Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
KamuiOffline
Temat postu: Za co można zabić Waneko...  PostWys³any: 29-10-2003 - 21:14
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 14-10-2003

Sk±d: WaWa - Kabaty

Status: Offline
1. Za zakończenie na 7 tomie Zapisków dedektywa Kindaichi !!
2. Za wydanie kilku (według mnie!) kichowatych tytułów np:
MARS...
(pamietajcie to tylko moje zdanie i prosze sie nie złościć !)
3. Za opóźnieniaaaaaaaaaaaaaaaa !! (VGA 5 bodajze 2 miechy...) #evil
4. Za to że nie stosują się do próśb ludzi ......
5. I ponownie bo niemoge tego znieść ze jakiegoś tam Marsa wydają całego a ZDK które wg. mnie jest 3 razy lepszy od szojo.... bo ma fabułe , ma ładną kreske (MARS - usta jak melon) , bo jest Realny... (no moze nie Smile )

A wy co za nie lubicie Waneko... (tzn. ja nie nielubie tylko nie przepadam)


Jeszcze raz mowie ze o tym Marsie to moje zadnie i prosze niebić jak ktoś lubi...

_________________
"We must live and love..."


Ostatnio zmieniony przez Kamui dnia 29-10-2003 - 21:31, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
idiotka
Temat postu:   PostWys³any: 29-10-2003 - 21:26
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 23-02-2003

Sk±d: cori celesti


a ja jutro napisze za co ich nie lubię. Duzo tego i teraz nie zdażę. ;p
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-10-2003 - 23:58
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
ciesz sie że w ogóle coś jest wydawane... Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 11:24
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Owszem, można się cieszyć, że ktoś coś w Polsce w ogóle robi na swoim i zakłada jakieś firmy. Można się cieszyć, że Waneko postanowiło wydawać mangi. Jednakże umówmy się, nie robią tego charytatywnie, lecz chcą na tym zarobić, do czego oczywiscie mają prawo. Zarobek jednakze jest związany również z prestiżem firmy, a ten Waneko traci na łeb na szyję. Zreszta omawiany był już temat. Jeżeli bowiem Kindachi się kończy w jakims tam kawałku, to ja się będę zastanawiał, czy kupować ich nowy tytuł, bo możliwe, że znów go w połowie przerwą. Sorry, ale Kindachiego na pewno bym nie kupował. Jeżeli tylko kilka procent osób tak pomyśli, to już ma Waneko potężną stratę. Przecież chyba obecnie mało osób gromadzi wszystkie możliwe serie mangowe. W związku z tym, jeżeli zacznie coś nowego wydawać JPF i Waneko, a bedzie mnie to interesować jako tako, a bedę miał ograniczenia kasowe (a któż ich nie ma), to tytuł Waneko poczytam sobie w EMPICu, a kupować będę JPF. Waneko stanowczo zapomina, ze na rynku robi sie coraz większa konkurencja. Teraz mogą jeszcze na to machnąć ręką, ale za rok, czy dwa ... bardzo watpię.
Opóźnienia to już inna sprawa, choć mi się wydaje, ze w przypadku VG Ai dochodzą do miesiąca, a nie dwóch. Wszystko jedno, i tak dużo.
Co do Marsa i Paradaise Kiss nie będe sie wypowiadał. Obywa cykle są skierowane do innej grupy celu niż ja. Ciesza sie popularnością, co oznacza, że jest na nie zapotrzebowanie. Nic mi do tego, tak samo, jak nic mi do tego, że są ludzie oglądający telenowele. Waneko sprawdziło rynek, stwierdziło, ze na tego typu mangę są odbiorcy i chce wypuscić to, co sie będzie sprzedawać. Absolutnie nie mam o to pretensji, choć osobiście wolałbym, zeby wydawali coś zupełnie innego. Kindachi i VG AI to było z ich tytułów to, co mnie interesowało.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
idiotka
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 14:23
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 23-02-2003

Sk±d: cori celesti

oka, wymieniam :}
- opóźnienia,
- papier toaletowy,
- rozmazujÄ…cy siÄ™ tusz,
- mangamix,
- tłumaczenie love hina,
- przerywanie serii,
- za dużo szojców,
- mam wrażenie, że zafałszowywyanie wyników ankiet :} (no offence, takie osobiste odczucie ;P)

Co do marsa... ehhh... mi się on podoba. To nej jest zwyczaje, głupawe shojo, naprawdę b. się wybija spośród miernot. Coraz mniej podoba mi się za to vga. A to jest nieo dziwne, bo ja ogólnie wolę shonen od shojo. *___* Pytanie do Kamui i Kelly - ile tomów marsa czytaliście? O ile wogóle czytaliście? :)
Podam teraz kilka cytatów:

XXX napisa³/a:
Nie znam sie na telenowalach, ale Mars jest nadal do strawienia, tak wiec zamierzam nadal kupowac. Jak tylko zacznie przypominac Klan (moja babcia oglada i ja czasami tez jestem do tego zmuszany ) to od razu przestane. Poza tym Mars to chyba jedyne schojo jakie jestem wstanie przeczytac bez mdlosci od wszechobecnej slodzyczy.

OOKIDAIBUTSU napisa³/a:
Długo się zastanawiałem, zanim zakupiłem 4 tomiki tej manga. Jednak wcale nie uważam tych pieniążków za stracone. Czemu? Bo było w 100% warto.

cratebeer napisa³/a:
U mnie podobnie jak u OOKIego. Co prawda czytałem tylko dwa tomy (jeden publikowany w MM, drugi "na stojaka" w księgarni - pozdrawiam miłe panie z opolskiego matrasa ), ale to jeden z nielicznych szojców, który coś w sobie ma i mnie nie odrzuca.

Krzych Ayanami napisa³/a:
Mars to romans i - co jest wyjątkowe - dość "drapieżny". Przede wszystkim nie jest tak naiwny i przesłodzony jak chociażby FY. Gdyby Tamahome miał charakter Rei , a Kira miała do spełnienia misję Miaki , to chyba musiałaby nosić pas cnoty...

Jeśli chodzi o postacie , to tutaj manga ma duży plus , ponieważ są one dość wyraziste. Dziewczyny są w porządku , a żaden chłopka nie robi za Mr.Ciotę pokroju Keitaro z LH , czy Shinjiego z Evy.

jak widac jeśli skreśliliście 'marsa' tylko z powodu jego przynależności do gatunku 'szojców' i dlatego, znie podoba wam się krecha to mogliście się bardzo pomylić i zachęcam do przeczytania. :) [wszystkie cytaty pochodzą z postów napisanych przez Panów :)]
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 15:00
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Zabijać nikogo nie należy Smile Mnie Waneko trochę zawiodło, ze względu na formę wydawania (może dlatego, że przyzwyczaiłam się do JPF), ZDK to był chwyt poniżej pasa- miałam to w ręku, ale nie posiadam tego- jednak byłabym zła, że przerwali serię którą może bym zbierała. Ostatnia "Akcja" z ankietą- jakoś nie dowierzam.
Jednak są też plusy- mam kolejne wydawnictwo które chce wydawać mangę- i wielkie dzięki Wam za to.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 16:19
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Wlasnie, widzac ten temata mialam odchote napisac, ze zabijac nie nalezy, bo osobiscie bardzo lubie to wydawnictwo - ciezko mi to bedzie sprecyzowac, no ale... Jest duzo bardziej "ludzkie" niz JPF, ktory kzda pozycje ma zaplanowana co do dnia i godziny i pozycja wychodzi dokladnie co do dnia.... Hmmm, zebym nie zostala zle zrozumiena: nie cierpie opoznien!!!! Wiem, dziwna jestesm ;P No dbra, namieszlaam totalnie, sam juz nie wiem o co chodzi, wiec moze przejde do konkretow:

a)opoznienia
b)rozmazujacy sie tusz
c)smierdzacy tusz
d)badziewne rysunki pod obwolutami
e)mangi, ktore wydaja tylko w mangamixie
f)przerywanie serii
g)tlumaczenie Love Hina
h)za malo shojo ;P (no walnsie.... czemu wedlug was wydaje za duzo???)

Kamui - w kolko zasuwasz o tym Marsie, Marsie i jeszcze raz Marsie. Nie podoba Ci sie, to nie cztaj - chcialbys, zeby wydawali tylko mangi ktore Ci sie podobaja? Bo ja nie. I dla mnie zdecydowanie ZDK jest JAKÄ„Åš TAM MANGÄ„ :P Wedlug Ciebie, Mars nie ma fabuly?????

Jak to nie stosuja sie do pros ludzi? Co masz na mysli????

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 17:13
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 19-07-2003



Status: Offline
hmm, mnie Waneko IRYTUJE za:

-g*wniany papier

-opóźnienia VGAI (ludzie, jak im się uda utrzymać na rynku to może w tym tempie za 2,3 lata będę miał całość #evil )

-nie wydania LH w tomikach

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 17:40
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
co mam za złe waneko: papier (jest najgorszy z wszystkich wydawnictw mangowych w pl), opóźnienia (nie lubie, jak opóźnienie wynosi wiecej niz tydzień i to z taką czestotliwością - niemal kazdy tytuł!!, to brak profesjonalizmu), nie lubię, ze koncentrują się tak mardzo na mangamixie. Czasopismo to cos do poczytania i wyrzucenia, o wiele bardziej wolę tomiki.
Nie lubię uczucia niepewności, które towarzyszy mi przy mysleniu o waneko. Z jednej strony fajnie ze jest takie wydawnictwo, bo zawsze to jedna wiecej szansa, ze zobacze mój ulubiony tytuł, a równoczesnie modle sie, zeby ten tytuł wydał ktokolwiek inny, bo waneko go zepsuje - przerwie po kilku tomach i zadne inne wydawnictwo potem tego nie dokończy.....wiecie o czym mówie?

No, gdyby waneko to był bank, to omijałabym go szerokim łukiem^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 18:10
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Ja do Waneko nie mam już takich mocnych pretensji jak dawniej (a poza tym to są naprawdę mili ludzie Smile ) To co teraz mnie wkurza to, że nadal mimo zmiany drukarni są opóźnienia (pewnie teraz wzieli tyle na siebie roboty że nie wyrabiają), do tego tłumaczenie LH

A do tych co mówią o tym rozmazującym się tuszu to tylko przypomnę ze po zmianie drukarni coś takiego już nie istnieje
Co do Kindola to ja bym jeszcze nie stawiała na nim kreski co prawda ten tytuł jest dla mnie tak ważny jak stara para śmierdzacych skarpetek, powiem więcej cieszyłabym sie gdyby Waneko przerwałą tą serię, tym bardziej, że oni nie są w stanie tego wydać (to już chyba ma koło 30 tomów Rolling Eyes ), ale nauczyłam się z doświadczenia że Krzychu czasami roznosi ploty i poczekam na oficjalne ogłoszenie tego przez waneko (chyba ze już to ogłosili, ale narazie ja nic o tym nie wiem)

Co do papieru to uważam że jest IDEALNY nie ten chamsko biały z jpf'u, aż mi sie nieraz źle czyta przez to że to takie jasne Confused Uważam że waneko w wydawaniu mang (od strony technicznej) doszło do perfekcji i właśnie za to ich strasznie polubiłam (gdybyście tylko widzieli jak się zachwycałam 3 tomikiem Marsa Very Happy )

No i teraz ta ankieta Sakura vs Love Hina... Jeśli LH przegra to waneko mocno straci w moich oczach, a tego bym nie chciała. Boź co bąź nie jestem jakąś zagorzałą fanka LH, ale już 100x wole to od CCS Mad

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 18:12
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Szanowna Idiotko. Nabyłem i przeczytałem dwa pierwsze tomiki Marsa skuszony opiniami. Trzeci przeczytałem, a raczej przejrzałem, w EMPICu. Tak, ze wiem o czym piszę i jezeli twierdzę, że mi się nie podoba, to znaczy, ze mi sie nie podoba. Dlaczego z mojej wypowiedzi wysnułaś, że nie miałem z tym tytułem kontaktu, nie potrafię zrozumieć.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 18:23
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Kelly: chyba wypowiedz Idiotki bardziej byla sierowana do Kamuiego, ale moze mi sie tylko wydaje ;P

Iola: na stronce Waneko niestety pisze, ze przerywaja

slyszlama ze LH ma byc w przyszlym roku... To chyba potwierdzone jest, co nie????

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 18:39
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Veg napisa³/a:
Iola: na stronce Waneko niestety pisze, ze przerywaja

Jeeeeeeeeeeeeee !!!!! Jakie niestety??? Very Happy Ja tam siÄ™ cieszÄ™ Very Happy

Veg napisa³/a:
slyszlama ze LH ma byc w przyszlym roku... To chyba potwierdzone jest, co nie????

Nie wiem jak wypadła ankieta (chyba jeszcze trwa), ale mam nadzieję że LH nie przegra Smile

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 18:55
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Hmm, no wlansie ankita podobno rowniutko wyszla, wiec ma byc w przyszlym roku i LH i CCS.

Mnie Kindaichi w sumie tez ani ziebi, ani parzy, poczytac moge - zaluje tylko, ze nie bede miec calej serii, tylko jakis wycinek :(

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
idiotka
Temat postu:   PostWys³any: 30-10-2003 - 19:05
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 23-02-2003

Sk±d: cori celesti

ja piszę do wszystkich *____* i nie wiem o co się tak oburzasz, przecież cię nie zbluzgałam ani nic :}
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits