.

Mógłbym ci odpowiedzieć tym samym "udowodnij waść", ale to by nas raczej nigdzie nie doprowadziło...
Nic ci nie udowodnię, bo ciężko udowodnić "fakty" z filmu SF, ale powiem tak: Evy nie miały nic wspólnego z tym, czy ktoś zamieni się w żółtą galaretkę, czy nie, bo przecież Shinji w pewnym momencie opuszcza #01. Byłbym w stanie zgodzić się w tym punkcie z przedmówcą (przedmówczynia? Wink ), że Shin, a raczej jego ciało, również zamieniło się w rzeczoną żółtą galaretę. Ale ciała w 3I nie miały specjalnego zdarzenia, jako że rzecz miała podłoże bardziej, duchowe niż fizyczne. Tak więc cała ludzkość, włącznie z Shinjim i Asuką, zamieniła się podczas 3I w morze żółtej galarety.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-11-2004 - 15:44
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 18-10-2003



Status: Offline
Inne pytanie do dyskusji: czy mozliwe jest ze Shinji przetrwal tylko dlatego ze razem z EVA byl "zapalnikiem" dla calosci tej sytuacji ??
Czy moze "po prostu" to bylo juz zadecydowane (tak jak wczesniej mowiliscie) i nie bylo innego wyjscia bo ktos musial zadecydowac o dalszych losach ludzkosci (lub nie Razz) i wlasnie Shinjiego obarczono tym zadaniem...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
StreiderOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-11-2004 - 21:28
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 05-11-2004

Sk±d: NERV

Status: Offline
Przetrwal? Chodzi ci o to, że wrócił z LCL do swojej ludzkiej postaci? Nie ma w tym nic szczególnego, każda istota ludzka zamieniona w LCL może to zrobić, jeżeli jest obdarzona wolą życia (czy jakoś tak).

Shinji decydował o losach ludzkości, ponieważ to on siedział w Eva 01.

_________________
Commence operation!

Misato Katsuragi
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-11-2004 - 21:53
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Veto. Shinji decydował o losie ludzkości, bo tak postanowiła Rei/Lilith.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-11-2004 - 23:02
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 18-10-2003



Status: Offline
tez sie zgodze z Sinner'em - EVA o tym nie decydowala - byla przekaznikiem Very Happy (swoja droga jednym z najwazniejszych) a sama wola do powrotu nie wystarczyla bo to Shionji musial ostatecznie zadecydowac czy dana osoba wroci...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits