Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 10:05
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Czym jest dla mnie Warszawa? To jedna wielka wieś (podobnie jak pozostała część Polski- sorry jeżeli kogoś uraziłam); niby tylu ludzi a tak naprawdę nikogo (prawie), cześć z tych ludzi mogłaby brać udział w interaktywnym programie pt "Wyścig szczurów- czyli jak wykończyć konkurencję".
Jednak i Wawa ma swoje dobre strony, milutki smrodzik o poranku z ulicy, smog, kwaśne deszcze (no dobra przesadzam). Ale biorąc sprawę na poważnie nie wyobrażam sobie mieszkania gdzieś indziej w Polsce na stałe. Dlaczego- może się przyzwyczaiłam, albo nie miałabym odwagi.
A inaczej wygląda sprawa poza Polską- JAPAN albo Austria- tak jakoś, a kto wie może kiedyś mi się uda :]

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 11:13
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



o wyscigu szczurow moglby spokojnie powstac duuugi oddzielny temat, you know - to jest wszedzie, no, prawie wszedzie... Sad

wiekszosc ludzi lubi narzekac na warszawe, ale jak przyjdzie co-do-czego to przewaznie zostana w niej... cos w tym jest Razz

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 11:25
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

Jaczak >> Większość ludzi narzeka na swoje miejsce zamieszkania, ale w niej zostają^^ Tak jest chyba na całym świecie!!

Odol >> Nie, nie....Police jest nazwą, nie wywodzi się od angielskiego określenia "policji". Większość ludzi to myli^^ Chyba mieszkający w Zachodnio-pomorskim znają tą nazwę i nie mylą jej^^ Ale przez angielski stałem się obywatelem "Policji" ^^ no no Cool
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 11:40
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Nie rozumiem co złego widzicie w Wawie. Osobiście mieszkam w stolicy piąty rok, wcześniej mieszkając w pewnej dziurze pod Wyszkowem (230 mieszkańców!) i moje obecne miejsce zamieszkania uważam za conajmniej blogosławieństwo. Wyobraźcie sobie mieć 40 km do najbliższego sklepu z mangami i konieczność podróży tam zaśmierdłym PKSem. Naprawdę, duże miasta może nie są najbardziej przyjazne dla zdrowia i kndycji fizycznej ich użytkownika, tym niemniej jednak dają niezwykłe możliwości i więcej plusów niż minusów.
[informacje potwierdzone empirycznie]

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 11:45
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
ja do Warszawy nic nie mam, lecz czasem (zazwyczaj) przytłacza mnie głupota władz tego miansta, np. mój basen na Polonezie miał być otwarty w wakacje (do tej pory nie jest czynnny), dlaczego- ponieważ takiemu Kaczyńskiemu wydawało się, że kolejny basen jest zypełnie nie potrzebny więc cofnął dotacje z budżetu miasta, albo np. rozwój metra- no to mnie tak zdenerwoławało, że ****.
W Warszawie jest bardzo duzo fajnych miejsc, ale minusem są tu ceny- dodam potworne ceny.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 11:49
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

TIGRA napisał/a:
minusem są tu ceny- dodam potworne ceny.


^^ Co masz na myśli??
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 11:57
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
w porównaniu do innych miastu tutaj prawie wszystko jest droższe; np. ostatnio poszłam do pubu ze znajomymi, za napój z pro. o pojemności 0,33 zaaciłam 7,50 porównując z innym miastem jakim jest np. Lesko za ten sam produkt płacę 4,00 . Ja jako kobieta lubię sie fajnie ubrać ( buachacha) ceny w różnych miastach są o wiele lub chociaż trochę niższe niż w Wawie, ogólnie tu płacisz za to gdzie to kupujesz :/ prawda mnie boli

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 12:34
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
TIGRA: To prawda, ceny są dość wygórowane, jednak w Wawie masz dostęp do tych produktów, które Cię interesują w niemal nieograniczonym stopniu. Co do basenu to (nareszcie!) otworzyli normalny basen na Targówku i już od zeszłego weekendu można tam uczęszczać! Z tego co wiem ceny są do strawienia i nie jesteśmy już skazani na tą ruinę na Balkonowej. Wysokie ceny to ten czynnik do którego trzeba się przyzwyczaić, jeśli ma się zapatrywania na pewien standard życia. Coś za coś.

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 12:41
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Odi- tylko zauważ że ceny ciągle idą w górę, a płace są marne- nio chyba, że komuś się udało; owszem dostęp do towarów jest b.dobry- ale trzeba za nie płacić wysokie lub za niektóre wygórowane ceny- a jak myslisz do jakiego momentu dojdziemy ze wzrostem cen, aż boję się czasem pomyśleć czy UE da nam jakieś szanse na ich zmiejszenie czy wręcz odwrotnie ?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 14:30
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Wraz z wejściem Rzplitej do Unii ceny towarów ogólnie nie powinny się znacznie zmienić, niektórzy ludzie w naszym Rządzie wbrew pozorom jeszcze myślą i zgodzą się na zrównanie cen z tymi np. z w Londynie, gdzie relatywnie zarabia się 4x więcej niż u nas. A teraz porównaj zarobki ludzi na wsi i w Wawie. Widzisz różnicę? Obiektywnie rzecz biorąc w mieście nie jest wszystko droższe, jeśli weźmiesz pod uwagę zarobki. Podam przykład z życia wzięty. Moja babcie mieszka w "mieście" Czarna Woda w Pomorskim. Jest to bądź co bądź miasto jedynie z nazwy. Przez pewien czas połowa mieszkańców była zatrudniona w nieźle prosperującym zakładzie płyt pilśniowych. Zarabiali po 800 zł i żyło im się całkiem nieźle. A teraz wyobraź sobie rodzinę żyjącą za te 800 zł w Warszawie. U nas za taką samą pracę ludzie dostawaliby 2000 zł, a w Londynie to byłoby pewnie około 1500 euro. Oto skąd bierze się różnica w cenach.
[podane w tekście wartości walutowe są czystko szacunkowe, tak naprawdę nie znam się na ekonomii i jeśli ktoś wie lepiej, prosze mnie poprawić]

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 15:56
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
no ja nie wiem, w Wawie przeiętny polak ma płace niską , przeciętnie 1200-1450 zł, są i po 800 i jeszcze niższe i jak tu wyrzyć ?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 16:58
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Niezaprzeczalnym faktem jest, że w dobie kolosalnego bezrobocie ludzie są skłonni wziąć dowolną pracę, niezależnie jak słabo płatną, ale to nie jest sedno sprawy. Sedno sprawy jest takie, że w danym rejonie ceny pewnych produktów są wprost proporcjonalne do średnich zarobków większości ludności w tym rejonie. I tego nie zmienią żadne reformy czy wejścia do jakichkolwiek Unii. Podsumowując: 95% Polaków żyje się ciężko i tak pozostanie. Prawa wolnego rynku albo natury: nie mnie osądzać.

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2003 - 22:47
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

A ja kocham Warszawę i jestem jej w stanie bronić kłami i pazurami. Mieszkałam w Niemczech w małym miasteczku - zabytkowym, czyściutkim i bezpiecznym, malowniczo położonym nad Jeziorem Bodeńskim, za którym bardzo tęsknię, ale będąc tam strasznie ckniło mi się za Warszawą. Szczególnie lubię okolice uniwerku i rejony Szczoty czyli ulicę Górskiego, którą wiążę z cudownymi wspomnieniami i oblewaniem każdej sesji. Ceny są tutaj niziutkie w porównaniu z Niemcami czy Szwajcarią (mieszkałam na granicy). Trzeba też wiedzieć gdzie co kupować i kiedy np. można pójść do dobrego, wygodnego kina za małe pieniądze. Plusem są wielkie sklepy i bogata oferta kulturalna oraz jedne z najlepszych w Polsce wyższych uczelni.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2003 - 14:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Ja jak pisałem , Warszawa trochę mi się już przejadła. Może tak myślę, bo ostatnio nie miałem funduszy na wyjazdy.
Nika – O ile pamiętam to Ty i Iggi byliście w Niemczech. Czy to prawda Ĺźe gdy Polak jedzie do Niemiec, to czyje się tak jakby był w innym świecie, całkowicie róşniącym się od Polski?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2003 - 20:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Co masz konkretnie na myśli? To śmieszne uczucie, kiedy nikt na ulicy Cię nie rozumie (często mówiłam wrednym ludziom szczerze co o nich myslę... po polsku). Są tam inne zwyczaje, ludzie mają inną mentalność, ale dla mnie nie był to zupełnie inny świat - ten sam tylko troszkę bardziej egzotyczny jak dla każdego cudzoziemca. Nie ma tam rzeczy, których nie można byłoby dostać u nas. Nie miałam wrażenia - tam cywilizacja a u nas barbaria.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits