Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2003 - 09:16
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 30-09-2002

Status: Offline
Atta boy!
Na poczatek proponuje wycieczke do Klathu na strone piasku i Klahtianskiej Legii Klahtianskiej
http://travel.to/klatch
a potem bezposredni przelot na g?owna strone Gildii
http://fly.to/discworld
maja tam zreszta dzialy regionalne Wink
Jesli masz pytanie... mozesz je zreszta zadac Terremu przez E-mail ze strony
http://www.turtlesalltheway.com

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2003 - 16:00
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 29-01-2003

Whoa!!! TEMU Terry'emu? AAAAAAAAAAAAAA!!! IggI, I admire You!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzi?ki za adresy, zobaczy si?. Chyba nie dzisiaj, ale si? zobaczy :)) Dzi?ki :)

Z ciekawo?ci - pisa?e? co? do Niego?

Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!

IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2003 - 09:24
Elita forum
Elita forum

Szczerze... nieee... Embarassed
Widzisz to troche tak jakbym dostal telefon i mogl porozmawiac z Bogiem... Shocked
Zestarzalbym sie zanim bylbym w stanie wyskoczyc z jakims odpowiednio inteligentnym tematem do pytania... Confused

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2003 - 00:40
Elita forum
Elita forum

A ja my?l? i czuj?, ?e z Nim (Terrym) ?atwiej by mi by?o pogada? ni? z lud?mi z tej Gildii :))) Taki to ju? ze mnie cudak. Z reszt? korci mnie, ?eby wykorzysta? okazj?. Poczekamy jednak do szcz??liwego nastroju - inaczej jakie? bzdety napisz? i nic z tego nie b?dzie...

IggI, gdybym mia? taki telefon zapyta?bym - jest tam kto? Ale wiesz, gdybym us?ysza? odpowied?, to ju? ostatecznie skre?li?bym szans? uwierzenia a Boga.

Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!

nika
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2003 - 12:42
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 26-08-2002

Telefon do Boga? G?upstwa opowiadacie! Bardzo mnie dra?ni? fani - wydaje mi si?, ?e dostatecznym dowodem uwielbienia jest kupowanie ksi??ek. Rozumiem jeszcze pisanie listów - je?li oczywi?cie kto? ma co? odkrywczego do powiedzenia, ale piszczenia i zam?czania ulubie?ca podobnymi g?upotami - absolutnie nie! I tytu?owanie kogo? bogiem! To po prostu pisarz - dowcipny i m?dry, ale swoje talenty od kogo? przecie? otrzyma?!
Co do Gildii to wst?p lepiej do Inkwizycji - wniós?by? do niej na pewno co? ciekawego.

IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2003 - 14:26
Elita forum
Elita forum

Herb, a gdybys dosta? i po zadzwonieniu bylaby cisza to co? Naglebys uwierzyl?

Pozatym bynajmniej nie porownuje Prach'a do zadnego bostwa - nawet do Oh My God!'a mu daleko- chodzilo mi tylko o to ze bym sie za bardzo speszyl ze moge z nim pogadac..ot tak... Twisted Evil

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2003 - 14:54
Elita forum
Elita forum

IggI napisał/a:
Herb, a gdybys dosta? i po zadzwonieniu bylaby cisza to co? Naglebys uwierzyl?

IggI... Ujm? to tak. Wiem, ?e moja odpowied? mo?e by? raczej nieprzyjemna dla wierz?cych, ?e mo?e urazi?. Tak czy tak - tak uwa?am. Je?li chcesz, to Ci t? odpowied? prze?l? na priva - nie chc? swoimi wywodami zam?cza? forumowiczów. Z reszt? - chyba si? nie spodziewasz, aka to b?dzie odpoweid? :)

Nika - mo?e masz racje. Wiesz, chcia?em z TOb? polemizowa? i odpowiada? co do Boga, rozmowy i zam?czania autora przez fanów. Widz? analogi?. Je?li b?d? pewny, ?e Was ie ura?? - napisz?. Je?li nie, nic z tego ( czekam na deklaracj? - chcecie czy nie chcecie s?ucha? :)

Ja w Inkwizycji?... A na czym to polega?

IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2003 - 20:00
Elita forum
Elita forum

Herb.. nie chodzilo mi o Boga...
To raczej tak jabkbys dopiero zaczal 7 klase i fizyke...
i nagle dzwoni do ciebie Stephen Havking i mowi ze ma problem bo juz prawie ma pomysl jak zrobic (dajmy na to) zimna fuzje... Razz

...i bez tego czuje sie w stosunku do Prachetta troche jak ci fani co probuja poprosic swojego idola o autograf gdy on spiewa i tanczy po calej scenie i sa strasznie obrazeni ze ochrona ich spycha...
tak jak pisala Nika... nie czulbym ze moje pytanie jest wystarczajaco dojrzale by sie go spytac o cokolwiek... Razz

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2003 - 00:04
Elita forum
Elita forum

Szczerze? (mam nadziej? ?e nie zako?cz? tym postem pi?knie zapowiadaj?cej si? znajomo?ci. No ale psucie wszystkiego naoko?o to ju? moja specjalno?? :(((, U?alania koniec, here goes)

Gdybym mia? taki telefon, to zada?bym to moje "Jest tam kto?", poczeka? chwil? i od?o?y? s?uchawk?. Gdybym us?ysza? cisz?, wiedzia?bym, ?e Go nie ma, lub si? nami nie przejmuje. Oba wyj?cia mnie satysfakcjonuj?. Czemu? Bo gdyby by?, to by?bym zmuszony zw?tpi? w Jego mi?o?? do ludzi, mi?osierdzie i dobro w ogóle. Je?li Bóg jest to wg mnie nie kocha ludzi, przynajmniej nie na ludzki sposób (ale w ko?cu stworzy? nas na obraz i podobie?stwo, itd) Je?li jest i widzi to wszystko co si?dzieje i nic Go to nie obchodzi, to co? jest nie tak. Dlatego wg mnie Boga nie ma. Milczy, bo Go nie ma.

Nika, nie porównywali?my Mistrza do Boga.

A co do piszcz?cych fanów... Jak my?lisz, czy wszystkie puste modlitwy, klepanie formu?ek, u?alanie si? zamiast wzi?? sprawy w swoje r?ce, k?amstwa dochodz? do Boga w formie pisków? Jak my?lisz, czy ludzie nie zam?czaj? Go swoimi sprawami? No i czy nie uwa?asz, ?e dla wszechmocnej i nie?miertelnej istoty mój czy Twój ból to g?upota? Nie uwa?asz, ?e On zajmuje si? rzeczami wa?nymi?

Iggi, z tym Havkingiem... Sam nie wiem... Ja z Pratchettem tak czy tak nie pogadam. Wiesz, czemu? Bo teraz taka rozmowa czy mail to marzenie. Je?li si? spe?ni to mo?e przynie?? cierpienie. Je?li si? spe?ni, to mo?e zaci??y?. No a je?li zostanie na piedestale, to spoko - nie zawiod? si? na Nim, b?d? ksi??ki czyta?, b?dzie oka. Nie b?d? si? martwi? o nieprzychodz?c? odpowied?, potem rado?? z jej otrzymania (Nareszcie!) nie zostanie przy?miona listem w postaci a) szablonik + podpisik b) kto to w ogóle pisa? - bo On na pewno nie...

A czy Twoje pytanie do mistrza nie by?oby dojrza?e.. A pomy?la?e?, ?e ten cz?owiek jest zasypywany tonami listów o powa?nej tre?ci i marzy o kim?, kto go spyta o kolor skarpetek?

IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2003 - 17:51
Elita forum
Elita forum

Sorka ?e cie rozczaruje ale raczej sadze ze wiekszosc pytan zaczyna sie Co dalej z...? i tu wstawiaja swojego ulubionego bohatera... Mad

nika
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2003 - 00:47
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 26-08-2002

Wybacz, ale nie mog? si? pohamowa?, ?eby nie podyskutowa? na ten temat. Czemu uwa?asz, ?e Bóg powinien interweniowa? w ?wiat? Dlaczego nie móg? go stworzy? i pozostawi? samemu sobie? Czy wyobra?asz sobie ?wiat, w który Bóg bezustannie interweniuje? Jak pogodzi? te interwencje z nasz? woln? wol?? Przecie? to nie Bóg zabija a cz?owiek. Czy gdyby?my ?yli bez strachu o nasze ?ycie to czy to mogliby?my prawdziwie ?y?? A co motywowa?oby nas, by si? stara?? By ustanawia? prawa i d??y? do ich przestrzegania? By si? uczy?, by si? rozbudowywa?? A mi?o??? Czy? nie jest najcenniejsza w?a?nie dlatego, ?e jest krucha? Czy gdyby? wiedzia?, ?e nigdy jej nie utracisz, to czy chcia?by? si? dla niej zmienia?? Warto?? ma dla nas to, co mo?emy w ka?dej chwili utraci?. Ale mimo wszystko ja wierz? w boskie interwencje - w cuda, które powoduje prawdziwa wiara i ufno??. Ja nie mam w sobie tyle wiary a moja modlitwa jest pe?na w?tpliwo?ci, ale wierz?, ?e s? ludzie prawdziwie, ?arliwie Bogu oddani. Wierz? te?, i? mój ból jest bólem Boga - tak jak matk? boli ból jej dziecka. On mnie nie przyjdzie poklepa? po ramieniu, ale mnie wys?ucha, zrozumie, bo sam by? cz?owiekiem.
Co do pustych formu?ek - nie maj? sensu. Nie cierpi? dewotek klepi?cych bezmy?lnie pacierze i s?dz?, ?e Bóg te? nie lubi oszustów. Dlatego kocham ?piewa? w ko?ciele - nie mam g?osu, lecz w pie?ni mog? w?o?y? rado??, ból czy mi?o??, to moja modlitwa. Z Bogiem rozmawiam w?asnymi s?owami b?d? uczuciami.
Mnie intryguje inny fakt: sk?d wzi??o si? na ?wiecie z?o? Skoro Bóg jest sam? dobroci? to przecie? nie móg? go stworzy?. Czy mo?e istnia?o zawsze - ale wtedy Bóg jest tylko po?ow? wiecznego ?adu... Zastanówmy si?, ?e przecie? nie mo?e istnie? dobro, je?li nie istnieje z?o, bo wtedy brakowa?oby podstawy, by je wyodr?bni?. Pewnie ludzki umys? tego nie ogarnia, ale jest w nim pragnienie stawiania pyta?.

A tak z zupe?nie innej beczki to s?dz?, ?e pytanie o kolor skarpetek jest bardzo pratchettowskie, ale ba?abym si? jednego: ?e kto? wpad? ju? na nie przede mn? i nie b?d? oryginalna. A wyobra?cie sobie tak? sytuacj?: ?e wiele osób my?l?cych jak my zapyta?o go o kolor skarpetek, wi?c nasze pytanie jest najpospolitsze z mo?liwych!

Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2003 - 07:35
Elita forum
Elita forum

nika napisał/a:
Wybacz, ale nie mog? si? pohamowa?, ?eby nie podyskutowa? na ten temat.

Ciesz? si? :) Nie ma nic do wybaczania.

Cytat:
Czemu uwa?asz, ?e Bóg powinien interweniowa? w ?wiat? Dlaczego nie móg? go stworzy? i pozostawi? samemu sobie

Bo je?li widzi to wszystko i nic nie robi to albo jest nieludzki ( bardziej w sensie zupe?nej od nas odmienno?ci ni? z?a) albo po prostu okrutny czy nieczu?y. Pewnie bardzo cierpi, ale przy okazji musi by? niezwykle silny, ?eby widzie?, co sobie ludzie robi? i "przechodzi?" wobec tego odoj?tnie. A mo?e po prostu On nas opu?ci?? Mo?e ludzie ju? go nie obchodz? - po tym, co zrobili z Jego Synem, jak si? nie poprawili, a tylko stali coraz gorsi.... A mo?e nie reaguje bo oszala? patrz?c jak z?e s? jego dzieci?

Cytat:
Jak pogodzi? te interwencje z nasz? woln? wol?

Wolno?? cz?owieka to mit. Nie ma ludzi wolnych - chyba ?e samotnicy w buszu, bez kontaktu ze ?wiatem.

Cytat:
Czy gdyby?my ?yli bez strachu o nasze ?ycie to czy to mogliby?my prawdziwie ?y?

Ciekawe pytanie. Postuluj? wykonanie testu - zapytajmy ofiar? wojny, czy dobrze by jej si? ?y?o bez strachu. Czy mog?aby prawdziwie ?y?. Pogadajmy z Czeczenami. Zapytajmy, czy bez strachu, ?e zaraz zgin? nadal mieliby motywacj? by si? stara?.
Mi?o?? jest cenna dlatego, ?e krucha.. Hmm... Ja uwa?am, ?e jest cenna, bo jest mi?o?ci?. Bardzo si? o ni? boj?, ale z tego wynikaj? same z?e rzeczy jak ogromny strach przed odpowiedzi? na pytanie (chcesz mnie jeszcze?...) Troszcz? si? o ni? i WIEM, ?e b?dzie trwa?a zawsze. Nie chc? tylko jej zatru?, ale po to, by nie zrani? drugiej osoby, a nie po to, ?eby mnie by?o dobrze.

Cytat:
Warto?? ma dla nas to, co mo?emy w ka?dej chwili utraci?

Wydaje mi si?, ?e nie tylko. Mianowicie je?li uznawaliby?my za warto?ciowe tylko to, co mo?emy utraci? tak zaraz, szybko, nagle to ?yliby?my w ci?g?ym, potwornym stresie...lub bez rzeczy warto?ciowych.

Cytat:
Ale mimo wszystko ja wierz? w boskie interwencje - w cuda, które powoduje prawdziwa wiara i ufno??. Ja nie mam w sobie tyle wiary a moja modlitwa jest pe?na w?tpliwo?ci, ale wierz?, ?e s? ludzie prawdziwie, ?arliwie Bogu oddani. Wierz? te?, i? mój ból jest bólem Boga - tak jak matk? boli ból jej dziecka. On mnie nie przyjdzie poklepa? po ramieniu, ale mnie wys?ucha, zrozumie, bo sam by? cz?owiekiem.

Wiedz, ?e jakiekolwiek, jakkolwiek pokr?cone by moje pogl?dy nie by?y to zawsze uszanuj? Twoj? wiar?.

Cytat:
Co do pustych formu?ek - nie maj? sensu.

Owszem, zgadzam si? w zupe?no?ci. Dlatego wkurza mnie jak nie wiem lekcja religii - modlitwa przed ni? jest fars?, a po zako?czeniu lekcji zamienia si? ju? w tragikomedi?, no ale pewnie wiesz, o czym mówi?... Mia?a? religi? w szkole, no nie?

Cytat:
sk?d wzi??o si? na ?wiecie z?o? Skoro Bóg jest sam? dobroci? to przecie? nie móg? go stworzy?

Chyba, ?e nie jest... Stworzy? cz?owieka na swój obraz i podobie?stwo. Jestem cz?owiekiem. Jest we mnie z?o. Z reszt? kto? kiedy? powiedzia?: "Piek?o jest w nas..."

Cytat:
Pewnie ludzki umys? tego nie ogarnia, ale jest w nim pragnienie stawiania pyta?.

Nie zak?adaj, ?e mo?emy nie zrozumie?, jak to dzia?a. Mo?e rozwi?zanie jest proste, mo?e tylko bardzo trudno je zaakceptowa?

Cytat:
A wyobra?cie sobie tak? sytuacj?: ?e wiele osób my?l?cych jak my zapyta?o go o kolor skarpetek, wi?c nasze pytanie jest najpospolitsze z mo?liwych!

No tak, to by by? sarkazm :))) A i tak uwa?am, ?e Mistrz nie mia?by nic przeciwko normalnej, szczerej rozmowie z kim?, kto nie zwraca si? do Niego per "Panie!..." czy te? "Co dalej z...", a tylko jest zwyk?ym, chc?cym pogada? cz?owiekiem,co dorwa? par? Jego ksi??ek.

IggI napisał/a:
Sorka ?e cie rozczaruje ale raczej sadze ze wiekszosc pytan zaczyna sie Co dalej z...? i tu wstawiaja swojego ulubionego bohatera

Pewnie tak. Tym cenniejsze wi?c by?oby normalne pogadanie jak to opisane przeze mnie powy?ej :)))

No, napisa?em si? jak nie wiem, nie zd??? ju? przed bud? odpowiedzie? na reszt? Waszych postów... Mo?e chocia? przeczytam...

Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2003 - 12:26
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 25-01-2002

Herbert West napisał/a:

Cytat:
Czy gdyby?my ?yli bez strachu o nasze ?ycie to czy to mogliby?my prawdziwie ?y?

Ciekawe pytanie. Postuluj? wykonanie testu - zapytajmy ofiar? wojny, czy dobrze by jej si? ?y?o bez strachu. Czy mog?aby prawdziwie ?y?. Pogadajmy z Czeczenami. Zapytajmy, czy bez strachu, ?e zaraz zgin? nadal mieliby motywacj? by si? stara?.

Pomijajac juz test, wg mnie mozliwe jest prawdziwe zycie bez strachu, albo wrecz niemozliwe jest prawdziwe zycie jesli towarzyszy mu ciagla obawa. Mozna sie choroby jakiejs nabawic...

Herbert West napisał/a:

Cytat:
Warto?? ma dla nas to, co mo?emy w ka?dej chwili utraci?

Wydaje mi si?, ?e nie tylko. Mianowicie je?li uznawaliby?my za warto?ciowe tylko to, co mo?emy utraci? tak zaraz, szybko, nagle to ?yliby?my w ci?g?ym, potwornym stresie...lub bez rzeczy warto?ciowych.

A ja wiem, ze nie tylko. I nic mi sie nie wydaje. To, ze mozemy cos utracic troche ulatwia zmuszenie siebie do ciaglego dbania o to, ale na pewno nie wplywa na to, czy to 'cos' jest dla nas cenne. Przynajmniej ja tak mam :)

Herbert West napisał/a:

Chyba, ?e nie jest... Stworzy? cz?owieka na swój obraz i podobie?stwo. Jestem cz?owiekiem. Jest we mnie z?o. Z reszt? kto? kiedy? powiedzia?: "Piek?o jest w nas..."

Ludzie maja taka ciekawa tendencje: tworza pieklo, a potem pytaja czemu Bog je stworzyl....

nika napisał/a:
A wyobra?cie sobie tak? sytuacj?: ?e wiele osób my?l?cych jak my zapyta?o go o kolor skarpetek, wi?c nasze pytanie jest najpospolitsze z mo?liwych!

To moze spytajmy o numer buta ;)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2003 - 18:37
Elita forum
Elita forum

Gilma, zgadzam si? z Tob? w zupe?no?ci. Dopowiem jeszcze tyle - uwa?am, ?e ludzie i tylko ludzie czyni? dobro lub z?o. Mo?emy czyni? cuda, mo?emy zadawa? ból, ratowa? i odbiera? ?ycie itd, ale nie mieszajmy w to Boga. Wydaje mi si?, ?e je?li ju? si? w Niego wierzy, to mo?na by Go kocha?, za samo stworzenie ?wiata.

Gilma, albo o kolor skarpetek ?ony ;)))

Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2003 - 18:45
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 25-01-2002

Herbert West napisał/a:
Gilma, zgadzam si? z Tob? w zupe?no?ci. Dopowiem jeszcze tyle - uwa?am, ?e ludzie i tylko ludzie czyni? dobro lub z?o. Mo?emy czyni? cuda, mo?emy zadawa? ból, ratowa? i odbiera? ?ycie itd, ale nie mieszajmy w to Boga. Wydaje mi si?, ?e je?li ju? si? w Niego wierzy, to mo?na by Go kocha?, za samo stworzenie ?wiata.

No mow co chcesz, swiat jako taki mu sie udal :)

Herbert West napisał/a:
Gilma, albo o kolor skarpetek ?ony ;)))

Good idea! ;))

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat