Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
alfistaOffline
Temat postu: Nausica  PostWys³any: 26-10-2003 - 00:51
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 20-04-2002

Sk±d: Lublin

Status: Offline
z tego co mi muwila ostatnio kolezanka, po rozmowie z p. Watanuki, waneko juz na powaznie sie szykuje do wydania mangi nausici (7 tomow) .. chyba ijrzymy ja dosc nie bawem ...

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
idiotka
Temat postu:   PostWys³any: 26-10-2003 - 07:58
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 23-02-2003

Sk±d: cori celesti

ta, pewno... niech oni się lepiej skupią na dokańczaniu dotychczas ropoczętych serii i trzymaniu się terminów (btw - pierwszy tom para kissa będzie opóźniony... tak, znowu łazi o okładkę, pierwsza zastępcza nie spodobała się utorce i wysyłali kolejną... jak dobrze pójdzie to tom bedzie w listopadzie, ja stawiam na grudzień Razz).

Szczerze mówiąc ja już nie chę, żeby Waneko cokolwiek wydawało. Confused
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 26-10-2003 - 10:52
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
No, mam nadzieje - o Nausice to ja slysz od poczatku istnienia wydawnictwa :P

A ja chce, zeby wydawali. Przyzwyczilam sie juz do opoznien, i mysle, ze kiedys sie wreszcie ustabilizuja...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 26-10-2003 - 14:10
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
z jednej strony super, ze wydaja, bo to jeszcze jedna szansa, ze ktoś "to" wyda, a z drugiej.....czasem mysle podobnie jak idi: żeby tylko nie zaczeli wydawać tytułu, który lubie, bo zepsują! ;_;
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 26-10-2003 - 15:53
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Przesadzacie troszke... Nie jest tak zle Ja sie ciesze, ze w ogole mamy cos takiego jak Waneko i ze cos wydaja :P No i wierze, ze nie zlamia obietnicy i nigdy nie przerwa wydawania ciaglej historii.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-11-2003 - 12:03
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
ostatnio błądząc wierczorami po necie, zaglądając na forka innych, doszłam do bardzo zaskakującego jak dla mnie wniosku (może dlatego, że powątpiewałam ostatnio w to, że wogóle chce mi się jeszcze myśleć). Otóż po co wydawnictwa starają się o prawa autorskie na wydane tytułyów, skoro i tak w przeciągu przypuśćmy pół roku (a może nawet i dłużej) nie maja zamiaru ich i tak wydać ? Tym samym utrudniają pracę (czyt. życie) nie tylko innym wydawnictwom, które być może wydały by taką pozycję szybciej (niekiedy lepiej), ale także nam czytelnikom, którzy już mam dosyć czytanie (gdzieś), że dany tytuł zostanie wydany w innym terminie?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 20:37
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
TIGRA napisa³/a:
Otóż po co wydawnictwa starają się o prawa autorskie na wydane tytułyów, skoro i tak w przeciągu przypuśćmy pół roku (a może nawet i dłużej) nie maja zamiaru ich i tak wydać ?

Widzisz, to się nazywa zaklepywanie co lepszych tytułów.
Jak dla mnie sensu to nie ma żadnego - popularność tytułów o ile nie jest to cos co leciało w TV zależy głównie od tego jak dana manga się przyjmie i oprócz Mangamixu (który pozwala się Waneko mniej więcej zorientować) , nikt nie ma bladego pojęcia co będzie.
Przykład _beznadziejnego_ Gundama i nieznanego Edenu pokazuje dobitnie, że na naszym ryneczku NIC nie jest pewne.

TIGRA napisa³/a:

Tym samym utrudniają pracę (czyt. życie) nie tylko innym wydawnictwom, które być może wydały by taką pozycję szybciej (niekiedy lepiej), ale także

Ja stwierdziłem , że się nie bedę przejmował cudzymi planami. Maja prawa, trudno. Jeśli zaś tylko sobie planują, to a kupuję prawa i wydaję. I mam to gdzieś (vel ankieta Saishy i pozycja Yami .. i nagłe olśnienie Waneko, że chcą to wydać ... kiedyś).
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-01-2004 - 14:38
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
raul napisa³/a:
Widzisz, to się nazywa zaklepywanie co lepszych tytułów.
Jak dla mnie sensu to nie ma żadnego...

...mam to gdzieś (vel ankieta Saishy i pozycja Yami .. i nagłe olśnienie Waneko, że chcą to wydać ... kiedyś).


Ale zaklepywanie nic nie da...chciałabym aby to oni wydawali, a nie sobie robili jakieś plany, z których później np nic nie wyniknie...

też przyznam, że ta wiadomość mnie dobiła jeżeli chodzi o YnM, ale mam nadzieję, że w końcu ktoś to wyda....

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-01-2004 - 21:50
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
TIGRA napisa³/a:
ostatnio błądząc wierczorami po necie, zaglądając na forka innych, doszłam do bardzo zaskakującego jak dla mnie wniosku (może dlatego, że powątpiewałam ostatnio w to, że wogóle chce mi się jeszcze myśleć). Otóż po co wydawnictwa starają się o prawa autorskie na wydane tytułyów, skoro i tak w przeciągu przypuśćmy pół roku (a może nawet i dłużej) nie maja zamiaru ich i tak wydać ? Tym samym utrudniają pracę (czyt. życie) nie tylko innym wydawnictwom, które być może wydały by taką pozycję szybciej (niekiedy lepiej), ale także nam czytelnikom, którzy już mam dosyć czytanie (gdzieś), że dany tytuł zostanie wydany w innym terminie?

A kto tak robi? Bo napewo nie firmya wydajÄ…ce mangi.
Jedyne co słyszałam na ten temat to to że egmont ma prawa do Ranmy, co jest kompletną bzdurą.
A i jeszcze coś ludzie czepiają się MMix'a, że Waneko przez to blokuje te tytuły innym wydawcom, co oczywiście również nie jest prawdą...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 07-01-2004 - 16:12
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
nio właśnie chodzi o Waneko :] i jego sposób z ankietami, totala jak dla mnie bzdura...
jestem jednak ciekawa jakie oni czerpią z tego korzyści, zaklepywanie a później "no może wydamy ...hmm... za rok" ??

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 07-01-2004 - 20:14
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 29-08-2003

Sk±d: Kraków

Status: Offline
Hmmm a tak sie wlasnei zastanaiwam caly zcas co z YAmi ... jest to w zasadzie to na czym mi najbarzdiejz alezy jesli chodzi o temtyke yaoi/shounen-ai ... mzoe moje wymagania nie sa za wysokie,a le to mi spodoba i juz Smile

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 07-01-2004 - 20:26
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
no właśnie jeżeli chodzi o YnM to ja jestem mocno rozczarowana, i dlatego zaczełam już kupować orginały po japońsku...

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-01-2004 - 13:33
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Cytat:
nio właśnie chodzi o Waneko :] i jego sposób z ankietami, totala jak dla mnie bzdura...
jestem jednak ciekawa jakie oni czerpią z tego korzyści, zaklepywanie a później "no może wydamy ...hmm... za rok" ??

Nie jest tak jak mówisz, Waneko wcale nie zaklepuje i tłumaczy się że może kiedyś coś wyda. Do MMix'u kupują tylko jeden tom a nie całą serię! Jeśli tytuł zdobędzie popularność to załatwiają licencję na dalsze tomy. Tytuły które zostały odrzucone w ankiecie mogą być bez przeszkód wydawane przez innych wydawców. To że Waneko czasami mówi że chciałoby wydać jakiś tytuł któty nie wygrał w ankiecie to jest oznaka ich dobrej woli i chęci na jego wydanie (że ewentualnie za rok mogą się postarać o prawa na całą serię) a nie przetrzymywanie dla siebie danego tytułu (nie mogą go przetrzymywać bo poprostu nie mają na niego licencji!

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-01-2004 - 14:37
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
no dobra jeżeli tak sądzisz, to czy możesz wytłumaczyć mi jedną rzecz (jak wiesz oczywiści Smile )
dlaczego Waneko powiedziało, że wyda albo Seimadena albo YnM ? Z tego by wynikało, że musi mieć prawa autorskie do wydania tego/tych tomików na rynku polskim ?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-01-2004 - 17:51
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
iola napisa³/a:
Nie jest tak jak mówisz, Waneko wcale nie zaklepuje i tłumaczy się że może kiedyś coś wyda. Do MMix'u kupują tylko jeden tom a nie całą serię!

Możesz mi podać źródło tych informacji? Bo ja mam zupełnie inne.

iola napisa³/a:
Jeśli tytuł zdobędzie popularność to załatwiają licencję na dalsze tomy. Tytuły które zostały odrzucone w ankiecie mogą być bez przeszkód wydawane przez innych wydawców.

@_@ Please, powiedz mi skąd to wiesz. Bo ja mam tak różne informacje od Twoich, że po prostu chce się upewnić co to za źródło.

iola napisa³/a:
przetrzymywanie dla siebie danego tytułu (nie mogą go przetrzymywać bo poprostu nie mają na niego licencji!

Ja się dowiem dokładnie jak to jest od strony japońskiej jak wróci moja znajoma.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits